NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Polska wieś,
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 17:41  
Cytuj
Czy rzeczywiście nasza wieś jest taka, jak w tym opisie?

Zawiść, plotkarstwo i hipokryzja

Mieszkałam na wsi kilkanaście lat. Mała wieś pod Łukowem w lubelskim. Nigdy tam nie chcę wrócić. Polska wieś to jest ciemna mentalność moherowego ludku,gdzie musisz myśleć jak reszta i robić to samo co reszta. Gdzie sąsiadka jest chora z zawiści że kupiłaś nowy dywan a nowe kupione meble ogląda pół wiejskich bab komentując za plecami jakie to brzydkie i pewnie drogie. nienawidzę polskiej wsi i ich fałszywych mieszkańców.Zupełnie inaczej to wygląda na reklamach a inaczej w rzeczywistości. Na wsi musisz żyć jak reszta,inaczej zostaniesz czarną owcą.Poza tym to, na co pozwalają obyczaje i społeczna akceptacja facetom woła o pomstę do nieba.Chłopu wolno chlać ,wolno iść na zabawę na trzecią wieś,wolno iść na melinę i przepadać tam na trzy dni,Praca to najczęściej na czarno na budowie w Warszawie gdzie jest jedno wielkie picie i chodzenie za panienkami lekkich obyczajów,a kobieta ma siedzieć w domu,pilnować garów i kolejnego potomstwa,nie do pomyślenia jest żeby miała ochotę na wypad do restauracji lub kina ,to jest fanaberia. Ma siedzieć cicho, usługiwać mężowi w dzień i w nocy,rodzić kolejne dzieci i regularnie chodzić do kościoła. Tak wygląda polska wieś na ścianie wschodniej. W domach tam nie znajdziesz ani jednej książki,za to są kryształy i salony "dla sąsiadów".Muszą przecież zobaczyć jak "dostatnio" się mieszka. Autentyczny przykład - córka kuzynki śpi na złożonej kanapie bo codzienne rozkładanie zniszczy mechanizm umiech Syn zaś nie może przebierać się w pokoju bo zdejmowanie ubrania powoduje to że meble się kurzą. Od przebierania jest łazienka. Zabawki dla 2 latka stoją wysoko na regale bo jak mały się nimi bawi to powstaje bałagan. A za chwilę może przyjść sąsiadka umiech umiech

http://blog.(...)MDAxLmpz

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 17:41  
Cytuj

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 18:53  
Cytuj
pisala to osoba ktora bardzo wies znienawidzila, przeciez w miescie np takim jak stalowa wola jest dokladnie to samo :]

odniose sie tylko do ksiazek, co to da osobie mieszkajacej na wsi ktora sie nigdzie poza nia nie rusza ze ja przeczyta ? nic, mowie tu o doroslych ktorzy juz ze wsia zwiazali sie do usranej smierci :] poza tym jezeli ktos utrzymuje sie z "gospodarki", to nie ma na to czasu, pracuje dluzej niz etatowiec miejski, czesto dzien zaczyna sie od 4-5 i do wieczora :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 19:17  
Cytuj
Na jednym, małym przykładzie została wystawiona ogólna opinia odnosząca się do wszystkich polskich wiosek, dlatego na starcie mozna się z tym niezgodzić.

Autorka zapomniała dodać ( moze się z tym nie spotkała) o życzliwości starszych ludzi, o nie przywiazywania uwagi do materialnych przyjemności, wiedzy o której nie usłyszysz w ówczesnych mediach itp. ale by sie o tym przekonac trzeba ruszyć w świat i zobaczyć jak to wszystko naprawde wygląda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 22 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 19:18  
Cytuj
Chłop ze wsi wyjdzie, natomiast wieś z chłpa wyjdzie w X pokoleniu!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 19:28  
Cytuj
CYTAT
Autorka zapomniała dodać ( moze się z tym nie spotkała) o życzliwości starszych ludzi, o nie przywiazywania uwagi do materialnych przyjemności, wiedzy o której nie usłyszysz w ówczesnych mediach itp. ale by sie o tym przekonac trzeba ruszyć w świat i zobaczyć jak to wszystko naprawde wygląda.

ktosik nie wiem jak w innych wsiach ale moge napisac o swojej i powiedzmy 3 osciennych :] to zyczliwe pokolenie to juz padlo, niewiele takich osob zostalo, na palcach u jednej reki moge zliczyc, w glowie sie nie miesci ile wiekszosc starych osob urazow trzyma, takich 30 letnich, wszystko wychodzi przy wyborach na soltysa i wszelakich zgromadzeniach ^^ widok 70+ letnich szarpiacych sie babek bezcenny :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 19:32  
Cytuj
Będąc na wiosce u dziadków umiechzaobserwowałem kiedyś jak jedna baba przy**** drugiej motyką w głowę. Motywem było to że ta druga puszczała wodę ze swojej łąki kanalikiem przez łąkę sąsiadki umiech
Paradoksem jest że ludzie mieszkający na wsi kupują mleko, jajka i warzywa w sklepach.
Najbardziej w polskiej wsi podobają mi się dziewuchy wystrojone i spacerujące wieczorami na weekendzie :p

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 19:41  
Cytuj
Ifeel... wiem ze tak też jest, takze widziałem przykłady żywcem wziete z komediowej trylogii "Sami swoi" ale nie uczciwie bedzie wystawiac taką opinie jak na tym blogu. Słyszałem od obcokrajowca który był przejazdem przez Polske ze pomogli mu bezinteresownie ludzie na wsi, od człowieka z Gdanska ze spotkał się z biedotą i duża życzliwością na lubelszczyznie. Uwazam ze jak 1 na 100 jest dobry to nie można już powiedzieć ze wszyscy są źli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2010r. 19:55  
Cytuj
hehe bitwy na motyki jescze nie widzialem ^^ mam nadzieje ze wszystko przede mna :]
ktosik z obcymi to jeszcze jest ciut inaczej, jak kogos nie znasz jezeli zapyta o cos to nie powiesz zeby w...al, ale codzienne relacje mieszkancow to tragedia :-) ale tak jak pisales czy to miasto czy wies nie wszyscy sa zli tylko tych dobrych jakby mniej widac ;-)

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 14:07  
Cytuj
Pije do licie hipolicie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 15:20  
Cytuj
CYTAT
w glowie sie nie miesci ile wiekszosc starych osob urazow trzyma, takich 30 letnich


Teraz to dowaliłeś, chyba często ci musi śmierdzieć starymi ludźmi przy takiej klasyfikacji ;).

A od siebie dodam, że laska, która npisała to na tamtym blogu jest żałosna - wioska, na której mieszkała była chyba jedyną, którą kiedykolwiek odwiedziła, a wiedzę o wsi czerpała chyba z polskich seriali i poezji Reja i Kochanowskiego stąd też i zaskoczenie, że ludzie zawistni i obgadujący. Ale niestety takie jest polskie społeczeństwo, tyle że na wsi jest to bardziej widoczne i ta zawiść jest większa.
CYTAT
Praca to najczęściej na czarno na budowie w Warszawie gdzie jest jedno wielkie picie i chodzenie za panienkami lekkich obyczajów
- czy można napisać coś głupszego?
CYTAT
Zupełnie inaczej to wygląda na reklamach a inaczej w rzeczywistości
- co za błyskotliwe, oryginalne spostrzeżenie, było rzadziej oglądać Ranczo to by się szybciej otrząsnęła.
CYTAT
Syn zaś nie może przebierać się w pokoju bo zdejmowanie ubrania powoduje to że meble się kurzą. Od przebierania jest łazienka. Zabawki dla 2 latka stoją wysoko na regale bo jak mały się nimi bawi to powstaje bałagan. A za chwilę może przyjść sąsiadka
- ona musiała po prostu trafić do jakiejś patologicznej rodziny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 15:27  
Cytuj
CYTAT
Teraz to dowaliłeś, chyba często ci musi śmierdzieć starymi ludźmi przy takiej klasyfikacji ;).

nie zalapalem ziom, mozna jasniej ?:]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 15:40  
Cytuj
Kolejny denny temat i wielkie zaangazowanie słuchaczy ;-)Wies to wies i o czym tu wogole pisac ??? Stalowa to z kolei wielowies. Tak wiec czytelniku co sie martwisz co sie smucisz jestes ze wsi na wies wrocisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
nie zalapalem ziom, mozna jasniej ?:]


Nie zrozumieliśmy się. Ja twój wpis zrozumiałem tak, że do starszych osób zaliczasz 30-latków, a tobie chodziło o 30-letnie urazy międzysąsiedzkie umiech. Zmulony byłem, kawy jeszcze nie wypiłem umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 16:24  
Cytuj
to juz bym sie prawie lapal i sam sobie bym smierdzial ^^ ja i moja interpunkcja wybacz :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 16:33  
Cytuj
No wkoncu doszliscie do konsensusu jakze waznej dyskusji Panowie - gratulacje ! Brawo !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 16:37  
Cytuj
dzieki kochana :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 16:40  
Cytuj
prosze ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 17:21  
Cytuj
CYTAT
Kolejny denny temat i wielkie zaangazowanie słuchaczy ;-)Wies to wies i o czym tu wogole pisac ??? Stalowa to z kolei wielowies. Tak wiec czytelniku co sie martwisz co sie smucisz jestes ze wsi na wies wrocisz.


Oraz kolejna ograniczona maruda umiech Wieś to wieś i oczym tu wogóle pisać ? np: o tym ze Polska wieś bywała inspiracją dla twórczości F.Chopina.
Natomiast Stalowa Wola posiada prawa miejskie od 1945(46?)r.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »