NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
Zapraszamy na rowerowy piknik, W najbliższą niedzielę (22 sierpnia) rusza doroczny cross rowerowy po drogach i bezdrożach gminy. Ci
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 07:22  
Cytuj
Ulanowski cross rowerowy Bractwo Miłośnikowi Ziemi Ulanowskiej p.w. Św. Barbary organizuje już po raz ósmy. Doroczna impreza ściąga do flisackiego grodu rzesze miłośników dwu kółek.

A ci tym razem będą się zmagać na trzech trasach: 20 km – wyścig rodzinny i 30 lub 50 km – trasa dla wymagających. Impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 11 przed hotelem Galicja od zapisów do wyścigu MTB i crossu. A te potrwają do godz. 13.30. W międzyczasie organizatorzy przewidzieli zabawy dla dzieci i młodzieży.

O godz. 14 ruszy wielki wyścig. Trasa będzie wiodła przez Ulanów, Gliniankę, Bieliny, Bukowinę, Półsieraków, Dąbrowicę, Zwolaki, Wólkę Tanewską i Dąbrówkę. Trzeba ją będzie pokonać najdalej w ciągu czterech godzin. Uczestników wyścigu MTB obowiązują kaski rowerowe. Na trasie będą obowiązkowe punkty kontrolne oznaczone na mapie, którą przed startem otrzyma każdy uczestnik.

O godz. 18 nastąpi podsumowanie crossu. - Każdy spośród uczestników zawodów otrzyma pamiątkowy dyplom, a najlepsi puchary – mówi Roman Pokora, organizator zawodów. - Wszyscy mogą też liczyć na posiłek, a spośród uczestników zostaną wylosowane nagrody rzeczowe – w tym rower górski. Dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w crossie nagrodą będzie spływ galarem. Na nagrody mogą też liczyć najmłodszy i najstarszy uczestnik zawodów.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 07:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 07:37  
Cytuj
Czyli kask wymagany, a jest jakieś wpisowe??

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 08:18  
Cytuj
CYTAT
Czyli kask wymagany, a jest jakieś wpisowe??


kask wymagany ale tylko na trasie wyścigu MTB (10km), na sam rajd (20, 30, 50 km) nie jest wymagany.

Wpisowe....???
w 2008 wynosiło 10 zł ale teraz, kurcze no nie wiem :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 08:37  
Cytuj
Zmniejsz to zdjecie zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 08:41  
Cytuj
CYTAT
Zmniejsz to zdjecie zaklopotany


done
sorry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 09:42  
Cytuj
do działu imprezy. Potem usunę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 15:35  
Cytuj
W jakim terenie (las/asfalt) są poszczególne etapy MTB i Cross?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2010r. 00:11  
Cytuj
CYTAT
W jakim terenie (las/asfalt) są poszczególne etapy MTB i Cross?


MTB bardzo zróżnicowane wszystkiego po trochu
Cross - spora część asfaltem, trochę ścieżek łąkami, lasu też nie małe odcinki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sie 2010r. 22:22  
Cytuj
Impreza zajefajna. Nogi bolą ale warto było. Tylko to oznakowanie trasy w lesie. Można by nad tym popracować. Kropka na drzewie jest słabo widoczna. Można by tabliczkę pierdyknąć ze strzałką i było by git.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
poi
poi
poi
Posty: 41
Dołączył: 24 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2010r. 17:43  
Cytuj
szkoda tylko ze nie podali dokładnej klasyfikacji a jedynie czołówkę bo jestem ciekaw ile osób wymiękło a ile było za mną

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2010r. 23:07  
Cytuj
Rejestrowali chyba tylko 5 pierwszych. To nie widziałeś czy ktoś za tobą przyjechał? Po mnie jeszcze przyjeżdżali tak że nie byłem ostatni:-)))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2010r. 23:40  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
poi
poi
poi
Posty: 41
Dołączył: 24 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2010r. 14:34  
Cytuj
no za mną też było parę osób ale nie wiem ile przede mną a ile wogóle sobie odpuściło

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sie 2010r. 16:33  
Cytuj
No to prawda, z tym że tu chyba nie chodziło o typowy wyścig.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sie 2010r. 17:14  
Cytuj
A co myślisz o masie krytycznej w stalowej woli?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2010r. 18:17  
Cytuj
przepraszam że się wtrącę, ale moim zdaniem to StW powinna organizować takie imprezki, bo od lat jesteśmy znani z "bicykli" a jagody i te inne sprawy zostawmy innym "leśnym" miejscowościom
pozdrawiam JAGI

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sie 2010r. 21:10  
Cytuj
Masa ma to do siebie że nie ma organizatorów.
http://mk.slask.pl/?page_id=123


Historia i cele
Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem “My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem” i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów.

Informowanie o spotkaniach polega zazwyczaj na powielaniu i rozprowadzaniu na terenie miasta niewielkich ulotek oraz ew. prowadzeniu strony internetowej. Rzadko zdarza się, aby masa odbywała się w inny dzień niż ostatni piątek miesiąca. Jest to od dawna ustalony, niejako “kultowy” termin masy, wspólny dla wielu miast.


Masa Krytyczna - Budapeszt
Przejazd bardzo licznej grupy rowerzystów przez miasto powoduje zazwyczaj spowolnienie ruchu samochodowego, bądź nawet jego czasowe wstrzymanie i przejęcie na moment jezdni pod “władanie” rowerzystów. W teorii, blokowanie ruchu samochodów, ma wystąpić niejako naturalnie przez odwrócenie zwykłych proporcji pojazdów na drodze (dużo rowerów, mało samochodów), bez naruszania jakichkolwiek przepisów drogowych. W praktyce jednak dochodzi z reguły do łamania przepisów przez uczestników ruchu, co jest najbardziej kontrowersyjnym i często krytykowanym przez oponentów elementem tych przejazdów.

Masa Krytyczna została zapoczątkowana w 1992 roku w San Francisco, gdzie odbywa się do dzisiaj, w każdy ostatni piątek miesiąca. Idea ta została przeniesiona następnie do innych miast w USA, a następnie do Europy, Australii i kilku miast w Azji. Obecnie Masa Krytyczna odbywa się w kilkuset miastach na całym świecie. Największe comiesięczne imprezy odbywają się wciąż w San Francisco (ok. 2000 ludzi), Nowym Jorku (ok. 5000 ludzi) i Londynie (1500 osób).

Główne cele Masy Krytycznej:

uświadomienie kierowcą że jesteśmy takimi samymi użytkownikami ruchu jak oni

zwróceni uwagi władzą aglomeracji że potrzeby rowerzystów są równie ważne jak potrzeby kierowców

walka o systematyczną i przemyślaną budowę ścieżek rowerowych

promowanie roweru jako środka transportu i turystyki

Zasady Masy Krytycznej:

Co prawda Masa Krytyczna jest nieformalnym przejazdem grupy rowerzystów i oficjalnie nie posiada organizatorów jednak w celu zapewnienia bezpieczeństwa i dobrej zabawy wszystkim uczestnikom warto stosować się do poniższych zasad.

NIE MA ORGANIZATORÓW. To od każdego z Was, tego co przygotuje i jak się będzie zachowywał, zależy, jak uda się przejazd.

Po zmroku zmroku zaopatrzcie się w stosowne oświetlenie. Migające lampki diodowe, wszelkie odblaski są jak najbardziej na miejscu.

Przejazd to nie wyścig. Jedziemy tak, by wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji, mogli nadążyć. Staramy się utrzymywać prędkość 10-12 km/h. Nie hamujemy raptownie. Szczególna odpowiedzialność spoczywa na jadących na czele.

Staramy się jechać przepisowo. Gdy część grupki zostanie np. na czerwonym świetle, grupka prowadząca czeka na nią za skrzyżowaniem. Pamiętajmy o przepisowym wyposażeniu roweru.

Przepuszczamy tramwaje, pojazdy uprzywilejowane i, w miarę możliwości, autobusy. Nie jeździmy po torowiskach tramwajowych, wysepkach, chodnikach.

Zachowujemy się spokojnie i kulturalnie, a przede wszystkim bez agresji. Nawet, jeżeli ktoś inny zachowuje się agresywnie, nie dajemy się sprowokować.

Stosujemy się do poleceń eskortujących lub przygodnie napotkanych policjantów (w granicach rozsądku oczywiście).

Rozmawiamy z kierowcami. Wyjaśniamy dlaczego uczestniczymy w Masie Krytycznej i tłumaczymy, że inni są tu z różnych powodów: by zwrócić uwagę na problemy transportowe i zakorkowanie ulic, by propagować jazdę na rowerze, dla dobra środowiska i dla zabawy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
poi
poi
poi
Posty: 41
Dołączył: 24 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 15:34  
Cytuj
dobry pomysł piszę się na to i myślę że zorganizuję jeszcze paru znajomych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sie 2011r. 16:23  
Cytuj
Znalazłem skąpe info na necie ze tegoroczny cross ulanowski ma odbyc sie w ta niedziele ( 21 sierpnia ) . Czy ktos ma jakies info na ten temat ?? Byłem dzis w ulanowie i nie widziałem wogole plakatopw inforujacyh o tej imprezie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2011r. 19:03  
Cytuj
CYTAT
Znalazłem skąpe info na necie ze tegoroczny cross ulanowski ma odbyc sie w ta niedziele ( 21 sierpnia ) . Czy ktos ma jakies info na ten temat ?? Byłem dzis w ulanowie i nie widziałem wogole plakatopw inforujacyh o tej imprezie..


jak możesz to podaj link do tego
bo ja mam informację iż cross odbędzie się 28.08.2011

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2011r. 19:41  
Cytuj
rowniez slyszalem ze cos 28.08 jest ale nie jestem pewnien.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sie 2011r. 20:43  
Cytuj
No cholera..teraz nie moge tej stronki www odszukac..ale to cos z niskiem było zwiazane . Ale skoro piszecie ze 28 to moze tam cos było błednie napsiane .
Wy skad macie info ze 28 ?? Podzielcie sie ta informacja .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2011r. 17:40  
Cytuj
info jest w sklepie rowerowym rojax - 28 sierpia .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Sie 2011r. 21:25  
Cytuj
http://flisacy.nets.pl/

Rowerowy cross bedzie..ale nie bedzie chyba zawodów MTB

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »