NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Budowa domów szkieletowych,
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2010r. 18:11  
Cytuj
M oj brat w okolicy stalowej woli stawia taki dom podobno jest jedna firma na podkarpaciu ktora to robi. Dom idzie blyskawicznie niedlugo parapetowka....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2010r. 18:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2010r. 13:26  
Cytuj
CYTAT
M oj brat w okolicy stalowej woli stawia taki dom podobno jest jedna firma na podkarpaciu ktora to robi. Dom idzie blyskawicznie niedlugo parapetowka....


rozumiem, że brat stawia dom szkieletowy a nie z bali, jaka to firma jeśli można spytać?

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Wrz 2010r. 19:08  
Cytuj
http://www.domy-kanadyjskie.com.pl/ to masz kolego konkurencje ale działaj konkurencja dobra sprawa szczególnie dla klientów umiech

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2010r. 20:27  
Cytuj
firma jest gdzies z debicy, z tego co wiem to buduja domy szkieletowe ale w Polsce buduje sie je troszke lepiej niz za oceanem. jak bedziesz zainteresowany to zalatwie Ci numer do nich. Budowa jest w pysznicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2010r. 00:05  
Cytuj
Ludzie jeszcze nie do końca wyrośli z podwójnych murów (mam dwóch znajomych, którzy postawili takie domy w ciągu ostatniego roku - a myślałam, że to już przeżytek), a tu szkielety.
Choć gdybym miała wybierać bale czy szkielet, wybrałabym bale.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2010r. 10:40  
Cytuj
dzięki Józef za info (przy okazji ona, nie on), szkieletowe to nie jest to co mnie do końca interesuje, bardziej podobają mi się bale, mam namiary na jedną firmę ale lepiej sprawdzić więcej i wybrać najlepszą:-)

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Wrz 2010r. 10:56  
Cytuj
napiszę w tym temacie żeby nie zaśmiecać podobnym umiech

widzę że jakieś zainteresowanie jest i ludzie "buszują" po necie za rozsądną ceną stawiania domków umiech ... "Ktośik" dał linka na ciekawą firmę a raczej ich ofertę ...


Aktualna oferta
UWAGA!!! Domy kanadyjskie, które stawia nasza firma wykonane są w standardzie domów "PASYWNYCH"
Współczynnik U=0,16 W(m2*K) –zapewnia minimalne koszty ogrzewania domu.


...


CENY

W programie „Dom taniej niż mieszkanie” ustala się następujące ceny:
stan surowy otwarty – 1m2 powierzchni netto od 500 zł. netto (+ 7 % VAT) bez fundamentu
stan całkowicie wykończony z zewnątrz – 1m2 powierzchni netto od 1000 zł. netto bez fundamentu
stan pod klucz – 1m2 p.n. kosztuje od 1650 zł netto za m2 powierzchni netto bez fundamentu



z tym że firma jest ze Środy WLKP. :( może ktoś ma namiar na jakąś okoliczną firmę która ma podobne ceny umiech (poniżej 2 tyś/m2)

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 17:17  
Cytuj
Witam.
Poszukuję opinii na temat domów szkieletowych, czy warto jest budować dom tą metodą?
Najbardziej pożądane odpowiedzi osób, które już posiadają taki dom.
Jakie według Was są plusy i minusy takich domów?
Prosiłbym jeszcze o opinie użytkowników pomp ciepła czy warto montować i jak faktycznie taka pompa sprawuje się zimą(czy jest wystarczająca do ogrzania domu)?
Aha czy ktoś miał styczność z domem szkieletowym o konstrukcji stalowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 18:47  
Cytuj
CYTAT
Z tego co się orientuję to jest w Stalowej jakaś ekipa, która zajmuje się stawianiem takich domów. Jak dobrze pamiętam to szef nazywa się Gorczyca, ale nie znam żadnych danych teleadresowych.


To jest numer do tego szefa: 504 351 329, nazywa się Henryk Gorczyca.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 18:52  
Cytuj
Ja jestem na etapie wyboru projektu i na 99% bedzie to szkielet.
Tu macie ciekawe do poczytania:
http://www.domykanadyjskie.com/mity/

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 18:55  
Cytuj
CYTAT
Witam.
Poszukuję opinii na temat domów szkieletowych, czy warto jest budować dom tą metodą?
Najbardziej pożądane odpowiedzi osób, które już posiadają taki dom.
Jakie według Was są plusy i minusy takich domów?
Prosiłbym jeszcze o opinie użytkowników pomp ciepła czy warto montować i jak faktycznie taka pompa sprawuje się zimą(czy jest wystarczająca do ogrzania domu)?
Aha czy ktoś miał styczność z domem szkieletowym o konstrukcji stalowej?



My z mężem jesteśmy w trakcie budowy domu szkieletowego o konstrukcji stalowej.Jeszcze niestety w nim nie mieszkamy.
Długo bym mogła pisać na temat plusów. Minusem jak dla mnie jest to, że wszystko trzeba zaplanować już na etapie budowy. Nawet to, gdzie mają wisieć szafki, bo trzeba dać poprzeczne wzmocnienie.
Z pewnością minusem jest jeszcze to, że nie znamy osób, które mają doświadczenie w budowie takich domów. Wszystkiego uczymy się na własnych błędach. Dodam, że w zamierzeniu ma to być dom prawie pasywny i wszystko na to wskazuje, że taki będzie. Ale to wszystko się okaże jak to mówią " w praniu".
Jeśli chodzi o sam szkielet stalowy to jak dla mnie rewelacja.Z początku strasznie mi się nie podobał i chciałam drewniany ale jak posłuchałam opinii na temat jakości drzewa z jakiego są budowane domy w Polsce, to dałam się przekonać do stali.Teraz nie zamieniłabym na nic innego.W chwili obecnej, kiedy już jesteśmy prawie na finiszu, mamy kontakt z gościem, który tę technologię wprowadził w Polsce:-) Jak masz jakieś pytania, to służę pomocą...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 20:07  
Cytuj
CYTAT

Tu macie ciekawe do poczytania:
http://www.domykanadyjskie.com/mity/



Każdy wybiera według własnego uznania.Domy kanadyjskie buduje się szybko,da się w nich normalnie mieszkać,ale są wymagające w trakcie budowy ( wełna,wentylacja itp) Przede wszystkim firma,który buduje taki dom,powinna mieć wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Tak tylko odnośnie artykułu.
"Domy kanadyjskie wbrew pozorom są niepalne"

https://www.youtu(...)mYvQmOSE

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 20:29  
Cytuj
A czy takie firmy istnieją w naszej okolicy?
Jedną znalazłem polecaną przez parę osób ale z Warszawy.
Teraz też zastanawiam się nad stalowym szkieletem .
Na obecną chwilę ciężko jest się zdecydować jakim systemem budować dom,
wszystkie mają plusy i minusy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 21:04  
Cytuj
CYTAT

Na obecną chwilę ciężko jest się zdecydować jakim systemem budować dom,
wszystkie mają plusy i minusy.


Dokładnie.
Drewno to jest nr 1 jeśli chodzi o materiał na dom, ale jako bale,które nie wymagają docieplania ścian.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 21:14  
Cytuj
CYTAT
Tak tylko odnośnie artykułu.
"Domy kanadyjskie wbrew pozorom są niepalne"

https://www.youtu(...)mYvQmOSE


Kazdy dom jest palny bo pali sie jego zawartość a po pożarze nie da sie zamieszkać ani w szkielecie ani w murowanym ani w iglo:-)

Kazdy dom po dużym pożarze nadaje sie tylko do rozbiórki lub ewentualnie do takiego remontu, ze przekracza on kosztami budowę nowego, wiec kwestia pożaru przy wyborze technologii budowy ma marginalne znaczenie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 21:35  
Cytuj
CYTAT

Kazdy dom jest palny bo pali sie jego zawartość a po pożarze nie da sie zamieszkać ani w szkielecie ani w murowanym ani w iglo:-)

Kazdy dom po dużym pożarze nadaje sie tylko do rozbiórki lub ewentualnie do takiego remontu, ze przekracza on kosztami budowę nowego, wiec kwestia pożaru przy wyborze technologii budowy ma marginalne znaczenie.


Artykuł pisany w pośpiechu umiech
Każdy dom będzie się palił,ale to murowany ma największe szanse przetrwania ( nie poruszam tu skali pożaru, wyposażenia,przyczyn)).
Nie neguje tej technologi,tylko zwracam uwagę,że wykonawca musi dysponować odpowiednią wiedzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 23:25  
Cytuj
[/cytat]
Dokładnie.
Drewno to jest nr 1 jeśli chodzi o materiał na dom, ale jako bale,które nie wymagają docieplania ścian.
[/cytat]

Zgadzam się, ale koszt budowy takiego domu jest wyższy od pozostałych technologii...W pierwszej wersji taki miał być właśnie mój wymarzony domumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »