NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Dokuczliwy smog na miastem, wieczorem i nocą
Posty: 77
Dołączył: 11 Sty 2009r.
Skąd: Trewir
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 16:54  
Cytuj
Alez my wszyscy wiemy, ze PRL to byly idealne czasy a twoje slowa wcale nie maja nic wspolnego z przeinaczaniem rzeczywistosci - pare osob zginelo tu czy tam ale kto by sie przejmowal, w koncu wolne wybory wcale sie nie sprawdzaja...

К сожалению для российских, но я использую Google переводчик.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 16:54  
Cytuj

К сожалению для российских, но я использую Google переводчик.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 16:59  
Cytuj
CYTAT
Alez my wszyscy wiemy, ze PRL to byly idealne czasy a twoje slowa wcale nie maja nic wspolnego z przeinaczaniem rzeczywistosci - pare osob zginelo tu czy tam ale kto by sie przejmowal, w koncu wolne wybory wcale sie nie sprawdzaja...



Dziś z powodu chorób układu oddechowego i krążenia zachoruje i umrze o wiele więcej osób, ale to nic. Mamy wolność. A raczej samowolkę i anarchię. Najbardziej śmieszy mnie fakt, iż osoby nazywające się mianem "wolnościowców" nie rozumieją istoty wolności. Wolność nie jest tylko dla was, ale dla wszystkich ludzi. Czy pomyślałeś jeden z drugim, że takie trucie odbije się niekorzystnie również na tobie? Że będziesz niedługo musiał odwiedzić pulmonologa czy kardiologa? Może młody jesteś i myślisz, że jesteś nie do zdarcia, ale otrzeźwienie przyjdzie szybciej, niż myślisz. Czasami może być już za późno. O zdrowie należy dbać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 18:06  
Cytuj
Powdychasz jeszcze ze 2-3 miesiace i bedziesz mial czas na rekonwalescencje. Myslelem, ze przyjales do wiadomosci, ze nie ma absolutnie zadnych regulacji prawnych dotyczacych skladu i ilosci spalin emitowanych z zabudowan gospodarstw domowych. I nie bedzie, bo nigdzie w UE nie ma. Takze pozostaje Ci dzwonic na policje i zglaszac, no wlasnie nie wiem za bardzo co, smrod ? A jesli myslisz, ze jestes w stanie lobbowac w sprawie takiej ustawy poprzez media to WOW, gratulacje rzeczywistosci w ktorej przyszlo Ci zyc.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 18:27  
Cytuj
CYTAT
Alez my wszyscy wiemy, ze PRL to byly idealne czasy a twoje slowa wcale nie maja nic wspolnego z przeinaczaniem rzeczywistosci - pare osob zginelo tu czy tam ale kto by sie przejmowal, w koncu wolne wybory wcale sie nie sprawdzaja...


Hahahaha, a za II RP nikt nie zginal, za III tez nikt nie zostal zatluczony przez Policje, zas wg Twojej rachuby za IV RP nie bylo scigania bezdomnych w procesach politycznych. Pocieszny jestes umiech Z dnia na dzien coraz bardziej.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 18:36  
Cytuj
CYTAT
Powdychasz jeszcze ze 2-3 miesiace i bedziesz mial czas na rekonwalescencje. Myslelem, ze przyjales do wiadomosci, ze nie ma absolutnie zadnych regulacji prawnych dotyczacych skladu i ilosci spalin emitowanych z zabudowan gospodarstw domowych. I nie bedzie, bo nigdzie w UE nie ma. Takze pozostaje Ci dzwonic na policje i zglaszac, no wlasnie nie wiem za bardzo co, smrod ? A jesli myslisz, ze jestes w stanie lobbowac w sprawie takiej ustawy poprzez media to WOW, gratulacje rzeczywistosci w ktorej przyszlo Ci zyc.


Poruszyć leniwe służby zajmujące się ochroną środowiska. Gdyby ci ludzie opalali węglem, to nie byłoby takiego zadymienia. Palą śmiecie i inne gówna, powodując uciążliwość. A to nie jest legalne. Jakby złapać jednego czy drugiego, dać karę 10000zł, to inni zaczną uważać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~sss
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 19:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Powdychasz jeszcze ze 2-3 miesiace i bedziesz mial czas na rekonwalescencje. Myslelem, ze przyjales do wiadomosci, ze nie ma absolutnie zadnych regulacji prawnych dotyczacych skladu i ilosci spalin emitowanych z zabudowan gospodarstw domowych. I nie bedzie, bo nigdzie w UE nie ma. Takze pozostaje Ci dzwonic na policje i zglaszac, no wlasnie nie wiem za bardzo co, smrod ? A jesli myslisz, ze jestes w stanie lobbowac w sprawie takiej ustawy poprzez media to WOW, gratulacje rzeczywistosci w ktorej przyszlo Ci zyc.


Poruszyć leniwe służby zajmujące się ochroną środowiska. Gdyby ci ludzie opalali węglem, to nie byłoby takiego zadymienia. Palą śmiecie i inne gówna, powodując uciążliwość. A to nie jest legalne. Jakby złapać jednego czy drugiego, dać karę 10000zł, to inni zaczną uważać.


Zgadzam sie z tym w 100% ale wydaje mi sie ze skontrolowac taka osobe tzn. dom moze tylko policja na wniosek prokuratury z nakazem.

 
 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 19:57  
Cytuj
CYTAT
Myslelem, ze przyjales do wiadomosci, ze nie ma absolutnie zadnych regulacji prawnych dotyczacych skladu i ilosci spalin emitowanych z zabudowan gospodarstw domowych. I nie bedzie, bo nigdzie w UE nie ma.

do tomka
Nie wypisuj bzdur.chytry
Nie potrafisz korzystać z wyszukiwarki?
Proszsz:
Ustawa z dn. 27 kwietnia 2001 o odpadach (Dz.U. nr 62 poz. 628)
Art. 71
\"Kto wbrew zakazowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów (...) podlega karze aresztowania lub grzywny\"
Art. 79
\"Orzekanie w sprawach, o których mowa w art. 70-78 następuje na zasadach i w trybie określonym w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.

Zgodnie z powyższą ustawą i kodeksem wykroczeń zakazane jest spalanie śmieci (odpadów) w piecach i kotłowniach domowych jak również na wolnym powietrzu.
Za palenie śmieci w piecu grozi grzywna do 5 tys. zł lub areszt do 30 dni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 20:01  
Cytuj
A o skutkach można poczytać np. tu:
http://www.funda(...)e_w_domu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 20:04  
Cytuj
Prawo o ochronie srodowiska znam nadwyraz dobrze. Temat tyczy sie SMOGU WĘGLOWEGO, wiec do tego sie odnosze. A to czy ktos pali smieciami, czy drewnem, czy dorzuca czegos jeszcze to moze sprawdzic jedynie policja, najlepiej wraz z przedstawicielem wojewodzkiego inspektora ochrony srodowiska, bo jedynie policja moze wejsc Ci do domu.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 21:02  
Cytuj
CYTAT
Prawo o ochronie srodowiska znam nadwyraz dobrze. Temat tyczy sie SMOGU WĘGLOWEGO, wiec do tego sie odnosze. A to czy ktos pali smieciami, czy drewnem, czy dorzuca czegos jeszcze to moze sprawdzic jedynie policja, najlepiej wraz z przedstawicielem wojewodzkiego inspektora ochrony srodowiska, bo jedynie policja moze wejsc Ci do domu.


Sam sobie przeczysz. Ktoś się przejęzyczył i się czepiasz smogu węglowego. Skoro jesteś ekspertem w dziedzinie przepisów ochrony środowiska to wiesz, że akurat tutaj mówimy o emisji bliżej nieokreślonej substancji powstałej w wyniku spalania oraz jej opadowi i oddziaływaniu na zdrowie ludzkie i środowisko (ustawodawca nawet używa określenia 'pogarszania walorów estetycznych środowiska). Nie potrzeba asysty Policji przy kontroli - lista urzędników uprawnionych do niej jest enumeratywnie wyliczona w art. 379 Ustawy o Ochronie Środowiska. Jeżeli stawiasz się i nie uznajesz decyzji o kontroli dopiero wówczas wzywana jest Policja.
A poza tym mylisz się, że tylko Policja może wejśc do domu. Jest cała masa służb, które moga Ci wejśc do domu. od ABW po celników.

 
 
 
 
~~niepal
ff
Wysłany: 14 Sty 2009r. 23:37  
Cytuj
Obrazek

To samo dotyczy PALENIA SZKODLIWYMI SUBSTANCJAMI, np. OPONAMI. Wydzielają się szkodliwe i rakotwórcze związki.

Czy ktoś odpowie na pytanie, ale zaznajomiony z sytuacją - czy na osiedlach domków jest dostęp do Centralnego Ogrzewania?

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 15 Sty 2009r. 00:50  
Cytuj
A ktorych domkow?
Na Hutniku i Hutniku II jest mozliwosc podpiecia do CO. Tyle, ze to droga impreza.
Co do reszty miasta się nie wypowiem, bo nie wiem umiech

 
 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 15 Sty 2009r. 08:38  
Cytuj
Nazwa tematu zmienila sie wczoraj, i jakos caly czas byla nagonka na palacych weglem, wiec odnosze sie do tego co jest napisane, a nie tego kto cos mogl sobie myslec piszac. Co do kontroli to pisze jak jest w rzeczywistosci, o ile nie jestes przedsiebiorstwem to mozesz odmowic wstepu inspektora oś i jedynie policja moze umozliwic kontrole. Jezeli uda Ci sie zastrudnic ABW, CBA, CIA lub FBI do kontroli smieci w domu to wielki szacunek.
System miejskiego ogrzewania jest niedostepny na osiedlach od Górki włącznie w strone Agatówki. Stara czesc miasta ma mozliwosc ogrzewania z pec.

 
 
 
 
~~gała
ff
Wysłany: 15 Sty 2009r. 10:18  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
WEZ SIE CZŁOWIEKU nie ośmieszaj tym co piszesz!!!!jakiś niezły palant i zboczeniec z ciebie któremu wszystko najwyrażniej przeszkadza!!!!może ponapinaj sie gdzieś indziej i do tego grinpis wstąp to bedziesz foki palancie ratował gdzieś pod biegunem


Na takich prostaczków jak ty, którzy nie dorośli do życia w nowoczesnym społeczeństwie oraz cywilizacji, nadchodzi kres. Nikt nie będzie z wami dyskutował. Wprowadzi się sankcje i motłoch zmusi do posłuszeństwa.



sam pochodzisz od wiejskiego motłochu który 50 lat temu przybuł do tego miasta w poszukiwaniu pracy!!!w żadnym miejscu na świecie nie ma zakazu palenia we własnym piecu tym czym mi pasuje moge palić nawet starymi gymowcami i twoimi oszczanymi majtami!!!!!!ty mi tego nie zabronisz ani nic z tym nie zrobisz bo kto posłucha takiego pajaca jak ty !!!!!!!Powinieneś mieć nikcka nie PRAWDZIWY ORYgINALNY tylko PAJAC NIENORMALNY!!!!!

 
 
 
 
~~gała
ff
Wysłany: 15 Sty 2009r. 10:21  
Cytuj
i puki mam furtke przed domem nie mam obowiązku wpuszczania na posesje kogokolwiek!!!!MÓJ DOM MOJA FORTECA!!!!!a takich pajaców i bojowników o nowoczesne społeczeństwo powinno się wieszać na szubienicy bo do nowoczesnego społeczeństwa brakuje nam jakieś 30 lat !!!smiech2

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2009r. 13:02  
Cytuj
CYTAT
i puki mam furtke przed domem nie mam obowiązku wpuszczania na posesje kogokolwiek!!!!MÓJ DOM MOJA FORTECA!!!!!a takich pajaców i bojowników o nowoczesne społeczeństwo powinno się wieszać na szubienicy bo do nowoczesnego społeczeństwa brakuje nam jakieś 30 lat !!!smiech2


Podaj adres i zapal śmiecie, a udowodnię, że ta forteca długo będzie śnić ci się po nocach. Pomylił ci się chyba dziki zachód z Polską. Do twojej chatki jak najbardziej można wejść pod byle pretekstem. Spróbuj za głośno puszczać muzykę, a jeśli ktoś będzie złośliwy to też bekniesz za to. Nie mówiąc o paleniu śmieci czy opon.
No ale na szczęście takie powyższe osobniki nie stanowią prawa w Polsce i Europie i nie zrobią nam dzikiego zachodu. Bo wiesz co? Wg twojej filozofii, to ja sobie podejdę pod twoją bramkę i rozpalę ognisko z opon a jak mi będziesz przeszkadzał, to cię zastrzelę. To jest ta filozofia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2009r. 08:11  
Cytuj
CYTAT
i puki mam furtke przed domem nie mam obowiązku wpuszczania na posesje kogokolwiek!!!!MÓJ DOM MOJA FORTECA!!!!!a takich pajaców i bojowników o nowoczesne społeczeństwo powinno się wieszać na szubienicy bo do nowoczesnego społeczeństwa brakuje nam jakieś 30 lat !!!smiech2

Nieznajomość prawa nie chroni przed karą za jego łamanie.
A prawo jest takie: http://www.rp.pl/artykul/249472.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Belzebub
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 00:13  
Cytuj
Największym trucicielem w okolicy na os. Wyzwolenia jest domek przy cukierni - na lewo od kościoła św. Trójcy. wazne Nawet w dzień można zauważyć charakterystyczny biały dym wydobywający się z komina. Trują też sąsiednie domki, schowane głębiej. Czy tam naprawdę nie ma CO, czy mieszkańcy chcą tylko zaoszczędzić -x PLN? Przecież w tych prymitywnych piecach większość ciepła wydostaje się na zewnątrz i za ogrzewanie z PEC-u zapłaciliby w rzeczywistości mniej - zakładając, że potrafią poprawnie zarządzać gospodarką cieplną w domu. smiech2

 
 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 31 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 01:50  
Cytuj
Biały dym powiadasz, coś mi się zdaje, że nowego papieża wybrali umiech

Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 02:08  
Cytuj
ja wam dam papieza! bahory jedne!

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 11:09  
Cytuj
CYTAT
Co do kontroli to pisze jak jest w rzeczywistosci, o ile nie jestes przedsiebiorstwem to mozesz odmowic wstepu inspektora oś i jedynie policja moze umozliwic kontrole. Jezeli uda Ci sie zastrudnic ABW, CBA, CIA lub FBI do kontroli smieci w domu to wielki szacunek.
.


A gdzie napisalem, ze CBA skontroluje smieci? Ogolnie napisales, ze tylko policja moze wejsc do domu co jest nieprawda.
Co do odmowy wstepu napisales dokladnie to samo co ja.

 
 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 13:36  
Cytuj
A temat jest o smierdzacym dymie od sasiada, czy o kupowaniu przetargow na budowe gmachu sadu ? Idac dalej takim tokiem rozumowania to do domu moze mi wejsc takze święty mikołaj, mrówka albo armia, ktora napadnie na Polske.

 
 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 13:40  
Cytuj
http://www.korespondent.pl/index.php?x=artykul_r1&id=5818

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 13:55  
Cytuj
CYTAT
A temat jest o smierdzacym dymie od sasiada, czy o kupowaniu przetargow na budowe gmachu sadu ? Idac dalej takim tokiem rozumowania to do domu moze mi wejsc takze święty mikołaj, mrówka albo armia, ktora napadnie na Polske.


To pisz precyzyjnie o co Ci chodzi a nie z mozliwoscia dowolnej interpretacji.

 
 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 14:04  
Cytuj
Wszystko zostalo juz napisane, takze dalsze rozprawy sa dla mnie bezcelowe.

 
 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »