NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 15 16 17 18 19 20 21 »
Optymalni górą!, Węglowodany winny być..
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 14:51  
Cytuj
Cytat jest z tej strony
http://oleje(...)l=Jakich tłuszczów używać do smażenia?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 14:51  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 15:25  
Cytuj
Pisałem wielokrotnie , ze podstawowym tłuszczem w mojej kuchni jest słonina , a raczej smalec ze słoniny.
W zalezności od jakości , kupuję 5-8 kg słoniny , jednym pociągnięciem noża oddzielam skórę , skręcam na sitku o 4-ch oczkach i wytapiam na wolnym ogniu.
Im dłuzej to trwa , tym lepszy smalec.
Nie wolno przypalić!!!
Nie oddalać się zbytnio od palnika!!!
Mieszać!!!
Twarde skwareczki oddaję potrzebujacym(czasami używam do smalcówy http://jedzo(...)p?id=259 )
Taka porcja wystarcza na m-c , czasami dwa i służy do wszystkich posiłków - smażenie , pieczenie , duszenie , a nawet "picie"uśmiech

(głównym dostawcą jest Grazyna i jej rodzice-hala)
Łój , lub gęsi smalec to dodatek do...kawyuśmiechuśmiechuśmiech - nikogo żołądek nie zaboli...ok

Oleje to nie dla mnie - szkoda czasu i oczu na czytanie...

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 15:29  
Cytuj
CYTAT
Układ wegetatywny człowieka składa sie w dwóch podukładów. Chińczycy nazywają to \"yang\" i \"cin\". Medycyna akademicka okresla to jako układ współczulny i przywspółczulny.
Dr Jan Kwasniewski określa je jako SYMPATYCZNY i PARASYMPATYCZNY.
Jeśli oba podukłady znajdują się w równowadze , od czubka głowy do dużego paznokcia u nogi , człek jest zdrowy jak byk!!!
Ale gdzie miejsce dla biznesu???
Dr Kwaśniewski wydzielił trzy modele odżywiania: \"pastwiskowy\" , \"korytkowy\" i STÓŁ!
Jeśli ktoś odżywia sie pastwiskowo(5-7xdz owoce,warzywa,inne płody) , nie może zachorować na choroby żywiacych się \"korytkowo\" i odwrotnie.
\"Pastwisko\" rozwala układ wegetatywny powodując wzrost układu SYMPATYCZNEGO\" , który pociaga za soba cały kompleks chorob z autoagresji:
miażdżyca tetnic, żylaki owrzodzenia podudzi, nadciśnienie, stłuszczenie wątroby,zawały,wylewy, przepukliny,osteoporoza,problemy z tarczycą,kamica watrobowa,skazy białkowe,astma,alergie,łuszczyca,zakrzepowe zapalenie zył, stwardnienie rozsiane,neurastenia,nowotwory,cukrzycaI i wiele innych.
Natomiast \"koryto\"(mieszanie paliw\") powoduje wzrost układu PARASYMPATYCZNEGO , który pociaga za soba zgoła inny rodzaj chorób , tzw cywilizacyjnych:
miażdżyca,cukrzycaII,nadciśnienie miażdzycowe,zawały,udaryspowodowane miażdżycą tętnic, RZS,otyłość,kamica,parkinsonizm miażdżycowy,wrzodziejace zapalenie jelita grubego,choroby psychiczne, migrena , dna oraz wiele innych.
STÓŁ(DIETA OPTYMALNA) wyrównuje te podukłady przywracając je do stanu właściwego. Potrzeba jednak nieco czasu , aby organizm osiagnął taki stan rzeczy.
Chinczycy wyrównują układ wegetatywny akupunkturą , która jest niezła , ale moze spowodowć pewne skutki uboczne(żółtaczka , przerwanie nerwu).
Medycyna akademicka również stara się wyrównać ten stan rzeczy , ale wychodzi jej to najgorzej , poniewaz leki są najmniej \"inteligentne\" i powodują całą serie innych schorzeń(skutki uboczne).
Trafnie określił to prof J.Aleksandrowicz mówiąc:
\"Nieprzewidziane skutki zamierzonego działania są najczęstszą, choć niedostrzegalną przyczyną chorób cywilizacyjnych\".
Mówiąc najprościej - im wiecej leków , tym wiecej chorób.
Natomiast Dr Kwasniewski wyrównuje układ wegetatywny prądami selektywnymi przykładając elektrody na chore części ciała ustawiając odpowiedni \"prąd\". Nie ma żadnych skutków ubocznych. Jedynym przeciwwskazaniem jest nowotwór. Ale i na niego dr ma sposób...
Seria 300 min w stanie ciągłym,np.15x20min spowoduje natychmiastową ulge i powrót do zdrowia.
Zywienie Optymalne dopełni reszty.
Proste?!
Za proste...
Choć , geniusz tkwi w prostocieok.

(ten post powtórzę wielokrotnie)




Obiecałem , więc przypominam...

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 18:48  
Cytuj
Trwa drugi tydzień mojej diety optymalnej. Czuję się lepiej. Obecnie odstawiłam leki na refluks bo mi ten refluks nie dokucza. Do czasu rozpoczęcia diety nie mogłam być ani jednego dnia bez blokerów kwasów żołądkowych. Nie wiem jak to możliwe, ale ja niedowiarek mówię że tak jest. Przyjmuję jeszcze tylko tabletkę na nadciśnienie bo czuję taka potrzebę. Odstawiłam również suplementy /artresan, diosminę/ bo jakoś nie widzę różnicy w samopoczuciu. Stawy bolą jakby mniej. Nie wiem, może to autosugestia, ale tak czuję.
Na wadze tylko spadło mało bo 1 kilo. Ale trwam, czytam co piszecie, traktuję to jak instrukcję.
Ja w moim "środowisku" nawet się nie przyznaję jak teraz jem.
Dlatego zależy mi na znaczącym spadku wagi, bo dopiero wtedy powiem znajomym że stosuję tę dietę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 21:13  
Cytuj
Podrzuci ktoś sprawdzony przepis na Bigos Optymalny umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 04:05  
Cytuj
CYTAT
Trwa drugi tydzień mojej diety optymalnej. Czuję się lepiej. Obecnie odstawiłam leki na refluks bo mi ten refluks nie dokucza. Do czasu rozpoczęcia diety nie mogłam być ani jednego dnia bez blokerów kwasów żołądkowych. Nie wiem jak to możliwe, ale ja niedowiarek mówię że tak jest. Przyjmuję jeszcze tylko tabletkę na nadciśnienie bo czuję taka potrzebę. Odstawiłam również suplementy /artresan, diosminę/ bo jakoś nie widzę różnicy w samopoczuciu. Stawy bolą jakby mniej. Nie wiem, może to autosugestia, ale tak czuję.
Na wadze tylko spadło mało bo 1 kilo. Ale trwam, czytam co piszecie, traktuję to jak instrukcję.
Ja w moim \"środowisku\" nawet się nie przyznaję jak teraz jem.
Dlatego zależy mi na znaczącym spadku wagi, bo dopiero wtedy powiem znajomym że stosuję tę dietę.


Organizm najpierw walczy z chorobami , nieco póniej zajmuje sie nadwagą.
Dobrze , ze przestałas wierzyć , a zaczęłaś WIEDZIEĆ - TAK TRWAJ!

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 04:17  
Cytuj
CYTAT
Podrzuci ktoś sprawdzony przepis na Bigos Optymalny umiech


Każdy początkujacy i nie tylko winien mieć w "paluszku" przepisy z http://jedzo(...)aria.php

Bigosuśmiech http://jedzo(...)p?id=233
w skrócie to 1 kg kapusty,1,5 kg mięs wszelakich ,10dkg suszonych sliwek,3 dkg grzyów suszonych , szklanka wina cz. w. ,2 jabłka , 3 cebule kostka smalcu, koncentrat pomidorowy , rosół kolagenowy , ew. wodachytry.
W 10 dkg BTW to- 7/21,6/2,8
(doskonałe proporcje ODCHUDZAJACE)

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:34  
Cytuj
Dla zainteresowanych łojem, mozna go kupić w masarni Orzechów. Dzisiaj kupiłem ale jszcze nie wiem co z nim zrobić umiech
Kurier wieczorem przywiózł mi długo wyczekiwaną książke J. K. Żywieni Optymalne. Poczytam to się dowiem co z tym łojem począć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 21:05  
Cytuj
CYTAT
Dla zainteresowanych łojem, mozna go kupić w masarni Orzechów.


Mariusz wysłałem Ci pytanie na PW.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 04:20  
Cytuj
CYTAT
Dla zainteresowanych łojem, mozna go kupić w masarni Orzechów. Dzisiaj kupiłem ale jszcze nie wiem co z nim zrobić umiech
Kurier wieczorem przywiózł mi długo wyczekiwaną książke J. K. Żywieni Optymalne. Poczytam to się dowiem co z tym łojem począć umiech


Zmielic na duzych oczkach , lub drobno pokroć i powolutku wytapiać , mieszając na początku , praktycznie , non-stop. Gdy póści "sok" ,idzie juz łatwiej.
Przestudzony , rozlac do suchych wyparzonych słoików , lub "kamieniaka".Uzywać w/g potrzeb
- szczególnie serducho go lubi...

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 11:26  
Cytuj
Oprócz kawy , łoju używam do smażenia różnego rodzaju placków , np. http://www.jedzo(...)p?id=325 - innych , oraz do podrasowania zup , a nawet rosołu. O frytkach była już mowa.
Mięso na łoju jakoś mi nie "pasi"...chociaż jest lepszy od każdego olejuok

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 11:47  
Cytuj
CYTAT
Mięso na łoju jakoś mi nie \"pasi\"...chociaż jest lepszy od każdego olejuok


Choćby z tego względu, że mięcha smażone na smalcu (na łoju jeszcze nie próbowałem) są jakie są (dla mnie pyszne) a jak się usmaży na oleju to przestygnięte już mięso/kotlety nabiera dla mnie takiego dziwnego speluniastego posmaku.
Kotlet na smalcu nawet z lodówki mi smakuje.

Jeszcze gorzej jest (na niekorzyść oleju) gdy oba kotlety odgrzewamy - smalcowy dalej trzyma "parametry smakowe"umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 12:15  
Cytuj
Jasne , że tak.
Obróbka mięsa na olejach , jest profanacją sztuki kulinarnej.
Nie pomnę kiedy to czyniłem...

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 13:36  
Cytuj
CYTAT
Jasne , że tak.
Obróbka mięsa na olejach , jest profanacją sztuki kulinarnej.


Nawet Dr Rusak jako myśliwy-kucharz zachwala i propaguje smażenie kotletów na smalcu przedstawiając wszelkie tego zalety.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 05:35  
Cytuj
Lektura na mrożny weekend i nie tylko.
Czytajcie RÓD LUDZKI , księdza Stanisława Staszica.
CO KAŻDY POLAK WIEDZIEĆ POWINIEN.
(wybrane z książki Dra Jana Kwaśniewskiego-Jak nie chorować))
Ksiądz , Stanisław Staszic , znakomity umysł , który pojawił sie jako pierwszy od czasów Mojżesza podaje przesłanie , które ma uwolnić Polaków od zaborców:
"Zabawy , gry , błazeństwa , rozmaite farby , rozmaite mieszkania , kształty , malowidła i posagi. Cieszcie się , kiedy czczość ich głów zajmują wasze blachsztychy i kamyków rzeżby , kiedy obaczycie , ze będą one zajmować czczość ich głów i napełniać próżność głupiej dumy , znak , że już bliżsi jesteście odzyskania waszych praw , niżeli oni panowania nad wami(...)
Zróbcie , aby kilka stóp osoba potrzebowała tysiąca sążni gmachu. W tym otoczcie ich wszystkimi zbytki(...)Te uczynią ich ciało słabszym , ich rozum leniwym , ich duszę zniewieściałą i tylko do lubieżności zdolną(...)
Nie mogąc ich językiem rozumu naprawić do ludzkości , zgubcie ich duszę językiem pochlebstwa.
Zamiast prostej żywności(...) naróbcie im przypraw , potrzebę nieskończonych potraw i napojów , które zbytecznie ich smak łaskocząc i zbytecznie ich próżniackie brzuchy ładując z karmi zamieniają się w truciznę ich życia. Zbytkiem okryte stoły najwięcej rzeczywistego użytku wam przynosić będą".
Wiedział i radził , zniewolonym rodakom...
Przykład talerza bez przyprawówuśmiech - http://jedzo(...)p?id=342

Jak na księdza przystało , "pojechał" również po swojej profesji pisząc:
"Bez rolnictwa i bez religii nigdy naród ludzki nie byłby w niewoli(...) Natura uczyniła człowieka niewiadomym , wrażenie bogów czyni go głupim(...) kiedy człowiek tak zabobonami znikczemniony , więcej jest niż głupi(...) i będzie z mąki lepił ciasto i wierzył , że to jest bogiem jego(...)
Z bogów robią chleby i z chlebów bogi. Kropidłem rozpędzają przeciwieństwa i choroby(...)
oto najważniejszymi sprawy narodu głupstwa(...)
Czemu człowiek nieoświecony fanatykiem , a oświecony musi być koniecznie oszustem?"
W innym miejscu napisał:
"Uczyńcie cierpienie krzywd zasługą , miłość swoich gwałcicieli obowiązkiem(...)
NAKAŻEMY PEWNE PRZYPRAWY ŻYWNOŚCI(...)
Jakie szkody czynią przyprawy w zywności , nie trzeba nikogo przekonywać(art. GÓWNO TAK , KOTLET NIE J.Żurka w OPTY jest doskonałym przykładem)


Czytając powyższe słowa można wysnuć wnioski , że przesłanie , które winno trafić do Polaków , trafiło do konkurencji(jesteśmy drugim narodem wybranym).
Kiedyś było takie powiedzenie , ze Polak mądry po szkodzie , natomiast dziś można śmiało powiedzieć , że:
przed szkodą i po szkodzie głupi.
- ZMIEŃMY TO , ZMIEŃMY NATYCHMIAST!!!
Albowiem jest szansa , którą daje nam kolejny Wielki Rodak - lekarz medycyny -
JAN KWAŚNIEWSKI.

(Ciekawostka -
I na koniec nieco biblijnej prawdy.
Opis uczty jaką przyjął w Egipcie swych braci Józef , ponad 3000 lat temu:
"I położono jemu osobno , Egipczanom też , którzy jedli z nim , osobno , bo nie mogą jeść Egipczanie z Hebrajczykami CHLEBA , gdyż to jest obrzydliwością Egipczanom")

Zdjęte z facebooka
http://www.faceb(...)95625370

W nawiązaniu do w/w komentarzy: Tak , "KRISTAN" - Światowa Fundacja Optymalnych z siedzibą w Stalowej Woli została "poczęta" - skompletowałem wszystkie dokumenty rejestracyjne. Niebawem "narodziny"(rejestracja) , a potem powolna i solidnie budowana "opoka" z właściwego i genetycznie dobranego materiału(ludzi). Oczywiście działająca w nieskończoność i zgodnie z zawartymi celami działania Fundacji "KRISTAN"uśmiech. Szczegóły niebawem na fb , oraz www.jedzoptymalnie.pl

FUNDACJA
(można wnosić poprawki-podpowiedzi)

"KRISTAN" - Światowa Fundacja Optymanych(World Optimal Foundation) jest Fundacją apolityczną i nie związaną z żadnym wyznaniem. Ideałem przewodnim Fundacji jest zdrowie , prawda , doświadczenie i miłość.
Cele i zasady działania Fundacji:
a) rozpowszechnianie nowoczesnego, optymalnego modelu odżywiania się ludzi , zwanego Dietą , bądż Żywieniem Optymalnym , opracowanym przez lek. med. Jana Kwaśniewskiego ,
b) finansowe wspieranie działań i wspomaganie ich w różnych formach , np pomoc w tworzeniu Arkadii (klinik przyczynowego leczenia chorób), lub produkcji aparatów prądów selektywnych, innych,
c) konsolidacja środowisk zainteresowanych optymalnym modelem odżywiania się , pod hasłem "jedz optymalnie",
d) finansowe wspieranie zjazdów , spotkań , prelekcji , konferencji naukowych , sympozjów i imprez integracyjnych związanych z rozpowszechnianiem optymalnego sposobu odżywiania ludzi,
e) sponsorowanie ludziom chorym i nie posiadającym własnych środków finansowych , bezpłatnych turnusów w Arkadiach certyfikowanych przez Dra Jana Kwaśniewskiego , bądż inne wyznaczone przez Niego osoby , lub instytucje,
f) wspieranie i wspomaganie rolnictwa związanego z optymalnym odżywianiem ludzi , zwanego "Programem Poprawy Wyżywienia Narodu” , opracowanego w 1974r. przez lek.med. Jana Kwaśniewskiego ,
g) utrzymywanie i rozwijanie kontaktów z pokrewnymi fundacjami i stowarzyszeniami.
Fundacja realizuje swoje cele poprzez:
1. prowadzenie poradnictwa obywatelskiego wspierającego optymalny model odżywiania , oraz bezpłatne udostępnianie literatury tematycznej osobom niezamożnym,
2. wspieranie działalności wydawniczej , edukacyjnej , badawczej i reklamowej dotyczącej zasad i celów Fundacji,
3. współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie wymienionym w celach działania Fundacji.
Dla osiągnięcia swych celów Fundacja może wspierać działalność innych osób i instytucji zbieżną z jej celami. Naczelna dychotomia Fundacji brzmi - największa złożoność , równa się największej prostocie.

- oto niektóre zapisy statutu , w myśl zasady - Wszyscy Stanowimy Jedno...

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2012r. 07:10  
Cytuj
Link http://jedzo(...)p?id=353 wydrukowany dużymi literami winien znajdować się na drzwiach każdej domowej lodówki.
Oto jego namiastka:
Produkty najlepsze dla człowieka (ułożone według ich wartości biologicznej)

1. Szpik kostny, żółtka jaj, wątróbki gęsie stłuszczone, wątroba cielęca i wieprzowa, nerki, całe jaja, móżdżek, gęste rosoły, kawior.
2. Mięso wieprzowe: boczek, karkówka, nogi wieprzowe, salcesony, pasztetowa.
3. Mięso cielęce, wołowe, tłuste gęsi, mięso i inne części ciała innych zwierząt trawożernych, wszystkie rodzaje serów — najlepsze tłuste.
4. Masło, smalec gęsi, słonina, smalec wieprzowy łój wołowy, gęsta śmietana.
5....

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2012r. 13:19  
Cytuj
Może ktoś dać namiary na jakieś fajne forum odnośnie " zywienia optymalngo " ?

Tutaj jest zbyt wiele zaćietrzewionych frustratów by móc normalnie pisać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2012r. 14:20  
Cytuj
www. tesco . pl umiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 03:55  
Cytuj
Uzupełnieniem Diety , bądż Żywienia Optymalnego są prądy selektywne. Ich genezę , właściwości i wykaz chorób znajdziecie na http://jedzoptymalnie.pl/prady.html
Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 1987r. , ciągle aktualnym , jest zalecenie , aby prądy selektywne znajdowały się w każdej placówce służby zdrowia , oraz gabinetach fizykoterapii i kosmetycznych.
Tak nie jest z wiadomych względów. Stalowa Wola ma to szczęście , że Pentapuls działa , zasila i naprawia.
Definitywnie i ostatecznie.
(wilgny-aparat od myślenia-mózg TEŻuśmiech)
Prawie 10 tys wejść na wątek daje pewność , że tłuszcz i jajka przestają być straszydłem XX i XXI wieku - SĄ NAJLEPSZYM LEKARSTWEM!
O czym wiedzą nieliczni , choć tych lawinowo przybywa i cieszę się , że w tej części kraju , a w "Stalówce" najwięcej.

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 13:02  
Cytuj
Zamiast wózka inwalidzkiego i gapienia się bezsensownie w okno czekając na "końcówkę" , mam nowy rower i...nowe życie.
Sześćdziesiąt kilka lat musiałem czekać , aby dotarło do mnie to co było oczywiste na co dzień. Jak musiano zabełtać mi we łbie , aby ufać białym fartuchom i to przez taki długi okres czasu. Opamiętanie przyszło w sama porę. Przecież ja wyrosłem , uchowałem i wychowałem się na tym co oczywiste było dla moich ojców , praojców.Tylko nie dla mnie...Teraz cieszę się życiem!
Daję wyraz temu w wątku
http://stalo(...)e=&str=1
Polecam wszystkim.

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 17:55  
Cytuj
Ludzie listy piszą (www.dr-kwasniewski.pl)
Nadwaga.
Nigdy nie byłam otyła,ale całe życie musiałam się pilnować co jem i ile jem bo szybko tyłam.Po skończeniu 30 roku życia zauważyłam że bardzo spowolniła mi sie przemiana materii i zaczęłam jeszcze szybciej tyć a odchudzanie ( zwłaszcza te poświąteczne i poimprezowe Wink ) szło mi jak krew z nosa... W ostatnich latach dostałam trochę zbędnego tłuszczyku w postaci 6 kg. więcej i po świętach grudniowych w 2010r kolejnych 6kg.W sumie 12 kg fetu... nie wiedziałam co mam z tym fantem zrobić, a tradycyjne metody odchudzające prowadziły jedynie do katastrofy... Zażywałam nawet lek ( nie pytajcie skąd go miałam, bo jest na receptę ) odchudzający Meridia, dzięki któremu schudłam przez dwa miesiące 5 kg. prawie nic nie jedząc ( lek hamuje głód ) i doprowadzając się głodówką do wycieńczenia.Kiedy zauważyłam,że zaczynają mi drętwieć ręce,nogi i kołatać mi serce - wiedziałam ,że to koniec głodowania i że przegięłam pałę... W niecały miesiąc po zakończeniu tej "cudownej kuracji" miałam z powrotem te 6kg na dooopie... Wink Wtedy wpadła mi w ręce książka "Dieta Optymalna".Z dnia na dzień zaczęłam ją stosować, schudłam w kilka miesięcy 12 kg. nie głodząc się i nie wyniszczając organizmu.Teraz nie mam żadnych kłopotów z utrzymaniem wagi.

Astma i alergie.
Alergiczką byłam od dziecka, tyle że w czasach mojego dzieciństwa nawet nie znano takiego pojęcia, dlatego też zostałam skierowana do szpitala na leczenie kataru... Wink ( które nic nie dało ) nikt nie wiedział jaka jest jego przyczyną i trwał wiecznie.Po 25 roku życia zaczęła się astma.Najpierw powoli, stopniowo rozwijała się, w sumie nawet nie zwróciłam uwagi na to na początku.Później jednak rozwinęła się na tyle,że musiałam już na stałe zażywać leki i inhalatory.Mój alergolog leczył mnie kilka lat, przez dwa lata brałam zastrzyki odczulające i lekarz mnie poinformował,że leki będę musiała zażywać dożywotnio.Potem wujek mojego męża zmarł na astmę... leżał kilka lat z butlą tlenową obok siebie, umierał dusząc się... Przeraziło mnie to, nie chciałam tak skończyć...Leczenie astmy i odczulanie nie przyniosły żadnych rezultatów, no może odrobinę zmniejszyły mi sie alergie, głównie na kurz.Ale rewelacji nie było.Po ponad roku diety i trzech sesjach prądów selektywnych, astma i alergie zniknęły.Od czerwca zeszłego roku nie biorę już żadnych leków.Czasami jedynie w sytuacjach ekstremalnych jak np. ostatnio - robienie porządku w piwnicy, która jest jak wiadomo pełna kurzu i pleśni, miałam lekkie duszności i obrzęk śluzówki nosa.W sytuacjach codziennych, jak sprzątanie i kontakt z kurzem - nie mam już żadnych problemów, a wcześniej nie było możliwe choćby sprzątanie mieszkania bez zażycia leków...

Problemy.... ukhm... kobiece Wink
Miesiączki miałam zawsze regularne, ale zawsze bardzo obfite - traciłam sporo krwi, bolesne z całym "zestawem miesiączkowym" czyli silny ból piersi i całego podbrzusza do tego humorek że "bez kija nie podchodź jak chcesz z życiem ujść"... Laughing Po przejściu na ŻO - wszystkie te dolegliwości ustąpiły.Skończyły sie obfite miesiączki, teraz są raczej skąpe, koniec bólów brzucha i piersi a humorek zawsze dopisuje Wink Teraz jak ja to mówię - "miesiączka bierze mnie z zaskoczenia"... Laughing bez żadnych uprzedzeń, nawet nie wiem kiedy... więc nauczyłam się już zabezpieczać wcześniej, bo przez te zero objawów i bólu zaliczyłam dwie wpadki... Laughing

Psychika...No, jestem normalna, to nie to co myślicie... Laughing
A teraz poważnie.Miałam problemy ze snem, byłam bardzo nerwowa, miewałam napady lęku, bardzo silne... kołatanie serca... Na ŻO wszystko ustąpiło.Żadnych problemów ze snem, żadnych ataków lęku, duża odporność psychiczna i zawsze dobry humor Wink

Oprócz tego wszystkiego, mnóstwo energii, mniejsza potrzeba snu - śpię mniej godzin niż kiedyś i jestem wyspana,ogólne bardzo dobre samopoczucie.Poprawa - bardzo duża stanu skóry, włosów i paznokci.

Odporność na choroby i infekcje.
Zawsze byłam bardzo chorowita jeśli chodzi o przeziębienia, anginy, grypy i katary.Po urodzeniu przez cesarskie cięcie ostatniego mojego syna, wpakowano we mnie całą masę antybiotyków ( podejrzenie gronkowca ) co całkowicie zrujnowało mój - i tak już wątły, system odpornościowy...Dzięki temu w sezonie zimowym od października kiedy urodził sie mój syn, aż do wiosny, przeszłam 12 razy ropną anginę leczoną oczywiście antybiotykami.Ciekawą sprawą jest to,że ani razu, ani w szpitalu po porodzie ani podczas leczenia anginy już w przychodni,żaden lekarz nie wspomniał nic o wspomaganiu flory bakteryjnej... Żaden lekarz nie zalecił mi przyjmowania pałeczek kwasu mlekowego... o rezultatach nie muszę chyba pisać... Kolejne lata, to było systematyczne każdego sezonu jesienno - zimowego - chorowanie.Czyli standardowo: grypa, przeziębienia, anginy i gigantyczne katary, przy których traciłam węch...Na ŻO wszystko minęło jak ręką odjął.W tym mijającym sezonie jesienno zimowym, moja rodzinka ( mąż,dzieci ) kilkakrotnie na zmianę chorowała.To angina, to katar, to przeziębienie i grypa.Ja nie zachorowałam na nic !!! Aż sama w to nie wierzę! Nic, kompletnie nic! Zdrowa jak koń Very Happy

Z ŻO nie zrezygnuję nigdy.To nowe życie dla mnie, dużo lepsze od poprzedniego.Współczesna medycyna nie miała dla mnie nic do zaoferowania ponad łykanie tabletek do końca życia na moją astmę i alergie i ewentualnie butle tlenową obok mojego łóżka abym mogła sie nie udusić od razu...Na inne problemy o których pisałam - jedynie kolejne tabletki działające doraźnie.
Doktor Kwaśniewski zaproponował zdrowe życie, bez chorób i łykania pigułek.Skorzystałam z jego wiedzy i żyję od nowa.

Składam tutaj wielkie podziękowania doktorowi Janowi Kwaśniewskiemu za moje nowe życie !

"wisienka"

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 19:38  
Cytuj
Kolejny list
Ludzie kochani to prawda z tą dietą dr Kwaśniewskiego osobiście ją stosuję od 28.05.2007 roku
moja poprzednia waga to 112,70 krzyknołem ratunku mam dopiero 49 lat bo stosowałem przeróżne diety, sposoby na zgubienie cokolwiek z wagi często chorowałem traciłem kupę forsy na leki głodowałem chodziłem zły niewyspany brakowało mi koncentracji ciśnienie 150/100 ciągle leki i.t.d
Szkoda słów i nareszczie wpadła mi książka dr Kwaśniewskiego Żywienie Optymalne i zacząłem ją stosować obecnie moje ciśnienie 120/80 waga 94 kg koncetracja o około 40 procent większa dalej chudnę około 10 do 20 dkg dziennie sprawdzam codziennie rano wagę, jestem nasycony zadowolony z siebie i swoich wyników czuję się świetnie żadnych chorób koledzy i koleżanki zaczeli się interesować moimi ośiągnęciami w tym względzie kiedy oni stosują różne triki a tu coraz więkrzy bebech czy podgardle na szyji, są przerażeni kiedy im opowiadam i pokazuję co wcinam boczuś z jajeczkami salcesonik chleb optymalny ze skwaruszkami czy goloneczka oczywiście zachowując proporcje. Obecnie stosuję BTW 1: 1,6-2,5 0,5
Kochani polecam Żywienie Optymalne i śmiem twierdzić ten facet dr Kwaśniewski naprawdę
dokopał tym wszystkim konowałom i dietetykom którzy twierdzą że dieta kwaśniewskiego jest zła i powoduje skutki uboczne, g-o prawda robiłem badanie krwi i moczu są o wiele leprze niż przed rozpoczęciem diety optymalnej dr Kwaśniewskiego mam poprzednie które porównywał
mój lekarz rodzinny i polecił tak trzymać !!
Panie doktorze serdecznie dziękuję za pomoc bo teraz jestem pewny, że dalej sobie poradzę.

"jzol"

Żródło - www.dr-kwasniewski.pl

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2012r. 05:24  
Cytuj
Czyżby prądy selektywne w Stalowej Woli , aż tak popularne?! http://www.faceb(...)95625370
Trzymamy kciuki Panie Stanisławie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2012r. 17:44  
Cytuj
Wierny hasłu:
Kto jajek i tłuszczu nie je , ten szybko się zestarzeje.
Czujesz się fatalnie , to jedz optymalnie.ok

Ponadto powtórzę na głos moje motto:
Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności.uśmiech

Pozdrawiam gości tego wątku i strony www.jedzoptymalnie.pl

Moje motto:Jedz optymalnie i trwaj tylko w słońcu , bo nic zdrowego i pięknego nie urośnie w ciemności. Twórca www.jedzoptymalnie.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2012r. 18:14  
Cytuj
Jeszcze o prądach chwil kilka:
Doktor Jan Kwaśniewski o prądach selektywnych
http://dr-kw(...)news=780

Prądy selektywne w tej chorobie (gościec postępujący) działają bardzo skutecznie.
Są lepsze od wszystkich innych metod leczenia, stosowanych w sanatoriach, gabinetach fizykoterapii, wszystkich pozostałych metod leczniczych i to razem wziętych. Po prostu maksymalnie rozszerzają na trwałe naczynia tętnicze, co powoduje szybką i dużą poprawę zaopatrzenia chorych tkanek i szybkie ustępowanie objawów chorobowych.

Prądy selektywne rozszerzają naczynia tętnicze zawsze i tylko tam, gdzie to jest potrzebne.

Wszystkie znane leki stosowane w chorobach naczyń tętniczych np. w miażdżycy czy chorobie Buergera rozszerzają głównie naczynia zdrowe, gdyż one lepiej reagują na lek niż chore i więcej tego leku do nich trafia. Dawno udowodniono, że leki rozszerzające tętnice, pogarszają ukrwienie w miejscach niedokrwionych.

Dlatego tak często bywa, że młody chory na chorobę Buergera, gdy idzie do szpitala na własnych nogach – gdzie karmią go tak, że ta choroba szybko postępować musi, stosują kroplówki i inne leki, które pogarszają ukrwienie w miejscach niedokrwionych – tym częściej wychodzi ze szpitala na jednej nodze lub na wózku inwalidzkim, im dłużej w tym szpitalu przebywa.

A przecież każdego chorego, który zachorował na chorobę Buergera można szybko przyczynowo, beż żadnych pieniędzy, z tej choroby wyleczyć. Gdy jest ona mocno zaawansowana, są duże owrzodzenia, na wyleczenie trzeba czekać dłużej.

Podobnie można i trzeba leczyć chorych na miażdżycę tętnic kończyn, owrzodzenia żylaków i inne choroby powodujące niedokrwienie określonych tkanek.

Najwyższa pora aby przerwać już masową „produkcję” inwalidów, których wszyscy musimy utrzymywać przez lata. Lepiej, gdy po wyzdrowieniu będą mogli utrzymać się sami z własnej pracy i potrafią stworzyć dobre warunki bytu dla swoich rodzin.

Nie każdy chory musi być leczony prądami selektywnymi.
Są choroby, gdy nie jest to potrzebne. Ale w bardzo wielu chorobach są one wskazane, a są ratunkiem dla tych, którzy nie mogą chodzić, którzy cierpią z bólów, mają na nogach owrzodzenia i grożą im amputacje nóg czy rąk.

Prądy selektywne bardzo przyspieszają ustępowanie astmy oskrzelowej - u ponad 40%, choroba ustępuje za 2-3 dni, u łącznie ponad 65% w okresie 2 tygodni, u prawie wszystkich pozostałych – do 3 miesięcy.

Nadkwasota mija po 2-3 zabiegach. Są bardzo skuteczne w nie trzymaniu moczu u kobiet, u ponad 90% powodują trwałe wyleczenie. We wszystkich chorobach działają najbardziej skutecznie łącznie z Dietą Optymalną. Po serii 10-15 zabiegów poprawa lub wyleczenie jest trwałe i bardzo rzadko, tylko w niektórych chorobach, trzeba zabiegi powtarzać.
Jan kwaśniewski

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 15 16 17 18 19 20 21 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »