NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Telefonia ERA - naciagacze,
Posty: 100
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 18:51  
Cytuj
Witam.
Jestem pewien ze tysiace moglo pasc ofiara tych naciagaczy.

Sprawa wyglada tak:
Kilka dni temu otrzymalam fakture z firmy ERA - i zaciekawily mnie na rachunku szczegolowym pozycje: WAP Specjalny - Milion.
Takie pozycje byly co kilka dni, nie raz codziennie.
Kazda taka pozycja to 4,88 zl do placenia.
Tylko najlepsze w tym wszystkim jest to ze ani ja ani nikt nie wysylal tych SMSow.
Od razu zadzwonilam do Biura Obslugi klienta - gdze Pani szybko mi powiedziala ze dokonalem sbuskrypcji konkurus - w wyniku ktorej otrzymuje codzinnie lub co kilka dni SMSy, za ktore to ja musze placic.
Najciekawsze jest samo dokonanie subskrypcji: ktos do mnie zadzwonil i nacisnalem pod odebraniu rozmowy przycisk 1 (tak mi powiedziala Pani w BOA)- i tym samym subskrypcja sie dokonala - bylem tego nieswiadomy, jak zapewne wiekszosc osob - po za tym jak tlyko uslusze w sluchawce ze ktos cos mi oferuje czy chce sprzedac to sie rozlaczam - widac przez przypadek musialem wcisniej klawisz 1.
Najgorsze jest to ze w taki sposob rozne firmy wyludzaja od ludzi pieniadze.

Pani w BOA caly czas podczas rozmowy przekonywala mnie ze to nie ERA jest winna tylko firma ktorej oni udostpeniaja numer SMSowy i ERA z tym calym konkursem (procederem nie ma nic wspolnego) - wiec powiedzialem ze jak nie ma nic wspolnego to niech wykresla mi z faktury kwote za te SMS (w tamtym miesiacu ponad 100 zl - i w tym juz sie troche nazbieralo).
Na co Pani mi powiedziala ze nia ma takiej mozliwosci - ze w ramch tego ze moglem nie wiedziec o tym wszystkim i tym samym wlaczyc usluge nieswiadomie - zaporonowala mi gratisowo 100 darmowych minut w przyszlym okresie roliczeniowym - to wydalo mi sie podejrzane - bo jak mi firma moze dac cos gratis jesli nie ma nic wspolnego z tym "uszustwem".

Wiec powiedzialme jej co o tym wszytkim mysle - i ze jesli oni nie sa za to wszystko odpowiedzialni to niech mi wskaza kto jest - Pani wskazala mi firme Mobile Formats.

Po rozmowie od razu weszlem na Internet i znalazlem strone tej firmy gdzie przeczytalem od razu na stronie glownej:

"Firma MobileFormats uprzejmie informuje, że loteria promocyjna pod nazwą: "Czy stałeś się dzisiaj Milionerem" jest zorganizowana przez MobileFormats Sp. z o.o., na zlecenie Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp.z o.o , operatora marek: ERA, Heyah i Tak Tak."

Wiec okazalo sie ze Pani klamala bo to wlasnie nie ta firma (MobileFormats) a ERA wymyslila caly ten proceder oszukiwania ludzi i zlecila jego wykonanie innej firmie.

Ciekawa jestem ile pieniedzy wyludzili lub chca wyludzic od swoich klinetow ?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 18:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 18:55  
Cytuj
Jak sie nie czyta regulaminu konkursu sms to tak jest, trzeba było od razu interweniowac a nie czekać.
Sondaż prezydencki robiła firma dla danej parti i nie oznacza to wcale że to wa partia za niego odpowiada

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 19:32  
Cytuj
Było kiedyś o tym głośno, był materiał w którychś wiadomościach i pisali coś w jakimś tygodniku; trochę to chamskie, ale uczciwe. A pani z Ery dobrze ci powiedziała, bo to nie Era wysyłała smsy i wymyśliła cały konkurs.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 19:47  
Cytuj
w orange jest to samo mamuśka dostała taki sms Masz 1 wiadomosc od Orange:wyslij SMSa o tresci ORANGE na 60400.To kosztuje tyle, co zwykly SMS. Odpowiedz bedzie bardzo zaskakujaca!100% prawda! Reg.orange.pl

oczywiscie odpisała i każdy sms który do niej przyszedł w ty konkursie odliczał jej z konta prawie 5pln zorientowała sie i deaktywowała udział w tym konkursie.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 20:23  
Cytuj
CYTAT
Jak sie nie czyta regulaminu konkursu sms to tak jest, trzeba było od razu interweniowac a nie czekać.
Sondaż prezydencki robiła firma dla danej parti i nie oznacza to wcale że to wa partia za niego odpowiada

Jakiego regulaminu.

Od Pani z ERY dowiedzialem sie ze te SMY ktore oni mi wysylali co jakis czas zostaly aktywowane w taki sposob ze ktos do mnie zadzwonil - i wcsikajac 1 z klawiatury telefonu aktywowalam ten caly proceder.
A bylo to tak ze jak ktos (automat zadzwonil) to do razu chcialem sie rozlaczyc i widac przez przypadek wcisnalem przed tym 1.

Zrozumialabym jakbym sama cos aktywowalala przez wyslanie SMSa - ale ja nie wysylalam zadnego SMSa.
Wiec niech ktos nie wyskakuje mi tekstami o czytalniu regulaminu !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 20:34  
Cytuj
do Julia34 , zbocze troche z tematu ale jakiej w koncu jestes PŁCI ? raz jest -łem a raz -łam ... ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 20:37  
Cytuj
Likterowki zrobilam :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 20:40  
Cytuj
ot zwykła ciekawość , wybacz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 20:58  
Cytuj
Jestem w Erze..chyba juz 5 rok . Narazie nie mam powodu zle pisac o nich . Ale gdyby przyszedl mi rachunek z takimi dzwinymi sumami za dziwne smsy czy inne sulgui a oni by sie tak tlumaczyli to zrobilbym tak...nie zaplacilbym poprostu rachunku az do wyjasnienai sprawy i wycofania przez nich takiej bzdurnej faktury ..gdyby straszyli odcieiem telfonu..niech odcinaja .Zostanie Wam aparat telfoniczny ..numer mozecie przeniesc do innej sieci . I wkoncu to oni beda wiecej stratni bo nie dosc ze straca klienta to jeszcze taka osoba zrobi im zla reklame wsrod rodziny..znajomcyh..albo na necie .

Wedlug nie najwieksi zlodzieje i kretacze to orange..ich nikt nie przebije w kretactwie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2011r. 21:10  
Cytuj
W Orangutanie to samo.. Tych dwóch sieci bym unikał jak ognia.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 02:09  
Cytuj
CYTAT
Jestem w Erze..chyba juz 5 rok . Narazie nie mam powodu zle pisac o nich . Ale gdyby przyszedl mi rachunek z takimi dzwinymi sumami za dziwne smsy czy inne sulgui a oni by sie tak tlumaczyli to zrobilbym tak...nie zaplacilbym poprostu rachunku az do wyjasnienai sprawy i wycofania przez nich takiej bzdurnej faktury ..gdyby straszyli odcieiem telfonu..niech odcinaja .Zostanie Wam aparat telfoniczny ..numer mozecie przeniesc do innej sieci . I wkoncu to oni beda wiecej stratni bo nie dosc ze straca klienta to jeszcze taka osoba zrobi im zla reklame wsrod rodziny..znajomcyh..albo na necie .

Wedlug nie najwieksi zlodzieje i kretacze to orange..ich nikt nie przebije w kretactwie

ja w erze na abonament jestem 11 rok, telefon, a od jakiegos czasu blueconnect i teraz z przyjemnoscia im podziekuje za uslugi, jak play nie bylo to alternatywa byla srednia - same śmieci, w play dostane 2X wiecej minut i za free siec/stacjonarne na czas trwania umowy, nawet sie nie ma nad czym zastanawiac :] a o ichniejszym modemie/blueconnect to moglbym chyba ksiazke napisac tak mnie k...ica czasami zalewala

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 09:47  
Cytuj
w erze jestem juz 9 lat i ruzne mialem przygody , korzystalem z gg w telefonie co mialo byc platne jednorazowo a pobieralo mi oplaty za korzystanie z wap, co ja sie nadzwonilem... ale reklamacja w koncu sie udala... z tym MILIONEM i opatam za wap to tez to przerabialem w dodatku bylem za granica a roming jest drogi... Kolejna sprawa jest zmiana operatorow do ktorych mam minuty w ramach abonametu do wszyskich oprocz play a dowiedzialem sie o tym z faktury oczywiscie.... jeszcze pol roku i zegnam sie z era , starczy tego umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 10:35  
Cytuj
CYTAT
ifeelgood
ja w erze na abonament jestem 11 rok, telefon, a od jakiegos czasu blueconnect i teraz z przyjemnoscia im podziekuje za uslugi, jak play nie bylo to alternatywa byla srednia - same śmieci, w play dostane 2X wiecej minut i za free siec/stacjonarne na czas trwania umowy, nawet sie nie ma nad czym zastanawiac :] a o ichniejszym modemie/blueconnect to moglbym chyba ksiazke napisac tak mnie k...ica czasami zalewala


och ...cieszę się,
że nie jestem sama
też Erze ślicznie podziękuję w tym roku
za te ich promocje nie"opłacalne"
a ze mną do play'a odejdzie conajmniej 5 osób z rodziny

im tak zależy na kliencie
jak mi na zeszłorocznym śniegu
do tego będą użytkownicy napychać kieszonki
operatorowi z Niemiec umiech

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 12:23  
Cytuj
do qaz09877

Witaj.
W jaki sposob poradziles sobie z reklamacja o Milion ?

Ja wlasnie nie wiem czy pisac pisma do nich czy do tej firmy ktorej zlecili zorganiowanie konkursu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 14:09  
Cytuj
a nie z tym sie nic nie da zrobic trzeba placic umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 23 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 15:48  
Cytuj
Temat poruszany chyba każdym forum. Czytałem już o pozwach zbiorowych więc może coś ruszy.
8 lat u nich byłem i pamiętam okres jak oszukiwali na rachunkach.

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 20:22  
Cytuj
Moim zdaniem Era to dzidostwo jakich malo,za 100złnetto w taryfie dla firm mialem tyle co teraz w Play'u za 60zł, poza tym, jesli chodzi o Play to na stacjonarne i do Play jest bez limitusmiech2 co za tym idzie zrezygnowałem z telefonu stacjonarnego w domu.Nie bede pisal o niespodziankach jakie mialem ze strony Ery bo kazdy podobny temat przerabiał, jak na dzien dzisiejszy Play jest bezkonkurencyjny!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 20:42  
Cytuj
Z takim rachunkiem nalezy zgłosic sie do UOKiK oraz rzecznika praw konsumenta. Chociaż sprawa wydaje się oczywista, to jest szansa na może nie odzyskanie kasy co karę finansową.
Polecam również liste zakazanych klauzul w umowach dostepnych na stronach Uokik.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 11 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2011r. 20:45  
Cytuj
mialam tam abonament przez 4 lata i nigdy więcej!!! pozniej przeszlam do orange i playa i powiem szczerze ze odrazu poczulam ulge na rachunkach mimo ze w erze próbowalam roznych taryf. Era jest poprostu droga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2011r. 09:53  
Cytuj
Wystarczy tylko wysłać smsa pod DARMOWY numer 80888 o treści NIE i nie przeczytacie więcej na swoich wyświetlaczach o możliwości wygrania Mercedesa i innych promocji od Ery. Mam nadzieję, że choć kilka osób skorzysta z tej informacji umiech

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2011r. 18:46  
Cytuj

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2011r. 19:47  
Cytuj
CYTAT
Kłopot jest w tym, że w reklamie tej loterii jest jasno zaznaczone, ile ona kosztuje - tzn. te 4 zł dziennie. Więcej, w każdym smsie pisało, żeby zakończyć tę całą zabawę trzeba wysłać smsa STOP. Wychodzi na to, że ludzie faktycznie nie umieją czytać ze zrozumieniem, skoro nie zablokowali po pierwszym smsie tej tyrady, tylko czekali do końca miesiąca. I ja tego nie rozumiem, ba, nawet UOKiK zaznaczył w piśnmie odnośnie tej loterii wklaśnie to, że informacje o płatnościach były jasne. Z drugiej strony pokazuje, że zasady nie były jasne dla tak wielu ludzi, że jest to dziwne.


to było w komentarzach. Nie mam telefonu z ery ale dziwne że ludzie nie czytają tego co otrzymują.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 5 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2011r. 18:57  
Cytuj
CYTAT
Wystarczy tylko wysłać smsa pod DARMOWY numer 80888 o treści NIE i nie przeczytacie więcej na swoich wyświetlaczach o możliwości wygrania Mercedesa i innych promocji od Ery. Mam nadzieję, że choć kilka osób skorzysta z tej informacji

nie wystarczy wysłać sms bo to działa na krótko
ja nigdy nie odpowiadałam na tego typu smsy a co miesiąc doliczano mi kasę za kilka sms specjalnych era premium.
faktycznie nic się z tym nie dało zrobić wielokrotne moje reklamacje nie zostały uwzględnione.
bez żalu pożegnałam się z erą naciągaczką

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »