NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Gdzie można kupić wypatroszonego karpia w Stalowej,
Posty: 82
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2010r. 21:27  
Cytuj
Gdzie można kupić wypatroszonego karpia w Stalowej Woli oczywiście w miarę tanio umiech?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2010r. 21:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 19 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 03:16  
Cytuj
---
//moderowano
pomogłeś swoją odpowiedzią autorowi ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 09:23  
Cytuj
---
//moderowano
pomogłeś swoją odpowiedzią autorowi ?

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 10:36  
Cytuj
A na poważnie? Tez jestem zainteresowany.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 10:37  
Cytuj
Ja na studiach pracowałem w markecie i podawałem karpie ludziom.
Wszystkie, które padły w transporcie lub w jakiś inny dziwny sposób przeniosły się do karpiego raju odkładałem do pojemnika, myślałem, że do utylizacji bo niektóre były już "bardzo martwe".
Okazało się, że wszystkie szły na patroszenie umiech
Więc moja rada to taka, żeby widzieć skąd są te patroszone lub po prostu powąchać. A najlepiej kupić żywego i niech kolega czy sąsiad karpia ubije i patroszy. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 13:23  
Cytuj
jak sasiadami sa same kobitki to nikt nie ubije zywego a zreszta morderstwo i zajadanie pozniej zwierzatka ktore na mnie patrzylo? Niemozliwe. Pozostaje Frac, tam beda na pewno patroszone karpie kolo swiat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 18 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 15:30  
Cytuj
Witam
zazwyczaj tylko czytam posty na forum, ale tym razem chętnie pomogę, to jest ogłoszenie z innego stalowowolskiego portalu:
Karp Żywy . nie śmierdzi mulem !!! 12zł za kg . Możliwość dowozu żywego karpia w okolice STW pod określony adres GRATIS. Możliwość zabicia rybki na miejscu i wypatroszenia
tel. kom.: 605 676 998

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 16:18  
Cytuj
CYTAT
jak sasiadami sa same kobitki to nikt nie ubije zywego a zreszta morderstwo i zajadanie pozniej zwierzatka ktore na mnie patrzylo? Niemozliwe. Pozostaje Frac, tam beda na pewno patroszone karpie kolo swiat

przelam sie ^^ nie patrz na niego, odwroc glowe wrzuc w miedniczke albo lepiej wiaderko zeby pola manweru nie mial, mniej wiecej wyceluj i po prostu wbij mu noz, dzgaj na oslep, na pewno cos wejdzie, bedziesz czula :], raz drugi, trzeci z ciekawosci zerkniesz co mu narobilas i juz bedzie po wszystkiemu :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 16:28  
Cytuj
przelam sie ^^ nie patrz na niego, odwroc glowe wrzuc w miedniczke albo lepiej wiaderko zeby pola manweru nie mial, mniej wiecej wyceluj i po prostu wbij mu noz, dzgaj na oslep, na pewno cos wejdzie, bedziesz czula :], raz drugi, trzeci z ciekawosci zerkniesz co mu narobilas i juz bedzie po wszystkiemu :] [/cytat]


O MY GOD!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
przelam sie ^^ nie patrz na niego, odwroc glowe wrzuc w miedniczke albo lepiej wiaderko zeby pola manweru nie mial, mniej wiecej wyceluj i po prostu wbij mu noz, dzgaj na oslep, na pewno cos wejdzie, bedziesz czula :], raz drugi, trzeci z ciekawosci zerkniesz co mu narobilas i juz bedzie po wszystkiemu :]

Przy tym opisie od razy w głowie zabrzmiał mi kawałek Myslovitz 'To nie był film'

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 22:06  
Cytuj
Muszę powiedzieć, że odpowiedź ifeelgood trochę mnie przeraziła. Raczej nie jestem w stanie bić ryby :( Chyba jednak nie będę jeść w tym roku karpia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 22:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
jak sasiadami sa same kobitki to nikt nie ubije zywego a zreszta morderstwo i zajadanie pozniej zwierzatka ktore na mnie patrzylo? Niemozliwe. Pozostaje Frac, tam beda na pewno patroszone karpie kolo swiat

przelam sie ^^ nie patrz na niego, odwroc glowe wrzuc w miedniczke albo lepiej wiaderko zeby pola manweru nie mial, mniej wiecej wyceluj i po prostu wbij mu noz, dzgaj na oslep, na pewno cos wejdzie, bedziesz czula :], raz drugi, trzeci z ciekawosci zerkniesz co mu narobilas i juz bedzie po wszystkiemu :]
[/cytat]

I feel... ja wiem, że nie piszesz tego na poważnie, ale to jest poprostu okropne i nie humanitarne... :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 22:54  
Cytuj
no tak karpiowi to bardzo zrobi roznice :] to tak jak skazanemu na smierc przecieranie spirytusem reki przed zastrzykiem :] btw ile osob jednym puknieciem potrafi zabic rybe ?:] wiekszosc puka w leb i patrzy czy sie rusza a pozniej poprawia ^^ to jest bardziej humanitarne ?:]
edit:
CYTAT
Zabijanie karpi w domach najczęściej odbywa się nieprofesjonalnie. Według naukowców, najmniej bolesną formą jest całkowite ogłuszenie ryby przez uderzenie w głowę, a następnie wykrwawienie na śmierć. Ludzie jednak nie potrafią dobrze ogłuszyć ryby, przez co karp często budzi się jeszcze podczas usuwania łusek czy odcinaniu głowy.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 07:19  
Cytuj
Najlepszym sposobem jaki mi się udało poznać jest owinięcie karpia w gazetę, żeby się nie wywijał, wzięcie długiego i ostrego noża a następnie jednym zdecydowanym cięciem ucinamy mu głowę nawet nie zdąży "pisnąć".
W markecie nauczyłem się też uderzać karpia zaraz za skrzelami od góry. Tylko hupnie i po nim.
Zgadzam się, że to dźganie nożem przez ifeelgood to trochę przerażające ]:->

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 07:51  
Cytuj
CYTAT
Najlepszym sposobem jaki mi się udało poznać jest owinięcie karpia w gazetę, żeby się nie wywijał, wzięcie długiego i ostrego noża a następnie jednym zdecydowanym cięciem ucinamy mu głowę nawet nie zdąży \"pisnąć\".
W markecie nauczyłem się też uderzać karpia zaraz za skrzelami od góry. Tylko hupnie i po nim.
Zgadzam się, że to dźganie nożem przez ifeelgood to trochę przerażające ]:->


Dokładnie, dlatego moim zdaniem jeśli ktoś nie potrafi oprawić ryby w sposób humanitarny, a boi się jej jakości w sklepie. Powinien podjechać bezpośrednio do hodowcy. I tam ma wybór + patroszenie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 31 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 08:29  
Cytuj
ja dziękuję za karpie, są tłuste i mają dużo ości- nie kupuje już od x lat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »