NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
NaviHeaven NA-5511, problem z elektryką
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 20:29  
Cytuj
Mam pytanie do osób co mają takie radyjko w swoim aucie, chodzi o podłączenie elektryki. Jak podłączyć zasilanie tego radia aby działało normalnie. Ja podłączyłem poprzez sparowanie czerwonego kabelka z żółtym jako + i czarny do masy jako -, problem polega na tym iż radyjko po wyłączeniu poprzez zdjęcie panelu rozładowuje po około 3-4 dniach akumulator praktycznie do zera. Nie wiem czy to wina radia czy też nieumiejętnego podłączenia, myślałem o zainstalowaniu wyłącznika odcinającego zasilanie radia no ale to trochę bez sensu chociażby dlatego, że za każdym razem kiedy bym włączał radio musiałbym ustawiać od nowa wszystkie zaprogramowane stacje radiowe. :/
Ma ktoś jakiś pomysł jak to ewentualnie inaczej zrobić ?
Z góry dzięki za porady umiech

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 20:29  
Cytuj

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 20:47  
Cytuj
zazwyczaj podlacza sie 2x plus - jeden po tzw. stacyjce i drugi podtrzymujacy pamiec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 20:58  
Cytuj
Witam.
Kolego jeśli nie jestes pewny czy radio pobiera samoczynnie prad to podejdz do kogos kto ma miernik i sprawdz. Co do radyjka to tak jak mówisz możesz zrobić wylacznik tylko od plusa a podtrzymanie pamieci podlaczyc pod aku. Wtedy radio bedzie pamietac stacje a i pradu nie bedzie pobierac.

Tu masz instrukcje do radia. Znajduje sie tu opis kostki.
http://www.scrib(...)kcja-obsługi-radio-Naviheaven-NA-5511

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 21:49  
Cytuj
Do borus992, na pewno pobiera prąd bo odkąd odłączyłem od niego bezpiecznik czyli nie używam od tygodnia w ogóle tego radia to akumulator zachowuje się normalnie pomimo ciągle występującej temperatury ujemnej a radyjko testowane było jeszcze jak temperaturka była powyżej 0 poza tym już wcześniej wyczytałem gdzieś na jakimś forum, że ktoś miał podobny problem lecz nie było na to odpowiedzi.
Dzięki za radę, spróbuję tak jak mówisz czyli podłączyć sam żółty a do czerwonego zrobić jakiś wyłącznik. Zdam relację za parę dni. umiech

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 21:50  
Cytuj
borus992, dzięki za instrukcję umiech

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »