NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
opony,
~~olek
ff
Wysłany: 8 Lis 2008r. 11:59  
Cytuj
zmieniać już opony czy jeszcze zaczekać

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2008r. 11:59  
Cytuj

 
 
 
 
~~Don-Pedro
ff
Wysłany: 8 Lis 2008r. 12:14  
Cytuj
No wiesz później będa kolejki jak nie wiem
I przestrzegam nie zmieniać opona na górce i w Pamie - nie umieją wyważać kół na Alusach.

 
 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 19 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2008r. 12:28  
Cytuj
wymien wymien smiech2 potem beda kolejki a zima nie wiadomo kiedy uderzy xDD

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~jakison.
ff
Wysłany: 8 Lis 2008r. 13:22  
Cytuj
CYTAT
No wiesz później będa kolejki jak nie wiem
I przestrzegam nie zmieniać opona na górce i w Pamie - nie umieją wyważać kół na Alusach.



Na górce są dwa zakłady, obydwóch nie polecasz???

 
 
 
 
~~nato
ff
Wysłany: 8 Lis 2008r. 22:48  
Cytuj
Ostatnio zmieniałem opony na zimowe tuż przy przejeżdzie kolejowym. Było dobrze, duży wybór nowych opon i obsługa git. Ceny przystępne. Ja osobiście jestem bardzo ok.

 
 
 
 
~~CBA-
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 01:14  
Cytuj
NAJTANIEJ ZMIENISZ OPONY ZA STACJA BP NA MALCACH 7,5 ZA KOłO

 
 
 
 
~~GDA
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 15:38  
Cytuj
najtaniej ... najtaniej bedzie wogóle nie zmieniac !!

a czy sie zainteresowaliscie jak wyglada taka zmiana ?

- czy dokrecaja dynamometrem ?
- czy wywazaja do 1g ?
- czy myje kola przed wywazaniem ?
- czy oferuja wywazanie na samochodzie ?
- czy wywazaja na srubach czy na otworze ?
- czy kleja ciezarki odpowiednio i odpowiednie - czy wogole kleja ?
- czy wiedza ze nie wolno wywazac kola z auta ktore stoi kilkanascie minut ?
- czy umieja sie obchodzic z czujnikami cisnienia w kolach ?
- itp ...

 
 
 
 
~~GDA
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 15:39  
Cytuj
i czy wiecie ze opona zimowa jest lepsza od letniej tylko na sniegu/blocie posniegowym/lodzie ? w kazdych innych warunkach lepsza jest letnia.

 
 
 
 
~~GDA
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 15:42  
Cytuj
za 7.50 to sobie moga ... usiebie zmieniac ...

mnie zmiana oponek kosztuje ok 90 zł

i WSZYTSKIE powyzsze punkty sa spelnione (a i tak raz uwalili czujnik ciśnienia smiech2 - ale nie probowali go kleic - tylko sie przyznali i odkupili)

 
 
 
 
~~rst
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 15:49  
Cytuj
GDA CZY TY MASZ FIATA 126P ??? umiech

 
 
 
 
~~GDA
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 16:16  
Cytuj
francuskiego ... z 2002 roku ...

 
 
 
 
~~XXX
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 18:10  
Cytuj
CYTAT
francuskiego ... z 2002 roku ...

pewnie masz lagune II

 
 
 
 
~~XXX
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 18:13  
Cytuj
CYTAT
i czy wiecie ze opona zimowa jest lepsza od letniej tylko na sniegu/blocie posniegowym/lodzie ? w kazdych innych warunkach lepsza jest letnia.


TO CO NAPISAŁES JEST KOMPLETNA BZDURĄ LETNIA OPONA W MINUSOWEJ TEMPERATURZE JEST ZA TWARDA I TRACI PRZYCZEPNOŚĆ ,

 
 
 
 
~~XXX
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 18:21  
Cytuj
CYTAT
[cytat]i czy wiecie ze opona zimowa jest lepsza od letniej tylko na sniegu/blocie posniegowym/lodzie ? w kazdych innych warunkach lepsza jest letnia.
MASZ ODPOWIEDZ NA SWOJĄ TEZE

Dzięki specjalnej rzeźbie bieżnika, zaprojektowanego do odprowadzenia wody dostającej się pod oponę, opona zimowa zmniejsza ryzyko wystąpienia zjawiska plywania na wodzie "aquaplaning". Prezentuje ona dużo lepszą przyczepność i bardzo dobrą silę napędzającą, dzięki dużo glębszej rzeźbie bieżnika, w porównaniu z oponą letnią. W rzeczywistości, rzeźba bieżnika opony zimowej zawiera dużą większą ilość lamelek, niż rzeźba opony letniej, aby zapewnić lepszą przyczepność do powierzchni pokrytej śniegiem. Opona zimowa jest zbudowane ze specjalnej krzemionkowej mieszanki gumowej, która jest dostosowana do obniżonych temperatur i pozwala na lepsze hamowanie.
Zimą panują specyficzne warunki jazdy. Dla opony zima zaczyna się przy 7°C.
Poniżej tej temperatury, guma opony letniej twardnieje do takiego stopnia, że traci swoją skuteczność.
Długość drogi hamowania na śniegu przy prędkości 50 km/h
Opona letnia: 63 m – Opona zimowa: 32 m
Opona letnia potrzebuje 31 m więcej, aby zatrzymać się na śniegu.




Odległość hamowania na mokrej nawierzchni przy prędkości 80 km/h i temperaturze poniżej 7°C
Opona letnia: 40 m – Opona zimowa: 34 m
Do zatrzymania opona letnia potrzebuje 6 m więcej.

Poniżej 7°C, opona zimowa zapewnia większe bezpieczeństwo i skraca drogę hamowania w stosunku do opony letniej, na każdym rodzaju zimowej
nawierzchni.

 
 
 
 
~~anty
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 23:01  
Cytuj
GDA zmienił nick z RSA_w i znów zanudza temat swoimi chorymi teoriamiumiech do 1 grama hahahahaahahahha jesteś nie całkiem na 100% zdrowy.Kup sobie normalne auto to skończą się twoje dziwne problemyumiech

 
 
 
 
~~bosch service
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 23:13  
Cytuj
CYTAT
GDA zmienił nick z RSA_w i znów zanudza temat swoimi chorymi teoriamiumiech do 1 grama hahahahaahahahha jesteś nie całkiem na 100% zdrowy.Kup sobie normalne auto to skończą się twoje dziwne problemyumiech


dokładnie tak samo pomyslałem

 
 
 
 
~~MAG
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 09:22  
Cytuj
No niestety zmieniłem i pojawił sie problem.
Po wymianie ściaga auto na prawa stronę może Wy Panoiwie i Panie pomożecie.

 
 
 
 
~~Rull
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 09:54  
Cytuj
PRZEłUZ KOłA PO PRZEKATNEJ!!!!!!!!

 
 
 
 
~~MAG
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 10:25  
Cytuj
Chyba to nie pomoże bo koła zostały załozone tak jak powinny były w tamtym roku .

 
 
 
 
~~Rull
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 10:37  
Cytuj
jezeli na letnich bylo dobrze i nie sciagalo to jesli te zimowe sa kierunkowe to odkrec i te z przedniej osi przeluz na tylna os po tej samej stronie jesli nie sa kierunkowe to przeluz po przekatnej.Na 90 % pomoze ci taka przekladka,powody moga byc taki albo zuzyly sie nie rownomiernie i to jest powodem sciagania.JeZeli po przelozeniu dalej bedzie sciagac co jest malo prawdopodobne to musisz ustawic zbieznosc koł moge ci polecic goscia w serwisie na przeciwko cmentarza i najlepiej zrobi jegomosc taki starszy okolo 50lat nie znam nazwiska jezdzi takim moze 8letnim nissanem.Daj znac na forum co i jak z tym sciaganiem.

 
 
 
 
~~Tomek
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 11:17  
Cytuj
Gdzie można zrobić zbieżność geometrie Audi A4 ? Bylem w automobil klubie i tam mi powiedzieli ze nie zrobią bo nie maja sprzętu żeby w tym samochodzie ustawić ?

 
 
 
 
~~MAG
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 11:40  
Cytuj
Oej dziękuję za podpowiedź postaram sie zmienić kółka

 
 
 
 
~~KONIK LAJ
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 11:53  
Cytuj
CYTAT
Gdzie można zrobić zbieżność geometrie Audi A4 ? Bylem w automobil klubie i tam mi powiedzieli ze nie zrobią bo nie maja sprzętu żeby w tym samochodzie ustawić ?
zapytaj w polserwisie na przeciw cmentarza ja tam robilem jakis czas temu

 
 
 
 
~~MAG
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 13:02  
Cytuj
No niestety zbierzność jest jak najbardziej dobra, byłem sprawdzałem i chyba opony do dupy.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »