NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
oddawanie majątku....,
Posty: 248
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 20:33  
Cytuj
http://www.angora.com.pl/

Trochę przez te lata oddaliśmy... Służba Bogu czy zwykła mafia?

Pytam się rudy gdzie te cuda?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 20:33  
Cytuj

Pytam się rudy gdzie te cuda?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 20:54  
Cytuj
Oddawaliśmy, oddajemy i oddawać będziemy taka jest prawda.
Księżulki żerują na naszych kieszeniach, a oni sami nic nie robią na dodatek biorą kasę za pogrzeby sluby itd..
Niestety podejrzewam, że to się nie zmieni juz..

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 21:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 21:39  
Cytuj
gdybym wziął Ci mieszkanie, Twoje własne np 50m2 i dałbym Ci teraz 1000 zł + zobowiązał się, iż będę co miesiąc dawał Ci np 500 zł dożywotnio i nigdy się z tego nie wywiązał, a sam czerpał korzyść przez powiedzmy 40 lat. To czy po tym okresie, gdyby była możliwość odzyskania tego mieszkania chciałbyś je?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 21:48  
Cytuj
nikt "Ci" czytaj kościołowi nie dał majątku? Co Jezus powiedział: " Idźcie i bierzcie co się da..."? Chyba nie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 21:50  
Cytuj
dlaczego prawo nie dziala wstecz dla szarych obywateli ? a dziala tylko jak trzeba oddac cos kosciolowi albo zydom ? :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 21:53  
Cytuj
Bleyd, ta, a ja myślałem że np taki książę Lubomirski fundując klasztor nadał im ziemie. Historii nie miałeś w szkole?

Więc ponawiam pytanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
dlaczego prawo nie dziala wstecz dla szarych obywateli ? a dziala tylko jak trzeba oddac cos kosciolowi albo zydom ? :]


Bo nasze prawo interpretuje się w zaleznosci od punktu siedzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 22:00  
Cytuj
Kościół i Żydzi występują jako instytucja, natomiast zwykli obywatele rzadko kiedy się zrzeszają. Pojedynczemu łatwiej utonąć w biurokracji no i go nie słychać. Jakbyś nazywał się Potocki lub Lubomirski to nie miałbyś problemu z odzyskaniem, przynajmniej sporej części.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 22:06  
Cytuj
ale z definicji jest zakaz nadawania normom prawnym mocy wstecznej :] wiec krotka pilka, to nie chodzi ze ktos wystepuje jako jednostka czy instytucja, on nie ma prawa sie o nic dopominac tak czy nie ? a tu sie dopomina i dostaje przeciez to sie kupy nie trzyma :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 22:45  
Cytuj
thorongil znam historię i w pewnym sensie maz racje ale ja się pytam po co klerowi ten majątek? Przecież sami głoszą iż ciężko będzie bogatemu wejsc do królestwa bożegoumiech wiec coś tu jest nie halo...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 23:12  
Cytuj
ale z definicji jest zakaz nadawania normom prawnym mocy wstecznej :] wiec krotka pilka, to nie chodzi ze ktos wystepuje jako jednostka czy instytucja, on nie ma prawa sie o nic dopominac tak czy nie ? a tu sie dopomina i dostaje przeciez to sie kupy nie trzyma :]

nie, ponieważ konfiskata nastąpiła bezprawnie


thorongil znam historię i w pewnym sensie maz racje ale ja się pytam po co klerowi ten majątek? Przecież sami głoszą iż ciężko będzie bogatemu wejsc do królestwa bożegoumiech wiec coś tu jest nie halo...

a ja pytam czy byś upominał się? bogatemu może byc cięzko nie ze względu na ilośc posiadanych dóbr, ale idących z tego tytułu pokus

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2010r. 23:25  
Cytuj
no jak bezprawnie ? mielismy taki ustroj i takie bylo prawo, wg wladzy dzialalnosc byla szkodliwa i zrobili co uwazali za dobre dla kraju :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 09:30  
Cytuj
http://www.youtube.com/watch#!v=k2g9nFu4-JM&feature=related
http://www.youtu(...)=related
Takich prztkładów / wyłudzania /złodziejstwa jest o wiele więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 11:57  
Cytuj
Żeby tak jeszcze choć podatek płacili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 15:33  
Cytuj
no jak bezprawnie ? mielismy taki ustroj i takie bylo prawo, wg wladzy dzialalnosc byla szkodliwa i zrobili co uwazali za dobre dla kraju :]

nie zupełnie, pomijam już fakt nielegalnej władzy (sfałszowane wybory) i inne czynniki jak narzucenie jej przemocą, to jeszcze dochodzi niewywiązanie się z umowy na rzecz Kościoła.
to prawo było dla ustroju, a nie dla obywatela umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 15:35  
Cytuj
Mosiek jesteś emerytem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 16:20  
Cytuj
no ja tam oblatany w umowach na rzecz kosciola nie jestem :] mozesz cos wiecej napisac ? :] albo gdzie tego poszukac, to tak z ciekawosci bo zdania nie zmienie :] sfalszowane niesfalszowane, przemoc tez, system wiadomo ze byl lichy dla obywatela, ale ten tez jest lichy jedni dostaja w dupe, a inni spijaja smietanke zupelnie jak wtedy, wszystko jest do obgadania ale nic nie zmieni faktu ze prawo nie powinno dzialac wstecz a tak sie dzieje, to lobbysci i nic wiecej

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 16:54  
Cytuj
Prawo nie działa wstecz, po prostu ustawa miała wady prawne. To tak jakbyś miał pretensję do tego, że kogoś powieszonego 50 lat temu jako wroga Władzy Ludowej i skazanego prawomocnym wyrokiem Sądu za przynależność do np AK dziś się rehabilituje.

http://www.legeo(...)50/9/87/

większość tych postulatów nie spełniono, m in składek zdrowotnych, a skoro strona nie wywiązała się to nie ma o czym mówić. Zresztą oglądałeś film o Karolu? tam jest taka scena gdy przychodzi koleś i mówi że zajmują seminarium, ot tak sobie. To własnie tak to wyglądało, przykład masz też i w Stalowej Woli. 1/2 bloku przy al. JP2 nr 2 stoi na gruncie Kościelnym, który oni zakupili po wojnie pod Kościół. PRL i prawo, zapomnij umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 21:13  
Cytuj
Mosiek jesteś emerytem?

Nie drogi kolego, pracuję u siebie w rodzinnym biznesie.To co mam zawdzięczam tylko własnej pracy i krew mnie zalewa jak ktoś wyciąga łapy po nie swoje /czytaj komisja majątkowa /

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 21:34  
Cytuj
czyli jeszcze nie zapracowałeś jak to napisałeś komentując artykuł :]
drogi kolego forumowy, dopóki nie przeskoczysz, to nie mów "hop", akurat znam kilka osób które wyciągają rękę po socjal, a którzy jak Ty wiedli życie na poziomie mając własny interes. Po kilkunastu latach pracy - uczciwej - zostali bez niczego, tak że dziś pozostaje socjal. I takich przykładów jest sporo, jak słynny piekarz, który miał własny biznes z piekarnią i ktory rozdawał chleb, który mu nie zszedł. Pewnego dnia zapukał do niego US i czar prysnął. Za co? Za rozdany chleb, który i tak mu nie zszedł, a który dał biednym za darmo. Zgubiła go nieznajomość przepisów i tak z biznesmena stał się człowiekiem stojącym za socjalem z kilkuset tys kary.
Dalej znam takich, którzy dzięki temu socjalowi wyszli na prostą. Napisz mi ile tych bryk przyjeżdża pod MOPS, ilu z nich idzie po zasiłek? Niektórzy też uczciwie pracują, ale chcieliby mieć np własne 'm' choćby małe, są wykształceni, a jednak czegoś im brakuje aby żyć na takim poziomie jak Ty czy ja. Miej pretensję do urzędnika, który jest odpowiedzialny za wywiad, czy pracodawcy który sobie daje grubo kilka razy większą pensję sobie niż pracownikowi, a nie do przeciętnego Kowalskiego, bo możesz się grubo pomylić.

PS też wyjeżdżam na wypoczynek na własny koszt z rodziną, własne mieszkanie, własny samochód i wszystko bez kredytów i wyjazdów z zagranicę. I co? Mam się czuć lepszy od tych ludzi? albo odmówić im pomocy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 21:44  
Cytuj
Nie drogi kolego, pracuję u siebie w rodzinnym biznesie.To co mam zawdzięczam tylko własnej pracy i krew mnie zalewa jak ktoś wyciąga łapy po nie swoje /czytaj komisja majątkowa /

Akurat komisja majątkowa nie jest wytworem kościoła tylko instytucją państwową :] a co do zwrotu to tak juz jest jak wydaje się buble prawne, biznesmen ktory nie wie co to bezprawne działanie :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 22:17  
Cytuj
thx za linka w sumie niewiele mi da :] musialbym miec czarno na bialym co bylo spelnione co nie, musialbym sporo doczytac a temat nie jest dla mnie jakos palacy czy uzyteczny
ja sie tego trzymam :]
CYTAT
Pierwszym uzasadnieniem było ujmowanie prawa jako regulatora przyszłych zachowań prawnych, co oznacza, że prawo nie może oceniać na nowo, tego co już miało miejsce.

moze i jestem ignorantem ale co mnie to co bylo ?:] moze kiedys do przodu ?
pieknie nazwane wady prawne :] czy nie byl np "wada prawna" podatek od spadku ? super teraz zniesli ale czy ktos zwrocil yebuhny grosz tym ludziom ktorzy go zaplacili ?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2010r. 22:25  
Cytuj
Akurat komisja majątkowa nie jest wytworem kościoła tylko instytucją państwową :] wymuszoną przez kościół a co do zwrotu to tak juz jest jak wydaje się buble prawne, biznesmen ktory nie wie co to bezprawne działanie :] i znowu się mylisz kolego ,dokładnie wiem co to jest bezprawne działanie np. krzyża na osiedlu Młodynie.

thorongil uśmiechnij się, Ty chyba żyjesz w innej bajce.

Szanownni Państwo, mylicie pojęcia.Kościołowi nic się nie należy. Dlaczegóż to stan jego posiadania ma być taki jak w 1939? Nie lepiej jak w 965?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2010r. 09:11  
Cytuj
czyli jeszcze nie zapracowałeś jak to napisałeś komentując artykuł :]

Znowu się mylisz, ja na swoją emeryturę i żony mam już odłożone pieniądze na własnym koncie. ZUS to złodziejska instytucja dużo bierze mała odje, już Ci pisałem jak umiesz liczyć licz na siebie.

Niektórzy też uczciwie pracują, ale chcieliby mieć np własne 'm' choćby małe, są wykształceni, a jednak czegoś im brakuje aby żyć na takim poziomie jak Ty czy ja. Miej pretensję do urzędnika, który jest odpowiedzialny za wywiad, czy pracodawcy który sobie daje grubo kilka razy większą pensję sobie niż pracownikowi, a nie do przeciętnego Kowalskiego, bo możesz się grubo pomylić.

Znowu oceniasz człowieka negatywnie a tylko dla tego, że na wiele spraw mamy inne zdanie.
Wielu ludziom pomogłem, dałem pracę, część z nich pracuje nadal inni wolą czekać na kaszę mannę z nieba, ich sprawa.
Masz racje w tym środowisku powinien być prowadzony odpowiedzialny skrupulatny wywiad. Masa nierobów podpina się pod ludzi, którzy w danej chwili mają problemy i potrzebna im jest chwilowa pomoc a nie ciągła dotacja.
Każdy z obywateli płacący podatki pomaga tym ludziom, tylko, dlaczego większa część tych pieniędzy idzie na nierobów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »