NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Pomoc dla NATASZY - Pilne !!,

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
Posty: 102
Dołączył: 29 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 20:13  
Cytuj
Bardzo proszę o pomoc wszystkich i waszych bliskich i znajomych i sąsiadów pilnie i bardzo szybko jest potrzebna pomoc NATASZY jeżeli możecie przyjść i ją wspomóc to proszę podaję niżej info,,,przekażcie prożbę każdemu swojemu znajomemu ,,czekamy na was wszystkiego dowiecie się w WSE (w metalowcu-dziekanat uczelni)cały czas czekamy...dziękuję ,,,,
\
starosta roku RAiZFF
beata wawrzkiewicz
608 759 573





Zwracamy się o pomoc i rozesłanie tej informacji do jak największego grona naszych studentów


Szanowni Państwo!
NATASZA GRĄDALSKA
– córka naszego profesora potrzebuje Waszej pomocy!
Kilka tygodni temu u córki jednego z naszych profesorów, Nataszy, lekarza stomatologa, wykryto chorobę nowotworową krwi, tzw. ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przyczyny tej choroby nie są znane. Rozwija się w ciągu dni lub tygodni, a nieleczona zabija w 3 do 6 miesięcy. Choroby nowotworowe krwi najczęściej dotykają dzieci, młodzież i młodych dorosłych. Jedynym sposobem na pełne wyleczenie jest wykonanie przeszczepu komórek macierzystych (popularnie zwane przeszczepem szpiku). Niestety badania zgodności genetycznej wykluczyły dawców rodzinnych. JEDYNĄ nadzieją na dalsze życie Nataszy jest, więc znalezienie dawcy niespokrewnionego. Każdy zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat może zostać dawcą. Warunkiem jednakże jest zarejestrowanie się w banku komórek macierzystych. Od kilkudziesięciu lat prowadzony jest Światowy Rejestr Dawców Szpiku. Gromadzi on dane pochodzące od osób, które dobrowolnie zgodziły się na pobranie próbki krwi lub śliny do badania, by w ten sposób zwiększyć szansę przeżycia chorych m.in. na białaczki. Statystyki mówią, że na 100 potencjalnych dawców zaledwie (albo aż!) 3 zostanie poproszonych o oddanie komórek macierzystych szpiku i będzie miało szansę w ten sposób uratować komuś życie. Ponad wszelką wątpliwość oddanie komórek macierzystych nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia dawcy.
Jak zostać dawcą?
Dzięki Fundacji DKMS Polska każdy, kto chciałby znaleźć się w gronie potencjalnych Dawców powinien:
1. Wejść na stronę www.dkms.pl W zakładce Dawca wybrać pozycję Rejestracja i wypełnić formularz rejestracyjny podając adres, na który zostanie przesłany zestaw z instrukcja do samodzielnego pobrania próbki śliny. Warto także zapoznać się z innymi informacjami zawartymi na tej stronie. Między innymi z technikami pobierania komórek macierzystych, co często u potencjalnych dawców budzi pewne obawy wynikające najczęściej z braku dostatecznej wiedzy na ten temat.
2. Po otrzymaniu (po ok. 14 dniach) zestawu należy wypełnić przesłane formularze oraz pobrać ślinę zgodnie z dołączoną instrukcją i odesłać zestaw przy użyciu opłaconej zwrotnie koperty.
3. Po upływie 6-8 tygodni zostaną wykonane badania, a fakt umieszczenia w Rejestrze zostanie udokumentowany przesłaniem specjalnej karty indywidualnym numerem dawcy.
To wszystko. Oczywiście potencjalny Dawca nie ponosi żadnych kosztów.

Z uwagi na fakt, iż rejestracja internetowa wymaga kilku tygodni – a czas w sytuacji Nataszy jest rozstrzygający, w dniach 20 i 21 listopada (sobota, niedziela) gotowe zestawy do pobrania próbek śliny wraz z pełną informacją i kwestionariuszem deklaracji będą dostępne w dziekanacie Uczelni, gdzie również następnie będzie można je zostawić do odesłania. Osoby, które zarejestrują się w w/w trybie znajdą się w Światowym Rejestrze dostatecznie szybko, by zwiększyć szansę Nataszy na znalezienie "genetycznego bliźniaka".
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
Feliks Grądalski: tel. 880 383 064; e-mail: f.gradalski_(at)_gmail.com
lek. med. Wojciech Grądalski: tel. 885 423 828; e-mail: gradwoj_(at)_tlen.pl

Monika Sikorska
KIEROWNIK DZIEKANATU
...........................................................................................
tel./fax: 15 844 65 43 w. 30
e-mail: dziekanat_(at)_wse.stalowawola.pl
www.wse.stalowawola.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 20:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 6 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 20:26  
Cytuj
Wchodzę,chcę się zarejestrować i co? i nic? nie otwiera mi się nic!!!Zróbcie z tym coś!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 20:43  
Cytuj
Witam , wszystko o czym piszesz to PRAWDA.Jestem lokalnym koordynatorem akcji DKMS - u w Stalowej Woli. DZIEŃ DAWCY szpiku kostnego odbędzie się 16 stycznia 2011 roku.ZAPRASZAMY do współpracy i do rejestracji .
Sprawa Nataszy jest pilna więc służę pomocą kontakt 721971618

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 21:41  
Cytuj
Gdzie dokładnie znajduje się dziekanat( w metalowcu) jakie dokumenty(potrzebne dane) trzeba miec ze sobą w dniach 20,21 listopad ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 18 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 21:44  
Cytuj
w jakich godzinach będzie czynny ten dziekanat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 2 Lis 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 22:28  
Cytuj
Gdzie znajduje sie dziekanat i w jakich godzinach można przychodzić???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 22:59  
Cytuj
Dziekanat
Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Stalowej Woli
ul. 1 Sierpnia 12
Budynek METALOWCA I piętro, pok. nr 112
Tel. fax.: 015 8446543, 015 642 77 60 w.23
e-mail: dziekanat_(at)_wse.stalowawola.pl
edit:

GODZINY PRZYJĘĆ STUDENTÓW:
SOBOTA: __________ 7.30 - 16.00
NIEDZIELA:_________ 7.30 - 14.00

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 23:13  
Cytuj
CYTAT
Witam , wszystko o czym piszesz to PRAWDA.Jestem lokalnym koordynatorem akcji DKMS - u w Stalowej Woli. DZIEŃ DAWCY szpiku kostnego odbędzie się 16 stycznia 2011 roku.ZAPRASZAMY do współpracy i do rejestracji .
Sprawa Nataszy jest pilna więc służę pomocą kontakt 721971618


A jest ktoś taki???
Od kiedy.
Pierwsze słyszę a zarejstrowałem się już daaaawno. Mój nr DKMS - 996, pierwszy tysiąc.
Jakoś nikt z DKMS nie informował o tym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2010r. 23:23  
Cytuj
tak z ciekawosci po co mieli cie informowac o tym ze w stalowej woli pojawil sie koordynator ? ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 07:18  
Cytuj
Kajus, a jakie to wogóle ma znaczenie, ze TY akurat nie wiesz , ze jest koordynator w Stalowej. Czytałeś temat tego postu? To nie zwracaj głowy pierdołami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 08:52  
Cytuj
GRATULUJĘ KAJUS ! Twojej świadomości społecznej !Mam nadzieję że wiele osób weźmie z Ciebie przykład. Uważam że masz prawo pytać i pytaj! Między innymi po to jest ten koordynator żeby podnieść tą świadomość u reszty osób ,które wiem że istnieją jeszcze w naszym mieście. Zapraszam do współpracy !? Również będzie potrzebny jeżeli znajdzie się np. Twój "bliźniak genetyczny " .Koordynator pojawił się w tym roku z naszej inicjatywy tzn.ja i kilku lokalnych lekarzy ,a poza tym Bank Szpiku DKMS Polska jest zarejestrowany stosunkowo niedawno .
Ale nie zmieniajmy tematu tak jak to się dzieje z wieloma postami - potrzebna jest pomoc i teraz należy się na tym skupić! .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 2 Lis 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 09:01  
Cytuj
Dokładnie, nie zajmujmy sie pierdołami tylko trzeba znaleźć odpowiedniego dawce umiech
Ja w sobotę podejdę do dziekanatu po swoj zestaw i jak nawet nie pomogę Nataszy to może komuś innemu!smiech2
Może być taka sytuacja,że ja lub ktoś z mojej rodziny,przyjaciół będzie potrzebował komórek i wtedy również będę poszukiwać dawcy dlatego warto pomagać,ponieważ nic nie kosztuje a warto być dobrym człowiekiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 12:46  
Cytuj
Witam ,z tego co wiem sobotnia akcja została przesunięta na początek grudnia .Sukcesywnie będę dodawać informację na stronę w miarę ich otrzymywania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 18:33  
Cytuj
Wiemy już że w sobotę jest tzw. punkt konsultacyjny tak jak było planowane i osoby ,które zechcą zarejestrować się w bazie danych DKMS POLSKA mogą się tam zgłosić .Organizatorzy serdecznie zapraszają .Przecież teraz potrzebna jest pomoc dla NATASZY.Pomagajmy jej bo warto pomagać !
Poza tym w najbliższym czasie będzie również zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku Kostnego na terenie Stalowej Woli i na pewno będziemy Państwa informować na bieżąco.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 18:53  
Cytuj
Tylko na week jest czynny dziekanat, czy na tygodniu też można podejść?I w jakich godzinach. Pytam bo chciałabym pomóc ale na weekendzie nie ma mnie w Stw :(

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 20:35  
Cytuj
niestety tylko w wekend można będzie pobrać próbkę i oddać ją ponieważ testery przywiozą w sobotę w poniedziałek ktoś je zawiezie do Warszawy.Ale jeżeli nie uda Ci się załapać w wekend to może będę mogła pomóc . Swoją drogą zadzwoń tam jutro może ,może ....A w każdy wekend nie ma Cię w Stalowej ? bo tak jak pisałam będzie drugi termin w najbliższym czasie ale też w wekend

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 20:42  
Cytuj
Jakieś dodatkowe dokumenty trzeba mieć ze sobą oprócz dowodu osobistego ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 2 Lis 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 21:02  
Cytuj
A ja mam takie pytanko: mogę pobrać próbkę przy przeziębieniu???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 21:48  
Cytuj
Dawcą na pewno nie może zostać:
Osoba poniżej 18 roku życia lub powyżej 55 lat,
Ważąca poniżej 50kg,
Z poniższymi schorzeniami
- choroby nowotworowe obecnie leczone lub przebyte w przeszłości
- udokumentowany wywiad zakażenia wirusem HIV, HCV, HTLV I/II,
- postępująca demencja lub choroby neurologiczne o nieznanym pochodzeniu,
- biorcy hormonów uzyskanych z ludzkiej przysadki (np. hormon wzrostu),
- biorcy przeszczepów pochodzących od innych osób lub zwierząt.
- cukrzyca leczona insuliną
- ciężka postać astmy oskrzelowej
- żółtaczka zakaźna (hepatitis B, C)
Osoby po przeszczepach organów, ze szczególnym uwzględnieniem przeszczepu tkanek:
np. nerki, serce, skóra, rogówka, opona mózgowa, ścięgno Achillesa
Osoby uzależnione:
np. od alkoholu, narkotyków i leków
Więc infekcja nie dyskwalifikuje Ciebie jako dawcy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 16:32  
Cytuj
a czy oddanie szpiku boli? i czy boli później po zabiegu? słyszałam różne opinie... i niektóre wręcz przerażają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 16:40  
Cytuj

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 18:01  
Cytuj
Robią to pod znieczuleniem, ale później może pojawić się ból. Ale czy on jest taki ważny gdy ktoś inny może dzięki Tobie dostać drugie życie?Poboli, poboli i przestanie da się go przeżyć.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 2 Lis 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 19:19  
Cytuj
dziękuję MEWA
ja jutro na pewno podejdę po swój zestaw umiech
Chciałabym podzielić się z kimś moim szpikiem hi hi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 21:34  
Cytuj
Nie ma sprawy lales1805 , ale możesz też iść tam w towarzystwie nawet kilku osób ,będzie Wam raźniej ! umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 09:31  
Cytuj
up!

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »