NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Zwolnienia w PSS Społem Stalowowolskim, Zwolnienia w PSS SPOLEM Stalowowolskim
Posty: 42
Dołączył: 3 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 120%
ff
Wysłany: 5 Maja 2010r. 13:31  
Cytuj
Czyzby nasze rodzime Społem nie wytrzymało konkurencji Fraca, Tesco, Kauflanda i tym podobnych sklepów. Wszystko na to wskazuje nowy prezes zapowiedział już grupowe zwolnienia. Co powinni zrobić nasi spółdzielcy aby utrzymać się na rynku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2010r. 13:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 27 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2010r. 14:02  
Cytuj
spółdzielcy powinni zacząć od wymiany członków rady nadzorczej,obecny prezes zaczął urzędowanie od podniesienia mu pensji przez członków rady,członkowie zaś podnieśli sobie diety.Inwestycje robione przez zarząd
były mocno zawyżone,nie sztuka wydać pieniądze sztuka je zarobić na tak trudnym rynku,prezes wydawał pieniadze których nie zarabiał i za to zbierał laury.Szkoda spóldzielców bo to spracowani za psie pieniądze ludzie,często fachowcy i oddani pracownicy.Na majątek spółdzielni pracowały pokolenia,pracownicy są zastraszani ale członkowie spółdzielni powinni sie odezwać w takiej sytuacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2010r. 19:00  
Cytuj
Nic nie maja szans konkurowac cenami niestety. Tesco i Kaufland nie jest może dużo tańsze ale z taką Biedronką nie powalczą. A mówić o jakości w czasach gdy krucho z kasą u większości jest ciężko bo i w Społem jakość stała na wysokim poziomie ale dawno temu.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 6 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 14:09  
Cytuj
Na ile na stan finansów PSS ma wpływ ładowanie kasy w biuletyn partyjny PiS p.t. Kurier jakiśtam rozdawany za darmo w sklepach Społem.


c.d
Jest to przedwyborcza PiS-owska bibuła w jakiś zadziwiający sposób firmowana (i pewnie finansowana) przez PSS. Czy Nowicki będzie gdzieś kandydował, czy jak się podliże Siembidzie to po ew. wygranej ma stołek?

c.d.
A czy nie jest działaniem na szkodę PSS rozdawanie za darmo gazetki w sklepach gdzie gazety się sprzedaje? Jak ktoś dostanie ten biuletyn to pewnie dla oszczędności nie kupi innych gazet, w tym np. kolorowych gazet z programem telewizyjnym.
Ten Kurier to badziewie, ale jakieś szczątki programu TV daje.
Jaki w tym politycznym biznesie interes robi Nowicki? Nikt w mieście nie pozwala sobie na taką hucpę w swoich sklepach.
Bądźmy pewni - lokowanie w polityków jest bardzo kiepskim interesem

a Ty nie widzisz czegos takiego ak funkcja ZMIEN??? tylko dodajesz posty i jakies glupie c.d????? litości sa jeszcze inni na forum i mozesz wszystko co masz do powiedzenia zamiescic w jednym poscie a nie dubliwać, co zrobiłęs własnie 3 razy z rzedu....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 14:13  
Cytuj
zgadzam się w zupełności z moim przedmówcą.
To ewidentne łamanie prawa żeby człowiek prowadzacy działalność konkurencyjną pełnił funkcję prezesa,gdzie Rada Nadzorcza gdzie prawo spółdzielcze i statut spółdzielni który chyba został dopasowany do prezesa,może chodzi o to że pozwalnia się ludzi którzy pracowali na spółdzielnię a zarząd i rada będzie żyła z dzierżaw majątku.Spółdzielcy nie bądzcie frajerami podziękujcie tym którzy zbijają majatek waszym kosztem.A co z piekarnią czy nadal rządzi tam pan tak powszechnie krytykowany przez pracowników za brak kompetencji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 26 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 14:31  
Cytuj
ciekawe kto tego"człowieka" zrobił prezesem w pss,przecież to ciemniak i krętacz jakich mało(osobiście go znam(niestety...) od kilku ładnych lat...) niewiem czy wiecie ale on ma startować na prezydenta Naszego Miasta (wiem ze pewnie wam cieżko w to uwierzyć ale to prawda) po urzędzie miasta krązy dowcip ze jego program wyborczy bedzie składał sie z 3 punktów:
1.upadlość pss
2.upadlośc stalowej woli
3.nabita kieszeń żony i jego


zabawne??? po chwili refleksji niekoniecznie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 15:21  
Cytuj
ta gazeta darmowa to PiSowska propaganda, w ostatnim numerze było 12 artykułów chwalących PiS, a dwa artykuły były o Szlęzaku i to krytykujące jego osobę inspirowane PiSem. Siembida zorganizował warsztaty dla początkujących dziennikarzy i teraz może liczyć na darmową reklamę a wiecie gdzie mieści się siedziba tej gazetki ?? w instytucji należącej pod Starostwo ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 6 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 22:23  
Cytuj
Aż sobie konto założyłem, bo mam pewne spostrzeżenie... Mianowicie. Zawsze jak pojawia się na rynku nowe medium pojawiają się jakieś spekulacje. Kto za tym stoi, kto robi na tym interes... Według moich spostrzeżeń źle o prezydencie piszą wszystkie media... Może nie zawsze ale zazwyczaj. Dlaczego akurat Kurier z tego powodu musi być uważany jako jedyny przeciwnik Szlęzaka? We wszystkich mediach dużo pisze się o Siembidzie, bo ma dobrze rozwiniętą promocję. Dlaczego więc to właśnie Kurier ma być biuletynem Starostwa?

Sam kiedyś pracowałem w mediach lokalnych i wiem jak to jest. Jeden daje informacje do wszystkich mediów tak jak powinien, drugi faworyzuje jedne a resztę zostawia na obiad żeby sprzedać ochłapy. Kiedy pojawiają się nowe media wszyscy chcą je zniszczyć. Życzę Kurierowi siły, żeby się nie dał wykurzyć i udowodnił, że te ploty, które zawsze się pojawiają, są nieprawdą.

Arte Twój argument co do budynku zarządzanego przez starostwo jest wręcz śmieszny. To, że ktoś wynajmuje od starostwa pomieszczenia nic nie znaczy. Czy wszystkie inne media, które mieszczą się w Metalowcu należą do zarządcy tego budynku? To są tej osoby media?! Dlaczego starostwo nie może komus wynajmować pomieszczeń? Dlaczego nie może wynajmować ich gazecie? Czy wynajem pomieszczenia oznacza od razu podległość? Odpowiem Ci - NIE umiech

Fascynują mnie takie polemiki... Poza tym nie wiem w ogóle co chesz arte i inni takim pisaniem zyskać. Nie zapominaj, że większość w naszym mieście popiera PiS... Robisz tylko dobrą reklame takimi spekulacjami gazecie...

Pozwolę sobie jeszcze coś dodać. Kurier jest początkującą gazetą. Siembida lubi się lasnować - wie o tym każdy. Jak tylko się dowiedział o nowej gazecie zaczął wysyłać do niej informacje - to logiczne. Gdyby rzecznik prezydenta działał tak samo jak pani Szczurek to o prezydencie też dużo by pisali. Przecież to oczywiste, że jeśli gazeta ma do wyboru napisać 12 tematów ze starostwa albo drukowac puste strony to wybierze z braku laku 12 tematów ze starostwa żeby ludzie mieli co czytać.

Początkującym mediom jest trudno od razu zdobywać informacje i tematy. Starzy wyjadacze dostają je do ręki od rzeczników, urzędników i stałych, wieloletnich czytelników. Kurier musi wszystkiego szukać sam i na poszukiwania tracić czas... Dlatego pisze o tym co przychodzi do redakcji. A co przychodzi arte dobrze wie... To nie wina redakcji, że stalowowolscy rzecznicy nie wiedzą na czym polega ich praca.

Myślę, że za jakiś czas opadną Wam wszystkim szczęki a Kurier pokaże Wam, że za nim nie stoją żadne Siembidy ani Szlęzaki...
Swoją drogą... Dlaczego inne, te ważne, "lepsze" i podobno niezależne (aż śmiać mi się chce na tą ich niezależność, bo wiem jak ona wygląda) nie przeprowadziły wywiadu z gwiazdą jaką jest Kayah? Taki wywiad w pewien sposób podnosi prestiż medium.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 22:27  
Cytuj
Werentus to już masz dwa nicki, przez jakiś czas ten sam skrócony komentarz był pod innym nickiem, teraz nowy komentarz poprzedni usunięty i założony nowy, no fajnie, fajnie umiech

gdzie mieści się biuro Kuriera ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 6 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 22:36  
Cytuj
Byłem pod innym, ale właśnie nie swoim. Nie rozumiem co to się stało... Musiałem to zmienić. Dobrze, że się zorientowałem, bo ktoś by jeszcze miał pretensje, że podpisuje się jego nickiem.

A co Kuriera to nie wiem. Pewnie w gazecie w tzw "stopce" jest informacja, ale nie mam przy sobie jej tzn gazety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 23:12  
Cytuj
zespół szkół ul. I Sierpnia 26, czy Szkoły ponadgimnazjalne nie są pod starostwem ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 6 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2010r. 23:33  
Cytuj
Może i są ale nie widzę związku. Jesli masz dowody ze za to nie placa to sa powody do niepokoju. Jesli placa Kurier jest czysty jak łza umiech To tak jakbys powiedzial ze sztafeta echo i super nowosci to gazety wlasciciela metalowca.

Arte co Ty mówisz? Jakim przywilejem? Jak sądze powiat liczy każdą złotówkę. Skoro ma lokale to je wynajmuje... Przecież to normalne...

OK, jesli nie płacą to faktycznie w zamian mogliby pisać o nim korzystnie... Ale jeśli płaca to powiedz mi za co mają mu być wdzięczni żeby o nim pisać tylko dobrze?

Aby dodać cos do swojej wypowiedzi jest funkcja ZMIEN!! nie dubluj postów...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2010r. 10:33  
Cytuj
DO prokuratury ma wpłynąć doniesienie na prezesa PSS SPOŁEM pana prezesa Nowickiego, gość uczynił ze spółdzielni prywatny folwark. Okręt tonie a żonie PREZESA firma przyniosła 300 000 zł, czy nie powinien to być zysk Społem, tymczasem Społem tonie jak Titanic z wynikiem - 300 000zł. Czy to jest bal na Titanicu Prezesa Nowickiego i jego zony. Gość z ramienia Pisu po falstarcie Wiesia Siembidy został namaszczony przez guru na kandydata Pisu na fotel prezydenta Stalowej Woli. Czyżby zysk z firmy żóny miałby być przeznaczony na jego kampanie? Cz są to pieniądze wytransferowane z PSSu? Ale te pytania nie są dla zwykłych śmiertelników lecz dla instancji wyższej PROKURATURY STALOWOWOLSKIEJ

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 6 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2010r. 09:54  
Cytuj
Bardzo ciekawa dyskusja. Widać że w okolicach Społem coś śmierdzi. A co do Kuriera - żadna choć trochę szanująca się gazeta (choćby partyjna jak Kurier) nie może sobie pozwolić a autokompromitację. W jednym numerze masa zdjęć wodza - toż to niemal kult jednostki. A jeśli to jest propaganda ze starostwa - to też strzał w stopę. "Ciemny lud" (wg klasyka PiS-u) już tak łatwo ciemnoty sobie nie daje wciskać i takiej prostej propagandy nie kupuje. Posłuchajcie co tym sądzi np. młodzież, ludzie na ulicy. Jak po mieście leci śmiech z "Błyszczącego" Wiesława.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2010r. 11:34  
Cytuj
Kto z ramienia PISU zostanie kandydatem na prezydenta stalowej woli. Dupa kandydata PISu wiesia siembidy okazała się za ciężka na ten fotel, więć pis sięga po dalekie rezerwy. Matka Polka Sagatowska już raz okazała się niewypałem, co prawda dni prezesowania w Wordzie tarnobrzeskim są już policzone ale drugi raz nie ma zamiaru wchodzić do koryta. Kim jest ten nowy kandydat z pisu Nowicki, który na dno ciągnie nasz rodzimy statek PSS Społem z wynikiem - 300 000zł, gdzie są przejedzone pieniądze, jaka prywata szerzy się w Społem. Otóż prezes Nowicki zafundował swojej małżonce hurtownie spożywczą, która ma 300 000 zł zysku i tam trzepie kase. Ma zamiar rozpocząć grupowe zwolnienia w społem, czy mieszkańcy stalowej nie boją się , że pod jego rządami zwolni nas mieszkańców ze Stalowej Woli. Liczba mieszkańców naszego grodu kurczy się, a nowy prezydent Nowicki chce ją skórczyć do minimum siebie i żony.
DO prokuratury ma wpłynąć doniesienie na prezesa PSS SPOŁEM pana prezesa Nowickiego, gość uczynił ze spółdzielni prywatny folwark. Okręt tonie a żonie PREZESA firma przyniosła 300 000 zł, czy nie powinien to być zysk Społem, tymczasem Społem tonie jak Titanic z wynikiem - 300 000zł. Czy to jest bal na Titanicu Prezesa Nowickiego i jego zony. Gość z ramienia Pisu po falstarcie Wiesia Siembidy został namaszczony przez guru na kandydata Pisu na fotel prezydenta Stalowej Woli. Czyżby zysk z firmy żóny miałby być przeznaczony na jego kampanie? Cz są to pieniądze wytransferowane z PSSu? Ale te pytania nie są dla zwykłych śmiertelników lecz dla instancji wyższej PROKURATURY STALOWOWOLSKIEJ

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 11 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2010r. 18:37  
Cytuj
Pozwoliłem sobie założyć konto i wypowiedzieć się w jakże ciekawej dyskusji. Osobiście bardzo się cieszę, że wyszła nowa gazeta i do tego darmowa. Po drugie widziałem ją, regularnie biorę w sklepach społem, gdyż jest co poczytać. może nie ma zbyt wielu tekstów, do czytania jest bodajże 10 stron, ale poruszane są sprawy związane z naszym miastem. jakoś specjalnie nie zauważyłem, żeby jakoś pisali ciągle o staroście. siembida zaczął już kampanie i robi wszystko żeby się pokazać i dlatego jego jest tak pełno we wszystkich mediach. trochę się już wymiotować chce się tym, ale cóż taki nasz los będzie, że ciągle będzie teraz więcej polityki w mediach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 3 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 06:43  
Cytuj
Jestem byłą pracownica PSS i członkiem tej spółdzielni biorę czynny udział w zebraniach interesuje mnie problematyka mojej byłej pracy.Tak sie składa że Prezesa Nowickiego znam jeszcze z czasów kiedy oboje z żoną prowadzili razem hurtownię.
Wiem że Pan Nowicki to prawdomowny i uczciwy człowiek nie pije alkoholu w pracy .Kiedy dowiedziałam się że wystartował do konkursu na prezesa to bardzo mu kobicowałam.
Pan Nowicki poczatkiem lat dziewiędziesiatych prowadził hurtownie spożywcza /ciastka/ i wiem ze z pozytywnym skutkiem finansowym.Dlatego uważałam i uważam że jest właściwy człówiek na właśćiwym miejscu który naprawde wie skąd biora sie pieniądze.
Ma jedna wadę ma zbyt miekie serce i jest zbyt tolerancyjny dla pracowników łamiących dyscypline pracy o co zreszta ma pretensje Rada Nadzorcza.Dostał zreszta polecenie zredukowania zatrudnienia w administracji oraz ponaglenie tego polecenia.Wygląda na to że obawający sie redukcji przypuscili atak na prezesa aby ratowac swoje tyłki.
Jest zasadnicze pytanie czy rzucanie kalumni ,oszczerstw nieprawdziwych w mediach elektronicznych nie jest karalne.
Gazetę Kurier czytałam jakoś nie zorentowałam się że jest to gazeta PISu ,a otrzymalam ją w miejscu nie związanym z PSS.

POZDRAWIAM. Alicja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 15:44  
Cytuj
moja przedmówczyni powinna przeczytać statut społem i zainteresować sie prawem spółdzielczym Pani jako członek spółdzielni powinna oczekiwać dywidendy a nie cieszyć sie że prezes dołuje spółdzielnię dorabiając się na prowadzeniu konkurencyjnej działalności jeżeli do swojej hurtowni kupuje tanio i zarabia sprzedając towar spółdzielni to dlaczego taniej nie kupi dla spółdzielni?
W tym środowisku cwaniacy mogą pożyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 17:36  
Cytuj
Sanna masz dowody , za pomówienie można beknąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2010r. 11:34  
Cytuj
chytrycały detal jest towarowany słodyczami od żony nowickiego iotym wiedzą wszyscy a paczki na święta to nie .łamie statut już od początku urzędowania za cichym przyzwolenim jaśkowskiego notabene prezesa związku rewizyjnego SPOŁEM .dla organów interesujące może być układ SPOLEM-MAH .chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Maja 2010r. 11:44  
Cytuj
A jaki jest układ PSS-MAH. Chodzi o Małopolską Agencję Handlową??

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2010r. 15:12  
Cytuj
sprawa jest z przed lat a mah już nie istnieje sprawdzone w krs .widze że jesteś spostrzegawczy a może i stroną haha mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 20:45  
Cytuj
scianascianado pana kucy czy sprawia panu niebywałą radość poniżanie człowieka za to tylko iż chcial odebrać swoją paczke w ramach pomocy unijnej ,powinien się pan wstydzićzarumienionypana synalkowi też pomagała unia a może to tylko był blef bo dyżury w niedziele to chyba nie staż .a propo osoba ta powinna się zwrócić do swoich związków bo to one ponoszą po części wine.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2010r. 17:38  
Cytuj
ludzi zwalniają a zarazem paniska z rady wiją sobie ciepłe gniazdka fundują 2 dyrektorów 2sekretarki plus zastępców ale najpierw muszą przeforsować związki zawodowe 1dyro kierownik upadłej hurtowni 2własnie po studiach jest bez pracy tata załatwi .prywatny folwark zbawcy chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2010r. 18:05  
Cytuj
ZZ OPZZ miało zebranie prowadzone przez prezesa nowickiego i tak pięknie użalał się nad sobą jak nie ma czasu wszystkiego załatwić dla spółdzielni a dyrektorzy bardzo by mu pomogli więc nasuwa mi się myśl wypieprzmy prezesów zostawmy dyrektor ów .po zebraniu został tylko smród ,pani przew.....niech pani da sobie spokój z ZZOPZZ CZAS ZAŁOŻYĆ PAPUCIE skoro nie umie pani przerwać bełkotu prezesa na zebraniu własnych niezależnych związków albo tylko mi się wydaje że tak jest/.czemu prezes liczył głosy bo wiedział że strach im nie pozwoli zagłosować na NIE.absurdmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »