NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Kary za jazdę po pijanemu,
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2010r. 09:01  
Cytuj
Obywatel Zjednoczonych Emiratów Arabskich został skazany na karę chłosty - 80 batów - oraz grzywnę wysokości 7 tysięcy dolarów za jazdę po pijanemu - poinformowały lokalne media. A może by tak u nas w Polsce też wprowadzić karę chłosty za jazdę po pijanemu --- http://wiado(...)tem.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2010r. 09:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lip 2010r. 10:21  
Cytuj
I jak zosia1 myślisz czy to pomoże w PL?Ja myślę ,że mandaty i zabieranie prawka czy auta nie pomaga to tym bardziej manto na gołe dupsko...cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2010r. 11:39  
Cytuj
ale publiczna chłosta na stadionie piłkarskim dała by do myślenia

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 215
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2010r. 20:43  
Cytuj
CYTAT
I jak zosia1 myślisz czy to pomoże w PL?Ja myślę ,że mandaty i zabieranie prawka czy auta nie pomaga to tym bardziej manto na gołe dupsko...cool girl


Nie chcę być niegrzeczny ale śmiem twierdzić że się pani myli...neutralny Polecam wyjazd do Dubaju zobaczy pani jaki skutek na niektórych europejczykach ta prymitywna kara wywołuje...(zapewniam bardzo skuteczna)neutralny
Proszę uwierzyć na słowo niejeden twardziel z naszego kochanego grodu lał by w majty tylko by huczało...neutralny

Pozdr DrSör

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2010r. 22:45  
Cytuj
Ja proponuję taki przepis:
Powyżej 1 promila kara więzienia od 2 lat. powyżej 2 profilów kara więzienia od 5 lat w górę. - Sędzia powinien mieć w tym wypadku ostatnie zdanie co do wysokości kary.

Za popełnienie wypadku pod wpływem od np. 0.2 promila, wysokie kary. Sędzia powinien mieć swobodę orzekania, bo nie każdy przypadek jest jak książka pisze, zawsze jest inaczej i sędzia powinien zapoznać się z sytuacją i wydać sprawiedliwy wyrok.

do 1 promila kary pieniężne mandaty minimum 1000 od 0,5 testy i po oblaniu takiego testu sprawnościowego zależeć będzie wysokość mandatu czy kary w postaci zarekwirowania prawka na miesiąc do roku czasu.

Takie testy stosuje się chociażby w USA przejść po prostej lini, alfabet od końca itp. Moim zdaniem byłby to bardziej sprawiedliwy system kar. Pieniądze z mandatów w 50 % mogłyby trafiać na fundusz dla ofiar pijanych kierowców (leczenie, pomoc finansowa itp.)

Nie możemy też popadać w psychozę, gdzie po lampce szampana czy wina do obiadu nie można wsiadać za kierownicę, czując się 100% trzeźwy.
Dobór kary jest zbyt ostry a mówi się, że wystarczy 0,1 aby stracić prawko.. zaklopotanyzaklopotany

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »