NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Problem z autem, Zaczeła sie zima jakie macie problemy ze swoimi autkami
~~LINEARTE
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 18:33  
Cytuj
Moze wystarczy zapytać i ktoś coś ciekawego i madrego podpowie jak rozwiazac problem.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 18:33  
Cytuj

 
 
 
 
~~LINEARTE
ff
Wysłany: 9 Lis 2008r. 23:23  
Cytuj
Piszcie o usterkach w waszych autkach ,a postaramy się je rozwiązać w miare mozliwosci.

 
 
 
 
~~qwas
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 00:47  
Cytuj
Mam pusto w baku i nie wiem co zrobic neutralny

 
 
 
 
~~BS...
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 08:24  
Cytuj
Jeśli to jest dieselek idz do lodówki weż olej do frytek wlej 1L i jeżdzisz dalej po problemie

 
 
 
 
~~qwas
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 09:58  
Cytuj
wlalem ten olej ale frytka zatkala mi przewód paliwowy moze zaprowadzic auto do bosch-zwis na posaniu tam sa znawce i nie duzo zaplace 3 cyfrowy rachunek za sama diagnostyke, zapchacie mnie macie czas??

 
 
 
 
~~qwas
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 09:58  
Cytuj
CYTAT
Jeśli to jest dieselek idz do lodówki weż olej do frytek wlej 1L i jeżdzisz dalej po problemie
wlalem ten olej ale frytka zatkala mi przewód paliwowy moze zaprowadzic auto do bosch-zwis na posaniu tam sa znawce i nie duzo zaplace 3 cyfrowy rachunek za sama diagnostyke, zapchacie mnie macie czas??

 
 
 
 
~~oryginalny qwas
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 10:04  
Cytuj
NIe ladnie sie podemnie podszywac:boksuj: mysze jak prawdziwy oryginalny zarejestrowac nickasmiech2 ale odpowiedz bardzo ladna goodgoodgood

 
 
 
 
~~leszek
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 11:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jeśli to jest dieselek idz do lodówki weż olej do frytek wlej 1L i jeżdzisz dalej po problemie
wlalem ten olej ale frytka zatkala mi przewód paliwowy moze zaprowadzic auto do bosch-zwis na posaniu tam sa znawce i nie duzo zaplace 3 cyfrowy rachunek za sama diagnostyke, zapchacie mnie macie czas??


Ty masz chłopie problem z głowa ,a nie z frytką w paliwe odkręć przweód frytke zjedz i nie bedziesz bulił za diagnostyke i holowanie.J bys taki szrot do warsztatu zacholował to bys tylko błazna z siebie zrobił i nie dziwie sie,ze by cie słonoskasowali na głupote nie ma rady:haha:

 
 
 
 
~~ixi
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 19:51  
Cytuj
goodgoodgoodgoodgood

 
 
 
 
~~ford fiesta
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 21:32  
Cytuj
kontrolka od świecy żarowej miga pulsacyjnie a wskażnik obrotościomierza raz rośnie raz opada nie tracąc przy tym mocy.co może być przyczyną? z góry dziki

 
 
 
 
~~linearte
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 21:52  
Cytuj
CYTAT
kontrolka od świecy żarowej miga pulsacyjnie a wskażnik obrotościomierza raz rośnie raz opada nie tracąc przy tym mocy.co może być przyczyną? z góry dziki


podaj dokładnie rok i jaki silnik tego autka??

 
 
 
 
~~linearte
ff
Wysłany: 10 Lis 2008r. 22:02  
Cytuj
[cytat]kontrolka od świecy żarowej miga pulsacyjnie a wskażnik obrotościomierza raz rośnie raz opada nie tracąc przy tym mocy.co może być przyczyną? z góry dziki[/cytat

Jeśli kontrolka od swiecy miga ,a nie ma w tym fordziku kotrolki diagnostyczne to właśnie kontrolka swiecy żarowej przejmuje jej funkcję,Jest to informacja ze w układzie sterowania silnikiem pojawił sie problem.Jaki to problem a moze scislej z czym jest zwiazany wyjdzie po badaniu komputerowym tego się nie da inaczej sprawdzic.Jezeli chodzi obrotomierz to moze silnik nierówno pracuje a jeżeli równo a obrotomierz nadal skacze moze byc problem np. z alernatorem.

 
 
 
 
~~Wiola
ff
Wysłany: 11 Lis 2008r. 12:16  
Cytuj
...?

 
 
 
 
~~zzz
ff
Wysłany: 11 Lis 2008r. 12:49  
Cytuj
wszytskie syzby pozamykane - siedząc na miejscu pasazera z przodu chce otworzyc szybe ... nie da sie ... ale dajac "do góry" slychac ze impuls idzie na silownik. Przesiadam sie na strone kierowcy - i bez problemu ja opuszczam, ale nie domykam - ide spowrotem do paszaera - i juz moge swodobnie ja zamykac i otwierac. Ale jak ja zamkne po stronie kierowcy - to juz po stronie pasazera jej nie otworze

gdzie szukac przyczyny ? jakies pomysly ?

renault laguna II siłowniki impulsowe z systemem anty-przyciecia. Sterowane przez siec multipleksowa.

 
 
 
 
~~linearte
ff
Wysłany: 12 Lis 2008r. 14:19  
Cytuj
CYTAT
wszytskie syzby pozamykane - siedząc na miejscu pasazera z przodu chce otworzyc szybe ... nie da sie ... ale dajac \\\"do góry\\\" slychac ze impuls idzie na silownik. Przesiadam sie na strone kierowcy - i bez problemu ja opuszczam, ale nie domykam - ide spowrotem do paszaera - i juz moge swodobnie ja zamykac i otwierac. Ale jak ja zamkne po stronie kierowcy - to juz po stronie pasazera jej nie otworze

gdzie szukac przyczyny ? jakies pomysly ?

renault laguna II siłowniki impulsowe z systemem anty-przyciecia. Sterowane przez siec multipleksowa.



Usterkę tą moga powodowac trzy problemy pierwszy to sa przełaczniki lewy lub prawa srona przod (najczęsciej sie to zdaza)trzeba je rozebrac wyczyscic styki i sprzwdzic czy nie jest peknieta płytka (tez czesta wada).Drugi problem to w samej instalacji sterowania(tu wystarczy przegladnoc tylko instalacje czyli wszystkie styki połaczenia).Trzeci problem (żadki, ale nie mozna go wykluczyc)to jest sterownik centranego komfortu on ządzi tez szybami, ale co do jego diagnozy czy naprawy to mozna to zrobic jezeli okaze sie ze dwa pierwsze problemy o których pisałem sa ok.

 
 
 
 
~~KONIK LAJ
ff
Wysłany: 12 Lis 2008r. 23:46  
Cytuj
a ja mam taki problem rano bylo zimno i jak odpalilem silnik to przez kilka minut do puki nie zlapal temperatury obroty mi skakaly z 1200 na okolo 2000 spadek na 1200 i wejscie na 2000 tak jak bys noga gazu dawal.Co to u licha moze byc ???auto bez gazu sama benzyna suzuki baleno 1600cm 98r.

 
 
 
 
~~orto
ff
Wysłany: 13 Lis 2008r. 01:19  
Cytuj
~linearte i ~KONIK LAJ! Kupcie sobie ludzie słowniki bo się tego czytać nie da! good

zdarza - a nie zdaza
przeglądnąć - a nie przegladnoc
rzadki - a nie żadki
rządzi - a nie ządzi

dopóki - a nie do puki zdziwiony

 
 
 
 
~~KONIK LAJ
ff
Wysłany: 13 Lis 2008r. 14:47  
Cytuj
ja dyslektyk jezdem

 
 
 
 
~~KONIK LAJ
ff
Wysłany: 13 Lis 2008r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
~linearte i ~KONIK LAJ! Kupcie sobie ludzie słowniki bo się tego czytać nie da! good

zdarza - a nie zdaza
przeglądnąć - a nie przegladnoc
rzadki - a nie żadki
rządzi - a nie ządzi

dopóki - a nie do puki zdziwiony
dzieki orto myslisz ze jak kupie ten slownik to bedzie juz dobrze z autem nie robisz mnie w konia?bo juz mnie kiedys zrobil donal plusk i nic z tych obietnic nima

 
 
 
 
~~ASA2
ff
Wysłany: 13 Lis 2008r. 19:33  
Cytuj
dlazego prawy błotnik lakieruja sie inaczej niz lewy ?!

http://jagod(...)tnik.pdf

czymo jest spowodowane ?

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »