NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
LPG gaz gdzie tankować, opinie na temat stacji sprzedających gaz LPG
~~tomek
ff
Wysłany: 22 Gru 2008r. 17:47  
Cytuj
Bzdury piszesz odnośnie LPG, a i z paliwami nie jest dokładnie tak. Kazdy punkt sprzedający LPG do samochodow musi sprzedawac produkt zgodny z Dz.U. 2006 nr 251 poz. 1851 Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG)
Kontrole jakości określa dokładnie Dz.U. 2006 nr 169 poz. 1200 Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw , o jej wynikach można poczytac na stronie uokik w dziale jakość paliw, gdzie widnieją oprócz stacji firmowych, uznane przez Ciebie za w pewien sposób uprzywilejowane stacje "auto-gaz".
Co do benzyn o ON to shell, statoil czy bp kupuja paliwo od lotosu, orlen ma jak latwo sie domyslic swoje. I wbrew pozorom benzyny od lotosu i orlenu roznia sie i to dosyc znacznie dodatkami, ktorych jest w benzynie do 15% V/V.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2008r. 17:47  
Cytuj

 
 
 
 
~~bombel
ff
Wysłany: 22 Gru 2008r. 18:27  
Cytuj
Iks twoje wypowiedzi są smieszne, jak na lpg i auto-gaz musza miec papiery legalności wiec co ty piszesz ?? Nie wiem skąd masz jakies dziwne info smiech2 a jak na stacji pisze auto-gaz lpg smiech2 to pewnie leja tam wode smiech2smiech2

 
 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 19 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2008r. 19:35  
Cytuj
na mleczarni najlepszy gaz tam za centrum

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 1 Wrz 2008r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2008r. 20:52  
Cytuj
CYTAT
na mleczarni najlepszy gaz tam za centrum




tam kolo loku ?co

Staś> idziesz do kościoła na 11 00 ? Maciuś> nie mam kasy
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~fizyk
ff
Wysłany: 22 Gru 2008r. 20:56  
Cytuj
Tutaj kłania się fizyka a mianowicie do benzyny można dolać 0,2% nie 2 tylko 0,2% wody większa ilość powoduje rozwarstwienie się(rosół)i tankując wlewalibyśmy najpierw paliwo(woda zbiera sie na górze zbiornika)dopiero na koncu poleciała by nam prawie sama woda i auto by nie odpaliło na tym więc to fizycznie niemożliwe.
Innaczej jest z LPG bo gaz jest pod ciśnieniem lecz podłączając do zbiornika wodę pod odpowiednim ciśnieniem miesza sie wręcz rewelacyjnie i wiekszość stacji dolewa wode tylko zależy która ile im mniej tym mają lepszy gaz poczytajcie na forach jak ludzie demontują biorniki gazu i wylewają wode z nich wiadrami

 
 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 22 Gru 2008r. 21:31  
Cytuj
Tee fizyk, chyba się uczyłeś tej fizyki z wikipedii bo piszesz tak wierutne bzdury, że aż nie mam siły ich sprostować. Poczytaj sobie o LPG i benzynie i ich właściwościach fizykochemicznych, później o H2O, na koniec przeczytaj podręcznik do fizyki dla szkół podstawowych. Nie wprowadzaj innych w błąd i nie obrażaj fizyków

 
 
 
 
~~buczek
ff
Wysłany: 23 Gru 2008r. 22:08  
Cytuj
Dokładnie fizyk smiech2 poczytaj troszke, własciciel stacji gazowej otwiera zbiornik i wlewa tam wode smiech2 no ty chyba ocipiałes smiech2smiech2 To myslisz ze tak łatwo jest otworzyc zbiornik z gazem pod cisnieniem smiech2 chyba ze wode z gasnicy tam wpuszcza ktossmiech2 w samym wezu jest jakies 8 atmosfer a gaz -40 stopni

 
 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 1 Wrz 2008r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2008r. 22:39  
Cytuj
spokojnie panienki umiech nie robic of topic ....



podobno najlepiej tankować gaz który ma zbiorniki pod ziemia nie wiem czy to prawda :cool

Staś> idziesz do kościoła na 11 00 ? Maciuś> nie mam kasy
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 23 Gru 2008r. 23:22  
Cytuj
Nie prawda. Umiejscowienie zbiornika nie ma nic do jakosci sprzedawanego LPG.
Ps. Sam jestes panienka

 
 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 11:47  
Cytuj
Mam założoną butle 45l przeważnie wchodzi do niej 35-6 l, a na stacji Lotos po zatankowaniu weszło prawie 43lchytry .Butla jest prawidłowo założona ,zawór ,pływak itp. bo przeważnie wchodzi 80 %.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 9 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 14:10  
Cytuj
agatowówka. mają tani.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 15:42  
Cytuj
Ja miałem tu na myśli pojęcie uczciwości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 15:48  
Cytuj
CYTAT
Ja miałem tu na myśli pojęcie uczciwości.


Raz też mnie tak naciągnęli na Orlenie przy Staszica zdegustowany
42 litry do butli 40 mi wlali skur..... mlotek

Do niedawna lałem gaz na Agatówce ale jak podnieśli ceny to przeniosłem się właśnie na Lotos w Stalowej ok
Jak dotychczas nie mam zastrzeżeń ani co do ilości ani jakości tankowanego gazu umiech ale będę im bacznie patrzył na ręce cool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »