NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Stalowa wola wybicia się na świeckość,
Posty: 10
Dołączył: 22 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 19:55  
Cytuj
15 miesięcy temu opublikowałem popularny artykuł "Stalowa Wola wybicia się na świeckość" o poczynaniach laickich prawicowego prezydenta miasta, który niespodziewanie znalazł się w awangardzie polityków, którzy egzekwują od Kościoła katolickiego przestrzeganie prawa i otwarcie sprzeciwiają się jego łamaniu.
Wielu wówczas z uznaniem pisząc o działaniach tego prawicowego polityka, wyrażało obawy, że za tak dużą odwagę zapewne zostanie ukarany w wyborach. Głośno było jakiś czas po tym o odcięciu się odeń prezesa PiSu, który wycofał dla Szlęzaka rekomendację partii i zrezygnował z popierania go, wystawiając własnego kandydata na prezydenta. Dlatego też z uwagą śledziłem wyniki wyborów samorządowych w Stalowej Woli. I okazało się, że się nic nie stało! Antyklerykalizm prezydenta pozostał ...bezkarny umiech W pierwszej turze Szlęzak otrzymał 45% głosów, a jego najpoważniejszy konkurent - z PiSu - 26% (PO i SLD zakończyły z paroma procentami). W drugiej turze Szlęzak wygrał zdecydowanie uzyskując 63% głosów. Brawo, panie prezydencie!
Więcej na http://www.racjo(...)p/s,6812

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 19:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 20:20  
Cytuj
Wychodzi na to że w Stalowej mieszka jednak sporo rozsądnych ludzi umiech

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 20:54  
Cytuj
accipiter
Dlatego też z uwagą śledziłem wyniki wyborów samorządowych w Stalowej Woli. I okazało się, że się nic nie stało! Antyklerykalizm prezydenta pozostał ...bezkarny

A co się miało stać?, Przecież Prezydent postępował zgodnie z prawem dba o dobro miasta.
Dziwne jest to, że Ci, co chcieli wyłudzić za darmo teren miejski są bezkarni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 21:04  
Cytuj
A co się miało stać?, Przecież Prezydent postępował zgodnie z prawem dba o dobro miasta.
Dziwne jest to, że Ci, co chcieli wyłudzić za darmo teren miejski są bezkarni.


Bo my mieszkamy i żyjemy w państwie prawa:-)))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 22:58  
Cytuj
jak to mawiaja madrzy ludzie - najlepsze interesy sa bez udzialu boga umiech Jest cos na rzeczy umiech

Nie wiem jednak czy p. Szlezak zasluguje na miaro antyklerykala (sam czesto odwoluje sie do bytu najwyzszego wiec zalozyc mozna, ze wierzy w wersji katolickiej). Nie chcial dac im ziemi i slusznie, ale nie zwalcza on ksiezy i kosciola w zaden sposob.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2010r. 23:09  
Cytuj
Szlęzak nigdy nie mówił że jest przeciw kościołowi. Przecież wspiera KUL. Tu chodziło o to że Warchoł i spółka zagarnęli działkę jak swoją. A to jest niezgodne z prawem i własnie przeciw temu występuje Szlęzak.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »