NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
Opinie o szkołach podstawowych 11 i 12 w Stalowej,
Posty: 16
Dołączył: 15 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 12:05  
Cytuj
W tym roku moja córcia idzie do pierwszej klasy. Mam dylemat, do której szkoły ją posłać. Zastanawiam się nad 11 i 12, obie znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania. Może rodzice mogliby się podzielić swoimi opiniami na temat tych szkół: co sądzicie o kadrze pedagogicznej, czy jesteście zadowoleni z poziomu nauczania, a co na temat zajęć w świetlicy, zajęć dodatkowych itp. Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 12:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 1 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 12:42  
Cytuj
Też mam taki sam dylemat, tylko szkoły inne, bo waham się pomiędzy Jedynką a Czwórką.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 22:31  
Cytuj
11 - bo jest w niej klub płetwonurkowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 15 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 22:56  
Cytuj
CYTAT
11 - bo jest w niej klub płetwonurkowy.

Sorry ale Twoja odpowiedź to żenada :/ Chodzi mi o opinie Rodziców a nie głupoli, którzy wiedza wszystko :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2011r. 01:29  
Cytuj
ja mam 2 dzieci w 12 jest bezpiecznie na korytarzach i świetlica o k duża i jadalnia duża tam gotują a nie dowożą.Polecam panią Jurewicz i p.Helenkę Kołodziej.A znając 11 to tam jest troche labirynt na korytarzach można pobłądzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2011r. 17:44  
Cytuj
Niusia, a coś Ty taka ponura jak noc listopadowa?
Akurat jestem też rodzicem i zawsze ważne było dla mnie jakie formy zajęć pozalekcyjnych rozwijających pod wieloma względami oferuje szkoła. Szkoła nie ma być tylko siedzeniem w ławkach.
A jeśli chodzi o nurkowanie, to może być to bardzo ciekawa dla dzieci i młodzieży forma wychowania przez sport. A może ono dać np.:
- podniesienie poczucia własnej wartości,
- pokonywanie swoich ograniczeń zarówno fizycznych jak i psychicznych (może nawet w szczególności psychicznych);
- zdobycie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji (map, informacji historycznych dotyczących np. zatopionych obiektów);
- rozwijanie umiejętności myślenia analitycznego;
- rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów w sposób twórczy - niektórzy bulą za szkolenia w tym temacie w dorosłym życiu sporą kasę;
- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje i cudze zdrowie i życie;
- rozbudzanie zainteresowań, wzbudzenie pasji, poznawanie różnorakich, dziwnych organizmów w przedziwnych środowiskach- aspekt poznawczy jest po prostu nie do ocenienia;
- krzewienie zdrowego trybu życia;
- przełamywanie nieśmiałości, otwarcie się na nowe środowiska;
- budowanie więzi międzyludzkich;
- efektywne współdziałanie w zespole;
- ....
Pełno tego można by jeszcze wymieniać. W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież robią mnóstwo głupich rzeczy bo nie mają co ze sobą zrobić. Szkoła, która daje swoim uczniom alternatywę zdecydowanie wygrywa z innymi szkołami.
Więc szanowna Niusiu ... nie wypisuj bzdur zanim się nie zastanowisz.
P.S. Nurkowanie dozwolone jest od 8 lat - więc w podstawówce już jak najbardziej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 15 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2011r. 18:59  
Cytuj
Szanowny/a Andzin to, że w szkole jest klub płetwonurkowy nie będzie na pewno dla mnie priorytetem i myślę, że dla większości rodziców też nie. Ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że robisz im niezłą reklamę, może jesteś tam instruktorem/ką, nie ważne. Dla mnie ważniejsza jest atmosfera w szkole, jakie podejście mają nauczyciele do uczniów, jakie są zajęcia dodatkowe itp. Oczywiście, że siedzenie w szkole to nie tylko siedzenie w ławkach, nikt tak nie twierdzi. Chciałabym, aby moje dziecko czuło się tam dobrze, przecież spędzi tam "kilka lat". A jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe, to wybierze sama i jestem pewna, że to nie będzie nurkowanie ;P

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 15 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2011r. 19:02  
Cytuj
CYTAT
ja mam 2 dzieci w 12 jest bezpiecznie na korytarzach i świetlica o k duża i jadalnia duża tam gotują a nie dowożą.Polecam panią Jurewicz i p.Helenkę Kołodziej.A znając 11 to tam jest troche labirynt na korytarzach można pobłądzić.

Aga dziękuję za odpowiedź właśnie o to mi chodziło umiech Po rozmowach z kilkoma osobami i przeglądnięciu stron szkół na razie stawiam na 12 Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mix
mix
mix
Posty: 178
Dołączył: 13 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2011r. 20:15  
Cytuj
Ja mam syna w 12 i jestem bardzo zadowolona jest stołowka na miejscu panie gotują, duża świetlica (a właściwie dwie), bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych w ramach różnych projektów unijnych, do tego mleczko 3 razy w tygodniu + soki z owocami z tego co wiem tego niema w PSP 7 (owoców). naprawde super szkoła także pod względem kadry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 15 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 20:17  
Cytuj
Dziękuję forumowiczkom i forumowiczom za opinie. Już zapisałam moje dziecko do "12". Mam nadzieję, że szkoła spełni nasze oczekiwania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd: Stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2011r. 12:17  
Cytuj
Ehhh...witam...ja osobiście nie polecam 12 sama kiedys uczęszczałam do niej i nie byłam zadowolona...i słysząc teraźniejsze opinie na jej temat nie polecam.
Szkoła 11 jak najbardziej....tez uczęszczałam do niej....i w 100% byłam zadowolona. maja wiele zajęc dla dzieci, stołówka jest na pięć...gotują na miejscu....jest wiele wyjazdów krajoznawczych.... Są liczne wyjazdy do Niemiec i francji w celach nauki języka... Często goszcza zagranicznych ucznów...
Jest wiele zajęć pozalekcyjnych, np. sks...Są klasy sportowe...gdzie dzieci z zdolnościami sportowymi moga się rozwijać i proszę mi wierzyć, że nie są to tylko zajęcia w ramach lekcji i za to oceny pozytywne....organizowane zawody, znam wiele osób które dzięki tej szkole nadal kontynuują swoja kariere sportową....np. w kosza.
Klasy są przystosowane do danego działu nauki...zaopatrzone są w mnustwo sprzętu pomocnego dla młodego uczna dzięki czemu...malec może rozwijać swoją wiedze nie tylko z książek ale też w praktyce... Naprawdę polecam. Sama teraz mam dziecko i bez żadnego ale w przyszłości napewno zapisze go do 11.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2011r. 13:45  
Cytuj
Mam pytanie czy można założyć podanie o zapisanie dziecka w dwóch szkołach i kiedy wiadomo że jest przyjęte,czy jest problem z zapisaniem do szkoły z poza rejonu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »