NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Antena Wi-Fi, Parametry
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 12:27  
Cytuj
Interesuje mnie zakup dużej anteny WiFi takiej co się montuje na dachu która ściągała by jak najdalsze sygnały, konkretnie interesuję mnie odbiór darmowego sygnału z Hot-Spot-u Starostwo Powiatowe z odległości Rozwadów Rynek.
Proszę o podanie parametrów takiej anteny bo ja nie mam zielonego pojęcia o takich antenach, znalazłem coś takiego być może jedna z tych :
http://yagi.(...)x=12&y=1

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 12:27  
Cytuj

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 13:48  
Cytuj
Jak daleko masz do anteny? Czy z punktu widzenia anteny nie ma przeszkód pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 13:48  
Cytuj
Jak daleko masz do anteny? Czy z punktu widzenia anteny nie ma przeszkód pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 14:21  
Cytuj
Będzie jakieś 3 - 3,5km a przeszkody może i są ale antena i tak by była montowana na wysokim maszcie, Starostwo mieści się na Podleśnej a ja chcę sygnał wyłapać w Rozwadowie Rynek zaraz za sklepem żabka. Być może potrzeba do tego jakiś wzmacniacz lub coś w tym rodzaju ?

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 14:41  
Cytuj
To antena panelowa będzie chyba najlepsza bo gdyby nadajnik był widoczny to w tedy kierunkowa jest lepsza. Najpierw musisz sprawdzić czy któryś z Twoich sąsiadów łapie ten internet na swoich antenach bo takie nadajniki z tego co wiem rzadko mają taki zasięg. Ja mam do nadajnika ok 400 m i nie mam pełnego nigdy. Zawsze będziesz mógł poszukać niezabezpieczonej sieci jakiegoś z sąsiadów gdyby nie łapałoumiech Najpierw zainwestuj w mocną antenę min 20 dbi a jeśli nie złapie to dopiero wzmacniacz.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
To antena panelowa będzie chyba najlepsza bo gdyby nadajnik był widoczny to w tedy kierunkowa jest lepsza. Najpierw musisz sprawdzić czy któryś z Twoich sąsiadów łapie ten internet na swoich antenach bo takie nadajniki z tego co wiem rzadko mają taki zasięg. Ja mam do nadajnika ok 400 m i nie mam pełnego nigdy. Zawsze będziesz mógł poszukać niezabezpieczonej sieci jakiegoś z sąsiadów gdyby nie łapałoumiech Najpierw zainwestuj w mocną antenę min 20 dbi a jeśli nie złapie to dopiero wzmacniacz.


Dzięki za podpowiedź, jak zamontuję to zdam relację. umiech

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »