NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
oddawanie majątku....,
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2010r. 16:08  
Cytuj
wymuszoną przez kościół a co do zwrotu

nie rozśmieszaj mnie, kościół chciał komisji, pokaż mi źródło? :] jakbyś choć trochę czytał wiadomości to mógłbyś przeczytać iż nigdy nie był zwolennikiem tej instytucji, nie jest zainteresowany przedłużająca się działalnością gdyż są prostsze formy załatwoenia takich spraw (źr. choćby ostatnia wypowiedź przewodniczącego episkopatu) I co teraz napisze, że nie chce, bo kręci?

i znowu się mylisz kolego ,dokładnie wiem co to jest bezprawne działanie np. krzyża na osiedlu Młodynie.

zgadza się, ale widzisz jedno, zamykając oczy na drugie, jak już pisalem 1/2 bloku na JPII 2 stoi na gruncie kościelnym i kościoł nie ma o to pretensji choć to on zapłacił za tą ziemie.

thorongil uśmiechnij się, Ty chyba żyjesz w innej bajce.

uśmiecham się kiedy czytam ciebie, to mi przypomina trochę czasy kiedy robiono śmieszne rozprawy sądowe pod Bazyliką czy Frankowskiemu wolno budować dom katechetyczny czy nie :]

Szanownni Państwo, mylicie pojęcia.Kościołowi nic się nie należy. Dlaczegóż to stan jego posiadania ma być taki jak w 1939? Nie lepiej jak w 965?

W takim razie Tobie tez się nic nie należy. W 965 Twoi przodkowie niewiele znaczyli :] A Ty byś chciał być na poziomie intelektualnym przed 965 czyli przed chrztem, przed otwarciem się na kulturę zachodu, wiedzę itd?


Znowu oceniasz człowieka negatywnie a tylko dla tego, że na wiele spraw mamy inne zdanie.
Wielu ludziom pomogłem, dałem pracę, część z nich pracuje nadal inni wolą czekać na kaszę mannę z nieba, ich sprawa.
Masz racje w tym środowisku powinien być prowadzony odpowiedzialny skrupulatny wywiad. Masa nierobów podpina się pod ludzi, którzy w danej chwili mają problemy i potrzebna im jest chwilowa pomoc a nie ciągła dotacja.
Każdy z obywateli płacący podatki pomaga tym ludziom, tylko, dlaczego większa część tych pieniędzy idzie na nierobów?


To nie ja oceniłem, tylko Ty wrzuciłeś wszystkich do jednego worka.
Wszędzie są osoby które podpinają się pod rózne świadczenia, czy ulgi naginając przepisy, wśród ludzi majętnych też. To akurat cecha, że tak powiem nasza narodowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2010r. 16:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2010r. 16:47  
Cytuj
moze i jestem ignorantem ale co mnie to co bylo ?:] moze kiedys do przodu ?
pieknie nazwane wady prawne :] czy nie byl np "wada prawna" podatek od spadku ? super teraz zniesli ale czy ktos zwrocil yebuhny grosz tym ludziom ktorzy go zaplacili ?


Moja rodzina straciła zakłady produkcyjne na Śląsku, ziemię na Pomorzu. Pomijam na Wschodzie, bo to akurat zależne było od kogo innego. Rozumiem, że mam patrzeć w przyszłość?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2010r. 00:51  
Cytuj
thorongil ja o takich duzych przypadkach czytalem tylko, czesc ludzi zostawila to i jechala dalej, w teorii moge napisac ze tez bym to zostawil, ale w praktyce to szczerze nie wiem :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2010r. 09:37  
Cytuj
W takim razie Tobie tez się nic nie należy. W 965 Twoi przodkowie niewiele znaczyli :] A Ty byś chciał być na poziomie intelektualnym przed 965 czyli przed chrztem, przed otwarciem się na kulturę zachodu, wiedzę itd?

Thorongil ja od nikogo nic nie chcę / mój dziadek pod Lwowem stracił ponad 100hektarowy majątek, /ale uratował życie swoje i swojej rodziny i to jest najcenniejsze. Zawsze mnie uczył po to masz ręce i rozum żeby na wszystko sobie zapracować, pieniądz się szanuje jak się na niego samemu ciężko zapracuje.
Co do moich przodków, jeżeli mam geny po nich to zapewniam Ci że na pewno ciężko pracowali i coś znaczyli w swoim środowisku
Nikt z nas nie wie, jaki był poziom intelektualny SŁOWIAN przed 965 r Może Ci ludzie byli szczęśliwsi żyli jak chcieli w zgodzie z naturą szanowali swoich bogów http://www.slavi(...)igia.htm my nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak by oni żyli dzisiaj. CHRZEŚCIJAŃSTWO przyniesiono im na mieczu, tak samo jak Ciebie dzisiaj nawrócono by na siłe na islam.
Kultura zachodnia sam widzisz dzisiaj , do czego doprowadziła te kraje.
Pozdrawiam Mosiek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2010r. 12:53  
Cytuj
Miej więcej możemy sobie wyobrazić jakby żyli dziś, coś między Ukrainą, a Białorusią, nieciekawie prawda? W porównaniu z państwami zachodnimi nasza słowiańska społeczność prezentowała się dość ubogo, że tak powiem i to intelektualnie i to gospodarczo. Otwarcie na kulturę zachodnią dało nam szansę wejścia do cywilizacji europejskiej ówczesnych lat, a z czasem tworzenia jej. Nie da się ukryc że byli od nas bardziej rozwinięci. W tamtych czasach to Kościoły tętniły życiem intelektualnym, więc nie było nic lepszego.
Oczywiście mozna gbybać jak by to było, ale bez łaciny która była obecna w Kościołach i dyplomacji niewiele byśmy wskórali, bez nowości jak np uprawa ziemi nie byłoby rozwoju rolnictwa naszych ziemiach wszak tą sztukę mieli doskonale opanowaną duchowni i wiele innych.
Nawracanie mieczem? Nie żartuj, akurat Ci z ktorymi walczylismy też nie byli chrześcijanami, a chrzest przyjeli później niż my np Wieleci. Nawracanie było usprawiedliwieniem prowadzonej polityki w celu wchłonięcia czyichś ziem. Po chrzcie Polski nic się nie zmieniło przecież w tym zakresie, a my sami zaczeliśmy od razu stosować tą samą metodę usprawiedliwiania swoich podbojów.

PS Duchowni też mają rozum i ręce, przykład np księżnej Kingi najpierw pani ziemi sądeckiej, a później przykład zarządzanych przez klasztor klarysek tymi ziemiami i życia poddanych. Nie każdy duchowny to nierób, tak samo jak nie każdy prowadzący biznes to podatkowy oszust zdzierający kasę ze swoich pracowników

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »