NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Prawo jazdy, raty
Posty: 33
Dołączył: 14 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 11:20  
Cytuj
Czesc mam pytanie czy bral ktos na raty prawo jazdy ??? Jak tak to jak to wyglada ile ich jest i jakie kwoty trzeba wplacac.
A i co trzeba wziasc z soba zeby sie zapisac na kurs.
z gory dziekuje za pomoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 11:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ppp
ppp
ppp
Posty: 53
Dołączył: 18 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 11:26  
Cytuj
Robiłam prawko w auto-moto-szkole i wiem ze tam zapisując się na kurs wpłacasz jakąś zaliczkę (np 50zł) i raty spłacasz do końca swojego kursu. Kwota tych rat nie jest uzasadniona, płacisz ile chcesz bylebyś do końca nauki zapłacił za kurs.
W innych szkołach jazdy niestety nie wiem jak jest.
Może ktoś z innych forumowiczów Ci podpowie. umiech
Żeby zapisać się na kurs to musisz mieć dowód osobisty, albo paszport.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 12:16  
Cytuj
w wiekszosci tak jest a napewno jest tak w automobilklub i automotor

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 12:36  
Cytuj
PRZECZYTAJCIE - niemożliwe a jednak fakt...

...w jednym mieście we wschodniej części Polski pewnej Pani zepsuł się samochód więc nie wiedząc co zrobić zadzwoniła po swoją przyjaciółkę, gdy tamta przyjechała uradziły, ze nie znając się na mechanice zaholują samochód do jakiegoś warsztatu. Jak uradziły tak zrobiły, zaczepiły na linkę samochód i jazda do warsztatu, na pierwszym zakręcie samochód holujący skręcił przepisowo w zakręt a holowany poleciał prosto w witrynę sklepową...jak się okazało, Panie prawidłowo wykonały mocowanie na holu obu samochodów ale wsiadły OBIE do pojazdu holującego a ten holowany jechał "sam"...to nie jest KIT, opowiedziała mi o tym moja koleżanka z pracy, która obie te PANIE zna osobiście.

http://wiado(...)MDAxLmpz

moderowano/ nie o to pytali wiec nie wpisuj postu nie na temat, zaloz nowy temat w off-topic //zubrstw//

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 15:01  
Cytuj
w motosie raty sama sobie ustalasz mowisz ile wplacasz teraz a ile pozniej, 1 rate placilam chyba jak zaczelam jezdzic.
no i wlasnie w motosie minus taki ze jezdzisz dopiero po skonczleniu teorii a to 30 godz czyli ok 3 miesiacy trwa nim zapiszesz sie na 1 termin egz.
w innych tez rozkladac na raty sie da : znajoma placi 3 raty po 400 zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 17:13  
Cytuj
Nom ja dzisiaj się zapisałem w motosie na A,B+E bo zależy mi na przyczepach i powiedzieli mi że mogę zapłacić kiedy tylko chce i w ratach jakich mi tylko pasuje.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 18:50  
Cytuj
A orientuje się ktoś może ile kosztuje prawo jazdy B+E ??
I ile kat A ?
Bo mnie dzisiaj w motosie chyba za dużo podsumowali..zaklopotany

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 20:13  
Cytuj
Ceny na B+E znam w Rotransie jest 890zł. Zresztą sa wszystkie na stronie internetowej. Robić chce tutaj B+E bo mają auto takie jak na egzaminie - dokładnie Vivaro a na egzminie jest Trafic ale to praktycznie sie znaczkiem różni i przyczepę tez taką samą jak w Tbg. kat. A jest za 870zł. Ale wiem że jak się dwie kategorie robi to mozna sie o jakiś rabat upomnieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
Ceny na B+E znam w Rotransie jest 890zł. Zresztą sa wszystkie na stronie internetowej. Robić chce tutaj B+E bo mają auto takie jak na egzaminie - dokładnie Vivaro a na egzminie jest Trafic ale to praktycznie sie znaczkiem różni i przyczepę tez taką samą jak w Tbg. kat. A jest za 870zł. Ale wiem że jak się dwie kategorie robi to mozna sie o jakiś rabat upomnieć.


A na jakiej stronie? moglbys podac?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2010r. 22:38  
Cytuj
www.rotrans.com.pl
i tu auto ich jest
http://www.rotra(...)Obig.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 14 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 10:44  
Cytuj
a gdzie najszybciej zaczne jazdy ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 21 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 11:21  
Cytuj
w motosie mozna sie dogadac z szefem i zrobic przyspieszony kurs teoretyczny umiech ja robiłem kurs normalnie i prawko miałem po niecałych 2 miesiącach smiech2

Nic na siłę, wszystko młotkiem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 18:37  
Cytuj
No ale robiłeś mając juz 18 lat a ja bede mial dopiero za 3 mce.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 19:07  
Cytuj
w motosie dlugo w maju zaczelam we wrzesniu mialam 1 egz na prawko. najpier jest 30 godz teori po skonczeniu zaczyna sie jazda w innych slyszalam ze po 6 godz teorii juz jest jazda wiec wszytsko jest przyspieszone i to tbg upominaj sie zeby jezdzic bo w motosie czasem bierze 2-3 razy tylko na koniec a to za malo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 14 Cze 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
a gdzie najszybciej zaczne jazdy ?


W LOK-u gość mi ostatnio powiedział, że z ratami można się dogadać i jazdy masz równocześnie z teorią!!!!!!!!
ten właściciel powiedział mi że wszystko bedzie skonczone w 2-3 tygodnie!!!!!!!!!!!!!!!!!:szok::szok::szok::szok:
To samo w Moto - Crossie!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 09:09  
Cytuj
Powinno się wyzamykać takie szkoły, gdzie kursy w 2 tygodnie robią. Potem na drodze spotkac można takiego "eksternistycznego" kierowcę.
To tak samo jak maturę niektórzy "zdolni" robią w pół roku.
Ośrodki nauki jazdy mogą dopuszczać do rozpoczęcia jazdy dopiero po zrobieniu wszystkich 30 godzin wykładów, a tam gdzie robią jazdy wcześniej tzn łamią przepisy, dlaczego? Dlatego, że maja głęboko w d.... jak kto się nauczy tylko aby szybko wpłacił i szybko skończył i następny....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 09:43  
Cytuj
CYTAT
Powinno się wyzamykać takie szkoły, gdzie kursy w 2 tygodnie robią. Potem na drodze spotkac można takiego \"eksternistycznego\" kierowcę.
To tak samo jak maturę niektórzy \"zdolni\" robią w pół roku.
Ośrodki nauki jazdy mogą dopuszczać do rozpoczęcia jazdy dopiero po zrobieniu wszystkich 30 godzin wykładów, a tam gdzie robią jazdy wcześniej tzn łamią przepisy, dlaczego? Dlatego, że maja głęboko w d.... jak kto się nauczy tylko aby szybko wpłacił i szybko skończył i następny....


Popieram! mi zejdzie równe 3 miesiące zanim zrobię prawo jazdy i nie protestuję z tego powodu wręcz cieszę się że będę mógł przygotować się do bycia kierowcą powoli a dobrze.

A tak nawiasem może ktoś mi powiedzieć jak to jest w przypadku kategorii B+E? jak wygląda jazda na placu manewrowym?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 14 Cze 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 11:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Powinno się wyzamykać takie szkoły, gdzie kursy w 2 tygodnie robią. Potem na drodze spotkac można takiego \\\"eksternistycznego\\\" kierowcę.
To tak samo jak maturę niektórzy \\\"zdolni\\\" robią w pół roku.
Ośrodki nauki jazdy mogą dopuszczać do rozpoczęcia jazdy dopiero po zrobieniu wszystkich 30 godzin wykładów, a tam gdzie robią jazdy wcześniej tzn łamią przepisy, dlaczego? Dlatego, że maja głęboko w d.... jak kto się nauczy tylko aby szybko wpłacił i szybko skończył i następny....


Popieram! mi zejdzie równe 3 miesiące zanim zrobię prawo jazdy i nie protestuję z tego powodu wręcz cieszę się że będę mógł przygotować się do bycia kierowcą powoli a dobrze.

A tak nawiasem może ktoś mi powiedzieć jak to jest w przypadku kategorii B+E? jak wygląda jazda na placu manewrowym?


...to już jest wasza sprawa!! Nietórzy mają pojęcie o jeżdzie i robią w 2 tygodnie, a inni przez 3 miechy dalej będą mylić pedały gazu i hamulca!!!! mlotekmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 11:24  
Cytuj
CYTAT
Robiłam prawko w auto-moto-szkole i wiem ze tam zapisując się na kurs wpłacasz jakąś zaliczkę (np 50zł) i raty spłacasz do końca swojego kursu. Kwota tych rat nie jest uzasadniona, płacisz ile chcesz bylebyś do końca nauki zapłacił za kurs.
W innych szkołach jazdy niestety nie wiem jak jest.
Może ktoś z innych forumowiczów Ci podpowie. umiech
Żeby zapisać się na kurs to musisz mieć dowód osobisty, albo paszport.


Ja robiłam w motosie i było na takiej samej zasadzie jak auto moto

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 11:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Powinno się wyzamykać takie szkoły, gdzie kursy w 2 tygodnie robią. Potem na drodze spotkac można takiego \\\\\\\"eksternistycznego\\\\\\\" kierowcę.
To tak samo jak maturę niektórzy \\\\\\\"zdolni\\\\\\\" robią w pół roku.
Ośrodki nauki jazdy mogą dopuszczać do rozpoczęcia jazdy dopiero po zrobieniu wszystkich 30 godzin wykładów, a tam gdzie robią jazdy wcześniej tzn łamią przepisy, dlaczego? Dlatego, że maja głęboko w d.... jak kto się nauczy tylko aby szybko wpłacił i szybko skończył i następny....


Popieram! mi zejdzie równe 3 miesiące zanim zrobię prawo jazdy i nie protestuję z tego powodu wręcz cieszę się że będę mógł przygotować się do bycia kierowcą powoli a dobrze.

A tak nawiasem może ktoś mi powiedzieć jak to jest w przypadku kategorii B+E? jak wygląda jazda na placu manewrowym?


...to już jest wasza sprawa!! Nietórzy mają pojęcie o jeżdzie i robią w 2 tygodnie, a inni przez 3 miechy dalej będą mylić pedały gazu i hamulca!!!! mlotekmlotek


Kolego nie rob ze mnie idioty ze myle pedały gazu ze sprzegłem, mieszkam w miejscowosci kolo Stalowej Woli i jazda samochodem nie jest mi obca.. np do sklepu czy przejechac sie kawałek..

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 13:30  
Cytuj
Na kat. B+E na placu robisz:
-sprzęganie zestawu
-sprawdzanie świateł, płynów, oleju (wylosujesz 2 rzeczy, które sprawdzić)
- jazdę po łuku (można się zatrzymywać i pojeżdzać do przodu byle by się w 5 minutach zmieścić i można 1 raz wysiąść z auta)
następnie robisz manewry z zestawu, który wylosowałeś:
1 opcja - zestaw 1 - parkowanie skośne przodem i prostopadłe tyłem
2 opcja - zestaw 4 - parkowanie prostopadłe przodem i ruszanie pod górkę

Oczywiście do kazdego zadania sa 2 próby - można się poprawiać jak nie wyjdzie za pierwszym razem

Potem około 25 minut jazdy po mieście

i na koniec po powrocie na plac - rozprzęganie zestawu, pamiętać trzeba o odpowiedniej kolejności wszystkich czynności, o klinach i zaciągnięciu hamulca w przyczepie, ale to juz Ci instruktor wszystko wytłumaczy.

Na egzaminie w Rzeszowie jest Zestaw Fiat Ducato + przyczepa, w Tarnobrzegu Renault Traffic + przyczepa.

Tu link
http://www.word.(...)ierwsza/
do word rzeszów i tak zgodnie z dziennikiem ustaw opisane wszystko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 17:55  
Cytuj
Miejmy nadzieję że podołam smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 14 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2010r. 11:45  
Cytuj
A kogo byscie polecili na jazdy z motosu ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2010r. 12:33  
Cytuj
każdego tylko nie babke bo oszukuje na godzinach mocno

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2010r. 14:00  
Cytuj
CYTAT
każdego tylko nie babke bo oszukuje na godzinach mocno

czyly?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »