NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Blokowi okupanci ławek,
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 10:51  
Cytuj
Czy znane są wam jakieś sposoby na młodych blokersów okupujących ławki przy klatkach schodowych?. Mieszkam na parterze i nawet nie mogę otworzyć okna jak jest gorąco, bo się naprawdę nie da strawić bluzgu z dwudziestu pysków. Odezwać się strach a jeszcze często sprzątac po nich trzeba, bo nie ma jak przejść po tych puszkach i innych śmieciach. Panowie mają tak jakoś po 16 - 18 lat i nie boją się nikogo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 10:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 8 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 10:57  
Cytuj
oczywiscie ze nie ma....... no fakt u mnie na osiedlu policja ma patrole ale to sa godziny 15-18jezyk i spisuja chlopa ktory sobie po robocie poszedl po piwo. Po zmroku nikt ich nie przegoni bo sami boją sie ze w pale dostaną więc... musisz ciepric i tylemlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 11:12  
Cytuj
Ja używam od czasu do czasu takich specyfików oczywiście w rozsądnej ilości.

http://alleg(...)nia.html


http://alleg(...)arl.html

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 8 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 11:15  
Cytuj
Ale jak tego uzuwasz?jezyk polewasz tym smrodem lawke na ktorej siedza??good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 11:16  
Cytuj
Tak skrapiam boczne deski na ławce mieszkam na 1 pietrze wiec dużo nie moge dać aby też i do mnie nie doleciało przeważnie siedzą do 5 minut i zmieniają rewir.ok



http://alleg(...)nia.html


http://alleg(...)arl.html

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 11:18  
Cytuj
Ale się uśmiałam. Super tylko że ławka jest za blisko moich okien i nie wiem czy warto zamienić bluzgi i śmiecie na taki smród.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 31 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 11:19  
Cytuj
ciekawy pomysł... chytry

\"Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz, ale wiedz zawsze, co mówisz.\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 11:25  
Cytuj
CYTAT
Ale się uśmiałam. Super tylko że ławka jest za blisko moich okien i nie wiem czy warto zamienić bluzgi i śmiecie na taki smród.



dasz kilka kropel i będzie dobrze jak oni siedzą 40-70 centymetrów od epicentrum to nie dadzą rady a do ciebie bedzie ze 4 metry to i nie poczujesz.

Znam to z autopsji.jezyk

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 11:34  
Cytuj
Po prostu usuńcie stamtąd ławkę,przed moją klatką było tak samo i w końcu mieszkańcy zgłosili się do administracji z prośbą o usunięcie ławki i jak ręką odjął umiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 11:59  
Cytuj
CYTAT
Po prostu usuńcie stamtąd ławkę,przed moją klatką było tak samo i w końcu mieszkańcy zgłosili się do administracji z prośbą o usunięcie ławki i jak ręką odjął umiech


bardzo dobre rozwiązanie, a tak po za tym można też grzecznie zapytać chłopaków czy nie mogą być deko ciszej, być może da się sprawę kulturalnie załatwić a jak nie to pogadaj z sąciadami i do spółdzielni wniosek

ja mam inny problem, u mnie zawsze w godzinach 9-20 siedzi "kółko gospodyń wiejskich" smiech2smiech2 macie na starsze panie jakies metody??

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 31 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 12:07  
Cytuj
CYTAT
można też grzecznie zapytać chłopaków czy nie mogą być deko ciszej, być może da się sprawę kulturalnie załatwić a jak nie to pogadaj z sąciadami i do spółdzielni wniosek

ja mam inny problem, u mnie zawsze w godzinach 9-20 siedzi \"kółko gospodyń wiejskich\" smiech2smiech2 macie na starsze panie jakies metody??


Grzecznie nie da się... uciszą się może na dzień dwa... ale zaraz szybko zapomną... sciana

Na koło gospodyń wiejskich polecam te same metody... i grzecznie również się nie da... one pewnie nie dosłyszą i dlatego głośno rozmawiają... aczkolwiek można spróbować...chytry

\"Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz, ale wiedz zawsze, co mówisz.\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 22 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 14:52  
Cytuj
Faktycznie przesiadujące osoby stanowią pewien problem, ale pomysł ze specyfikami bardzo mi sie podoba uśmiech

I\'d rather be hated for who I am, than loved for who I am not.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 16:23  
Cytuj
Moim zdaniem ten smród jest na pewno lepszy niż usuwanie ławki.
Ławka jest potrzebna, nieraz torbę postawie jak szukam kluczy do domofonu, nieraz czekam na kogoś albo pogadam chwilę z kimś z sąsiadów.Panie starsze zwane koło mojego bloku ławkowcami albo telewizorami nie przeszkadzają mi wcale. Lubią wszystko wiedzieć, ale nie klną i nie wywalają na chodnik śmieci.
Nikt święty nie jest i nieraz sama coś powiem dosadnie, no ale na tę moją ławkę przychodzi kilku takich chłopaków co k...a mówią nie jako przecinek, lecz co każde słowo. Z tego wynika, że taki jeden z drugim musi dwa razy tyle słów powiedzieć żeby żeby się wysłowić.A jeden to po każdym k...a spluwa na chodnik, no nie do uwierzenia jak to sobie komplikuje życie.

Tak się składa że znam mamy niektórych chłopaków. Mamy te bardzo źle reagują na krytykę swoich synków. Uważają że wychowały wspaniałych bohaterów, a czepiają się ich po prostu ludzie zawistni i upierdliwi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 31 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2010r. 16:36  
Cytuj
Tak, lepiej te specyfiki wylewać niż ławkę zabierać... ale nie wiadomo na ile wystarczy ten "zapach"...nie wiem ławkę zabiorą i tak po jakimś czasie... a dostawa z internetu na pewno będzie szybka... więc może najpierw zapaszek a jak się nie uda to ławkę usunąć...jezyk

\"Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz, ale wiedz zawsze, co mówisz.\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2010r. 22:48  
Cytuj
hałasują? to polecam art 51 kodeksu wykroczeń, dodatkowo zgłosic dzielnicowemu. dobrze byłoby jakbyś podała nazwiska przynajmniej paru, to patrole będą zwracac na nich uwagę szczególnie podczas ewentualnego zatrzymania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2010r. 16:34  
Cytuj
Jakośnie wierzę w interwencję dzielnicowego. Sąsiedzi już próbowali walczyć poprzez wzywanie policji, ale skutków nie widać. Nic dziwnego zresztą, raz widziałam jak to działa. Panowie podjeżdżają z wielkim hukiem, potem nieśmiało podchodzą, następnie kolesie się rozchodzą ale tylko na chwilę, bo zaraz wracają i są jeszcze głośniejsi. Następny telefon do policji nic nie daje, bo pan mówi że patrol właśnie tam był i nic strasznego sie nie dzieje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2010r. 16:54  
Cytuj
dlatego idźcie do dzielnicowego, poproście o dodatkowe piesze patrole, a także te zwyczajne, podajcie mniej więcej godziny w jakich siedzą. Można dzwonić anonimowo tzn nie podając swoich danych jeśli dyżurny będzie pytał się np o nazwisko i imię. Jeśli przyjedzie patrol i nic nie wskóra zadzwoń jeszcze raz, jeśli nie będzie chciał wysłać patrolu idź następnego dnia do dzielnicowego lub naczelnika. Wiem, że to może z początku zniechęcać takie chodzenie na Policję, ale warto bo później jest naprawdę spokój. Wcześniej czy później sprawy trafią do Sądu, a tam oni już takimi bohaterami nie będą (blokowi okupanci)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2010r. 18:36  
Cytuj
Wez popros meza by z kilkoma konkretnymi sasiadami grzecznie zwrocil maloletnim cpunom uwage,gdy to nie poskutkuje pozostaje konkretny wpierdol.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd: stalowa wieś
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2010r. 19:28  
Cytuj
Zapomniał wół jak cielęciem był , nie maja zajęcia siedzą pod klatka mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2010r. 19:41  
Cytuj
Nie... myślę, że woły nie zapomniały, każdy w jakimś tam okresie dzieciństwa siedział "pod blokiem". Tylko co innego grac w piłkę, plotkować z koleżankami a co innego chlać piwsko, bekać w iluś decybelach, rzucać ku..ami i ogólnie zostawiać śmietnik po sobie. Zresztą niepisana zasada była taka, że siedziało się pod "swoją" klatką lub osoby z towarzystwa i jest wtedy szansa , ze rodzicom i dobrze znanym sąsiadom mniej to przeszkadza. Nie ma to jak wysiadywać komuś pod oknami..:szok: Czemu swojej mamusi pod oknem jeden z drugim nie pobeka? :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2010r. 19:56  
Cytuj
CYTAT
dlatego idźcie do dzielnicowego, poproście o dodatkowe piesze patrole, a także te zwyczajne, podajcie mniej więcej godziny w jakich siedzą. Można dzwonić anonimowo tzn nie podając swoich danych jeśli dyżurny będzie pytał się np o nazwisko i imię. Jeśli przyjedzie patrol i nic nie wskóra zadzwoń jeszcze raz, jeśli nie będzie chciał wysłać patrolu idź następnego dnia do dzielnicowego lub naczelnika. Wiem, że to może z początku zniechęcać takie chodzenie na Policję, ale warto bo później jest naprawdę spokój. Wcześniej czy później sprawy trafią do Sądu, a tam oni już takimi bohaterami nie będą (blokowi okupanci)




Takie naloty dobrze wiem że nie pomogą. Może na jakiś czas ale i tak wrócą i bedzie działo sie to samo. Najlepszym pomysłem jest brak ławki bo stać za długo sie nie chce więc zmienią miejscówke. Znam to z własnego doświadczenia że nie za dużo pomaga by pozbyć się okupantów. Szczerze współczuje tej sytuacji.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 26 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2010r. 20:28  
Cytuj
Zaczekaj do 22:00 i zgłoś na policję że zakłócają ciszę nocną, jak zobaczą radiowóz to sami uciekną jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 4 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2010r. 01:26  
Cytuj
Oj boją się boją trochę policji. Jakiś rok temu gówniarzeria podrosła zaczęło się darcie ryji chlanie palenie pod byle inna klatka niż swoja. Nieraz darli się tak jakby ktoś miał kogoś zabić albo zgwałcić. Raz zadzwoniłam na policję i powiedziałam, że nie wiem czy komuś się krzywda nie dzieje, jak przyjechał migiem radiowóz wiali. Potem ich spisywali i na całe wakacje był spokój. W tym roku nie zamierzam się męczyć przez grupę nastolatków wychowywanych przez ulicę i pewnie będzie powtórka z rozrywki.
Usuwać ławki nie radzę, gdzie mają siedzieć blokowe plotkary? One są gorsze niż te rozdarte bachory jak się je zdenerwujejezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2010r. 16:14  
Cytuj
Doskonale znam ten problem, dość powszechny w Stalowej Woli. A nie lepiej po praostu zwyczajnie zadzwonić na policję? Wystarczy, że zachowują się głośno lub wulgarnie to już jest powód do tego aby interweniowała policja, a ta gdy przyjedzie spisze wszystkie osoby tam przebywające i ukara ich mandatem karnym za zakłócanie porządku. W moim bloku sąsiedzi bardzo często rzucają workami z wodą lub jajkami w takich delikwentów i muszę przyznać, że to zawsze skutkujeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2010r. 16:51  
Cytuj
zielony_groch jakbym nie znał problemu, to bym nie pisał, ani nie radził. Wykopanie ławki, to nie załatwienie problemu, bo prawdopodobnie pójdą pod następną klatkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »