NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Zielona strzałka, wątek edukacyjny dla kierowców
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2010r. 12:49  
Cytuj
Zielona strzałka pod czerwonym światłem na sygnalizatorze - można jechać, ale najpierw trzeba stanąć. Trzeba ustąpić pierwszeństwa pieszym i rowerzystom, którzy mają zielone!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2010r. 12:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2010r. 19:44  
Cytuj
...napisz też do pieszych aby przechodzili tylko na pasach - a nie jak święte krowy gdzie im pasuje . A rowerzystom przypomnij - jak chcą skręcić to oprócz wyciągnięcia ręki należy się wcześniej obejrzeć do tyłu czy akurat pod koła się komuś nie pchajągood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2010r. 20:42  
Cytuj
Bardzo dobry temat!Takim niebezpiecznym przejściem dla pieszych jest to niedaleko szpitala przy aptece,kilka razy byłem świadkiem tego,że po zapaleniu się zielonego światła dla pieszych,kiedy ludzie wyszli na pasy,z lewej strony wyskakiwał jakiś samochód i ostro hamował.Nie wszyscy bowiem kierowcy jadąc od strony Niska przed skrętem w prawo zwalniają i nie patrzą czy piesi mają w czasie skrętu zielone.A szkoda!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2010r. 20:54  
Cytuj
ja bym dodał pieszych wychodzacych pod koła bo przecież kierowca na bank się zatrzyma. A jak sie nei zatrzyma to kawał hama bo przecież ja idę !!! więc drżyjcie kierowcy należy mi się.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2010r. 21:27  
Cytuj
Pieszy:"mam zielone światło to idę!"
Kierowca:"mam zieloną strzałkę to jadę!"
chodzi o to aby i jedni i drudzy uważali!!!
A piesi wychodzący na jezdnię znienacka to zupełnie inny temat...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2010r. 21:36  
Cytuj
Nienawidze gdy jadę autem, za mną nikogo nie ma, ale pieszy wyjdzie bo po co czekać te 3 sekundy i jest hamowanie.

A najlepsza była ostatnio babcia na osiedlu. Jadę na parking idzie babcia z lewej w prawo. Kulturka 15-20 km/h ja ją z lewej strony a ona w połowie drogi zawraca ... i zdziwiona bo auto jedzie.
Szła najkrószą dla siebie drogą, co jednak utrudniło ruch 3 autom bo ona idzie przecież. A to co mówiła to bynajmniej nie zdrowąs mario ;)

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2010r. 10:51  
Cytuj
A ja "bardzo lubię" jak jakaś babcia jedzie przede mną na rowerze i nawet się nie obejrzy gdy zaczyna skręcać w lewo. Jak widzę taką babcię to już wiem, że jakiś numer zaraz wywinie... i prawie zawsze mam rację. Do tego trzeba dodać praktycznie wszystkie babcie wyjeżdżające rowerem na drogę z pierwszeństwem, nigdy nie patrzą czy coś jedzie i czy można bezpiecznie włączyć się do ruchu. Jak dla mnie babcie powinny mieć zakaz jeżdżenia na rowerach.

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 215
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2010r. 11:23  
Cytuj
Żal po prostu ściska pewna część ciała (powiedzmy że niech to będzie serce) człowieka jak się czyta takie posty...neutralny "Jak zwykle w większości sami super kierowcy solidni bez winy jednym słowem ludzie w swoich super autach hehe!!!jezyk" Ja tylko chciałem poprosić misia kolorowego mod-a o to aby zmienił tytuł na bardziej stosowny powiedzmy "babcie zagrożeniem na stalowowolskich drogach lub chodnikach" bo jak na razie na temat nikt nic ciekawego nie napisał.neutralny

Pozdr DrSör

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 151
Dołączył: 24 Lip 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2010r. 13:21  
Cytuj
A ja tylko zapytam .... ilu z Was mistrzowie i krytycy faktycznie zatrzymuje się przy zielonej strzałce, bo z tego co widzę to chyba 10%

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2010r. 15:22  
Cytuj
Zielona strzałka pod czerwonym światłem na sygnalizatorze - można jechać, ale najpierw trzeba stanąć. Zasada banalna i powinna być znana wszystkim kierowcom. Jak się jednak okazuje, przepis ten bardzo często nie jest przestrzegany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2010r. 19:25  
Cytuj
NocnyM
ja !!!!!!!
przyznaje bez bicia !!!! staje

zygfryd
bo kiedys bylo inaczej ,
znasz powiedzenie jazda na pamięć ?

dobra dalej:
calkiem dzisiaj jade z kolem od pysznicy
i kolo "Dużego, Nowego" koscioła
"babcie" smigaja w poprzek ulicy a tam 25-30 metrow dalej przejscie !
troche dziwne ale co tam , kolo nawet zwolnil co by 80tka moga "przebiec"
ale rozbawil mnie kolejny kumpel z tyłu siedzący , ktory zrobil riposte na moje, k.... tam jest przecierz przejscie dla pieszych...

on odpowiedzial :co sie łamiesz BÓG je chroni ....

do teraz mi jest wesoło
good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lip 2010r. 10:07  
Cytuj
ja radze odwiwedzić to miejsce koło nowego kościoła w niedzielę - całe stada tak chodzą i to jeszcze pogrożą jak zatrąbisz .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »