NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Przyciemniane szyby - naklejka, Prosze o namiary na firmę w St. Woli
Posty: 29
Dołączył: 1 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 08:45  
Cytuj
Witam

Szukam firmy która okleja folią przyciemniającą szyby samochodowe. Proszę Was o namiary, Stalowa Wola lub w okolicy Stalowej Woli.

Na co trzeba zwracać uwagę ?

Wyczytałem że jest jakiś współczynnik przepuszczania światła którego nie wolno przekraczać. Folia też musi mieć homologację a hologram czy oznaczenie ma zostać przyklejone na szybę w widocznym miejscu. Tyle wyczytałem na internecie.

Z góry dzięki za namiary good

PIKLOP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 08:45  
Cytuj

PIKLOP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 09:21  
Cytuj
Na ul.Podleśnej w tych domkach jednorodzinnych kilka lat był malutki zakład w którym gośc oklejał szyby (fachowo i solidnie) ale czy dalej jest to pewna nie jestem....nie wiem co za nr domu ale w tej uliczce co Starostwo tylko po przeciwnej stronie,bodajże to pierwszy dom (14Achyba) od garaży i powinien byc tam szyld.....możesz podejśc i popytac

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 1 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 09:42  
Cytuj
Dzięki za info.

W ramach podziękowań proszę, dla Ciebie

@->-


(tulipanek)



cool

PIKLOP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 10:13  
Cytuj

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 10:19  
Cytuj
ten zaklad to byl ale na Bema nie podlesnej teraz jest tam sklep Fiata ale czy przyciemniaja szyby to nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 10:24  
Cytuj
nie ma lepszego od mariusza chrzastowskiego :] sandomierz, chwalki 2 m&m tuning serwis, 15320555 i nie dam lba czy aktualna komorka 603426523, rowny ziom a co najwazniejsze szyby w furmankach i przemysle przyciemnia grubo ponad 10 lat
:]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 10:28  
Cytuj
Wiesz co zubrstw nie sądzę,żebyś miał na myśli ten sam budynek.....ty chyba myślisz o tym sklepiku na rogu bloku obok Automobilklubu ???, bo tam gdzie ja napisałam to raczej garaż przy domku za płotkiem.... ale może ktoś na podwórku otworzył sobie sklepik....wolno mu good


a tu piklop jeszcze coś grubszego do poczytania z trzech ostatnich lat
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=50504

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 11:10  
Cytuj
Polecam ul.Podleśną, robiłem tam 3 lata temu szyby w kombi tył ok 600zł, do dziś sie trzyma bez zarzutu, dają certyfikat na folię. Kontakt firma Auto- Craft 8441713, 8427922

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 15:18  
Cytuj
CYTAT
nie ma lepszego od mariusza chrzastowskiego :] sandomierz, chwalki 2 m&m tuning serwis, 15320555 i nie dam lba czy aktualna komorka 603426523, rowny ziom a co najwazniejsze szyby w furmankach i przemysle przyciemnia grubo ponad 10 lat
:]


Potwierdzam w 100%. Przyciamniałem już szyby w 4 ostatnich swoich samochodach i Mariusz zrobił to najlepiej w ostatnim jaki miałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 16:48  
Cytuj
CYTAT
Wiesz co zubrstw nie sądzę,żebyś miał na myśli ten sam budynek.....ty chyba myślisz o tym sklepiku na rogu bloku obok Automobilklubu ???, bo tam gdzie ja napisałam to raczej garaż przy domku za płotkiem.... ale może ktoś na podwórku otworzył sobie sklepik....wolno mu good


a tu piklop jeszcze coś grubszego do poczytania z trzech ostatnich lat
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=50504


Masz na myśli zakład nie przy Podleśnej lecz przy Komunalnej umiech Znajduje się przy drodze prowadzącej do MZK i dawnej siedziby starostwa ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 1 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 19:30  
Cytuj
Anulka byłem tam. Zakład został przeniesiony, jadąc ul. Solidarności trzeba skręcić w ul. koło Stahlschmidtu a później pierwsza w lewo.

Dokładny adres to ul. Mireckiego 17, tel. 15 813 79 22

W poniedziałek się tam wybiorę, ciekawe ile mi zaproponują za oklejenie 4 szyb + szyba na klapie.

W waszym przypadku jakie to były kwoty i za ile szyb ?

PIKLOP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 19:37  
Cytuj
co wam powiem to wam powiem a najlepiej kupic folie z certyfikatem na allegro i samemu okleicsmiech2 ja tam sam oklejalem i certyfikacik mam, a pozatym nie spotkalem sie jeszcze zeby smerfik zawolal smerfowy certyfikatumiech maja takie urzadzonko do pomiaru przepuszczalnosci i tym bada (nigdy nie wolali certfikatu)jak przekracza dopuszczalna granice to nawet certyfikat nie pomozeumiech
moderowano// w moim przypadku zaplacilem 70zl za folie z wysylka i dotego dostalem certyfikat (taka kartke a4) i 4 naklejki z atestem na kazda z szyb i nie ma problemu w razie kontroli sprawdza urzadzeniem przepuszczalnosc i nr atestu i tyle 0 problemow 70zl koszt za 4 szyby oczywiscie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 19:49  
Cytuj
nigdy tego nie zrobisz tak dobrze samemu. ja w Sandomierzu płaciłem za 4 boczne i tylną coś około 500 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 20:00  
Cytuj
CYTAT
co wam powiem to wam powiem a najlepiej kupic folie z certyfikatem na allegro i samemu okleicsmiech2 ja tam sam oklejalem i certyfikacik mam, a pozatym nie spotkalem sie jeszcze zeby smerfik zawolal smerfowy certyfikatumiech maja takie urzadzonko do pomiaru przepuszczalnosci i tym bada (nigdy nie wolali certfikatu)jak przekracza dopuszczalna granice to nawet certyfikat nie pomozeumiech
moderowano// w moim przypadku zaplacilem 70zl za folie z wysylka i dotego dostalem certyfikat (taka kartke a4) i 4 naklejki z atestem na kazda z szyb i nie ma problemu w razie kontroli sprawdza urzadzeniem przepuszczalnosc i nr atestu i tyle 0 problemow 70zl koszt za 4 szyby oczywiscie


Jeśli naklejasz folię na szyby z tyłu to certyfikat nie jest do niczego potrzebny. Przepis mówi że szyby przednie boczne i czołowa mają mieć 75% przepuszczalności światła a te z tyłu możesz sobie nawet zaspawać potluczony W praktyce wygląda to tak, że szyby fabryczne mają już tylko ok. 80 - 90% przepuszczalności a te barwione jeszcze mniej zdegustowany

Naklejenie jakiejkolwiek folii, nawet tej antywłamaniowej na szybę powoduje, że nie przejdzie ona badania tym sprytnym urządzonkiem. ( BTW. Jeśli ktoś sobie chce sprawdzić przepuszczalność szyb to Automobilklub dysponuje takim urządzeniem ok )

Co do samodzielnego montażu, to też nie jest tak hop siup zarumieniony

Jeśli tylna szyba jest wypukła to potrzebna jest dobra i niestety droga folia termokurczliwa np. 3M. Osobiście nie brałbym się za własnoręczne oklejanie np. w tym aucie :


Obrazek


jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 20:06  
Cytuj
wszystko zalezy od auta to fakt ale wystarczy troche plynu ludwikumiech i idzie jak po masle 0 pecherzykow itd czasami warto probowac samemuumiech no chyba ze ktos chce wydac bez sensu 500zlsmiech2 albo ma renault megane takie jak to wyzejumiechsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 20:08  
Cytuj
CYTAT
wszystko zalezy od auta to fakt ale wystarczy troche plynu ludwikumiech i idzie jak po masle 0 pecherzykow itd czasami warto probowac samemuumiech no chyba ze ktos chce wydac bez sensu 500zlsmiech2 albo ma renault scenicsmiech2


Zapomniałeś o suszarce do włosów good

Taką folia z allegro sam okleiłem kilka aut ok ale wszystkie miały w miarę prostą szybę z tyłu umiech

Pozdro dla dłubaczy good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 20:12  
Cytuj
dokladnie na prostej szybie idzie szybko i sprawnie ale na innych to trudno okreslicumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 25 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 15:17  
Cytuj
NIsko ulica sportowa warsztat z szybkami do aut gosc robi praktycznie od reki (czyt, na drugi dzien)mój opel signum tylne boczne i klapa 400 zł ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 1 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 15:40  
Cytuj
AutoCraft wycenił za oklejenie 4 szyb + klapa 550zł.

Dowiedziałem się jeszcze warsztacie który mieści się w LOK-u, prowadzą sprzedaż szyb i zajmują się też oklejaniem. W poniedziałek sprawdzę u nich jeszcze ceny.

Po waszych wypowiedziach zastanawiam się nad własnoręcznym oklejeniu bocznych szyb. Faktycznie można trochę zaoszczędzić.

Sposób na klejenie jest taki zapytanie
1) dokładne odtłuszczenie, ludwik lub coś na bazie alkoholu
2) przygotowaną szybę przetrzeć wilgotną szmatką lub nawilżyć spryskiwaczem
3) pobranie miary szyby - wycięcie z naddatkiem ok. 2 cm z każdej strony
4) przyłożenie foli i wyciskanie wody wraz z pęcherzykami powietrza - do tego co będzie najlepsze zapytanie jakiś przyrząd
5) czym odcinamy folię zapytanie

Suszarka jest po to aby wysuszyć pozostałą wodę zapytanie

PIKLOP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 16:35  
Cytuj
wilgotna szmantka nie starczy, szyba musi byc mokra a wode musisz pomalu odprowadzac, jak klej zlapie na suchej szybie to kaplica :] ja to robilem skrobaczka do szyb ta czescia z gumka, powodzenia i cierpliwosci, ja z kazda minuta czulem ze siwialem^^

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »