NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Co to za miasto,
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 23:01  
Cytuj
edzio naprawde bardzo smieszne , a moze sam zaczniesz od siebie i przywrocisz mozg na swoje miejscezaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 23:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2008r. 23:59  
Cytuj
A może Ty z Prawdziwkiem przestaniecie pieprzyć? Kto wam zamknie którąś z ulic albo wyburzy lidera w StW? Straciłeś kontakt ze swoim mózgiem chyba bezpowrotnie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~zazak
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 00:32  
Cytuj
CYTAT
Nie w tym rzecz, że oczekuje drugiego Lublina. Mieszkalam w dwóch miastach nawet mniejszych od Stalowej, ale one miały jakąś infrastrukturę przemyślaną jakieś centrum choćby skwerek wokół fontanny. A tu wszystko wygląda jakby powstalo z przypadku. fontanna to nawet latem nawet nie działa. Szeroka trasa przez środek i targowisko koło dworca pks jak na typowej wiosce, a to przecież 80 tys miasto.

A co Ty masz w Tym Lublinie? Deptak przez starówkę i tyle. Reszta lublina niczym się praktycznie nie różni od Stalowej. Bloki i bloczki. Tyle że chodniki bardziej dziurawe. Zylem tam pare lat i jest kicha jak cholera.
A zejdz z tego deptaka na kilka dziesiat/kilkaset metrow. Albo zobaczysz rozpierdziel tylko ze w starych kamienicach, albo obszczane obdrapane mury.

A w jakich to miasach mniejszych wacpana zyla/mieszkala?

 
 
 
 
~~Ania
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 00:34  
Cytuj
CYTAT

Ludzie tu są porosyu okropni niemili jacyś nigdzie nie spotkałam się z takim wysypem, wybaczcie, buractwa.

Takich ludzi jak w Stalowce to ja nigdzie w Polsce nie spotkałam. Potwierdzają to też moi znajomi. Jak trafiasz na buraków to może masz taki wygląd i takich przyciągasz?

 
 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 00:41  
Cytuj
CYTAT
Jak trafiasz na buraków to może masz taki wygląd i takich przyciągasz?

goodhaahaaha, dobre! :bravo:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 01:29  
Cytuj
Edzio, mało wiesz. Wychyl głowę poza jagodowy gród, to zobaczysz, że można. Chociażby w pobliskim Rzeszowie wyburzono nie taki budynek. A zamknięcie drogi? A cóż to takiego? Okulickiego to ani krajowa, ani wojewódzka, tylko miejska droga i jak najbardziej można z niej zrobić ślepą. Jeśli ten Lublin został przywołany to główny deptak miasta, czyli Krakowskie Przedmieście też kiedyś było ruchliwą drogą. Skoro w 400 tysięcznym mieście można to w 65 tysięcznej dziurze nie da się?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 01:33  
Cytuj
CYTAT
Też racja, no ale czego się spodziewać po tak młodym i jak by nie było, małym mieście? Drugiego Lublina nie można oczekiwać więc ja zupełnie nie rozumiem tego rozczarowania. A jak wielkomiejska pani chce czegoś podobnego to znajdzie w Rzeszowie, to wciąż dobrze rozwijajęce się miasto.



Uzgodnijmy jedno - Rzeszów i Lublin to zadupia jak Białystok i Suwałki. I bez bzdurzenia o liczbie mieszkańców proszę, mentalność ta sama - zamiary wielkomocarstwowe gdy w ogródku własnym gnojówki po kolana...
A Stalowa Wola jest piękna, ale... wyludnia się. I cóż się dziwić? Nie za wiele ma do zaoferowania.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 01:38  
Cytuj
CYTAT
Mniej niż 70tys. i budowane w latach PRL, a wtedy zbyt wielu estetów wśród planistów nie było. Fakt, że budy przy MDKu można by wywalić i lepiej zagospodarować teren, ale nie ma co wrzucać całego lamentu do jednego worka razem z buractwem, bo jak już pisałem, w Lublinie samej arystokracji też nie uświadczymy.


Brawo, brawo. Historia własnego miasta na 2 ------ umiech Pragnę przypomnieć, że spora część miasta jest z przedwojnia umiech A co do czasów PRL - przejdź się po zachodniej Europie (o wschodniej nie wspominam, bo zaraz jakiś pacan zacznie tu krytykować Rosjan) i zobacz czy dzielnice przemysłowe budowane w drugiej połowie XX wieku tak bardzo się różnią od stalowowolskich wieżowców i bloków. Potem pitol o estetyce architektów PRL - była dokładnie taka sama jak w Deutschlandzie, UK czy Francji.
A buraki były, są i będą zawsze i wszędzie. Nasz łez padół musi być w komplecie smiech2

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 01:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Same blokowiska, asfalt i kościoły. Nie ma starego miasta


Wybacz, Stalowa Wola ma 70 lat, Lublin prawie 700 lat - więc powiedz mi, jakim k***a cudem Stalowa Wola ma nie mieć blokowisk i asfaltów? Skąd mamy mieć kamienice, zabytki itp? Dużo kościołów?

1. Przy \\\\\\\"granicy\\\\\\\" z Niskiem
2. Bazylika (poświęcona przez J.P.II)
3. Floriana (zabytek - w 1802 roku wybudowany. 1943 przeniesiony do Stalowej - wiadomo - nie to co kościoły w Lublinie :])
4. Opatrzności Bożej (za Hotelem Stal)
5. Trójcy Świętej (koło cmentarza)
6. Klasztor Kapucynów (1740)
7. Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie

Jak na takie miasto - wystarczająco :] wszystkie kościoły są w miarę daleko od siebie więc jest \\\\\\\'git\\\\\\\' :]


Z topografią nie najlepiej... A co z małym kościółkiem na Hutniku II? A co z mycką na JP II?? A co z kaplicami na komendach??

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 01:47  
Cytuj
CYTAT
Kraków owszem ale np jak byłem we Wrocławiu to jakoś droga na rynek główny przypominała mi przechadzkę po zatorzu - brzydkie, brudne bloki/kamienice - jakoś bez wrażenia umiech W sumie było wtedy też parę remontów ale nie sądzę, żeby aż tak obniżyło to uroki miasta umiech ale co jak co - Kraków wymiata good


Obecnie Wrocław jest bardziej estetyczny niż gróg Kraka. Ale to ocena subiektywna - sam skiknij i oceń.

 
 
 
 
~~kajko
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 03:12  
Cytuj
CYTAT
Co to za okropne miasto ta Stalowa Wola. Przeprowadziłam sie tu niedawno z Lublina, a już mam ochote stąd uciekać. Same blokowiska, asfalt i kościoły. Nie ma starego miasta, zamiast tego targowisko jakieś centrum życia w tym miescie.
Ludzie tu są porosyu okropni niemili jacyś nigdzie nie spotkałam się z takim wysypem, wybaczcie, buractwa.



http://wiersze.annet.pl/w,,8433

Tu masz wyjaśnienie, dla czego tu jest jak jest.

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 06:00  
Cytuj
nie wiem jacek298 co masz w główce :] piszesz(na innym temacie), że nie mieszkasz/nie mieszkałeś w stalowej to powiedz mi na jakiej podstawie oceniasz to jak tu jest? Przyjechałeś z cudownej ameryki i uważasz się bóg wie za kogo. Edzio dał dobre porównanie - wyskakujesz z pomysłem zamknięcia jednej z głównych ulic stalowej, więc dlaczego by nie przenieść sanu? Gadasz głupoty związane z umiejscowieniem sądu bo co to niby za architekt/osobnik wymyślił a popatrz na siebie :] zamknijmy KEN-a, Poniatowskiego, Popiełuszki i zróbmy deptaki - bo ich nam mało gdzie 90% mieszkańców ma to w gdzieś ... Wy dalej myślicie, że stalowa wola jest taka jak lublin albo i jakieś inne większe miasto. Projektowano "nas" 100, 200, 300 lat temu? ALbo i wcześniej? Nasze miasto powstało w czasie drugiej wojny światowej - miasto robotnicze - nie przykładano na to uwagi aby mieć "fajnie" i "ładnie" w mieście :] No ale racja, odetnijmy okulickiego - po co nam ta ulica? Albo po co nam poniatowskiego albo i popiełuszki? Po co nam Ken? Przecież to tej samej rangi ulice :] Wracaj tam do swoich stanów i żyj dalej tym swoim american dream, widać, że tam Ci chyba lepiej jest ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 09:09  
Cytuj
Dokładnie. Tak samo myśli Prawdziwek - 'Edzio, mało wiesz'. A Ty w du*ie byłeś gó**o widziałeś. Ile Rzeszów ma ulic a ile StW? Jak zamkniesz Okulickiego, to nie zapomnij puścić zabytkowej drezyny, żeby dojeżdżać w okolice PKS czy tamtejsze bloki. Albo puścić San wzdłuż torów i uruchomić gondole w mieście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 11:13  
Cytuj
CYTAT
Brawo, brawo. Historia własnego miasta na 2 ------ Pragnę przypomnieć, że spora część miasta jest z przedwojnia A co do czasów PRL - przejdź się po zachodniej Europie (o wschodniej nie wspominam, bo zaraz jakiś pacan zacznie tu krytykować Rosjan) i zobacz czy dzielnice przemysłowe budowane w drugiej połowie XX wieku tak bardzo się różnią od stalowowolskich wieżowców i bloków. Potem pitol o estetyce architektów PRL - była dokładnie taka sama jak w Deutschlandzie, UK czy Francji.


Czy taka spora z przedwojnia? Wystarczy się przejść po mieście i sprawdzić - wiele takich bloków to nie ma, część zatorza i te bloczki w okolicy Urzędu Miasta. A co do dzielnic przemysłowych to w czasach PRL osiedla nie były już budowane wyłącznie pod przemysł, a Stalowa w bardzo dużej części była budowana po wojnie, wojna przecież przerwała budowę miasta. I przestań bić pianę o te kościoły bo pojęcia nie mam o co ci chodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 11:31  
Cytuj
CYTAT

Z topografią nie najlepiej... A co z małym kościółkiem na Hutniku II? A co z mycką na JP II?? A co z kaplicami na komendach??


wtf?chytry mycka na JP II? Z tego co wiem, mycka to nakrycie na głowę żydów umiech No ale zakładając, że chodzi Ci o coś żydowskiego to powiedz mi - gdzie masz takie coś w stalowej woli? Kaplice na komendach? Także o co chodzi? A co do Hutnika czy tam jest jakiś kościółek czy nie to nie mam pojęcia - pewnie jest ale jak tam mnie w ogóle nie ma to skąd mam wiedzieć o takich rzeczach umiech wytłumacz proszę o co chodzi z myckami i kapliczkami na komendach umiech pzdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 11:40  
Cytuj
CYTAT

wtf?chytry mycka na JP II? Z tego co wiem, mycka to nakrycie na głowę żydów umiech No ale zakładając, że chodzi Ci o coś żydowskiego to powiedz mi - gdzie masz takie coś w stalowej woli? Kaplice na komendach? Także o co chodzi? A co do Hutnika czy tam jest jakiś kościółek czy nie to nie mam pojęcia - pewnie jest ale jak tam mnie w ogóle nie ma to skąd mam wiedzieć o takich rzeczach umiech wytłumacz proszę o co chodzi z myckami i kapliczkami na komendach umiech pzdr


Kościół wyglądający jak mycka jest na JP II - ale nazwałeś to opatrznością bożą, więc o tym napisałeś. My mistake umiech umiech Zaś na Hutniku II (który jest jeszcze w granicach administracyjnych SW) jest mały kościółek, wg wieści gminnej zaczynał tam karierę bp. Frankowski.
A na każdej komendzie masz kapliczkę i kapelana - taki wymóg służb mundurowych. O kaplicy szpitalnej nie wspomnę. Także miejsc sakralnych w Stalowej Woli jest całkiem sporo, a Ty raczyłeś napisać, że nie za wiele umiech

Pozdrowienia.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 11:43  
Cytuj
CYTAT


Czy taka spora z przedwojnia? Wystarczy się przejść po mieście i sprawdzić - wiele takich bloków to nie ma, część zatorza i te bloczki w okolicy Urzędu Miasta. A co do dzielnic przemysłowych to w czasach PRL osiedla nie były już budowane wyłącznie pod przemysł, a Stalowa w bardzo dużej części była budowana po wojnie, wojna przecież przerwała budowę miasta. I przestań bić pianę o te kościoły bo pojęcia nie mam o co ci chodzi.


Masz rację. Pół miasta to nic. A Stalowa Wola była budowana jako miasto sypialnia od zawsze - przed wojną i po niej. Dopiero jak już było dość chłoporobotników zaczęto myśleć o dzielnicach z domkami itp.
Nie wiem o co Ci chodzi z pianą o kościołach. Ja jej wcale nie biję, kto inny zaczął a ja dodałem to co brakowało w poście umiech

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 11:43  
Cytuj
Ta i jeszcze zawsze jest ksiądz w szkole który co godzinę odprawia modły w stronę tablicy gdyż nad nią jest krzyżumiech Przestańmy - rozmawiamy o Kościołach a nie kapliczkach - nawet jakby to masz jedną w policji i jedną w szpitalu - ale to nie kościół umiech poza tym Klasztor w sumie nie jest kościołem więc można go usunąć z listy jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 11:55  
Cytuj
CYTAT
Ta i jeszcze zawsze jest ksiądz w szkole który co godzinę odprawia modły w stronę tablicy gdyż nad nią jest krzyżumiech Przestańmy - rozmawiamy o Kościołach a nie kapliczkach - nawet jakby to masz jedną w policji i jedną w szpitalu - ale to nie kościół umiech poza tym Klasztor w sumie nie jest kościołem więc można go usunąć z listy jezyk


A to wszystkie usuńmy, skoro nie uznajesz klasyfikacji miejsc kultu religijnego i je wartościujesz pod względem czystego rozdzielenia na kościoły. Bazylika to też nie kościół, nie? umiech
Sorka, sam zacząłeś udowadnianie, że Stalowa ma mało obiektów kultu - a ma sporo. Jest jeszcze straż pożarna ze służb państwowych, nie zapominajmy umiech
Stalowa Wola to jeszcze co prawda nie Kraków jak chodzi o te budynki, ale nie zdziwię się jak kuria biskupia poprosi o jeszcze jeden kościółek (bo jedną szkołę już dostali).
Także ktoś kto pisał, że jest ich u nas sporo miał rację. Ale mi nie przeszkadzają - tak długo jak miasto do nich nie dokłada (wystarczy, że budżet centralny je sponsoruje umiech

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 12:00  
Cytuj
Nie napisałem, że ma ich mało tylko napisałem, że ma ich wystarczająco chytry Ani za dużo ani też za mało. Bazylika to kościół - Klasztor nie umiech - Klasztor to klasztor po prostu - "urzędują" tam bracia kapucyni a nie księża umiech to jest alternatywa kościoła - czy jakoś tak jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 12:20  
Cytuj
CYTAT
Nie napisałem, że ma ich mało tylko napisałem, że ma ich wystarczająco chytry Ani za dużo ani też za mało. Bazylika to kościół - Klasztor nie umiech - Klasztor to klasztor po prostu - \"urzędują\" tam bracia kapucyni a nie księża umiech to jest alternatywa kościoła - czy jakoś tak jezyk


A kogo to? Są tam msze? Są. Więc kościół buahahahahaha. Nie może to być alternatywa, bo u rzymian nie ma alternatyw - jedna doktryna i nic więcej umiech

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 12:21  
Cytuj
No i klasztor powstał kilkaset lat temu, krótko po śmierci Sobieskiego albo jeszcze za jego życia (dokładnie nie pamiętam), ale czy faktycznie problemem Stalowej są kościoły? Jak dla mnie to mierny argument.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 12:30  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie. Tak samo myśli Prawdziwek - \'Edzio, mało wiesz\'. A Ty w du*ie byłeś gó**o widziałeś. Ile Rzeszów ma ulic a ile StW? Jak zamkniesz Okulickiego, to nie zapomnij puścić zabytkowej drezyny, żeby dojeżdżać w okolice PKS czy tamtejsze bloki. Albo puścić San wzdłuż torów i uruchomić gondole w mieście.


Znowu brak myślenia. Przecież napisałem, żeby zaślepić od strony Popiełuszki. Okulickiego była by przejezdna do dworca PKSu od strony Rozwadowa i ulicy KEN. Obok dworca zrobić rondo do zawracania i wsio. A Floriańska, Okulickiego od strony Popiełuszki i dalej przez tory do placu Piłsudskiego - deptak.
Tu zrobić administracyjne i kulturalne oraz rozrywkowe centrum. Można, ale się nie chce. Widzę też na forum klakierów baloniarza. Widocznie muszą tak pisać. Powiedzcie mi klakierzy, w czym zmieniła się Stalowa Wola po zakupie balona czy przedstawieniu oratorium w kościele?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 12:50  
Cytuj
A gdzie ich brakuje? Tylko koszulka się zmienia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 14:29  
Cytuj
winna lezy po stronie urzedu miasta, ktory palcem nie ruszy zeby cos poprawic , po co kupowac balon?ktos powie reklama miasta ,ale po co reklamowac bagno , gospodarz zawsze zaczyna porzadek od swojego podworka , a nie idzie do knajpy i krzyczy przyjdzie do mnie bo umnie jest piekniezaklopotanyok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »