NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Dlaczego na sygnale,
~~adam
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 20:02  
Cytuj
Mieszkam niedaleko szpitala i myślę, że pogotowie ratunkowe także powinny obowiązywać godziny nocne.Moim zdaniem migające
światła niebieskie łatwiej zauważyć po zmierzchu,ale kierowcy karetek wolą jeździć na sygnałach dźwiękowych chyba tylko dlatego, że oni nie śpią to dlaczego inni mają spać?

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 20:02  
Cytuj

 
 
 
 
~~stal
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 20:44  
Cytuj
Śpij człowieku,po ciebie przyjdą na piechotę i po cichu.Ratują życie ,tak ma być good

 
 
 
 
~~jakion
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 20:46  
Cytuj
to sie przeprowadź.

 
 
 
 
~~adam
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 20:53  
Cytuj
chyba żaden mądry nie rozumie tego , że migające światła w nocy są lepiej zauważane przez kierowców a nikomu nie przeszkadzają.
Zapraszam na osiedle ogrody szczególnie do pierwszego bloku od wyjazdu lub bloki na Żwirki i Wigury wtedy może dotrze problem.

 
 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 20:56  
Cytuj
CYTAT
Śpij człowieku,po ciebie przyjdą na piechotę i po cichu.Ratują życie ,tak ma być good

po ciebie wcale nie przyjadą ani nie przyjdą tylko od razu sprzedadzą skórę

 
 
 
 
~~mak
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 22:51  
Cytuj
DZIAŁ I KODEKS DROGOWY
Przepisy ogólne
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

pkt 38 pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego


P.S. Proszę zapoznać się z Kodeksem Drogowym i nie obwiniać kierowców i załogi Pogotowia. Już któryś raz z rzędu truje ktoś o tym ,że sygnały go budzą. I dobrze ktoś odpowiedział,że mogą cicho podjechać ale ostatni raz i nie z POGOTOWIA.

 
 
 
 
~~aga
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 23:43  
Cytuj
bylo sie zastanawiac w jakiej okolicy chce sie mieszkac a potem chawire kupowac a nie narzekac.....madry Polak po szkodzie hehe

 
 
 
 
~~ja.
ff
Wysłany: 21 Paź 2008r. 09:14  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam niedaleko szpitala i myślę, że pogotowie ratunkowe także powinny obowiązywać godziny nocne.Moim zdaniem migające
światła niebieskie łatwiej zauważyć po zmierzchu,ale kierowcy karetek wolą jeździć na sygnałach dźwiękowych chyba tylko dlatego, że oni nie śpią to dlaczego inni mają spać?


to taki zart tak???wink

winkwink

 
 
 
 
~~kasia@
ff
Wysłany: 21 Paź 2008r. 10:19  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam niedaleko szpitala i myślę, że pogotowie ratunkowe także powinny obowiązywać godziny nocne.Moim zdaniem migające
światła niebieskie łatwiej zauważyć po zmierzchu,ale kierowcy karetek wolą jeździć na sygnałach dźwiękowych chyba tylko dlatego, że oni nie śpią to dlaczego inni mają spać?


Ty chyba sobie jaja robisz. Nie wydaje mi sie zeby zdrowy na umysle człowiek pisał takie bzdury. Jak ci miesce nie odpowiada to sie wyprowadz. A to jest pojaz uprzywilejowany wiec ma prawo włanczac sygnał. Ale niektorzy sa smiesznismiech2

 
 
 
 
~~mirek
ff
Wysłany: 21 Paź 2008r. 16:19  
Cytuj
CYTAT
chyba żaden mądry nie rozumie tego , że migające światła w nocy są lepiej zauważane przez kierowców a nikomu nie przeszkadzają.
Zapraszam na osiedle ogrody szczególnie do pierwszego bloku od wyjazdu lub bloki na Żwirki i Wigury wtedy może dotrze problem.



Mieszkam 2 bloku za hotelem Hutnik i mi osobiscie nie przeszkadza dzwięk syreny w nocy, nigdy mnie to nawet nie obudzilo. Poprostu trzeba mocno spac a nie sie czepiac karetek. Dobrze ze jada na syrenach bo niektorzy kierowcy to totalne matoły i napewno by nie zobaczyli swiatel niebieskiech, czesto nie slyszą syreny mimo ze jada zaraz za nimi.

 
 
 
 
~~cer
ff
Wysłany: 22 Paź 2008r. 11:20  
Cytuj
durnie..... sygały dżwiekowe używa się miedzy 6-22-prosze doczytac. w nocy-niet!!!!!!!!!kodeks/dalej.

 
 
 
 
~~peggy
ff
Wysłany: 22 Paź 2008r. 11:33  
Cytuj
zgłoscie swoje bloki i kierowcy karetek dostaną spis i gdy beda w nocy obok nich przejezdzac wylączą syreny, zgasza silnik i przepchaja samochód .
do cer - durnia to sobie szukaj w drugim pokoju albo zobacza czy go w lustrze niema

 
 
 
 
~~belfer
ff
Wysłany: 22 Paź 2008r. 11:44  
Cytuj
CYTAT
durnie..... sygały dżwiekowe używa się miedzy 6-22-prosze doczytac. w nocy-niet!!!!!!!!!kodeks/dalej.

To może konkretnie: w którym artykule kodeksu drogowego jest to zapisane.

Od razu podpowiem: nie ma takiego zapisu.
Są za to inne:
art. 29.1.
art. 2 pkt 38
I kto tu jest durniem?:wśceikły:

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2008r. 12:06  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam niedaleko szpitala i myślę, że pogotowie ratunkowe także powinny obowiązywać godziny nocne.Moim zdaniem migające
światła niebieskie łatwiej zauważyć po zmierzchu,ale kierowcy karetek wolą jeździć na sygnałach dźwiękowych chyba tylko dlatego, że oni nie śpią to dlaczego inni mają spać?


A ja na głupie pytanie udzielę głupiej odpowiedzi - bo taki rok w tym tygodniu smiech2. I tyle, nie zmienisz tego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kaj
ff
Wysłany: 22 Paź 2008r. 15:24  
Cytuj
Bo takie mają prawo... Zgodnie z zapisami KD. I juz.
Koniec tematu.

 
 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 1 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2008r. 15:37  
Cytuj
Też mieszkam koło szpitala (dokładniej na Staszica i mam z okna widok na ogrody, a z drugiej strony bloku przystanek autobusowy umiech). Dawniej mieszkałam na ulicy Żwirki i Wigury. Nie przeszkadzają mi karetki na sygnale. Owszem rozumiem, że komuś mogą przeszkadzać. Ale po jakimś czasie przyzwyczaisz się i też przestaniesz zwracać na nie uwagę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 825
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2008r. 16:54  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam niedaleko szpitala i myślę, że pogotowie ratunkowe także powinny obowiązywać godziny nocne.Moim zdaniem migające
światła niebieskie łatwiej zauważyć po zmierzchu,ale kierowcy karetek wolą jeździć na sygnałach dźwiękowych chyba tylko dlatego, że oni nie śpią to dlaczego inni mają spać?


Bardzo przepraszam, ale 10 lat mieszkałam przy ul. Żwirki i Wigury, a teraz przy Wojska Polskiego tuż obok straży pożarnej. Owszem, pojazdy ze szpitala i straży często jeżdżą na sygnale, ale nie przesadzajmy, w końcu nie jeżdżą nam pod oknami w tę i z powrotem. Można wytrzymać. Pozdrawiam.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~PiSuar
ff
Wysłany: 22 Paź 2008r. 17:55  
Cytuj
Przepraszam, prawo prawem ale to my mamy racje - karetki i policja von!

 
 
 
 
~~***
ff
Wysłany: 23 Paź 2008r. 04:17  
Cytuj
CYTAT
Przepraszam, prawo prawem ale to my mamy racje - karetki i policja von!

Skoro tak to domyslam się że nie masz zamiaru nigdy ich wzywać jak coś ci się wydarzy? Ale przecież masz blisko - zaczołgasz się.

 
 
 
 
~~ten
ff
Wysłany: 23 Paź 2008r. 22:00  
Cytuj
z przykroscia musze stwierdzic ze ten kto napisal ten post to ostatni imbecyl. I niech sie modli oby nigdy nic na sygnale nie bylo mu potrzebne

 
 
 
 
~~bananarama
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 21:35  
Cytuj
a jakby jakis kierowca w nocy usnal za kierownica to jadaca kartka lub straz na sygnale poprostu go obudzi , dotrze do niego ze jest kretynem (nawet jadac na bani) ze to wlasnie po niego jada
hyh
polejgood

 
 
 
 
~~uwo
ff
Wysłany: 28 Paź 2008r. 22:21  
Cytuj
CYTAT
... że oni nie śpią to dlaczego inni mają spać?


KTO MA CZYSTE SUMIENIE TO ŚPI SPOKOJNIE umiech

 
 
 
 
~~kierowcakaretki
ff
Wysłany: 29 Paź 2008r. 12:52  
Cytuj
Grozisz mi??!!

 
 
 
 
~~ses
ff
Wysłany: 29 Paź 2008r. 12:56  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam niedaleko szpitala i myślę, że pogotowie ratunkowe także powinny obowiązywać godziny nocne.Moim zdaniem migające
światła niebieskie łatwiej zauważyć po zmierzchu,ale kierowcy karetek wolą jeździć na sygnałach dźwiękowych chyba tylko dlatego, że oni nie śpią to dlaczego inni mają spać?



jazda tylko na sygnałach świetlnych niebieskich bez dzwiekowych jest naruszeniem kodeksu i moze skonczyc sie mandatem

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »