NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Imię Nadia w stalowowolskim Urzędzie St. Cywilnego,
Posty: 4
Dołączył: 20 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 00:20  
Cytuj
Czy w stalowowolskim Urzędzie Stanu Cywilnego można zarejestrować dziecko (dziewczynkę) z imieniem Nadia? Pytam, bo wiem, że są w Polsce takie urzędy, które nie godzą na nadanie dziecku tego imienia, traktując je jako zdrobnienie (a zgodnie z ustawą nie można nadać dziecku imienia będącego zdrobnieniem). Jedne polskie urzędy godzą się na to imię, inne nie (dla mnie to absurd, no ale cóż) - a jak jest w Stalowej Woli? Czy ktoś może zarejestrował tutaj córkę z imieniem Nadia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 00:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 07:18  
Cytuj
Żal na tym forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 20 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 08:34  
Cytuj
Mnie naprawdę nie interesują opinie na temat tego imienia, więc proszę sobie odpuścić takie komentarze. Jednemu podoba się Marysia i Jasiu, innemu podoba się Dżesika i Denis (ani to imiona ośmieszające ani poniżające więc nie wiem, w czym problem, a jak ktoś się zżyma na takie imiona ze względów patriotycznych, to niech progaguje imiona Biedziesława czy Gromisław - bo tak akurat brzmią słowiańskie imiona). Mnie imiona tradycyjne zupełnie się nie podobają, bo mają fatalne zdrobnienia - wybacz, ale nie chcę, żeby koledzy do mojej córki mówili "Maryśka", "Kaśka", "Anka" "Gocha", "Zocha" itp. - dla mnie to przydkie i już. Od osób mających takie imiona wiem też, że zawsze mają problem z tym, jak się w towarzystwie przedstawiać: powiedzieć o sobie pieszczotliwie "Ania" czy twardo "Anka"? A imię Nadia nie ma ofiacjalnie żadnego zdrobnienia i to dla mnie jest jego zaleta. Poza tym mamy z żoną do urzędu w S.W. trochę daleko (parę tysięcy kilometrów), a oboje z żoną w godzinach "urzędowania" pracujemy i nie mamy możliwości wykonywać w tym czasie telefonów, a już na pewno nie zagranicznych - stąd moje pytanie na forum (widzę, że myślenie niektórych jest bardzo ograniczone i stereotypowe).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 10:05  
Cytuj
Żal na tym forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 11:55  
Cytuj
Nie ma problemów. Ja zarejestrowałem w USC w Stalowej Woli dziecko o imieniu Nadia. Piękne imię. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 12:55  
Cytuj
CYTAT

Jedne polskie urzędy godzą się na to imię, inne nie (dla mnie to absurd, no ale cóż)

Daj jej na imię Nunia - chłopaki nie będą się mylić jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 13:04  
Cytuj
imie nadia wcale nie nalezy do tych 'egoztycznych'
sprobujcie dac corce na imie mercedes a synowi np. jesus, wtedy zaczna sie schody

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 15:57  
Cytuj
CYTAT
Po prostu wyraziłam swoje zdanie na temat tych \"zagramanicznych\" (celowe przekręcenie)imion.


Czy żaboląga zadającego pytanie interesowało twoje zdanie?
Czytanie ze zrozumieniem niektórym sprawia niesamowitą trudnośc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 13 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 16:22  
Cytuj
Dokładnie popieram przedmówce wyżej umiech Wiekszość ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem umiechgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 20 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 20:20  
Cytuj
gall: wielkie dzięki za odpowiedź! justex: w prawdziwym - "nieforumowym" życiu nie da się tak łatwo "wykasować" swoich wypowiedzi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »