NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
54000 zl miesiecznie mosir zarabia na saunie ,
Posty: 6
Dołączył: 25 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:34  
Cytuj
minuta sauny na mosir kosztuje 60gr a wiec godzina 36 zl.do sauny moze wejsc 10 osob jednorazowo czyli mosir chce zarobic 360 zl za godzine korzystania z saune.jesli sauna pracuje 5 godz dla mieszkancow to z saony mosir chce wyciagnac 1800 zl za popoludnie. Jezeli sauna pracuje 30 dni w miesiacu to bilans jest rowny 54000 zlotych.korzystam z sauny od lat troche podruzuje a w polsce 12 zl za godz to standard.Mysle ze nowi wlodarze miasta powinni pomyslec o tym,a 36zl za godz w saunie to skandal.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:39  
Cytuj
no taaaa, a energię na rozgrzanie 2 saun mają za darmochę ? pomyśl... Poza tym na tygodniu sauna jest czynna w godz. 19-21, więc gdzie tu 5 godzin ? strasznie trefne są te wyliczenia....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:44  
Cytuj
a wiesz jakiej mocy jest piec w suchej saunie? 8kw jesli sie cos na tym rozumiesz to pomysl myslenie ma przyszlosc i nie pisz glupot

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 7 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:46  
Cytuj
Cóż za szczegółowa kalkulacja! Piszesz, że światowy jesteś ale chyba trochę niedouczony (bez urazy). Po pierwsze przelicz koszty utrzymania (koszty uzyskania przychodu), potem ile osób rzeczywiście tam przychodzi i korzysta z tej sauny (czyli nazwijmy to: obrót) a potem ... mam nadzieję, że się jeszcze nie zgubiłeś ... możesz wyliczyć ile MOSiR zarabia umiech ... w twoim rozumowaniu jest to widzę dużo bardziej proste - sorki że trochę skomplikowałem umiech /pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:51  
Cytuj
widze ze jestes powaznym przedsiebiorca umiesz liczyc to policz gdybys ruszyl glowa to wiedzialbys dlaczego pisze o 54000 tys zlotych ale tekst ktory sie czyta trzeba rozumiec inteligencie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 7 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:54  
Cytuj
nie jestem przedsiębiorcą umiech ... na szczęście ... a ty widzę kolejny fenomen, dla którego wszystko jest proste i wszystko na papierze wygląda banalnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:55  
Cytuj
No bo najlepiej liczyc sam dochod pomijajac koszty utrzymania no i zakupu/wybudowania (nie pisz prosze jakie sa skoro nawet wiesz bo nie o to chodzi)
wydaje mi sie ze bardziej dziala tu prawo rynku. Dopoki sa klienci i osobu chetne to i cena bedzie jaka jest. Nie ma duzej konkurencji to i cenic sie mozna. Nie pasuje bo za drogo - nie chodz i nie korzystaj.
Mnie tam to wa.. bo i tak z sauny nie korzystam ale w taki sposob mozna podchodzic do wielu rzeczy, bo chleb tutaj kosztuje tyle i tyle bo TV jest drozszy o 200 zeta i ktos zarabia wiecej i etc.
BTW nikt tez nie broni ci postawic saune obok MOSIRu z lepszymui cenami i czesac kasiore.

Mi osobiscie nie chodzi o saune tylko smieszy mnie takie podejscie iscie polskie do tematu. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:57  
Cytuj
54 000 tys. ? człowieku wiesz ile to jest kasy ? masz poważne braki w poprawnym zapisywaniu wartości umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 14:59  
Cytuj
dobre.... nic tylko otwórz własną saunę jak to taka żyła złota jezyk no zawsze możesz zrobić konkurencję włodarzom i dać 50gr za minutkę jezyk

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 15:14  
Cytuj
Fakt faktem chca dość sporo ale ma to sens bo cała masa ludzi wlazi i wyłazi po minucie bo gorąco i psuje klimat. na szczęście partę lat temu urodziców postawilismy saune i wychodzi energia + olejki jakies 2 zł od osoby za 3 seanse po 15 minut. Saune budowała firma spod kielc bo u nas minimum 6 tys a z kielc za 4 postawili...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 15:14  
Cytuj
płacenie dodatkowo za saune to porażka, np. w Tarnobrzegu płacisz za wejście na basen i możesz siedzieć na saunie w tym czasie za darmo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 15:16  
Cytuj
już był na forum taki co wyliczał ile pizza kosztuje smiech2 teraz drugi specjalista od sauny smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 15:39  
Cytuj
hahahahahahahahahaha no był był hahahaha

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 16:42  
Cytuj
kuba
zrob to sam umiech
jaka kasa juz wyliczyłeś umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 17:13  
Cytuj
Świetny temat. Kuba poprawileś mi humor. Dzięki umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 17:17  
Cytuj
CYTAT
Świetny temat. Kuba poprawileś mi humor. Dzięki umiech



....dokładnie tak...
......a swoją drogą to urzekła mnie Twoja historia .... smiech2

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 1 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 17:22  
Cytuj
Sauna rzeczywiście jest bardzo droga, dlatego też mało ludzi z niej korzysta, a powyższe wyliczenia są bez sensu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2010r. 17:24  
Cytuj
Takie gadanie ile kto i na czym zarabia jest po prostu głupie. Może to i jest drogo. Jak jest coś dla mnie za drogie to z tego nie korzystam. W TBG faktycznie płacisz za basen a sauna jest bez dodatkowych opłat. Możesz się tam wybrać i siedzieć w saunie godzinę. Klienci głosują nogami jak jest za drogo to tam nie chodzą. jak nie będą mieli klientów to zmniejszą cenę lub wprowadzą jakieś promocje. A jak mają wystarczająco klientów to z ceny nie zejdą. Rynek panie Kuba, rynek.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 08:16  
Cytuj
A na takie atrakcje można liczyć (??) i dla porównania ceny:
http://www.saunaclub.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 15 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 13:22  
Cytuj
ja uważam, że cena sauny na mosir jest mocno przesadzona, mało tego nie ma możliwości korzystania tylko z sauny, bez dodatkowej opłaty za pobyt w basenie, mimo, że korzysta się np.: tylko z sauny, pomijając słuszne czy nie wyliczenia, to przeglądając niektóre strony internetowe czy reklamy w najlepszych spa są niższe ceny, a tu...przecież gdyby cena była o 1/2 niższa dużo więcej osób by korzystało - bo właśnie ta cena odstrasza. Jak to się ma, jeśli mosir jest ponoć dofinansowany z Urzędu Miasta, wysoka cena biletów i gro osób korzystających i płacących ...może warto pomyśleć chociażby o promocjach w tym temacie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 5 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2010r. 13:27  
Cytuj
Nie czaje co niektorych. Mówicie, ze cena za saune jest mocno przesadzona, ze drogo itd. No, ale kto Wam każe tam isc? Patrze cena taka i taka nie odpowiada mi więc nie korzystam...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 15 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 02:21  
Cytuj
Ja osobiście czesto jestem an basenie w tarnobrzegu bo po prostu bardziej mi podszedł niż w stw i z sauny nie korzystam ale co do wypowiedzi wszytsko fajnie pieknie a propo konkurencji zapotrzebowania i jesli nie chcesz nie kozystaj kazdy chce zarobic a jesli nie ma konkurencji mozemy zarzucic ceny zaporowe ale po co ??!! nie raz obnizenie ceny spowodowalo wieksze zainteresowanie i koncem koncow wieksze zyski, moze warto sie nad tym zastanowic. Jeden z moich znjomych w czasach mlodzienczych mial problem z pryszczami i dermatolog zalecil mu wlasnie saune (nie wiem po co i o co w tym chodzilo) i faktycznie mu to pomoglo tak ze do konca nie jest to jakies widzimisie czasem niektorym faktycznie ten ,,luksus,, jest potrzebny..........

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 11 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2010r. 19:52  
Cytuj
Ludzie, gosc wykalkulowal zeby pokazac jak miasto zarabia na spragnionych sauny!!!! ta cena za 1h to rzeczywiscie przesada...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2010r. 20:42  
Cytuj
aspazjanka 36 zł za godzinę to wydaje się drogo,ja jednak myślę że ktoś to kalkulował czyi zużycie energii elektrycznej,obsługa,amortyzacja.Nie w moim interesie bronić MOSIR-u ale żyjemy w Polsce i takie mamy realia,ceny za towary i usługi nie są wcale wygórowane tylko zarobki(większości) za nimi nie nadążają.Porównaj ceny towarów w krajach zachodnich z cenami w Polsce,a później ile można kupić np.litrów paliwa czy innego towaru za najniższą pensje w Polsce i krajach zachodnich np.Niemczech i będziesz miała obraz

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 11 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2010r. 21:38  
Cytuj
dobrze, wyglada na to ze sauna w stalowej woli dziala dzieki innej tehcnologii niz inne sauny w tym pieknym kraju, gdyz jest duzo drozsza niz pozostale i swoja droga dziwne by bylo zeby zeby sauna dzialala charytatywnie. zamotalam troche...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »