NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Wrastający paznokieć,
Posty: 6
Dołączył: 7 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 11:25  
Cytuj
Czy ktoś zna sposób na wrastające paznokcie??Byłam u dermatologa ale dała mi jakieś płyny, które nie pomagają.Czy ktoś miał już z tym problem i zna skuteczne rozwiązanie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 11:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 11:47  
Cytuj
najpierw chirurg i wyciecie fragmentu paznokcia, potem pilnowanie bo sprezynki od kosmetyczki nie działają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 12:10  
Cytuj
ja słyszałam ze klamry założone u kosmetyczki pomagaja umiech

chyba, ze paznokiec przez bardzo długi czas wrasta i sa widoczne opuchnięcia, infekcje , zbierająca się ropa to niestety ale 3ba się udać do chirurga umiech

zazwyczaj wrastaja paznokcie u osob ktore obcinaja paznokcie na okrągło zbyt blisko skóry oraz u osob noszących za ciasne obuwie lub paznokciec doznał poważnych uszkodzeń mechanicznych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 12:18  
Cytuj
Po pierwsze to jak boli to znaczy że już jest ropa, po drugie te sprezynki działaja na cieńkie paznokcie jak ktoś ma mocne to nie dają rad i potem jeszcze boli ich demontaż.. Dlatego najpierw chirurg, potem regularne wycinanie i po kilku latach problem sam mija

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 12:43  
Cytuj
Mi paznokieć wrastał po oby dwóch stronach, a że tchórz jestem to przecierpiałam ból i teraz jest ok. Od 3 miesięcy nic mi nie wrasta i nie boli.Choc to pewnie czasowy stanumiech A klamerki to już jak ktoś napisał że na czyste bezinfekcyjne paznokietki zakładają.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 2 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 14:49  
Cytuj
Witam umiech Miałem podobny problem z paznokciem i proponuje takie coś mi pomogło.
Jak ugotujesz sobie ziemniaki na obiad to weź sobie odlej tej wody (tylko gorącej) i polewaj to miejsce . Mi to pomogło dwa dni tak robiłem i później jak ręką odjął .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 15:25  
Cytuj
bez chirurga się nie obejdzie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 16:31  
Cytuj
Jak lubisz ból, brak podstaw humnitaryzmu, który często jest domeną chirurgów i potem kłopoty z chodzeniem (jesli to jest paznokieć u stopy - trudno załozyć jakikolwiek zakryty but), to idź do chirurga - no i oczywiście wtedy, kiedy wdał sie powazny stan zapalny, tz. wysięk ropny.

Jeśli jest tylko ból, bez ropy, to najlepiej idź do dobrego salonu kosmetycznego, tam kompetentna osoba doradzi Ci i pomoże- najczęściej stosuje sie wkładki/tampony witaminowe, które zmiekczą paznokieć i pomogą w odczekaniu, aż przerośnie zraniony obszar. A jeśli okaże sie,żę stan jest powazny, to na pewno odeśle Cie do lekarza, ale spróbować zawsze warto. Ja znam conajmniej 2 gabinety, które się tym zajmują - Salon na Krzywej i Sara w Rozwadowie. Info w googlach.

Powodzenia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 18:07  
Cytuj
ja sare odradzam ale to moje subtelne odczucie. Pozatym u mnie był od razu mocny stan

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 27 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2010r. 20:38  
Cytuj
Ja miałem podobny problem ok. 10 lat temu.

W końcu, po tygodniach męczarni (chodzić normalnie nie sposób) , poszedłem do szpitala, gdzie chirurg załatwił sprawę szybko.

Niestety, paznokieć nie zrósł się (paluch u nogi), ale szczerze mówiąc, nie bardzo mi to przeszkadza - jeżeli się regularnie obcina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 28 Lis 2010r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 11:22  
Cytuj
Mam podobny problem i mam pytanie do jakiego chirurga iść najlepiej, żeby zrobił to dobrze i solidnie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 11:34  
Cytuj
Też miałam ten problem 10 lat temu i wybawił mnie z tego chirurg doktor Franczak do dzisiaj mam spokój z paznokciami i polecam sie do niego udać to jest najlepsze rozwiązanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 11:53  
Cytuj
Miałem ten sam problem, zwlekałem z chirurgiem bo się trochę bałem ale po pół roku męczrni (oba paluchy) poszedłem do chirurga w ambulatorium na hucie. Dał znieczulenie igłą w paluch (kilka wkłuć) a następnie wyciął mi boki paznokcia w prawej i (za 2 tyg.) w lewej nodze. Zaraz po zabiegu brać Ketonal - za pierwszym razem trochę z nim zwlekalem i bolało jak cholera (znieczulenie przechodzi to jakbym palucha do wrzątku wsadził) ale 1 pastylka załatwia ból całkiem. Na prawdę warto ból jak ból jest do przejścia ale w życiu wiele rzeczy boli gorzej a żyjemy dalej.
Polecam chirurga zamiast jakiś tam klamerek ten pierwszy nic nie kosztuje.
Od marca 2011 jak miałem zabieg zaczyna mi się powtarzać wrastanie ale chirurg mi powiedział, że wycięcie daje 50% szans a jak zacznie wrastać z powrotem to zabieg polega tak samo na wycięciu boków paznokcia ale dodatkowo zszywa się wał okołopaznokciowy żeby paznokieć nie wyróśł w tym samym miejscu jakoś tak to zapamiętałem. Polecam doktora Sypa w ambulatorium jak inni to robią nie wiem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 12:16  
Cytuj
ja chirurga nie polecam miałam ściągany paznokieć dwa razy teraz ten paznokieć jest brzydki wygląda jak kurzy pazur najlepsza najprostsza i domowa metoda która mi się sprawdziła już dwa razy ostatnio jakieś trzy tygodnie temu paznokieć w miejscu w którym wrasta przytnij spróbuj podważyć oddzielają paznokieć od skóry boli jak cholera wyciskaj ropę kilka razy dziennie jeśli jest jak uda ci się oddzielić skórę od paznokcia to w to miejsce spróbuj włożyć watkę namoczoną w amolu i nie wyjmuj waty tylko cały czas polewaj amolem co jakiś czas zmieniając wacik jak wiadomo w amolu jest wiele ziół więc pomoże w moim przypadku trzy dni i jak ręką odjął

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 12:34  
Cytuj
Ja również miałem problem z wrastającym paznokciem kilka lat temu. Zaczęło się to od obcinania paznokcia u stopy. Już trzymał się "na włosku" i postanowiłem go pociągnąć... Wyszedł razem z mięskiem;]
Nie obyło się bez interwencji chirurgicznej. Z tego co pamiętam na ulicy KEN w domkach za wiaduktem. Najpierw znieczulenie w formie płynu wstrzykiwanego kilkakrotnie w palucha. Dosyć nieprzyjemne uczucie rozpierania od środka (jakby miało rozerwać tkankę). Na szczęście po znieczuleniu nie czuć ostrza skalpela na skórze. Cięcie było konkretne jak i samo czyszczenie. Nie patrzyłem, ale słyszałem jak metal trze o... paznokcia (kiedyś myślałem, że była to kość u palcasmiech2). Problem udało się rozwiązać, ale pozostał defekt wizualny. Paznokieć znacznie różni się wizualnie od tego zdrowego. Cóż tam, skoro już nie boliumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 12:40  
Cytuj
CYTAT
ja chirurga nie polecam miałam ściągany paznokieć dwa razy teraz ten paznokieć jest brzydki wygląda jak kurzy pazur


Kto dziś ściąga pazura? (średniowiecze)
Jak napisałem miałem wycinane tylko boki paznokcia, zresztą wszystko zależy od stopnia wrośnięcia i stanu zapalnego.
Ja niestety byłem w stanie takim, że poprzez niechcące kopnięcie nogi od stołu fundowałem sobie łzy w oczach a o kopnięciu jakiegoś przypie...lającego się szczekaniem kundla osiedlowego nie było mowy więc tylko chirurg, nawet ból igły w paluchu to przyjemność bo wiem że po jest już tylko lepiej.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 21:24  
Cytuj
Ja wyleczyłem sobie i synowi w nastepujący sposób.Podnosiłem sobie po bokach paznokieć i wciskałem pod niego watkę posmarowaną Pimafucortem.Trzeba cierpliwości i trzeba zwalczyć na początku ból.Trwa to tak ze 2 miesiace i później spokój.Powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 23 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2013r. 11:33  
Cytuj
ja polecam metodę Arkady, jest praktycznie bezbolesna, nie wymaga znieczulenia a zabieg trwa niecałą godzinę. można ją zrobić w gabinecie Libramax w Warszawie - http://www.libramax.pl . zabieg jest praktycznie w 100 proc. skuteczny, polega na podważeniu wrośniętego paznokcia łopatkami i utrwaleniu jego pozycji akrylem - paznokieć nie ma jak rosnąć w złej pozycji umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
aza
aza
aza
Posty: 32
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2013r. 13:22  
Cytuj
Klamra zakładana u kosmetyczki pomaga. Ja zakładałem 2 razy w Rozwadowie, bez bólu. Pomogło, do tej pory spokój.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 10:04  
Cytuj
W gabinecie Dermest na Okulickiego zakładają klamry metalowe. Można pójść nawet ze stanem zapalnym, z obrzękiem, ropą. Gabinet dr Bambuch i dr Piłat. Zakłada p.Maja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »