NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5
Przyłączenie Niska do Stalowej Woli, Nisko dzielnicą Stalowej Woli
~~Fafik
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 12:48  
Cytuj
Witam wszystkich.

Mam takie pytanie odnośnie przyłączania Niska do Stalowej Woli. Czy to jakiś poważny pomysł czy tylko Wasza dyskusja na portalu? Chodzi mi o to, czy jest to realna opcja czy tylko takie Wasze rozważania? Bo jeśli realna to sądzę, że to bardzo dobry pomysł. Przecież te miasta praktycznie już się zrosły, więc po co utrzymywać dwa niezależne systemy wodociągowe, kanalizacyjne etc.? No i oczywiście kwestia gruntów pod inwestycje. (Ps. co do "miasta rowerów" i "wsi Nisko" - ludzie, trochę dystansu. Nisko to wiocha ale Stalowa jest niewiele lepsza! Ot, dwa małe, prowincjonalne miasteczka! Nie rozumiem tych gadek "RNI jedzie do miasta" czy RST jedzie do miasta". Nie sądzicie, że to dziecinada? Dwie olbrzymie metropolie normalnie... I to mówię ja, wieśniak ze Stalowej, który urodził się i mieszkał w Stalowej, potem chodził no niżańskiego elektryka, by potem wyjechać do dużego miasta.)

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 12:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 12:58  
Cytuj
Kiedyś była taka koncepcja, ale w końcu Nisko się na to wypięło. władze miasta stwierdziły, że same lepiej sobie poradzą. No i dają radę - pomnik postawili jak ta lala smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Fafki
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 13:06  
Cytuj
Czyli dobra z ekonomicznego punktu widzenia koncepcja upadła przez głupie zadzieranie nosa i wymachiwanie szabelką? Litości...

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 13:21  
Cytuj
Dokładnie to nie wiem o co poszło, ale to Nisko zakończyło ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ja rst
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 13:26  
Cytuj
Może o to kto będzie na samej górze , Burmistrz i Prezydent przy jednym biurku ???

 
 
 
 
~~Fafik
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 15:21  
Cytuj
Możliwe. Choć przecież gdyby doszło do połączenia to i tak trzeba by powołać coś na kształt rady dzielnicy, więc dla burmistrza Niska praktycznie nic by się nie zmieniło, choć formalnie podlegał by pod prezydenta. Jeśli tak było faktycznie to są dwie możliwości:

- głupia duma ("Byłem burmistrzem, a teraz będę radnym?!")

- strach przed wypadnięciem z obiegu - bo pewnie takich radnych trzeba by wyłonić w ramach wyborów, a może ktoś się wyborów obawia...

 
 
 
 
~~yty
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 16:03  
Cytuj
a ja tam niechce aby to paskudne Nisko mialo cos wspolnego ze Stalowa Wolą

 
 
 
 
~~aaa
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 16:09  
Cytuj
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Nisko
wiele prawdy jest zawartych w tym artykule potluczony

 
 
 
 
~~zbig
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 16:12  
Cytuj
ja jestem za przylaczeniem Niska do Stalowej, aktualnie jestem miekszancem Stalowej Woli i nie "przeszkadza mi to" ze nisko bedzie czescia stalowej, mysle ze to wyjdzie z korzyscia dla obu miast. Fakt, po polaczeniu trzeba by bylo zrobic cos na ksztalt rad dzielnic, mysle ze podzielenie na 3 dzielnice wystarcza ( dzielnice Rozwadow, Centrum, Nisko ) plus ewentualnie jakyc ludzie reprezentujacy Tereny przemyslowe ( HSW, SSE, ESW, z rojunu ul Przemyslowej, i z rejonu bylej Toory w Nisku ). Oczywiscie jesli mialoby dosjc do przylaczenia warto zeby rowniez wtedy przylaczyc Agatowke, Sudoły, Raclawice.

 
 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 16:50  
Cytuj
CYTAT
ja jestem za przylaczeniem Niska do Stalowej, aktualnie jestem miekszancem Stalowej Woli i nie \"przeszkadza mi to\" ze nisko bedzie czescia stalowej, mysle ze to wyjdzie z korzyscia dla obu miast. Fakt, po polaczeniu trzeba by bylo zrobic cos na ksztalt rad dzielnic, mysle ze podzielenie na 3 dzielnice wystarcza ( dzielnice Rozwadow, Centrum, Nisko ) plus ewentualnie jakyc ludzie reprezentujacy Tereny przemyslowe ( HSW, SSE, ESW, z rojunu ul Przemyslowej, i z rejonu bylej Toory w Nisku ). Oczywiscie jesli mialoby dosjc do przylaczenia warto zeby rowniez wtedy przylaczyc Agatowke, Sudoły, Raclawice.


Sudoły leżą w granicach administracyjnych Stalowej Woli umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »