NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Podrzucanie śmieci do kontenerów, Jak radzi sobie pseudo-elita i small biznes ze śmieciami
Posty: 151
Dołączył: 24 Lip 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 21:43  
Cytuj
Coraz częściej obserwuję nowomodny system pozbywania się śmieci przez mieszkańców domków, willi, posiadaczy sklepików i temu podobnej \"elity\" w pięknych nowych samochodach i żelem we włosach.Otóż rzeczona \"elita\" i ze Stalowej Woli i z Niska i z Pysznicy i całej radośnie położonej okolicy w ramach oszczędności w budżetach domowych przywożą swoje odpady ładnie zapakowane w foliowe wory i rozwożą po mieście po co bardziej dyskretnnie położonych kontenerach (dodam że za wywóz płacą mieszkańcy osiedla bloku czy wspólnoty mieszkaniowej). Przed chwilą właśnie miałem okazję takiego magnata przyłapać na gorącym uczynku na ul. Energetyków za blokiem 23.... tak szybko się rozładował że nie zdążyłem \"zamienić z nim słowa\" (nim celowo piszę z małej litery - bo na dużą trzeba sobie zapracować chyćby przyzwoitością.... wstyd!!!! Nr rejestracyjny RST W.... (dysponuję kompletnym n-rem)
RNI też robią to samo przyjeżdżając do pracy w Sądzie na Energetyków lub do pracy w Elektrowni, obserwuję że codziennie dostarczają nowe \"pakunki\" do kontenera.....
Ma ktoś może pomysł jak dać do zrozumienia takim mądralom że każdy odpowiada i płaci za swoje? Dodam że wywóz kontenera to koszt 520zł, a magnactwo przecież w domkach nie produkuje odpadów.... bo i skąd.... oni są sterylni i ich kubły wywozi się raz na kwartał...., a w niedzielę polezie do kościoła i wywali jęzor do Komunii.
takim \"doręczycielom\" mówię stanowcze NIE !!! (choć to i tak lepiej niż by mieli wywalać to do lasu)
Wstyd i żenada i zamierzam publikować n-ry rejestracyjne samochodów których właściciele tak właśnie oszczędzają dla siebie wiedząc dobrze że inni za to muszą zapłacić.
(pisownia jest celowa - to tak dla ewentualnych recenzentów PiSowni i stylistyki umiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 21:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 22:25  
Cytuj
Rób zdjęcia i wklejaj. Tylko twarz magnata zasłoń. A jak taki zobaczy zdjęcie to na pewno się rozpozna i może mu się głupio zrobi...

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 22:27  
Cytuj
czasami problem leży po obydwu stronach. Miałem sytuacje gdzie półtora roku biurokracja uniemozliwiała wywóz smieci z placu znajomej. proponowała płacenie gotówką nawet ale nie dało rady bo nie. Gdyby nie dobra wola tych co zbierali byłoby identycznie. Druga rzecz wracam z trasy i czasam isprzatam auto i jak wyrzucam smieci to niektórzy tak sie patrza jakbym podrzucał bo nie kazdy w bloku sie zna

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 22:35  
Cytuj
Altanki śmietnikowe w których stoją kontenery powinny być zamykane.Dziwne,że inne miasta potrafią sobie jakoś poradzić z takimi złodziejami a w Stalowej Woli niestety nie!Osoby które podrzucają swoje śmieci czują się zupełnie bezkarnie i jak mieszkańcy nie będą reagować, będzie tak dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 22:43  
Cytuj
wywóz kontenera to 520 zł.
opłacenie 3 sprzataczek które godzine dziennie zbieraja smieci które menele rozrywaja jest wyższy.
Jak widze w poniedziałek rano co porobili to mnie krew zalewa.
Wyrzucasz smieci i slyszysz puszki k.. są ?

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2010r. 23:11  
Cytuj
Mam piękny widok z okna na śmietnik i bardzo często widzę,że nie wszystkim mieszkańcom chce się otworzyć kontener aby wrzucić worek ze śmieciami do środka.Stawiają worki obok kontenerów...Efekt jest taki,że śmieci leżą wszędzie!Mam apel do Pani Dyrektorki-jak się Pani boi pobrudzić rączki przy otwieraniu kontenera to proszę zakładać foliowe rękawiczki.Kosztują grosze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 11:04  
Cytuj
Mysle ze trzeba robic zdjecia i do dyrekcji Zakładu Komunalnego a Ci powinni wystawic rachunek delikwentom za wywozke smieci.
Jak raz zaplaci jeden z drugim nie bedzie przywozil smieci do nie swojego kontenera.
Mysle ze to bedzie najrozsadniejsze rozwiazanie bo jesli mieszka tam gdzie wyrzuca to nie ma sie co obawiac a jesli nie mieszka to rachuneczek do zaplaty good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 11:35  
Cytuj
powodzenia. Myslisz że to takie proste? Moja znajoma półtora roku oto prosiła i chętnych do wystawienia rachunku nie było bez postaw

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola/Zarzecz
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 11:39  
Cytuj
Jestem mieszkancem domku mam podpisana umowe na wywoz smieci (bardzo tanio bo raptem 20zl na miesiac)polecam innym mieszkancom domkow, ale jest jeden problem!Smieci wywozne sa TYLKO RAZ W MIESIACU[b]a wiec prosze tez o zrozumienie jesli dwa lub trzy razy w miesiacu podjade i wrzuce do waszego kontenera bo poprostu moj pojemnik jest juz pelny!Pomijam juz szczegol o dochodzacych z niego zapachow.Przeciez do lasu tego nie wyrzuce.Wiem wy macie swoje racje ale i my tez jestesmy tu bezradni bo przciez placimy. [/b]
Pozdrawiamneutralny

PawloSt
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 4 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 12:02  
Cytuj
A moze ktos w końcu zrobi zdjęcia Ponom śmieciarzom jaki robią codziennie piekny biznes na domkach i nie tylko maja brac jeden kontenerek ,a jak dasz w łapke to wezma ci wszystko co masz, jak nie masz podpisanej umowy tez ci wezmą tylko kierowcy trzeba do kieszonki ......., a jak zamało dasz to fochy stroją. Czy to prawda ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 12:12  
Cytuj
prawda.neutralny

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 19 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 14:20  
Cytuj
CYTAT
Altanki śmietnikowe w których stoją kontenery powinny być zamykane.Dziwne,że inne miasta potrafią sobie jakoś poradzić z takimi złodziejami a w Stalowej Woli niestety nie!Osoby które podrzucają swoje śmieci czują się zupełnie bezkarnie i jak mieszkańcy nie będą reagować, będzie tak dalej.


U mnie w bloku każdy mieszkaniec ma swój kluczyk do "śmieciowego kontenera". Problem z podrzucaniem śmieci jednak się nie rozwiązał. Ludzie "nie z bloku" zostawiają śmieci przed kontenerem. Czasami tych worków jest na prawdę sporo. zdegustowany Ale (moim zdaniem) lepsze (a raczej kulturalniejsze) jest podrzucanie pod śmietnik niż do lasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Marz 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2010r. 14:31  
Cytuj
Ja też parę razy byłam świadkiem jak mężczyźni (głównie w średnim wieku) podrzucają śmiecie pod mój blok. Najczęściej zostawiali kilka (4-5) worków. Dziwne jest to, że robili to zazwyczaj w godzinach nocnych (godz. 22/23). Czyżby się czegoś wstydzili??? mlotek


Ale i tak zgadzam się z Malaga34, że lepiej żeby zostawiali swoje syfy pod kontenerem niż żeby wywozili go do lasu. To dla mnie brak dobrego wychowania!!!!!!

Polecam ich, bo ich znam i uważam, że są świetni: www.piksarstudio.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 9 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2010r. 09:11  
Cytuj
"żelem we włosach.Otóż rzeczona \"elita\" i ze Stalowej Woli ". a w niedzielę polezie do kościoła i wywali jęzor do Komunii" , "takiego magnata przyłapać" , "podobnej \"elity\" ======= czy ty aby nie masz za małego członka?????????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 20 Kwie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2010r. 10:47  
Cytuj
Z tymi śmieciuszkami to jest też tak, że jak ktoś mieszka przykładowo na ósmym piętrze i w końcu zbierze się z myślą wyrzucenia worka ze śmieciuszkami, to zazwyczaj kończy się tak, że najzwyczajniej w świecie zapomina kluczyka do altanki śmietnikowej. I co wtedy robi taki klient? Przecież nie wraca z powrotem do mieszkania po kluczyk, tylko zostawia taki woreczek pod śmietnikiem. A tam to już różne dziwne rzeczy się z nim dzieją. Sami wiecie najlepiej, jak przechodzicie koło takich miejsc, a tam wszystko fruwa i zaśmieca zieloną-wiosenną okolicę...

Wiem, że nic nie wiem :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 151
Dołączył: 24 Lip 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2010r. 08:41  
Cytuj
xxxl ..... coś Cię zabolało ? - prawda? - a członka mam stosownego (w rozmiarze Twojego nicka), i nie zamierzam sie wdawać w dalsze pyskówki. Szkoda tylko że napisałeś tyle postów i czy wszystkie utrzymujesz w podobnym "mądrym" tonie....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 151
Dołączył: 24 Lip 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2010r. 08:45  
Cytuj
PawloSt -
kontraktuje sie dwa pojemniki nie jeden za 20 zł i problem rozwiązany, tyle że trzeba dopłacic parę złotych wiecej, a to pewnie boli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »