NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
sekty - jak chronić się przed sektami ?,
Posty: 231
Dołączył: 29 Kwie 2010r.
Skąd: Bojanów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2010r. 21:32  
Cytuj
czy ma ktoś pomysł ??

czy w stalowej woli istnieją sekty ??

jak chronić dzieci i mieszkańców przed sektami ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2010r. 21:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 231
Dołączył: 29 Kwie 2010r.
Skąd: Bojanów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2010r. 21:52  
Cytuj
znalazłem taką ciekawą regułkę w internecie, coś mi to przypomina ...



Ujęcie socjologiczne
Sekta to grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa, mającą własną hierarchię wartości i zespół norm zachowania się,z silnie akcentowaną rolą przywódcy [P.T.Nowakowski, Sekty. Co każdy powinien wiedzieć, Tychy 1999, s. 10].

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Wrz 2010r. 23:24  
Cytuj
ten opis to trochę jakby wycięty ze statutu partii zwanej PiS umiech "Sekta to grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa..." ..."my stoimy tam gdzie wtedy oni tam gdzie wtedy stało ZOMO"..." mającą własną hierarchię..."...Tylko Jarek ma 99,9 praw głosu cała reszta 0,1..."...i zespół norm zachowania się,z silnie akcentowaną rolą przywódcy" ... "Bo moja jest tylko racja i to swieta racja, a nawet jesli jest twoja to moja racja jest bardziej mojsza niz twojsza bo to wlasnie moja racja jest racja najmojsza!!only Jarooo !!!"

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2010r. 23:30  
Cytuj
ja juz wyrazilem swa opinie w jednym z artykólow

fanatyk religijny to dzisiaj chrześcijanin (obrońcy krzyża)
chrześcijanin = fanatyk = terrorysta

żal

i pomódlmy się do kawałka samolotu na Jasnej Górze po rekonrancji !

3. Nie bedziesz mial Bogów cudzych przedemną

a co to SEKT
to tak PIS sie nadaje!

właśnie coś takiego sie tam rodzi , powoli !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Wrz 2010r. 13:42  
Cytuj
prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog UW : PiS to rodzaj sekty


http://wyborcza.pl/1,75248,8347049,Kaczynski__Rydzyk__sekta.html

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2010r. 19:54  
Cytuj
//ocenzurowano
towarzystwo wzajemnej adoracji: acer, Banan, PITUCH. Brakuje tylko Andrzejka ;-)

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2010r. 00:30  
Cytuj
oto dwie najgroźniejsze sekty w Polsce


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2010r. 16:55  
Cytuj
To w PiSie mają czyściec? a może i piekło oraz niebo ?

to bardzo bardzo ciekawe .... i co na to kościół ?


"Ela jest teraz w czyśćcu", ale "partia wie, co robi"

- Ela jest w czyśćcu, ale wróci - prognozuje Tadeusz Cymański. Inni europosłowie PiS unikali komentarzy na temat zawieszenia Elżbiety Jakubiak: Zbigniew Ziobro uciekł przed dziennikarzami, a Jacek Kurski rzucił: „partia wie co robi”
"Jest mi bardzo przykro"
Kurski: partia wie, co robi
Ziobro: bez komentarzaTadeusz Cymański, w przeciwieństwie do większości europosłów PiS, przed dziennikarzami nie uciekał, mówił obszernie, ale oceniać decyzji władz nie chciał. - Smutno jest zawsze, jak komuś jest przykro. Nie wiem, tak naprawdę szukam w pamięci, co było przyczyną tej decyzji… ale myślę - bo jestem z natury optymistą, nawet w trudnych chwilach - że ta sprawa się dobrze skończy – zadeklarował.

Europoseł jest przekonany, że Jakubiak nie wyleci z partii. - Ela nie jest poza. Ona jest, jakby to powiedzieć, trochę w otchłani, bo jest zawieszona. Jeżeli niebo to jest partia, a odtrącenie piekłem, to ona jest w czyśćcu, ale wróci. Myślę, że czas, refleksja, dobra wola tych, którzy tu rozstrzygają, ze zostanie przygarnięta – dodał.

TVN24

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 15:03  
Cytuj
Zdjęcia modlących się słuchaczy Radia Maryja w materiale o sektach

Dwie osoby z redakcji "Panoramy" zostały zawieszone. Szef TVP2 podjął taką decyzję po tym, jak w programie pokazano materiał o sektach zilustrowany zdjęciami modlących się na Jasnej Górze słuchaczy Radia Maryja.

...

więcej TU


Nie mam pojęcia dlaczego ich zawieszono no ale ... ludzie są wakacje uważajcie na sekty nawet te największe ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 15:12  
Cytuj
Skoro już ananas nie uwazasz sie za katolika, to kiedy akt apostazji i kolorowy uscisk z palikotczyzną? okgoodgood

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 15:36  
Cytuj
Skoro Ty Mirku uważasz się za katolika, to powiedz proszę co oznaczają poniższe słowa:

"Innym razem starszy pan... o mało nie oberwał po tej swojej PRL-owskiej twarzy"

Kiedy Chrystus uczył napierdalać innych? Jesteś katolikiem "na pokaz", zakłamanym hipokrytą. Ziejesz nienawiścią i zawiścią. Nawet starszy pan na moście narażony jest na oklepanie ryja przez świętojebliwego Mirosława. W imię Boga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 15:49  
Cytuj
CYTAT


Kiedy Chrystus uczył napierdalać innych? Jesteś katolikiem \"na pokaz\", zakłamanym hipokrytą. Ziejesz nienawiścią i zawiścią. Nawet starszy pan na moście narażony jest na oklepanie ryja przez świętojebliwego Mirosława. W imię Boga.



Tak jak wielu katolików jest za sałbych aby praktykować w pełni swoją wiare, tak i niejeden "ateista" słono buli, za swój ślub kościelny. umiech Nikt nie jest idealny umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 16:15  
Cytuj
Zatem powinieneś być wdzięczny, że słabość tych ateistów to właśnie wspieranie finansowe przybytków gdzie Ty i Tobie podobne owieczki chodzą co niedzielę składać rączki przed pazernymi klechami. Dziękuj ateistom, że w kościółku ciepło, że świeże kwiatki dookoła, że przy plebani dobre auto. A jak już się wymodlisz - to na most tłuc po mordzie bliźnich z Mirosławem. Amen.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 17:37  
Cytuj
Strzeżcie swoich rodziców i ich rodziców (masło jest maślane) czyli dziadków umiech
http://pokazywarka.pl/l79019-2/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 19:15  
Cytuj
Oj lemoniadowy......zaklopotanyzaklopotany wydaje ci się, że taki jesteś odkrywczy... normalnie pogromca zakłamania i hipokryzji....goodgoodgood Dla - was - morlanie zakłamanych pseudomędrców najlepiej by było, jakby każdy chrześcijanin żył wg zasady nadstawiania drugiego policzka. Wtedy chodzilibyście bezkarni. Chrystus nie zabrania bronić swojej rodziny.okpotluczonypotluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 19:54  
Cytuj
CYTAT
Zatem powinieneś być wdzięczny, że słabość tych ateistów to właśnie wspieranie finansowe przybytków gdzie Ty i Tobie podobne owieczki chodzą co niedzielę składać rączki przed pazernymi klechami. Dziękuj ateistom, że w kościółku ciepło, że świeże kwiatki dookoła, że przy plebani dobre auto.


No niezupełnie umiech Rączki składa się przed kimś innym, tyle obracasz tematów katolickich, że już od niechcenia byś sobie to wpoił umiech

Wdzięczny nie będę raczej potępiam napychanie kabzy osobą duchownym. Wymienione dobrdziejstwa to zapewne nie od szczodrości ateistów umiech no chyba, że tych co dają ( tylko po co?) a później wypominają umiech



CYTAT

A jak już się wymodlisz - to na most tłuc po mordzie bliźnich z Mirosławem. Amen.



A to co ? Chyba wklepane bez chwili zastanowienia umiech Aj Lucek, Lucek łobuzie jeden umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 22:38  
Cytuj
CYTAT
mirek777
Chrystus nie zabrania bronić swojej rodziny.

Skąd wiesz?

Jeśli już, to wszystkiego czego nie zabrania jest dozwolone?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2012r. 01:10  
Cytuj
CYTAT
Aj Lucek, Lucek łobuzie jeden umiech


Zwracasz się do mnie czy do wielce szanownego kudłatego radnego przydupasa Warchoła i Frankowskiego? Bo ja mam na imię Łukasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lip 2012r. 12:47  
Cytuj
wyczyszczone, wpisy nie na temat będą usuwane

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Lip 2012r. 15:39  
Cytuj
Uwaga! Sekta!
Na terenie naszego kraju działa bardzo groźna organizacja podszywająca się pod działalność religijną. Sekta ta ingeruje w życie rodzin, wykorzystując finansowo swoje ofiary, a nawet manipuluje życiem całego kraju poprzez wpływanie na stanowienie prawa. Organizacja ta jest wielkim międzynarodowym koncernem świadczącym usługi religijne i ma wielką sieć ośrodków na wszystkich kontynentach.
Przeczytaj punkty, które charakteryzują działalność tej największej sekty. I Ty też musiałeś ( musiałaś ) się z nią zetknąć.
1. Struktura władzy w sekcie jest niedemokratyczna. Z jej struktur hierarchicznych wykluczone są wszystkie kobiety oraz żonaci mężczyźni. Na życie sekty wpływ mają jedynie specjalnie dobrani i przeszkoleni nieżonaci mężczyźni, którzy ślubują swoim zwierzchnikom ślepe posłuszeństwo. Główny przywódca sekty, jej dyktator, który każe uważać się za nieomylnego, zarządza niepoliczonymi bogactwami i mieszka w luksusowym pałacu na południu Europy.
2. Ludzie uzależnieni od sekty, zwani także wiernymi, nie maja żadnego wpływu na ważne decyzje swojej organizacji. Nawet na zarządzanie pieniędzmi sekty, które posłusznie jej przekazują.
3. Mimo że mężczyźni kierujący sekta słyną z rozwiązłego trybu życia, od pozostałych członków organizacji żądają przestrzegania bardzo rygorystycznych zasad. Zabraniają używać środków antykoncepcyjnych, potępiają sex przed i pozamałżeński, zabraniają rozwodów i powtórnych małżeństw. Wszystkim, którzy nie akceptują tych zasad, sekta grozi wiecznym potępieniem i już tu na ziemi piętnuje ich oraz uprzykrza życie.
4. Wśród mężczyzn kierujących sektą na wszystkich szczeblach jej struktury występuje zadziwiająco często skłonność do wykorzystywania seksualnego dzieci. Sekta wymyśliła sprawny system chronienia przestępców seksualnych w swoich szeregach. Przenosi ich z jednej placówki na inną, a gdy trzeba, ukrywa ich także w odległych krajach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »