NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Co to za miasto,
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 14:39  
Cytuj
CYTAT
No i klasztor powstał kilkaset lat temu, krótko po śmierci Sobieskiego albo jeszcze za jego życia (dokładnie nie pamiętam), ale czy faktycznie problemem Stalowej są kościoły? Jak dla mnie to mierny argument.


A kto pisze, że są problemem??? Padło stwierdzenie, że Stalowa Wola to "asfalt (...) i kościoły". Tak to wygląda, ale czy ktoś mówi, że to coś złego? Nie. Po prostu mamy architekturę taką jaką miałaby większość miast w wieku Stalowej Woli.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 14:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 14:42  
Cytuj
CYTAT
Po prostu mamy architekturę taką jaką miałaby większość miast w wieku Stalowej Woli.


I tutaj ująłeś to najtrafniej jak chyba tylko się dało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 15:10  
Cytuj
CYTAT
Znowu brak myślenia. Przecież napisałem, żeby zaślepić od strony Popiełuszki. Okulickiego była by przejezdna do dworca PKSu od strony Rozwadowa i ulicy KEN. Obok dworca zrobić rondo do zawracania i wsio. A Floriańska, Okulickiego od strony Popiełuszki i dalej przez tory do placu Piłsudskiego - deptak.

A karetki będą jeździły naokoło przez pół miasta? A żeby jechać do np. Huty ludzie będą podchodzili na przystanek za torami albo będą jechać 10 minut dłużej rano? Wiesz ile to jest 10 minut rano? Miałeś kiedyś zatwardzenie na wylocie o 6:35 przed pracą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 15:17  
Cytuj
CYTAT
A karetki będą jeździły naokoło przez pół miasta? A żeby jechać do np. Huty ludzie będą podchodzili na przystanek za torami albo będą jechać 10 minut dłużej rano? Wiesz ile to jest 10 minut rano? Miałeś kiedyś zatwardzenie na wylocie o 6:35 przed pracą?


No to się zdecydujmy, czy ma to być miasto na miarę XXI wieku, czy robotniczy, rowerowy gród (byle szybciej i na skróty rowerkiem do roboty), który krytykuje autorka wątku?

A co by szkodziło karetce pogotowia, policji czy straży pożarnej przejechać po deptaku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 15:40  
Cytuj
widze ze edzio jest zamkniety na wszelkie nowosci, a jest tak zeby byc lepszym to trzeba isc do przodu a nie stac w miejscu,miasto powinno piekniec a nie stawac sie zasciankiem podkarpacia good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 16:12  
Cytuj
I tu się Jacku mylisz. Tylko ja patrzę bardziej realnie na to wszystko. Popatrz się, jakich mamy włodarzy w mieście, jacy ludzie rządzą miastem (nie tylko magistracie czy starostwie) i odpowiedz sobie, czy takie mrzonki mają rację bytu? Czy naszego Wiesława Starostę Mechanika interesuje, żeby cokolwiek poza stanem własnego konta (na plus oczywiście) zmieniać? A czy nasz Szlachetnie Panujący Baloniarz Filharmonista zajmie się tym? Jak już sobie odpowiedziałeś, to idź do spowiedzi (zabierz Prawdziwka) i nie bluźnijcie więcej, panowie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 16:19  
Cytuj
Uwazam że zamknięcie całej ulicy tlko żeby zrobić deptak przecinający t ulicę to poroniny pomysł. Jakby tam był deptak na linii Florian - MDK to ta uliczka w jednym miejscu naprawdę nie przeszkadza. Można tam co najwyzej zrobić bruk i takie lekko wystajace metalowe "garby" wzdloz przejscia na obrzerzach, zeby auta zwalnialy.

Jeśli natomiast ktoś chciałby mieć deptak wzdłuż(zamiast) ulicy okulickiego to popatrzcie że można go spokojnie zrobić między ulicą a torami. Stoi dość spory city park, z drugiej strony stoi małe tesco, i PSS społem a pomiędzy nimi jst naprawde sporo miejsca. Akurat na taki deptak. od PKSu aż pod wiadukt i byłoby idealnie. A kiedyś możnaby go pociągnąć i dalej, czy przerobić tak jak ktoś to chiał PKS na podziemny.

Wielkim plusem jst to że tam nie ma bloków mieszkalnych, a zwykłe blaszaki, budy i bazar i jeśli miasto ma znśnie wyglądać to to wszystko sie nadaje do wybrzenia i tyle. W tym miejscu trzeba postawić jakieś nowe ładne reprezentacyjne budyneczki. A ulica okulickiego równoległa zapewniłaby świtny dojazd do sklepików/barów na deptaku. samo zamknięcie ulicy nic nie da jeśli będzie tam rozpierdziel. A jak zrobilnyśmy depttak na Okulickiego to od strony sanu mamy bloki, a od strny torów za dużo miejsca na pojedyńcze budynki.

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 16:32  
Cytuj
Ktoś ma jeszcze bardziej fantazyjny pomysł na deptak smiech2?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 17:09  
Cytuj
CYTAT
Miałeś kiedyś zatwardzenie na wylocie o 6:35 przed pracą?


Zatwardzenie pół biedy, bo zawory powstrzymasz. A co jak jest rozwolnienie?? To dopiero stres...

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 17:10  
Cytuj
Echelon, a jak tam Fallout 3?? Warto w to zainwestować? Pytam, bo u mnie tylko wchodzi wersja na PS3 i nie wiem czy warto umiech

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2008r. 17:13  
Cytuj
Niestety F3 nie na mojego kompa, ale namiętnie gram w Fallout Tactics. Niektórzy twierdzą, że to nie to samo co choćby F2, ale mnie się podoba klimat i bardziej realistyczna fabuła umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~teo271
ff
Wysłany: 26 Sty 2009r. 00:08  
Cytuj
Witam.Przeczytałem kilka Waszych wypowiedzi i widzę,że jesteście po prostu zazdrośni o Swoje miasto.Przypomina to trochę kłótnie dzieci np.w przedszkolu.Widzę,że są też historycy,którzy dokładnie wiedzą jak kiedyś wyglądała Stalowa Wola.Więc mam pytanie.Nazwy ulic kiedyś były inne więc podam te,które są teraz.Weżcie sobie mapę (oczywiście Stalowej Woli) i zaznaczcie sobie obszar od skrzyżowania Al.Jp2 aż do Rozwadowa i Popiełuszki aż do Sanu i niech ktoś mi łaskawie powie jak ten obszar wyglądał do połowy lat 70.Chodzi mi o teren na którym teraz są oś.Pławo,Na Skarpie i Flisaków.Tylko postarajcie się nie szukać wskazówek w internecie tylko u starszych ludzi,którzy
pamiętają jaki był wtedy widok.Czekam.

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2009r. 00:42  
Cytuj
kurde jak zwykle znalazła sie grupka ludzi którzy przeżywają jaką dziurą to nie jest stalowa... wychwalacie rzeszów itd...
rzeszów fakt rozwija sie, ale dlatego że jest poniekąd miastem wojewódzkim i do niego spływa największy strumień pieniędzy.

U nas wiele firm potrzebuje inżynierów specjalistów w różnych dziedzinach, nikt nie wspomni, że w rzeszowie np co drugi absolwent wydziału budowy maszyn pracuje w praktikerze albo castoramie lub wyjeżdżać podcierać tyłki angolom...

w stalowej na 2009 rok jest w budżecie dużo ciekawych inwestycji http://www.skysc(...)&page=59

a jeżeli chodzi o deptak, ma być robiony coś na styl bulwarów nad Wisłokiem,

ludzie miasto się powoli bo powoli ale rozwija! jeżeli ktoś oczekuje od stalówki XV wiecznej starówki to się może zdziwić mlotek

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ja rst
ff
Wysłany: 26 Sty 2009r. 10:10  
Cytuj
CYTAT
Witam.Przeczytałem kilka Waszych wypowiedzi i widzę,że jesteście po prostu zazdrośni o Swoje miasto.Przypomina to trochę kłótnie dzieci np.w przedszkolu.Widzę,że są też historycy,którzy dokładnie wiedzą jak kiedyś wyglądała Stalowa Wola.Więc mam pytanie.Nazwy ulic kiedyś były inne więc podam te,które są teraz.Weżcie sobie mapę (oczywiście Stalowej Woli) i zaznaczcie sobie obszar od skrzyżowania Al.Jp2 aż do Rozwadowa i Popiełuszki aż do Sanu i niech ktoś mi łaskawie powie jak ten obszar wyglądał do połowy lat 70.Chodzi mi o teren na którym teraz są oś.Pławo,Na Skarpie i Flisaków.Tylko postarajcie się nie szukać wskazówek w internecie tylko u starszych ludzi,którzy
pamiętają jaki był wtedy widok.Czekam.


Na JP2 tu gdzie nowa Stokrotka to wczesniej chyba była Skopenki .

 
 
 
 
~~teo271
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 08:24  
Cytuj
nie chodziło mi o to jak wcześniej nazywały się ulice tylko co się tam kiedyś znajdowało.Przeczytaj dokładnie mój post.

 
 
 
 
~~rststudent
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 15:06  
Cytuj
Widze ze dyskusja na temat Stalowki jest goraca i kazdy ma swoje zdanie.Ja mam okazje studiowac w Ostrowcu Swietokrzyskim-miasto teoretycznie podobne do Stalowej,tez rozwinelo sie dzieki hucie ijest niewiele wieksze od naszej Stalowej.Niestety nasze miasto wyglada przy Ostrowcu blado.Tego ze w Stalowej nie ma starowki i naturalnego centrum nie mozna tlumaczyc tylko tym ze to mlode miasto.Ostrowiec wprawdzie prawa miejskie ma od 1614 ale,naprawde rozwinal sie dopiero po wojnie tak jak Stalowa Wola a mimo to ktos tam POMYSLAL i po wojnie stworzono wokol zarysow historycznego rynku pierzeje kamieniczek stylizowanych na poczatek XXwieku,ktore sa uzupelnieniem dla zabytkowego kosciola.Peerelowskie blokowiska ktorych jest tam zdecydowanie wiecej niz u nas tez usytuowane sa w taki sposob ze Ostrowiec przypomina miasto a nie pegieerowskie osiedle,jak Stalowa gdzie sie wjezdza,przejezdza jedna glowna,prosta ulica przez 3 skrzyzownia wzdluz blokow i wyjezdza.Ostrowiec ma tez o niebo lepsza oferte handlowa-jest tam okazala galeria handlowa z butikami i markami o jakich mozemy u nas pomarzyc,obok tego duze Tesco o ciekawej architekturze(nie taki blaszak jak u nas),Castorama i aquapark.Osiedlowe sklepy i bazar tez jakos prosperuja i wcale nie znikly po pojawieniu sie handlu wielkopowierzchniowego.Dla czego nie moze tego byc u nas?

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 15:27  
Cytuj
No skoro prawa miejskie Ostrowiec dostał już w 1614 to nie dziwota, że po wojnie wybudowano jakąś staróweczkę, tym bardziej, że pewnie ryneczek przedwojenny został zburzony w czasie wojny. Stalowa powstawała po wojnie, to co, powinni jej wybudować starówkę a'la XIX wiek?
Choć fakt faktem, że powierzchniowo Ostrowiec jest lepiej rozłożony niż Stalowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:06  
Cytuj
wiem że jest w panach może mnie na najbliższe lata ale jest w planach budowa typowego deptaku miejskiego ...

natomiast bulwary nad sanem są w palach inwestycyjnych na lata 2009 - 2013 umiech

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~rststudent
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:54  
Cytuj
"rusza w tym roku z budowa wielkiego centrum handlowego na podskaropwej w tym roku co z tego że ma aquapark, stalowa ma mosir gdzie są 2 niecki, a dodatkowo mają powstać 2 baseny przy szkołach średnich (przeczytaj sobie inwestycje miasta na 2009-2012".

Wpisz sobie w google MOSiR Ostrowiec i zobacz jakie tam maja obiekty sportowe.Basen 50metrowy,kryty z trybunami na 2000 PLUS 2 niecki odkryte,stadion pilkarski na 8000 z calkowicie zadaszonymi trybunami,ze sztucznym oswietleniem w tym roku rusza budowa nowej hali widowiskowo sportowej,oprocz tego kompleks boisk treningowych tez ze sztucznym oswietleniem i to wszystko JUZ JEST,a nie tak jak u nas ze dopiero w fazie projektowania.Profesjonalne obiekty sportowe to doskonala promocja miasta.W Ostrowcu juz 3razy grala reprezentacja Polski,na plywalni organizowane sa mistrzostwa Polski w plywaniucos sie dzieje i jest co robic w niedziele a u nas mozna najwyzej isc do kosciola albo sie cieszyc z jagodowej stolicy Polski.O galerii i nowym stadionie w Stalowej slysze juz od dawna a na razie jest jeden z najgorszych w Polsce stadionow i blaszak na wylotowce na TBG.Do Stalowej oczywiscie chce wrocic,choc moja dziewczyna jest z Ostrowca i namawia mnie do zostania tam smiech2

 
 
 
 
~~rststudent
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:55  
Cytuj
"rusza w tym roku z budowa wielkiego centrum handlowego na podskaropwej w tym roku co z tego że ma aquapark, stalowa ma mosir gdzie są 2 niecki, a dodatkowo mają powstać 2 baseny przy szkołach średnich (przeczytaj sobie inwestycje miasta na 2009-2012".

Wpisz sobie w google MOSiR Ostrowiec i zobacz jakie tam maja obiekty sportowe.Basen 50metrowy,kryty z trybunami na 2000 PLUS 2 niecki odkryte,stadion pilkarski na 8000 z calkowicie zadaszonymi trybunami,ze sztucznym oswietleniem w tym roku rusza budowa nowej hali widowiskowo sportowej,oprocz tego kompleks boisk treningowych tez ze sztucznym oswietleniem i to wszystko JUZ JEST,a nie tak jak u nas ze dopiero w fazie projektowania.Profesjonalne obiekty sportowe to doskonala promocja miasta.W Ostrowcu juz 3razy grala reprezentacja Polski,na plywalni organizowane sa mistrzostwa Polski w plywaniucos sie dzieje i jest co robic w niedziele a u nas mozna najwyzej isc do kosciola albo sie cieszyc z jagodowej stolicy Polski.O galerii i nowym stadionie w Stalowej slysze juz od dawna a na razie jest jeden z najgorszych w Polsce stadionow i blaszak na wylotowce na TBG.Do Stalowej oczywiscie chce wrocic,choc moja dziewczyna jest z Ostrowca i namawia mnie do zostania tam smiech2

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:11  
Cytuj
ojj nie muszę nic wpisywać hehe ... rób jak chcesz no ja wiem swoje 3m sie

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~lolka
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:17  
Cytuj
StudentBD posty sobie nabijasz?Masz do powiedzenia na każdy,aż się mieni w oczach,gdzie wejdę tam ty.Wyluzuj koleś i nie bądź taki do przodu bo ci tyłu zabraknie.mlotek

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:20  
Cytuj
Mnie tam w jego postach nic nie przeszkadza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:25  
Cytuj
CYTAT
StudentBD posty sobie nabijasz?Masz do powiedzenia na każdy,aż się mieni w oczach,gdzie wejdę tam ty.Wyluzuj koleś i nie bądź taki do przodu bo ci tyłu zabraknie.mlotek

mariolka jolka forum chyba od tego jest?ok

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ljklkj
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:42  
Cytuj
To ja juz widze, jak te twoje studia wygladaja, jak masz czas zeby siedziec na forum i bzdury pisac.

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »