NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
nauki przedślubne/przedmałżeńskie, aktualnie
Posty: 22
Dołączył: 15 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2011r. 13:00  
Cytuj
W której parafii w tej chwili odbywają się nauki przedślubne/przedmałżeńskie? Za 5 msc mam ślub, więc muszę je pilnie zrobić, ale nie mam pojęcia gdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2011r. 13:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sty 2011r. 13:18  
Cytuj
200 zł u księdza Warchoła - narzeczeńskie + przedślubne a jak nie to ks. Konik w domostawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2011r. 13:34  
Cytuj
CYTAT
W której parafii w tej chwili odbywają się nauki przedślubne/przedmałżeńskie? Za 5 msc mam ślub, więc muszę je pilnie zrobić, ale nie mam pojęcia gdzie.


Popytaj wśród znajomych gdzie najtaniej można opłacić ten haracz. Jak się trafi ksiądz w rodzinie to załatwi szybko i za friko.
Warchoła nie polecam bo drogo.

Tak btw to sama idea nauk przedmałżeńskich od faceta w sukience który żyje (teoretycznie) w celibacie - jak dla mnie niewypał. Ale to wolny kraj, macie co chcecie.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 2 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2011r. 16:50  
Cytuj
Ja robiłem w Bazylice co niedziele o 17-stej, z tego co pamiętam to dla wszystkich nie tylko dla parafian, płatne co łaska

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2011r. 18:37  
Cytuj
CYTAT

Popytaj wśród znajomych gdzie najtaniej można opłacić ten haracz. Jak się trafi ksiądz w rodzinie to załatwi szybko i za friko.
Warchoła nie polecam bo drogo.

Tak btw to sama idea nauk przedmałżeńskich od faceta w sukience który żyje (teoretycznie) w celibacie - jak dla mnie niewypał. Ale to wolny kraj, macie co chcecie.


Po co brać ślub kościelny jeśli nie akceptujesz zasad jakie tam panują. Przecież cywilny w zupełności wystarczy.
PS ja swoje nauki miałem u Kapucynów i wcale nie były to aż takie głupie nauki i nie tylko ksiądz tam był. Jeśli chodzi o sprawy seksu i antykoncepcji to akurat ksiądz tam się nie udzielał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Sty 2011r. 21:02  
Cytuj
Wiele lat temu miałem możliwość uczestniczenia w farsie zwanej naukami przedmałżeńskimi.
Było to u ks.Warchoła.Mogłem tego uniknąć ale moja przyszła się uparła abyśmy byli razem.Pośród kilku tzw.wykładowców,w mojej pamięci pozostała pani powiązana z pewną rozgłośnią.Jej wywody naukowe kładą na kolana.Otóz dla przykładu "Rozróżniamy naturalne metody regulacji poczęć oraz antykoncepcję".Czyli według niej naturalne metody zapobiegania zajściu w ciąże nie są antykoncepcją.
Inny przykład który rozwalał mnie intelektualnie:"Organizm kobiety produkuje jajeczko jako dom dla Jezusa.Kiedy nie dojdzie do poczęcia macica płacze krwawymi łzami i niektórzy mówią na to miesiączka".
Chce tylko dodać,że w kiedy byłem w ósmej klasie SP ksiądz(nie Warchoł) zorganizował nauki przedmałżeńskie dla chetnych tzn.od 8mej klasy wzwyż.Na jednym z "wykładów" puszczono wtedy film z detalami z usuwania ciąży.Kilka osób wtedy zemdlało.Pamiętam uśmiech klechy,który uważał,że zamierzony efekt został osiągnięty.
Z perspektywy czasu uważam,że tak stracony czas mogłem wykorzystać inaczej.Cóz wtedy musieliśmy pokazywać naszą wiarę.
Są trzy rzeczy do których nigdy nikogo nie namawiam-do samobójstwa,głosowania na polityków i bycia wierzącym,niezależnie od religii.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2011r. 01:36  
Cytuj
CYTAT
Na jednym z "wykładów" puszczono wtedy film z detalami z usuwania ciąży.Kilka osób wtedy zemdlało.Pamiętam uśmiech klechy,który uważał,że zamierzony efekt został osiągnięty.


Gdybyś (przedmówco) wiedział do czego są zdolni, ci tzw. przez Ciebie "klechy" sam byś zemdlał. - Po za tym niby się zgadza, oprócz braku znaków interpunkcyjnych (nagminnie brakuje spacji!!) ;) - To również jest obowiązujące w naszym języku chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 15 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2011r. 02:04  
Cytuj
pytanie brzmiało: gdzie obecnie są przeprowadzane (do końca lutego muszę mieć zaświadczenie), a nie co o nich myślicie ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Sty 2011r. 15:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Gdybyś (przedmówco) wiedział do czego są zdolni, ci tzw. przez Ciebie \"klechy\" sam byś zemdlał. - Po za tym niby się zgadza, oprócz braku znaków interpunkcyjnych (nagminnie brakuje spacji!!) ;) - To również jest obowiązujące w naszym języku chytry

Sporo wiem o ich osiągnięciach,ale nie to jest głównym tematem.
Co do interpunkcji-masz rację.Tłumaczę to tym,że jeszcze sporo muszę opanować, jezeli chodzi o pisownię w języku polskim.I jeszcze jeden powód,jakim był ból głowy, po udanej zabawie noworocznej.
Poprawności językowej,każdemu,przez cały rok.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 27 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2011r. 18:27  
Cytuj
Obecnie nauki napewno prowadzone są w Kociele Matki Bożej Krolowej Polski ale tam nic nie zdzialasz raczej i raczej na wszystkich trzba byc tych zajeciach. Ja w te wakacjie załatwilem nauki u Warchola, poszło sprawnie a nawet i bardzo i sprawnie i kosztoowala to mniej niz 100 zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sty 2011r. 20:08  
Cytuj
Ale za 200 nie chodzisz wogóle u tegoż samego księdza kolego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 27 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2011r. 20:22  
Cytuj
[cytat]Ale za 200 nie chodzisz wogóle u tegoż samego księdza kolego.[/cytat

Kolego, robiłem nauki w kopule w wakcjie 2010 roku, zapłacilem 80 zł a byłem tam łacznie 2 razy, 1 raz byłem w jakaś niedziele o 14 a 2 raz byłem juz pewnego dnia wieczorem na plebani odebrac papier

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »