NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
lokata czy konto oszczednosciowe?,
Posty: 44
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 12:54  
Cytuj
witam.zastanawiam sie nad załozeniem lokaty lub konta oszczednosciowego ale kompletnie nie mam pojecia o takich rzeczach.lokat i kont oszczednosciowych na rynku dostepnych jest masa.moze ktos z was ostatnio tez mial taki problem?co myslicie o lokacie z prezentem w open finance?(czytałam w necie ,ze to wcale nie jest takie dobre).prosze doradzcie co jest lepsze;lokata czy konto oszczednosciowe.dodam ze kwota nie jest duza bo to tylko 10 000 tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 12:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 13:06  
Cytuj
Jeśli jesteś pewna, że nie ruszysz pieniędzy przez pół roku czy rok - wybierz lokatę; najlepiej taką, która omija podatek Belki(19% od zysku oddajesz Państwu). Jeśli nie jesteś pewna kiedy wykorzystasz pieniądze, albo będziesz chciała dopłacać pieniądze - wybierz rachunek oszczędnościowy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 13:49  
Cytuj
Ani to ani to... lokata, czy rachunek sa dobre gdy po prostu chcesz odkładać pieniążki np po 50 - 100zł miesięcznie.

Jeżeli naprawdę chcesz zarobić to z czystym sumieniem polecam fundusze inwestycyjne.
Jakbyś miała jakieś pytanie to proszę na priv. Mogę podać Ci namiar na mojego doradcę, na pewno wszystko Ci wytłumaczy i wtedy będziesz mogła wybrać najkorzystniejszą opcjęumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 13:55  
Cytuj
Może i fundusz jest dobrym sposobem oszczędzania, tylko aby do niego wstąpić trzeba zapłacić opłatę manipulacyjną w wysokości kilku %. Więc pytanie jest, na jaki okres chce ulokować środki, bo jak na miesiąc czy dwa, to fundusz raczej nie wchodzi w gre, bo wtedy nawet może nie odrobić opłaty manipulacyjnejumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 09:28  
Cytuj
Hej, też miałam taką samą sytuacje jak TY, wybrałam na tą chwilę konto mocno oszczędzające w Polbanku, jest 6,8% na miesiąc i omijasz podatek Belki.W dodatku wypłacasz kasę kiedy chcesz, konto ni jest zamrożone a codziennie odsetki Ci wpływają na konto. Też nie wiem kiedy kasa mi będzie potrzebna , więc na tą chwilę to najbezpieczniejsze co można zrobić.
Pozdrawiam.

MY..........................................
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 11:40  
Cytuj
tja polbank super nie bank... bo on nie działa jako bank niestety tylko jakiś kruczek prawny. A firma matka ma się bardzo źle więc mało wiarygodna firma nawet z justyną kowalczyk , wysokie oprocentowanie dają by mieć środki płatnicze. Nie mam powiązań z żadnym bankiem popatrz po prostu w google

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 193
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd: delete
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 12:09  
Cytuj
http://www.getinonline.pl/

Lokata mikołajkowa, tylko do jutra.
Wpłacasz pieniążki ze swojego konta (nawet z innego banku) - powrót pieniążków na twoje konto po zakończeniu lokaty (omija podatek Belki)

Nie jestem jedną z biegających, walczących mrówek. Jestem mrówkojadem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 12:46  
Cytuj
FoxyLady umiech ciekawi mnie o jakim funduszu mówisz/piszesz umiech

jak dla mnie to od dłuższego czasu sam mam lokatę z codziennym naliczaniem (kasę możesz wybrać kiedy chcesz bez straty odsetek i oczywiście omija podatek Belki)... tu bank do wyboru sytuacja zmienia się niemal co miesiąc ... fundusze swego czasu miałem i wydaje mi się że to forma oszczędzania dla emerytów (bez urazy) z jednej prostej przyczyny tam kasa musi poleżeć czyli to nie dla osób które często obracają gotówką ... od 10 tys nie spodziewaj się kokosów ale dzień w banku to jakieś 1,30 zł

Romeo&Julia - "Hej, też miałam taką samą sytuacje jak TY, wybrałam na tą chwilę konto mocno oszczędzające w Polbanku, jest 6,8% na miesiąc i omijasz podatek Belki"

chyba raczej w skali roku a nie miesiąca umiech

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »