NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 »
Znowu eurokołchoz,
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 11:36  
Cytuj
Czy warto było wstępować?


Opłaty za wodę wzrosną o ponad 100 proc.

Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków w Polsce wynosi 8 zł za metr. To 14 proc. więcej niż przed rokiem. Jak szacuje jednak Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie w 2015 roku wzrośnie ona do 12-16, a nawet 20 zł za metr.
Polska ma czas do 2015 roku właśnie, aby dostosować się do unijnych norm, szczególnie w zakresie ekologii.

Podwyżki taryf wynikają z inwestycji, jakie są przeprowadzane teraz przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne. Szacuje się, że na te inwestycje zostanie wydanych około 30 mld zł.


Pomimo dotacji do projektów z UE, Komisja Europejska zwraca pilną uwagę, by inwestycja zwróciła się podczas eksploatacji, co oznacza że pełne koszty są potem przenoszone na końcowych odbiorców.

http://finan(...)osc.html

A kiedy eurokołchoz dostosuje minimum socjalne do średniej? A ile w Polsce ludzi żyje poniżej polskiego minimum socjalnego? A nawet na granicy minimum biologicznego? Po co nam to było?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 11:36  
Cytuj

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 13:03  
Cytuj
Raport Głównego Urzędu Statystycznego - Zatrważające ubóstwo

Blisko 5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie - wynika z najnowszego, zatrważającego raportu Głównego Urzędu Statystycznego. 4-osobowa rodzina znajdująca się w takim położeniu ma na swoje miesięczne utrzymanie mniej niż 960 zł, czyli najwyżej 8 zł dziennie na osobę.

Pojedyncza osoba, która żyje w skrajnym ubóstwie, to taka, której miesięczne dochody wynoszą maksymalnie 350 zł, czyli 11 zł na dzień.

Prawie 7,7 mln rodaków mieszka w rodzinach, które na swoje wydatki mają mniej niż wynosi tzw. ustawowa granica ubóstwa. Została ona wyznaczona dla 4-osobowej rodziny na mniej niż 1226 zł miesięcznie, czyli co najwyżej 10 zł na członka rodziny dziennie.

- O kilku milionach Polaków, którzy nie mają za co przeżyć, media i politycy najczęściej milczą, zajmując się sprawami trzecio- lub czwartorzędnymi. To jest nie tylko fatalne, ale wręcz tragiczne - mówi prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Polityki Socjalnej, znawca zagadnień dotyczących rynku pracy, zwłaszcza bezrobocia. Zwraca uwagę, że szybkie powiększanie się liczby Polaków żyjących w nędzy będzie miało ogromny wpływ na losy kraju w przyszłości. Nasz rozmówca przypomina, że dzieci z rodzin zagrożonych biologicznie są z reguły skazane na gorszą przyszłość. Ubóstwo przyczynia się też do wzrostu przestępczości.

Aby uzmysłowić sobie dramatyczną sytuację milionów rodzin, podajmy kilka innych danych. 23 miliony obywateli naszego kraju (60 proc.) ma na przeżycie mniej, niż wynosi minimum socjalne, czyli poniżej granicy określającej sferę niedostatku i ostrzegającej przed ubóstwem.

Tragizm polega również na tym, że od 1996 roku stale rośnie liczba osób, którym grozi biologiczne wyniszczenie. W ciągu tylko jednego 2003 roku o 1 procent, czyli o ok. 385 tys. zwiększyła się liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie. Dla porównania: w 1996 r. poniżej minimum egzystencji znajdowało się 4,3 proc. Polaków, podczas gdy rok temu - 12 proc.

Z raportu GUS wynika też, że rozwarstwienie majątkowe w Polsce szybko pogłębia się. Bogatsi mają coraz więcej, biednych przybywa. Zdaniem prof. Mieczysława Kabaja dalsze utrzymywanie się takiej patologicznej sytuacji musi w końcu doprowadzić do buntu społecznego.

Zagrożenia wybuchem społecznym nie wyklucza również prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Socjologowie i psychologowie społeczni od dawna ostrzegają, że jeżeli na polskiej scenie politycznej pojawi się zręczny demagog, który będzie w stanie pociągnąć za sobą tłum, może on przejąć władzę, wykorzystując do tego celu miliony ubogich. Dodajmy, że prawie co trzeci Polak ocenia, iż jego położenie jest bardzo trudne (tzw. ubóstwo subiektywne).

Dla uzmysłowienia sobie skali problemu podajmy, że blisko 5 milionów ludzi, których egzystencja jest zagrożona, to więcej niż mieszka w pięciu największych miastach Polski: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Osiem lat temu takich osób było około 1,6 miliona.

- Najgorzej się dzieje w rodzinach korzystających z opieki społecznej, gdyż niemal co trzecia taka rodzina żyje na granicy minimum egzystencji - mówi prof. Mieczysław Kabaj. - Na domiar złego ośrodki pomocy społecznej nie mają pieniędzy dla potrzebujących albo mają ich grubo za mało - dodaje nasz rozmówca.

Wiesław Łagodziński, socjolog, tłumaczy, że cechą polskiego ubóstwa jest jego ogromne zróżnicowanie terytorialne i społeczne. - W krajach zachodnich ludzi ubogich też jest sporo. Jednak w żadnym kraju należącym do Unii Europejskiej ubodzy nie są aż tak bardzo biedni jak w Polsce. Co gorsza, u nas nie tylko przybywa ludzi żyjących na granicy lub poniżej minimum egzystencji, ale takie osoby stają się - chociaż wydaje się to praktycznie niemożliwe - z każdym rokiem jeszcze coraz biedniejsze - mówi.


http://bizne(...)MS5qcw==

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 15:30  
Cytuj
CYTAT
Czy warto było wstępować?


Opłaty za wodę wzrosną o ponad 100 proc.

Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków w Polsce wynosi 8 zł za metr. To 14 proc. więcej niż przed rokiem. Jak szacuje jednak Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie w 2015 roku wzrośnie ona do 12-16, a nawet 20 zł za metr.
Polska ma czas do 2015 roku właśnie, aby dostosować się do unijnych norm, szczególnie w zakresie ekologii.

Podwyżki taryf wynikają z inwestycji, jakie są przeprowadzane teraz przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne. Szacuje się, że na te inwestycje zostanie wydanych około 30 mld zł.


Pomimo dotacji do projektów z UE, Komisja Europejska zwraca pilną uwagę, by inwestycja zwróciła się podczas eksploatacji, co oznacza że pełne koszty są potem przenoszone na końcowych odbiorców.

http://finan(...)osc.html

A kiedy eurokołchoz dostosuje minimum socjalne do średniej? A ile w Polsce ludzi żyje poniżej polskiego minimum socjalnego? A nawet na granicy minimum biologicznego? Po co nam to było?


nie jestes zbyt zorientowany , bo Unia chciala wyrownac pensje, pozniej chciala zwiekszyc w glupim kraju zwanym polska , minimalne pensje o 60 - 80 % ale polytyky ze wsi warszawa sie nie zgodzili . Miej pretensje do przedstawicieli swojego glupiego kraju a Unii w to nie wtracaj , bo dzieki niej polska jeszcze zyje . Czy to wina Unii ,ze polska jest zacofana pod kazdym wgledem ? to jedynie wina polakow i jej przedstawieli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 22:26  
Cytuj
CYTAT
bo Unia chciala wyrownac pensje, pozniej chciala zwiekszyc w glupim kraju zwanym polska , minimalne pensje o 60 - 80 % ale polytyky ze wsi warszawa sie nie zgodzili . Miej pretensje do przedstawicieli swojego glupiego kraju a Unii w to nie wtracaj , bo dzieki niej polska jeszcze zyje . Czy to wina Unii ,ze polska jest zacofana pod kazdym wgledem ? to jedynie wina polakow i jej przedstawieli


wszystko pięknie, żyje się lepiej, tylko my niedopasowani do unii - co za debilne tłumaczenie
piszesz Polska z małej litery a unia z dużej to jest śmieszne.
Pełowska głupota mnie rozwala.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 22:42  
Cytuj
glosowalem tylko 2 razy i to kilka lat temu umiech . Nie podoba ci sie po to nie glosuj na nich , w czym problem. Dzieki Unii PKB polski per capita z 11.400 $ w 2004 do 19 tys. $ w 2010 ; buduje sie drogi za pieniadze Unii , bez Unii polska budowala maksymalnie 10 km rocznie ; byl balagan prawny . W dalszym ciagu jest , nalezaloby zastapic polskich profesorkow ludzmi wyksztalconymi czyli z Zachodu zeby zrobili porzadek . Pisze Unia z duzej litery , bo twor ten zasluguje na szacunek, o czym nie mozna powiedziec o polsce.
To wina UE, ze polska nie inwestuje w infrastrukture ?! to wylasnie wina glupich polakow . Jezeli nie zainwestuje sie w ciagu 10 lat , 150 mld euro w sieci przesylu pradu , ceny wzrosna 8 , 12 krotnie ps. budzet polski to okolo 290 mld zloty rocznie ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2010r. 23:31  
Cytuj
CYTAT
Pisze Unia z duzej litery , bo twor ten zasluguje na szacunek, o czym nie mozna powiedziec o polsce.


Nie wiem czy dobrze kojarze ze to Ty pisałes o posiadaniu dużej wiedzy historycznej. Jeśli tak, to mam pytanie - jaką historie czytałeś skoro twierdzisz ze Polska nie zasługuje na szacunek ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 00:33  
Cytuj
Ktosik, Polska zasługuje na szacunek, ale kurewsko mi przykro, ale m87 ma racje. Z takimi politykami i to wszystkimi od 89 roku bez uni już by nas nie było. To był zresztą mój główny powód głosowania za uią w referendum. Przykre ale prawdziwe, niestety.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 08:47  
Cytuj
jedynym kolchozem o najnizszym poziomie zycia jest polska . Dlaczego jej nie szanuje ? bo jak mozna szanowac kraj , w ktorym historia jest wyjasniona w 60 procentach ? . Dlaczego nie pisze sie o polskim ludobojstwie na Ukrainie, Czechach , Rosji - tej dawnej ale i tej z przed 2 wojny swiatowej . Jak mam szanowac kraj ,ktory od poczatku swego istnienia wlazil w d** innym panstwom . Jak mam szanowac rodakow ,ktorzy chcieli odtworzyc panstwo polskie w Afryce i Ameryce Poludniowej . Jak szanowac rodakow,ktorzy nigdy nie kierowali sie interesem kraju ale zawsze dbali o wlasna kieszen i stanowisko .
Polska nigdy nie byla imperium, nawet potega, byla krajem majacym potencjal ale nie ekonomiczny, polityczny czy spoleczny , tym potencjalem bylo jedynie chec zdominowania i podbicia innych panstw. Jak to mawial pan Zaymoski - " My szlachta i wy k**" oczywiscie tak sie wyrazal o spoleczenstwie polskim umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 09:32  
Cytuj
CYTAT

Nie wiem czy dobrze kojarze ze to Ty pisałes o posiadaniu dużej wiedzy historycznej. Jeśli tak, to mam pytanie - jaką historie czytałeś skoro twierdzisz ze Polska nie zasługuje na szacunek ?


Zapewne tą Jedyną i Prawdziwą, w której bracia K. obalają komunę a agenci SB Michnik i Wałęsa próbują ich powstrzymać...

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 09:43  
Cytuj
CYTAT
jedynym kolchozem o najnizszym poziomie zycia jest polska . Dlaczego jej nie szanuje ? bo jak mozna szanowac kraj , w ktorym historia jest wyjasniona w 60 procentach ? . Dlaczego nie pisze sie o polskim ludobojstwie na Ukrainie, Czechach , Rosji - tej dawnej ale i tej z przed 2 wojny swiatowej . Jak mam szanowac kraj ,ktory od poczatku swego istnienia wlazil w d** innym panstwom . Jak mam szanowac rodakow ,ktorzy chcieli odtworzyc panstwo polskie w Afryce i Ameryce Poludniowej . Jak szanowac rodakow,ktorzy nigdy nie kierowali sie interesem kraju ale zawsze dbali o wlasna kieszen i stanowisko .
Polska nigdy nie byla imperium, nawet potega, byla krajem majacym potencjal ale nie ekonomiczny, polityczny czy spoleczny , tym potencjalem bylo jedynie chec zdominowania i podbicia innych panstw. Jak to mawial pan Zaymoski - \" My szlachta i wy k**\" oczywiscie tak sie wyrazal o spoleczenstwie polskim umiech


Gdyby każdy "patriota" myslał w ten sposób zapewne naszym językiem ojczystym teraz ,był by rosyjski.

Nie chce mi sie rozpisywać ale poczytaj np: o Rzezcypospolitej Obojga Narodów, o Marszałku Piłsudzkim, o żołnierzach wyklętych.

Musicie umieć oddzielić pewne sprawy, skoro polityka działa na niekorzyść panstwa czy jego obywateli nie oznacza to ze cały kraj i jego historia jest nic nie warta. Polska ma swoich bohaterów i przeszłość która w szczególności zasługuje na szacunek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 17:22  
Cytuj
Wasz temat i nie łamcie ciszy wyborczej bo to naprawdę sporo roboty dla innych

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2010r. 23:08  
Cytuj
Dla tych którzy nie mają poczucia dumy z naszego narodu proponuje poczytać o Husarii.

Także te daty coś znaczą o Polskiej historii:

15 Lipiec 1410r. 27 Wrzesień 1605r. 11 Listopad 1673r. 12 Wrzesień 1683r. 25 Sierpień 1920r. 7-10 Wrzesień 1939r. 19 Maj 1944r.


Z ciekawostek. 13 punkt w konstytucji Haiti gwarantował obywatelstwo każdemu Polakowi, który o to wystapi, miało to jakieś uzasadnienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 00:55  
Cytuj
CYTAT


bo Unia chciala wyrownac pensje, pozniej chciala zwiekszyc w glupim kraju zwanym polska , minimalne pensje o 60 - 80 % ale polytyky ze wsi warszawa sie nie zgodzili


Widzisz.. i tutaj pokazałeś że nie masz najmniejszego pojęcia o ekonomi a tym bardziej o polityce. Należysz do gatunku ludzi, którzy myślą, że z nieba spadnie manna, że UE zapłaci za nas wszystko, że dotrukujemy trochę... itd. Choć wiele złego zawdzięczamy "wieśniakom" z Warszawy to płace minimalne nie mogą być zbyt wysokie a najlepiej gdyby ich wcale nie było. Bo płaca minimalna proszę pana wpływa na zatrudnienie. Są tacy ludzie, którzy mogli by pracować nawet za 500 zł, ale legalnie nie mogą bo muszą za 1200 ale nikt ich teraz nie zatrudnia bo nikogo nie stać. Zwiększ płacę to i ty stracisz pracę. Płaca nie powinna być przez nikogo kontrolowana ! płaca zależna jest od zarobków i stanu firmy, a przy tych horrendalnych podatkach, które idą na utrzymywanie urzędolenia nie ma szans. To naturalne relacje między pracownikami, popytem, podażą, konkurencją mogą wpływać na płace a nie Unijne czy państwowe dekrety.

A pan tu proponuje 60-80%... oj kolego..

UE to socjalistyczne monstrum niczym nie odbiegające od starszej siostry ZSRR.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 11:45  
Cytuj
echodna, dzięki tej płacy minimalnej ludzie zarabiają te 1100 zł bo mniej nie mogą. Albo jesteś pracodawcą albo siedzisz na emeryturze. Jak można proponować komuś prace za 500 zł? Z czego ten pracownik ma przeżyć przez cały miesiąc? Znam takich pracodawców w Stalowej Woli którzy jak by mogli to by wcale nie płacili. Pracodawce nie szanują swoich pracowników w większości uważają, że trzeba nad nimi stać z batem bo to lenie i złodzieje. Mało jest takich którzy potrafią zapłacić więcej niż najniższa, którzy potrafią docenić swoich pracowników, Którzy traktują ich jak partnerów. Są tacy ale myślę że można ich policzyć na palcach jednej ręki. Daruj sobie te postulaty o zniesienie płacy minimalnej. Pisz o podatkach, bo te są wysokie ale płace minimalną zostaw w spokoju.
A jeśli ona ma być adekwatna do cen rynkowych to powinna wynosić tyle ile kosztuje skromne utrzymanie przez cały miesiąc. Opłaty (czynsz, gaz, prąd) i jedzenie. Skromnie bez cudów ale żeby wystarczyło.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 11:58  
Cytuj
nie rozumiecie żadnych zasad ekonomii.

Nie rozumiecie, że PŁACE powinny wynikać od wykonywanej pracy, jakości a nie od prykasu rządowego. Jeżeli tego nie rozumiecie, to nie ma z kim tu dyskutować.

Choć podniesienie progu płacy minimalnej ma poprawić sytuację najsłabiej sytuowanych, ekonomiści alarmują, że może to mieć wręcz odwrotny skutek. Profesor Jan Winiecki, ekonomista i członek Rady Polityki Pieniężnej pisze: - Każda podwyżka płacy minimalnej powoduje zwolnienie z pracy tych, których wartość płacy w firmie jest wyższa od ich wkładu pracy. Wywiera też presję na przedsiębiorców, aby podnieśli płace wszystkim. Wyższe płace powodują wzrost kosztów, wzrost kosztów przekłada się na wzrost cen, wzrost cen powoduje spadek popytu i w efekcie sprzedaży. Właściciel firmy zmniejsza skalę produkcji, zwalniając tych pracowników, których wydajność – w warunkach nowych, wyższych płac – nie uzasadnia zatrzymania ich w firmie.

Płaca minimalna to socjalistyczny wymysł lewackich polityków, nie znających się na ekonomii. Liczy się dla nich sprawiedliwość społeczna, która ze sprawiedliwością nie ma nic wspólnego.

Podnosimy płace i zwalniamy ludzi. taki jest efekt.

http://alfao(...)zny-%20płaca%20minimalna,%20czyli%20wciąż%20ta%20sama%20„bitwa%20nad%20bzdurą”-%20/

Andrzejku.. w sumie rozumiem cię. Do pewnego czasu też broniłem płacy minimalnej, ale gdy podniesiono płace minimalną wielu znajomych straciło pracę, znam także wiele osób, które lekką pracę mogły by wykonywać za te 500, 600 zł. i korona by im z głów nie spadła.

Dlatego poczytaj i spróbuj zrozumieć a przekonasz się, że mam rację. Sam tkwiłem w tym błędzie.

Najbardziej płac minimalnych bronią związki zawodowe co nie jest zaskoczeniem.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 12:26  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku.. w sumie rozumiem cię. Do pewnego czasu też broniłem płacy minimalnej, ale gdy podniesiono płace minimalną wielu znajomych straciło pracę, znam także wiele osób, które lekką pracę mogły by wykonywać za te 500, 600 zł. i korona by im z głów nie spadła.

Dlatego poczytaj i spróbuj zrozumieć a przekonasz się, że mam rację. Sam tkwiłem w tym błędzie.

Najbardziej płac minimalnych bronią związki zawodowe co nie jest zaskoczeniem.


Sam zaczynałem od minimalnej pensji zaraz po szkole. Później zarabiałem więcej ale musiałem zmienić firmę. Tam i w większości firm w Stalowej obowiązuje zasada "witamy was i mamy was". Jaką sobie wynegocjujesz pensje podczas przyjęcia do pracy to taką masz. W handlu jest trochę inaczej bo płaca jest uzależniona od sprzedaży większa sprzedaż, większa pensja. Oczywiści jak sobie wynegocjujesz premie od sprzedaży w innym przypadku szef nawet się nie zająknie o premii. Ewentualnie rzuci jakiś promil od obrotu.
CYTAT
znam także wiele osób, które lekką pracę mogły by wykonywać za te 500, 600 zł. i korona by im z głów nie spadła.

Tu nie chodzi o spadanie korony z głowy, ale o godne przeżycie do końca miesiąca jak pisałem bez cudów. Tak żeby wystarczyło.

Ja rozumiem, że płace powinny wynikać z wykonywanej pracy, ale mam wrażenie, jestem wręcz przekonany że nasi pracodawcy nie dorośli jeszcze do sytuacji i pracę wyceniają zdecydowanie za nisko. Po to ten prikaz rządowy.

PS pracowałem w takiej firmie, bardzo duży zakład produkcyjny. Przez 2 lata nikt nie dostał podwyżki a premie były raczej śmieszne i tylko wkurzały.
Jak ludzie zaczęli wyjeżdżać za granicę za pracą i pracownicy też zaczęli przebąkiwać o zmianie firmy ewentualnie o wyjeździe na zachód. Szef zrobił spotkanie, zaczął nas wychwalać i wtedy przyszła pierwsza podwyżka, a wciągu roku zaczęliśmy zarabiać dwa razy więcej. Nikt nie stracił pracy firma się dalej rozwijała. To pokazuje że jak by nasz szef nie musiał, nie został zmuszony to by nam nigdy tych pieniędzy nie zwiększył. Nikogo nie zwolnił. Pracę wszystkich pracowników wycenił dwukrotnie więcej. Jak by nie otwarcie rynku pracy w Irlandii i Anglii dalej byśmy zarabiali troszkę więcej niż płaca minimalna. Wersja oficjalna była taka że firmy nie stać na podwyżki.
Jak pracodawcy dorosną do sytuacji i zaczną traktować pracowników jak partnerów to płaca minimalna nikomu nie będzie potrzebna. Myślę że jeszcze bardzo dużo czasu mysi minąć.

Ja na to patrzę z praktycznego punktu widzenia a ty opierasz się na teoretykach. Gościach którzy zarabiają na szkoleniach i płacą im właśnie nasi pracodawcy. Resztę sobie sam dopowiedz....

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 12:26  
Cytuj
Ale się uczepiłeś tej płacy minimalnej. Myślisz że to źródło wszystkich problemów naszej gospodarki? Zachodnie kraje też mają płacę minimalną i jakoś im to w niczym nie przeszkadza.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
Zachodnie kraje też mają płacę minimalną i jakoś im to w niczym nie przeszkadza.


A ich obywatele maja się dużo lepiej od nas. Ale to my mamy być tacy poprawni zgodni z teorią ekonomi. Bo my jesteśmy debeściaki.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 16:50  
Cytuj
echodna ja wiem ,ze najchetniej chcialbys placic pracownikom 100 zl i niech pracuja po 18 godzin dziennie. W Europie szef zarabia 10-15 razy wiecej od pracownika , w Polsce zarabia 20-35 razy wiecej od zwyklego pracownika. W krajach dzikich jakich bez watpienia jest Polska , placa minimalna ratuje zycie obywatelom . Prad, woda, benzyna , mieszkania sa najdrozsze na swiecie a jakosc najnizsza w Europie .

Porownaniem UE z ZSRR skazujesz sie na smiesznosc i nie traktowaniem swoich postow powaznie . Nie wiem na jakim swiecie zyjesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 17:20  
Cytuj
Tak prawda u nas jak sobie ustalisz pensje aką masz nic więcej zwykle

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 17:31  
Cytuj
CYTAT
W krajach dzikich jakich bez watpienia jest Polska , placa minimalna ratuje zycie obywatelom . Prad, woda, benzyna , mieszkania sa najdrozsze na swiecie a jakosc najnizsza w Europie .



Tak jak w naszej historii pokazujesz tylko złe strony( i to dokonca nie prawdziwe) tak jak w ogólnym temacie masz pesymistyczne nastawienie odnosnie Polski.

Sprawdz jakie są ceny za metr kwadratowy np:w Moskwie. Co do jakości to co chcesz porównywać?

Nie przecze ze życie przecietnego obywatela, uczciwie pracującego nie jest łatwe. Starsi, dojrzalsi ludzie przyzwyczaili się do tego i nauczyli z tym żyć, młodsi się buntują ale pisanie ze jest najgorzej to przesada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 17:42  
Cytuj
CYTAT
Ale się uczepiłeś tej płacy minimalnej. Myślisz że to źródło wszystkich problemów naszej gospodarki? Zachodnie kraje też mają płacę minimalną i jakoś im to w niczym nie przeszkadza.


Niczego się nie uczepiłem.. po prostu to jeden z podstawowych elementów chorego systemu. Polska cierpi na brak pracy i płacy. Wszelkie socjalne wybryki są nie wskazane. w tym płaca minimalna, która odbiera pracę wielu osobom. Nie wspominając o zasiłkach na pracę i inne

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2010r. 17:47  
Cytuj
CYTAT


Niczego się nie uczepiłem.. po prostu to jeden z podstawowych elementów chorego systemu. Polska cierpi na brak pracy i płacy. Wszelkie socjalne wybryki są nie wskazane. w tym płaca minimalna, która odbiera pracę wielu osobom. Nie wspominając o zasiłkach na pracę i inne


Zachodnia Europa ma podobny system. Uważasz że Niemcy, Francja,Szwecja czy Norwegia mają też chore systemy?

btw. Ceny paliw w Polsce wcale nie są takie wysokie :
http://www.e-pet(...)w-europa

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2010r. 00:55  
Cytuj
CYTAT


Zachodnia Europa ma podobny system. Uważasz że Niemcy, Francja,Szwecja czy Norwegia mają też chore systemy?

btw. Ceny paliw w Polsce wcale nie są takie wysokie :
http://www.e-pet(...)w-europa


Panie kolego dzisiejsza Europa to europa UPADKU - która korzysta jeszcze z owoców pracy lat poprzednich. Dzisiejsza europa to europa DŁUGÓW i bankructw i to nie jest zasługa "kapitalizmu" Lecz chciwego i bezmyślnego socjalizmu a raczej poczwary, która nie wie czy w lewo czy w prawo. Możesz myśleć albo uważać to co ci wmówią, ale prawda jest taka, że dzisiejsza Europa to europa umierająca. Ujemny przyrost naturalny jest tego największym dowodem. Nie mamy już za kim podążać na zachodzie, szukajmy wschodu: Chiny, Japonia, Tajwan to są obecnie kraje rozwijające się. Nawet USA już nie jest tym samym co kiedyś (zwłaszcza odkąd rządzą lewacy Obamy) Ceny paliw ??

W cenie paliwa masz 3/4 podatku w USA masz może 1/5 podatku. To chyba wyjaśnia sporo w jakim kraju żyjemy i jakie ceny paliw płacimy. Na zachodzie jest podobnie tyle, że na zachodzie państwa po wojnie cieszyły się sporą wolnością a my tkwiliśmy półwieku zniewoleni pod rządami Socjalistycznych republik radzieckich dlatego nasza sytuacja będzie wciąż gorsza od zachodu. Ale widząc tą lepszą jakość na zachodzie ślepo wierzymy w ich sukcesy, a prawda jest taka, że to wszystko umiera.

Niemcy ?? Niemcy od lat mają ujemny wzrost gospodarczy, Francja, Hiszpania, czy Irlandia stoją na progu bankructwa takiego jak w Grecji (Irlandia już zgłosiła się o pomoc co możesz przeczytać nawet w tvnie, 10 dni temu z innych źródeł) więc nie mów, że to dobre systemy.

Tracę tylko czas...
Polecę ci tylko serię na YT
http://www.youtu(...)TerVMPq8
http://www.youtu(...)=related

itd.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2010r. 07:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Zachodnia Europa ma podobny system. Uważasz że Niemcy, Francja,Szwecja czy Norwegia mają też chore systemy?

btw. Ceny paliw w Polsce wcale nie są takie wysokie :
http://www.e-pet(...)w-europa


Panie kolego dzisiejsza Europa to europa UPADKU - która korzysta jeszcze z owoców pracy lat poprzednich. Dzisiejsza europa to europa DŁUGÓW i bankructw i to nie jest zasługa \"kapitalizmu\" Lecz chciwego i bezmyślnego socjalizmu a raczej poczwary, która nie wie czy w lewo czy w prawo. Możesz myśleć albo uważać to co ci wmówią, ale prawda jest taka, że dzisiejsza Europa to europa umierająca. Ujemny przyrost naturalny jest tego największym dowodem. Nie mamy już za kim podążać na zachodzie, szukajmy wschodu: Chiny, Japonia, Tajwan to są obecnie kraje rozwijające się. Nawet USA już nie jest tym samym co kiedyś (zwłaszcza odkąd rządzą lewacy Obamy) Ceny paliw ??

W cenie paliwa masz 3/4 podatku w USA masz może 1/5 podatku. To chyba wyjaśnia sporo w jakim kraju żyjemy i jakie ceny paliw płacimy. Na zachodzie jest podobnie tyle, że na zachodzie państwa po wojnie cieszyły się sporą wolnością a my tkwiliśmy półwieku zniewoleni pod rządami Socjalistycznych republik radzieckich dlatego nasza sytuacja będzie wciąż gorsza od zachodu. Ale widząc tą lepszą jakość na zachodzie ślepo wierzymy w ich sukcesy, a prawda jest taka, że to wszystko umiera.

Niemcy ?? Niemcy od lat mają ujemny wzrost gospodarczy, Francja, Hiszpania, czy Irlandia stoją na progu bankructwa takiego jak w Grecji (Irlandia już zgłosiła się o pomoc co możesz przeczytać nawet w tvnie, 10 dni temu z innych źródeł) więc nie mów, że to dobre systemy.

Tracę tylko czas...
Polecę ci tylko serię na YT
http://www.youtu(...)TerVMPq8
http://www.youtu(...)=related

itd.


echodna kompromitujesz sie kolejny raz . Niemcy sa najszybciej rozwijajaca sie gospodarka Europy , wbrew temu co piszesz Francja ma sie dobrze, polska jest w gorszej sytuacji niz Grecja, z tym ze tutaj wszystko chowa sie pod dywan . Zgadzam sie jedynie z opinia o zbyt duzym socjalu w Europie, za duzo przyjechalo ludzi niewyksztalconych do Starej Unii, w tym i Polakow ktorzy nie potrafia sie odnalezc w XXI wieku . Raz jeszcze powtarzam : placa minimalna ratuje i tak bardzo niski poziom zycia w Polsce, gdyby to zalezalo od tzw. przedsiebiorcow ludzie zarabialiby 100 zl . Nie pisz o kapitalizmie , bo w Polsce nie ma przedsiebiorcow ktorzy wiedza co to jest . Dorobili sie dzieki mocnej glowie do wodki i znajomosci 1 sekretarzy .
Europa zeby sie rozwijac musi przyjac program emigracyjny taki jak ma Kanada badz Australia, w innym przypadku stanie sie nic nie znaczacym kontynentem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »