NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Święto Trzech Króli kosztem długich weekendów,
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2010r. 07:12  
Cytuj
Do Sejmu trafił poselski projekt zmian w ustawach, które wprowadzą wolny dzień w święto Trzech Króli, a zniosą prawo do dodatkowego wolnego dnia, gdy jakieś święto wypada w wolną sobotę.
Obecnie dodatkowy dzień wolny pracodawca musi oddać w okresie rozliczeniowym np. w HSW okres rozliczeniowy to 2 miesiące, więc dodatkowy dzień za 1 maja (sobota) trzeba oddać w maju lub w czerwcu (uzgodniono 4 czerwca - piątek po Bożym Ciele).
Przez najbliższe 10 lat będzie 9 dni wolnych w styczniu (dokładnie 6 stycznia), natomiast ubędzie 8 dni wolnych w zamian za święto przypadające w sobotę.
Niby zysk, ale kto woli wolny dzień w styczniu zamiast w maju lub czerwcu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2010r. 07:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 11 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2010r. 07:34  
Cytuj
CYTAT

Niby zysk, ale kto woli wolny dzień w styczniu zamiast w maju lub czerwcu?


W ciągu roku jest jedno albo dwa święta wypadające w sobotę. W 2010r. są dwa takie dni - więc pracownicy byliby stratni po wejściu tych przepisów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2010r. 08:52  
Cytuj
CYTAT
pracownicy byliby stratni po wejściu tych przepisów.


Przecież napisałem wyraźnie: Przez najbliższe 10 lat będzie 9 dni wolnych w styczniu (...), natomiast ubędzie 8 dni wolnych w zamian za święto przypadające w sobotę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 16 Kwie 2010r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2010r. 21:09  
Cytuj
Do pracy Rodacy

www.twojslubnisko.dbv.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2010r. 14:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
pracownicy byliby stratni po wejściu tych przepisów.


Przecież napisałem wyraźnie: Przez najbliższe 10 lat będzie 9 dni wolnych w styczniu (...), natomiast ubędzie 8 dni wolnych w zamian za święto przypadające w sobotę.


Przecież napisał wyraźnie, że w 2010, a nie w ciągu najbliższych 10 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2010r. 18:27  
Cytuj
CYTAT

@kajus

Przecież napisał wyraźnie, że w 2010, a nie w ciągu najbliższych 10 lat.


Jeden z nas nie rozumie tego, co czyta.

Łowca_Owiec napisał:
"W ciągu roku jest jedno albo dwa święta wypadające w sobotę."

Nie przekracza chyba twoich możliwości umysłowych policzenie, że wg forumowicza Łowca_Owiec w ciągu najbliższych 10 lat będzie od 10 do 20 dni świąt wypadających w sobotę?

Ja napisałem:
Przez najbliższe 10 lat (...) ubędzie 8 dni wolnych w zamian za święto przypadające w sobotę.

Nie zgadywałem, ale wziąłem kalendarz i policzyłem.

Nadal nie rozumiesz różnicy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 03:16  
Cytuj
CYTAT
Do Sejmu trafił poselski projekt zmian w ustawach, które wprowadzą wolny dzień w święto Trzech Króli, a zniosą prawo do dodatkowego wolnego dnia, gdy jakieś święto wypada w wolną sobotę.
Obecnie dodatkowy dzień wolny pracodawca musi oddać w okresie rozliczeniowym np. w HSW okres rozliczeniowy to 2 miesiące, więc dodatkowy dzień za 1 maja (sobota) trzeba oddać w maju lub w czerwcu (uzgodniono 4 czerwca - piątek po Bożym Ciele).
Przez najbliższe 10 lat będzie 9 dni wolnych w styczniu (dokładnie 6 stycznia), natomiast ubędzie 8 dni wolnych w zamian za święto przypadające w sobotę.
Niby zysk, ale kto woli wolny dzień w styczniu zamiast w maju lub czerwcu?

zapomniałes dodać ze to pomysł PO .

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 08:21  
Cytuj
CYTAT

zapomniałes dodać ze to pomysł PO .


Chyba ty zapomniałeś czyj to był pomysł. Pamiętasz byłego Prezydenta Łodzi Pana Kropiwnickiego??? To on zaczął temat wolnego dnia w III Króli. A teraz sejm musi coś z tym pasztetem zrobić.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 13:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

zapomniałes dodać ze to pomysł PO .


Chyba ty zapomniałeś czyj to był pomysł. Pamiętasz byłego Prezydenta Łodzi Pana Kropiwnickiego??? To on zaczął temat wolnego dnia w III Króli. A teraz sejm musi coś z tym pasztetem zrobić.

Kropiwnicki chcial tego swięta O.K ale to PO wymysliło numer tego typu ze dadza swieto 3 króli ale zabiorą wolne za swięta wypadające w sobote.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 26 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 14:27  
Cytuj
CYTAT

Kropiwnicki chcial tego swięta O.K ale to PO wymysliło numer tego typu ze dadza swieto 3 króli ale zabiorą wolne za swięta wypadające w sobote.

Tak czy owak - efekt jest taki, że zapewne będziemy mieć dodatkowy dzień świąteczny 6 stycznia zamiast w maju.
To lepiej niech zostanie po staremu.
Jak ktoś chce w Trzech Króli iść do kościoła to i tak pójdzie, jak nie chce pracować, to poświęci ten 1 dzień urlopu.
Tylko ilu dotychczas było takich gorliwych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »