NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Dokuczliwy smog na miastem, wieczorem i nocą
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2008r. 10:21  
Cytuj
Kolejną noc z rzędu można zaobserwować zadymione miasto. Nie można otworzyć okna, bo dym wdziera się wszędzie. Źródłem tego zanieczyszczenia są zapewne domki jednorodzinne. Nie podejrzewam elektrowni, gdyż jej kominy są wysokie.
Czy są jakieś przepisy, które mogą zakazać w miastach opalania węglem? Gdzieś czytałem, że podobny problem mają na Śląsku i chyba też walczą o to, by obowiązywał taki zakaz.
Kiedyś tego zjawisko nie było. Domki były podpięte do PECu. Teraz nastał czas "dobrobytu" i zapewne z tego bogactwa ludzie są zmuszeni ogrzewać się tańszym węglem i innymi świństwami, przy okazji trując miasto.
A może miasto, zamiast wydawać na zbędne balony, oratoria i inne głupoty, zastanowiło by się jak rozwiązać problem coraz częstszego zadymienia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2008r. 10:21  
Cytuj

 
 
 
 
~~afuj
ff
Wysłany: 13 Sty 2009r. 19:39  
Cytuj
Dziś przesadzili. Trzeba szczelnie zamykać okna!!! Stanowcze NIE hedonistycznym poczynaniom właścicieli domków. Smog nad miastem, szczególnie na zatorzu w pobliżu tych trucicieli. Nawet w dzień palą jakimś świństwem!

 
 
 
 
~~sss
ff
Wysłany: 13 Sty 2009r. 19:54  
Cytuj
hehe to co maja nie ogrzewac domow? umiech))))))

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2009r. 21:52  
Cytuj
W tym sezonie jest wyjątkowo upierdliwie. To świadczy oczywiście się o bogaceniu się naszego społeczeństwa, jak sugerują media. Stać je na nowoczesne ogrzewanie, którego owoce wdychamy każdej nocy. Dawniej było inaczej, ale i tak jest teraz lepiej. A kto twierdzi inaczej ten oszołom.
Jest tak jak w Rosji, gdzie jest najwięcej miliarderów, a reszta gnije w ubóstwie. To taka demokracja made in blok wschodni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~zatorze
ff
Wysłany: 13 Sty 2009r. 21:58  
Cytuj
Mogę wymienić numery domków, które palą jakimś świństwem i trują najbardziej ze wszystkich w okolicy. Ktoś powinien się tym zająć. Przecież pozostali korzystają z Centralnego Ogrzewania albo palą materiałami, które nie powodują wydostawania się masowej ilości szkodliwych substancji na zewnątrz. Najwięcej leci z kominów, których przekrój poprzeczny ma największe pole. To chyba jeszcze stare budownictwo bez żadnych systemów grzewczych, gdzie dym unosi się z komina/pieca prosto na zewnątrz. Większość ciepła oczywiście marnuje się.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2009r. 22:07  
Cytuj
W niedzielę wieczorem szedłem ulicą Czarnieckiego i w okolicach skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury nie było czym oddychać. Współczuję mieszkańcom bloków przy tych ulicach (żwirki, czarnieckiego, poniatowskiego) oraz blokom na Siedlanowskiego, gdzie dym leci prosto do okien.
Należy pisać ustawę o zakazie opalania węglem i innym dymiącym opałem na terenie miast. I karać łamiących zakaz. Jeśli go stać na dom, niech grzeje tak, by nie być uciążliwym dla sąsiadów.
Wspomniany dym dociera też do dzielnic centralnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 13 Sty 2009r. 22:19  
Cytuj
A ja bede pisal ustawe o zakazie wyprowadzania psow blokowych na trawniki. Chcesz miec spokoj, idz, zapukaj do drzwi, powiedz co Cie boli. Wylewac zale na klawiature to sobie mozna nawet i w sprawie zmniejszenia sie warstwy kurzu na biurku po otwarciu okna.

 
 
 
 
~~prawdziwy orygi
ff
Wysłany: 13 Sty 2009r. 22:21  
Cytuj
Są granice wolności. Gówna psie nikogo nie trują, a taki smog i owszem. To trzeba rozwiązać systemowo, a nie indywidualnie.

 
 
 
 
~~john
ff
Wysłany: 13 Sty 2009r. 23:08  
Cytuj
psie kupy sa rownie uciuazliwe. samo trzymanie psa na 50m2 powinno byc karalne.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 02:31  
Cytuj
Godzina 2,31. Za oknem siwa mgła. Okna nie można otworzyć. Tego nie było nawet za czasów największej produkcji HSW i Siarkopolu w latach PRLu.
W kraju III świata nikt nie przejmuje się zdrowiem. Życzę wszystkim obrońcom samowolki grzewczej przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, rozedmy płuc, astmy i w końcu raka tego narządu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 11 Sty 2009r.
Skąd: Trewir
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 02:57  
Cytuj
Tak, za PRLu bylo lepiej! Nie bylo grzania indywidalnego, albo grzali wszyscy albo nikt!

К сожалению для российских, но я использую Google переводчик.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 07:13  
Cytuj
CYTAT

Należy pisać ustawę o zakazie opalania węglem i innym dymiącym opałem na terenie miast.

Nie to jest istotą problemu. Problem to spalanie w piecach C.O. śmieciwazne
Nie okazjonalne spalenie starych butów, ale celowe kupowanie odpadów i systematyczne spalanie ich w piecach.
Nie trzeba pisać żadnej ustawy - przepisy są, tylko nie sa przestrzegane i egzekwowane przez stosowne służby.
Przykład
Od lat właściciele cukierni wykrzyknik TATRZAŃSKA wykrzyknik przy ul. Ofiar Katynia (obok pizzerii Werona)opalają swój dom odpadami.
Smród jest niesamowity i leci prosto w okna bloku przy ul. Siedlanowskiego 10.
I co?
I nic!
A w bloku tym mieszka radny Mariusz Kunysz.
Radny również jest bezradny sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~belfer
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 10:08  
Cytuj
CYTAT

Radny również jest bezradny

Radny może im skoczyćsmiech2
Właściciele tej cukierni od wielu lat odpalają dolę proboszczowi za to, że nagania im klientów co niedzielę i nie krytykuje handlu w dzień święty.

Inna sprawa to działalność cukierni.
Znajoma pracowała tam - brud, smród i traktowanie pracowników jak pariasów.
Szkoda, że klienci nie widzą jak przygotowuje się to, co jedząchytry
A sanepid?
Hahaha
Łapówka załatwi wszystkocool girl

 
 
 
 
~~palacz
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 10:28  
Cytuj
CYTAT
W niedzielę wieczorem szedłem ulicą Czarnieckiego i w okolicach skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury nie było czym oddychać. Współczuję mieszkańcom bloków przy tych ulicach (żwirki, czarnieckiego, poniatowskiego) oraz blokom na Siedlanowskiego, gdzie dym leci prosto do okien.
Należy pisać ustawę o zakazie opalania węglem i innym dymiącym opałem na terenie miast. I karać łamiących zakaz. Jeśli go stać na dom, niech grzeje tak, by nie być uciążliwym dla sąsiadów.
Wspomniany dym dociera też do dzielnic centralnych.



człowieku puknij sie w głowe!!!!o czym ty bredzisz????ci ludzie mają swoje domy swoje działki swoje piece i palą czym im pasuje w dodatku napewno taniej im to wychodzi niż płacenie PECU .powinieneś sie do GRINPIS zapisać albo miejsce zamieszkania zmienić jak ci nie pasuje!!!

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 12:37  
Cytuj
CYTAT
człowieku puknij sie w głowe!!!!o czym ty bredzisz????ci ludzie mają swoje domy swoje działki swoje piece i palą czym im pasuje w dodatku napewno taniej im to wychodzi niż płacenie PECU .powinieneś sie do GRINPIS zapisać albo miejsce zamieszkania zmienić jak ci nie pasuje!!!


Trzeba będzie zatem zacząć nasyłać intensywne kontrole. Najpierw nagłośnić problem w mediach, a potem intensywnie karać. I nie będą palić, czym im pasuje, bo to nie dziki zachód. Na tępego prostaczka najlepsze są drakońskie kary pieniężne. Jak ciemniak dostanie po kieszeni to przestanie pić i na przyszłość będzie miał za co kupić ekologiczny opał, a nie śmiecie.

CYTAT
Tak, za PRLu bylo lepiej! Nie bylo grzania indywidalnego, albo grzali wszyscy albo nikt!


Za PRLu żyliśmy w II świecie, a dziś, przez takich oszołomów jak ty, żyjemy w III świecie, a nie w I, który zapowiadaliście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~belfer
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 13:28  
Cytuj
CYTAT

CYTAT
Tak, za PRLu bylo lepiej! Nie bylo grzania indywidalnego, albo grzali wszyscy albo nikt!


Za PRLu żyliśmy w II świecie, a dziś, przez takich oszołomów jak ty, żyjemy w III świecie, a nie w I, który zapowiadaliście.

Ironii prostaczku nie zauważyłeś?co
Za trudne?mlotek

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 13:32  
Cytuj
CYTAT
Ironii prostaczku nie zauważyłeś?co
Za trudne?mlotek


Sam jesteś prostaczek, który nie ma pojęcia o tym forum oraz osobach tu piszących. Hate eternal to podszywka, najprawdopodobniej z PO nielogowanego hate eternala. Ale żeby to wiedzieć, trzeba czytać forum. Nie jest to żadna ironia, tylko ośmieszanie tamtego nicka. Jak tam, 18 godzin pełnego etatu już wypracowane i jest czas na pisanie w necie? A może jakaś lekcja mało zajmująca pozwala na zajęcie się czym innym, żeby potem z naszych podatków żądać coraz więcej kasy na pensje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 13:42  
Cytuj
Sam jesteś prostaczek, który nie ma pojęcia o tym forum oraz osobach tu piszących. Hate eternal to podszywka, najprawdopodobniej z PO nielogowanego hate eternala. Ale żeby to wiedzieć, trzeba czytać forum. Nie jest to żadna ironia, tylko ośmieszanie tamtego nicka. Jak tam, 18 godzin pełnego etatu już wypracowane i jest czas na pisanie w necie? A może jakaś lekcja mało zajmująca pozwala na zajęcie się czym innym, żeby potem z naszych podatków żądać coraz więcej kasy na pensje?[/cytat]


WEZ SIE CZŁOWIEKU nie ośmieszaj tym co piszesz!!!!jakiś niezły palant i zboczeniec z ciebie któremu wszystko najwyrażniej przeszkadza!!!!może ponapinaj sie gdzieś indziej i do tego grinpis wstąp to bedziesz foki palancie ratował gdzieś pod biegunem

 
 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 11 Sty 2009r.
Skąd: Trewir
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 13:44  
Cytuj
Tak, ten smrod nad miastem to wina Tuska! Ja wcale nie mam mani przesladowczej przez kaczora!smiech2

Ale jednak - prawdziwy przyznal, ze w PRL bylo lepiej niz teraz - z czym sie zgadzam oczywiscie i witam nowo odkrytego sojusznika w walce o sluszna sprawe kolektywizacji polskiej wsi.

Tak serio, to skoro palenie weglem przeszkadza, to moze trzeba elektrownie wylaczyc? Slyszalem, ze tam pala weglem.

Dodatkowo, kazdy kto wspomina cos o smieciach obraza prawdziwego, skoro on juz rozpoznal sprawe - to nie ma dyskusji. Przeciez prawdziwy jest nieomylny i nie wylewalby dziecka z kompiela, jezeli mowi ze to wegiel szkodzi to trzeba zakazac - wszystkiego co ma wegiel.

К сожалению для российских, но я использую Google переводчик.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 13:45  
Cytuj
CYTAT
WEZ SIE CZŁOWIEKU nie ośmieszaj tym co piszesz!!!!jakiś niezły palant i zboczeniec z ciebie któremu wszystko najwyrażniej przeszkadza!!!!może ponapinaj sie gdzieś indziej i do tego grinpis wstąp to bedziesz foki palancie ratował gdzieś pod biegunem


Na takich prostaczków jak ty, którzy nie dorośli do życia w nowoczesnym społeczeństwie oraz cywilizacji, nadchodzi kres. Nikt nie będzie z wami dyskutował. Wprowadzi się sankcje i motłoch zmusi do posłuszeństwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 13:48  
Cytuj
CYTAT
W niedzielę wieczorem szedłem ulicą Czarnieckiego i w okolicach skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury nie było czym oddychać. Współczuję mieszkańcom bloków przy tych ulicach (żwirki, czarnieckiego, poniatowskiego) oraz blokom na Siedlanowskiego, gdzie dym leci prosto do okien.
Należy pisać ustawę o zakazie opalania węglem i innym dymiącym opałem na terenie miast. I karać łamiących zakaz. Jeśli go stać na dom, niech grzeje tak, by nie być uciążliwym dla sąsiadów.
Wspomniany dym dociera też do dzielnic centralnych.



kup sobie zboczeńcu butle z tlenem i zakładaj jak na miasto wychodzisz .Kazdy cie rozpozna o opluje takiego palanta -napinacza któremu wszystko przeszkadza

 
 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 11 Sty 2009r.
Skąd: Trewir
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 13:49  
Cytuj
Ta, jak za starych dobrych czasow - nie ma podskakiwania, wszyscy bedziecie rowno stac w szeregu! Nie bedzie tak dobrze, my juz was tu nauczymy jak sie zachowuje obywatel!

К сожалению для российских, но я использую Google переводчик.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 14:52  
Cytuj
CYTAT
kup sobie zboczeńcu butle z tlenem i zakładaj jak na miasto wychodzisz .Kazdy cie rozpozna o opluje takiego palanta -napinacza któremu wszystko przeszkadza


Jeśli osrany śmieciu chcesz się taplać w swoim gównie, to możesz i pływać w szambie, ale sam. Nie chcę wdychać twoich syfiastych wyziewów, rozumiesz? Nie żyjesz na pustyni, tylko wśród normalnych ludzi i dostosuj się do norm. A jeśli perswazja nie pomaga, to tylko pała i zimna woda, czyli dziś sankcje ekonomiczne. Inaczej się nie da. Nikt nie ogranicza nikomu wolności, póki ta pierwsza nie wkracza w pole tej drugiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 11 Sty 2009r.
Skąd: Trewir
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 16:07  
Cytuj
No wlasnie, to ja jestem normalny, a wy jestescie dziwni i nadpobudliwi - dlaczego sie oburzacie jak wytykam wam glupote i malostokosc? Powinniscie byc wdziedzni, ze uraczam was moja madroscia i swiatloscia, ktora pozwoli wam wybrac dobra droge zycia!

К сожалению для российских, но я использую Google переводчик.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 16:28  
Cytuj
CYTAT

Ale jednak - prawdziwy przyznal, ze w PRL bylo lepiej niz teraz - z czym sie zgadzam oczywiscie i witam nowo odkrytego sojusznika w walce o sluszna sprawe kolektywizacji polskiej wsi.


A to ciekawe. Ja rozumiem ironie, ale nie glupote. Kiedy to niby polska wies ulegla kolektywizacji?? Akurat PRL bylo jedynym panstwem bloku wschodniego, w ktorym nie bylo kolektywizacji, powstal fundusz koscielny i uregulowano stosunki na tej linii oraz w miare swobodnie mozna bylo dzialac w sferze kultury (konia z rzedem temu kto mi pokaze produkcje takie jak 'Sami swoi' czy 'Alternatywy 4' w demoludzie).
Nie wygladalo to tak jak chce tego Roszkowski, Wieczorkiewicz, Kaczory i reszta tym podobnych frustratow.

 
 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »