NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Stowarzyszenie/Klub dla mam lub przyszłych mam,
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2010r. 13:51  
Cytuj
Czy jest w Stalówce stowarzyszenie zrzeszające kobiety w ciąży lub matki np. samotnie wychowujące dzieci?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2010r. 13:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2010r. 19:54  
Cytuj
Nie słyszałam o takim stowarzyszeniu, ale być może, że jest. Może popytaj w MOPSie, tam ktoś powinien Ci pomóc.

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 16 Sie 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2010r. 20:12  
Cytuj
popieram, z całym szacunkiem ale zdecydowana większość młodych kobiet uzyskujących pomoc z mopsu to ,,samotne matki" które można spotkać na weekendowych baletach w niejednym klubie w stw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2010r. 20:26  
Cytuj
Chodzi mi o takie stowarzyszenie/klub gdzie członkiniami będą kobiety w ciąży i matki małych dzieci które wzajemnie się wspierają, wymieniają się radami, ciuszkami itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 09:54  
Cytuj
Też nie mam pojęcia czy coś takiego istnieje, jednak pomysł bardzo dobry - i nie tylko dla samotnych matek umiech Fajnie coś takiego zoorganizować w naszym mieście, żeby takie kobiety mogły się spotkac, poplotkować.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 4 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 10:03  
Cytuj
Jest dom samotnej matki na wysokości ekonomika tylko po drugiej stronie obwodnicy zaraz przy tym moście

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 10:21  
Cytuj
Niestety ten budynek o którym piszesz to tylko POIK (POWIATOWY OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ) .Fakt że najwięcej samotnych matek tam bywa .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 10:36  
Cytuj
Ale temat jest bardzo ciekawy i kiedyś się tym interesowałam . Może czas na realizację ???? Jest ktoś chętny ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 25 Wrz 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 12:51  
Cytuj
Pomysł super coś takiego zorganizować, jeśli ktoś coś wymyśli to wchodzę w pomoc przy takim projekcie. Kwestia lokalu najtrudniejsza gdzie można by było sie spotykać itd.

agatta
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 13:04  
Cytuj
A to chyba najłatwiejsza sprawa !Biurokracja - to jest najtrudniejsze .No i jak dobrze pamiętam ,na początku , trudno było zebrać kworum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 16:42  
Cytuj
Spotkałam się z takimi "Klubami Mamy" w innych większych miastach i uważam, że to dobry pomysł. Teoretycznie nie trzeba być samotną matką. Można być mamą lub przyszłą mamą. Chodzi o to, żeby się spotykać, pogadać o swoich pociechach, wymieniać się ciuszkami lub innymi rzeczami z których nasz maluszek wyrósł. Wypić herbatę i miło spędzić czas umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 17:21  
Cytuj
Wcale nie musi to być na początku coś formalnego, z załatwianiem statusu itp. na początek polecam spotkania w jakiejś miło zlokalizowanej knajpce - a później powoli zobaczyć jak się temat rozwinie. Ok mądrze się tu - a nie mam potomstwa - anyway - uważam, że aby zrealizować taki pomysł wystarczą chęci na początek - może ogłoszenie przez jakiś czas, żeby zebrać parę osób.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2010r. 19:22  
Cytuj
Jeżeli jesteście zainteresowane tematem to służę pomocą Mam niewielkie doświadczenie w tym zakresie. Mam nawet już pewne namiary na ludzi ,na lokal.Proponuję spotkanie reaktywacyjne.
Z formalnościami rzeczywiście należy poczekać żeby sprecyzować potrzeby większości .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 16 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2010r. 12:35  
Cytuj
Właśnie ja też jestem chętna na spotkanie a w jakich godzinach by to było do południa po południu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2010r. 16:38  
Cytuj
Lokal miałybyśmy na razie do dyspozycji raczej po południu ale wszystko raczej można dograć .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 25 Wrz 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2010r. 16:15  
Cytuj
Myslę że mozna spróbować, własnie na początek nie formalnie, ustalić miejsce, godzine i cos zorganizować, myslę że wiele mam byłoby zainteresowanych.

agatta
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »