NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Tajfun....,
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2010r. 22:36  
Cytuj
Co sądzicie o tym co przeszło dzisiaj przez Stalową Wolę ?

Największy wiatr odkąd pamiętam - coś przeleciało mi kilka razy przed oknem ale tak szybko, że nie widziałem co....

Okna w mieszkaniu przez pewien czas trzeszczały

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2010r. 22:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2010r. 22:57  
Cytuj
Największa wichura jaką pamiętam w Stalowej Woli. Na szczęście krótka. Też kilka rzeczy przeleciało koło bloków, ale nie widziałem, co. Było za ciemno. Centrum Stalowej Woli radzi sobie z deszczówką, czy znów zalało?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 16 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2010r. 22:59  
Cytuj
Ta burza była silna iż przechodził nad południową polską potężnie rozbudowany MCS(pl:Mezoskalowy system konwekcyjny).Przed burzą ludzie w Stalowej mogli zobaczyć ciekawą chmurę szelfową(shelf cloud).Po jej przejściu rozpoczęły się silne porywy wiatru.Widziałem jak wielkie gałęzie pospadały z drzew :szok: Poprzewracało również kilka większych drzew.Wiatr podczas burzy spokojnie osiągał 70-80 km/h ,a w porywach osiągał nawet ponad 100 km/h.Straż pożarna interweniowała kilkakrotnie obok mojego domu(dwa wywrócone drzewa).Gałęzie spadały na linie wysokiego napięcia i wywoływały iskry(wiadomość od wujka który rowerem wyjeżdżał ze Stalowej do Pysznicy.Błyskało się co kilka sekund.W tej chwili pada deszcz i widać błyski na północny wschód od naszej miejscowości uśmiech Burza była moją najlepszą w tym roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sie 2010r. 23:21  
Cytuj
a tyś kto, że się tak znasz na burzach? jezyk

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 16 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2010r. 23:34  
Cytuj
CYTAT
a tyś kto, że się tak znasz na burzach? jezyk


Z forum PŁB(Polskich Łowców Burz).Dzisiejsza burza nie była niczym nienormalnym przy prognozowanych warunkach.Tutaj masz prognozę:
http://lowcy(...)look.png
Mieliśmy drugi stopień z trzech dostępnych(gdyby były lepsze warunki to burze byłyby z pewnością lepsze(dla niektórych większe zniszczenia)czyli gorsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 00:08  
Cytuj
air kiss

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 13 Lip 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 10:58  
Cytuj
Pierwsza taka burza w moim zyciu . Moja siostrzyczka młodsza to az się popłakała zdegustowanyneutralny

Dzień bez ćwiczeń to dzień stracony!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 12:25  
Cytuj
Droga od Sandomierza do Stalowej była zablokowana przez drzewa.

Pamietam ze chyba w 89r lub 90r przeszło przez nasze miasto coś wiekszego, pamietam pozalewane drogi w Rozwadowie oraz stare drzewa które nie wytrzymały siły wiatru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 12:47  
Cytuj
Dawno...dawno temu to było coś koło roku 1985-90 była w Stalowej gorsza burza w środku lipca padał grad o średnicy coś koło 1,5-3cm, dachy z klatek i bloków leciały na ulicę....nie wspomnę o oknach starego typu tych drewnianych - 3 osoby u mnie trzymały drzwi balkonowe i starały się je domknąć bo tak wiało ....nie wspomnę o tym ,że ciurkiem się z nich lało ...i nie wspomnę też ,że sąsiadki pojechała nad wodę zostawiając uchylone okno do góry - zalane dywany ,meble....druga sąsiadka wracała z hali z koszykiem z zakupami(ok 5-7kg) bo na rogu bloku wiatr wyrwał jej kosz i poleciał a do klatki to już ledwo doszła na kolanach... koszyk znalazł się potem w stanie wiadomym nad Sanem....to była burza....nie chciałabym drugi raz takiej zobaczyć.....spytajcie rodziców albo starsze rodzeństwo bo na pewno pamiętają...

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 151
Dołączył: 24 Lip 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 13:00  
Cytuj
anulk@, ... pamiętam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 13:04  
Cytuj
Zapewne piszemy o tym samym i obstawiam ze było to w 89r ewentualnie 90r. skutki tamtej nawałnicy były większe ale też z punktu widzenia młodej osoby wszystko wydaje się wieksze umiech

Jest jakiś 40 - 50 latek na tym forum co pamieta dokładnie tamtą nawałnice ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 336
Dołączył: 6 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 13:46  
Cytuj
O cholera jezeli to było przed rokiem 90 to na swiecie jeszcze nie goscilemjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 17:23  
Cytuj
CYTAT
O cholera jezeli to było przed rokiem 90 to na swiecie j


eszcze nie goscilemjezyk

Ta burza była dokładnie 6lipca 1988r po godzinie 15.Zrobiło się ciemno,a pokrywy od włazów na dachy fruwały w powietrzu jak kartki papieru.Pamiętam dokładnie ,jak w domu trzymaliśmy okna,gdyż wiatr chciał je powyrywać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 16 Sie 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2010r. 18:15  
Cytuj
takze pamietam że był wiekszy ,,tajfun" wiało strasznie, pod blokiem łamało drzewa, teraz martwiłem sie o talerz anteny satelitarnej . . . ale wytrzymał umiechumiechumiech lubie burze umiechumiech podobało mi sie . . .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »