NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 »
Spółdzielnia mieszkaniowa, Spółdzielnia mieszkaniowa
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2011r. 07:11  
Cytuj
No i gdzie to pytanie?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2011r. 07:11  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2011r. 16:47  
Cytuj
Drogi Wiktorze o co Ci chodzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2011r. 16:51  
Cytuj
Naprawdę nie widzicie, w którym miejscu tkwi pytanie i o co chodzi Wiktorowi?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2011r. 16:56  
Cytuj
CYTAT
No i gdzie to pytanie?



To ja zadam pytanie

jak to jest liczone i od czego zalezy?


Ja mieszkam w wiezowcu nalezacym do sp-ni na Okulickiego place za winde 7 zeta od osoby kuzyn mieszka na KEN 2 blok wspolnoty i za winde placi 11 zeta od osoby ja myslalem ze on we wspolnocie to taniej.





Jak bede miał chwile czasu to porównam moje składniki czynszu ze spółdzielni do jego ze wspólnoty jak na samej windzie 4pln róznicy to kto wie może być ciekawie.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2011r. 17:39  
Cytuj
Porównaj wszystkie opłaty. W naszej spółdzielni (okulickiego) PEC i woda są w czynszu. We wspólnocie mają chyba oddzielnie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 2 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2011r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
No i gdzie to pytanie?



To ja zadam pytanie

jak to jest liczone i od czego zalezy?


Ja mieszkam w wiezowcu nalezacym do sp-ni na Okulickiego place za winde 7 zeta od osoby kuzyn mieszka na KEN 2 blok wspolnoty i za winde placi 11 zeta od osoby ja myslalem ze on we wspolnocie to taniej.





Jak bede miał chwile czasu to porównam moje składniki czynszu ze spółdzielni do jego ze wspólnoty jak na samej windzie 4pln róznicy to kto wie może być ciekawie.






Po pierwsze - na KEN 2 jak jeszcze należeliśmy do SBM to za windę płaciliśmy jakieś 11.60zł, czyli po utworzeniu Wspólnoty jest trochę taniej.
Po drugie - Wiktor, pomyśl trochę, mieszkasz w wieżowcu, który ma 10 pięter, a na KEN 2 jest średnio 5 pięter w każdej klatce, więc wartość za windę rozkłada się na ok. 2 razy mniejszą liczbę ludzi. Więc patrząc od tej strony gdyby KEN 2 też było wieżowcem to płaciłoby ok. 5,50 zł na osobę za windę.
Wniosek - u Ciebie Wiktor jest o 1,50 drożej!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2011r. 08:48  
Cytuj
Wczoraj słyszałem, że Spółdzielnia Mieszkaniowa znowu szykuje swoim członkom nowy prezent, oczywiście podwyżki czynszu.

Obecnie utrzymanie mieszkania w naszym mieście jest droższe niż w Warszawie.
Spółdzielnia obecnie to rozrastający się w administrację kołchoz grupy ludzi, która nie umie nim zarządzać, proste nie ma ludzi niezastąpionych. To towarzystwo jak najszybciej trzeba przewietrzyć.
Musimy sobie wreszcie uświadomić, że to my członkowie spółdzielni jesteśmy jej właścicielami i to my ten cały bajzel utrzymujemy.

Na następne walne zebranie powinno pójść jak najwięcej członków Spółdzielni i mądrze głosować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2011r. 20:32  
Cytuj
Zgadzam się z Mośkiem !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2011r. 21:01  
Cytuj
Zgadzać się z przedmówcą to mało , trzeba jeszcze poświęcić wolną sobotę i pójść na walne zebranie , a to zazwyczaj robi ok 60-80 osób(na ponad 11000 uprawnionych) członków ,nie licząc członków będących jednocześnie pracownikami spółdzielni którzy oczywiście na takim zebraniu są w pracy zgodnie z zarządzeniem CARYCY =PREZESKI dbającej o swój stołek i głosujących jak im szefostwo każe :-(
Chcecie coś zmienić ? zorganizujcie sąsiadów i znajomych , z moich kilkuletnich obserwacji wynika że wystarczyłoby ok 200 osób aby odwołać niekompetentny zarząd .

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Sie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2011r. 22:17  
Cytuj
Cytuje aqua: \"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.\" Józef Piłsudski
**************************
Zgadzam się. Piłsudski w ogóle miał wiele celnych ( trochę nieprzystojnych powiedzonek).
Co to d... - "Choćbyś nie wiem jak się wykręcał - dupcia zawsze zostaje z tyłu"...
Nota bene Piłsudski miał ówczesny skłócony parlament w tak ciężkim mniemaniu, że jak przemawiał do nich - to stał tyłem.
Bali się go i nawet nie protestowali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2011r. 14:31  
Cytuj
Przekonaliście mnie. Przyjdę na zebranie. Tylko dajcie znać na tym forum kiedy .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2011r. 20:42  
Cytuj
Ogłoszenia o zebraniach będą pewnie jak zwykle wcześniej na klatkach i w prasie bo zawsze dają czas na zapoznanie się ze sprawozdaniem z działalności w administracjach .
Zazwyczaj zebrania były w czerwcu , myślę że tak z końcem maja można się już spodziewać jakiejś informacji.
A wybierając się na zebranie nie zapomnij zaprać ze sobą sąsiadów zawsze to w grupie raźniej ;-)

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2011r. 22:32  
Cytuj
CYTAT
Mozets

Cytuje aqua: \"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.\" Józef Piłsudski
**************************
Zgadzam się. Piłsudski w ogóle miał wiele celnych ( trochę nieprzystojnych powiedzonek).
Co to d... - "Choćbyś nie wiem jak się wykręcał - dupcia zawsze zostaje z tyłu"...
Nota bene Piłsudski miał ówczesny skłócony parlament w tak ciężkim mniemaniu, że jak przemawiał do nich - to stał tyłem.
Bali się go i nawet nie protestowali.


Mozets wiesz zapwene z doświadczenia że dupa dupie nie jest równa.

Wracając do tematu powiem słowa aqua1956 wybierając się na zebranie nie zapomnij zabrać ze sobą sąsiadów zawsze to w grupie raźniej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2011r. 07:54  
Cytuj
Zaczynam się też trochę interesować co i jak w naszej S.M. się dzieje.
Może mi ktoś powie kiedy są wybory do Rad Osiedlowych, wydaje mi się że od tego my mieszkańcy musimy zacząć, potem czyścić dopiero dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2011r. 18:21  
Cytuj
leoniasty = pilnuj terminu wybory do rad osiedli są w tym roku , bodaj w kwietniu ale nie jestem pewien ale na pewno powinny pojawić się ogłoszenia na klatkach

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 18:27  
Cytuj
w sobotę postaram się coś więcej napisać o wyborach do Rad Osiedli! A może macie jakieś informacje na ten temat to piszcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 21:09  
Cytuj
wie ktoś kiedy będą rozliczenia za PEC i wodę?

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2011r. 13:32  
Cytuj
Nie bylo to jakos w lutym marcu tak mi sie wydaje odnosnie rozliczenia za PEC, a co do wyborow Rad Osiedla beda cos kolo kwietnia chyba pewno przed Walnym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2011r. 08:37  
Cytuj
Z rozmów z ludźmi widzę, że zainteresowanie sprawami Spółdzielni Mieszkaniowej a zwłaszcza kosztami jej utrzymania jest coraz większe.
Powinno to się odbić na zwiększonej frekwencji na Walnym Zebraniu i wyborach do Rad Osiedlowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ccc
ccc
ccc
Posty: 10
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2011r. 11:18  
Cytuj
Do Mosiek !

A znasz taką krainę szczęśliwości, w której po podwyżce Vatu, prądu, wody i innych mediów nie wzrasta czynsz ? Daj natychmiast namiar to się przeprowadzam !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2011r. 11:27  
Cytuj
CCC-pracowniku S.M. wiesz że po budynku S.M w czasie pracy bezmyślnie z nudów plątają się jej pracownicy ,że podczs pracy robią zakupy w okolicznych sklepach. O czym to świadczy, jest ich za dużo ,S.M. jest zle administrowana.
Dlatego to trzeba zmienić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ccc
ccc
ccc
Posty: 10
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2011r. 11:29  
Cytuj
Mośku !!!

Jestem prywatnym przedsiębiorcą, mam własną firmę a w spółdzielni tylko mieszkam !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ccc
ccc
ccc
Posty: 10
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2011r. 11:30  
Cytuj
Mośku !

A gdzie odpowiedź na pytanie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2011r. 11:43  
Cytuj
Dostałeś ją, mądre administrowanie, zmniejszenie kosztów, mniejsze pobory dla pracowników, nawet zwolnienia pracowników. Wtedy te podwyżki będą mniej dokuczliwe tym samym czynsz będzie tańszy i więcej osób będzie mogło go płacić.
Jestes prywatnym przedsiębiorcą to powinieneś wiedzieć gdzie się szuka oszczędności i gdzie one najczęściej są ukryte.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2011r. 15:15  
Cytuj
Z tego co mi wiadomo rozliczenia z nowymi książeczkami powinny być rozniesione do końca misiąca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »