NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
poszukuję książek,
Posty: 167
Dołączył: 27 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2011r. 22:25  
Cytuj
Witam. Poszukuję książek o stalowej woli i okolicach a dokładnie etymologię nazw miast. Znacie może tytuły jakichś książek? Byłam w miejskiej bibliotece na Okulickiego i w Rozwadowie i mam tylko 3 książki, z których i tak jasno nie wynika jak powstała no nazwa Stalowa Wola. Potrzebne mi to do pracy maturalnej. Jeśli wpadnie wam do głowy jakiś tytuł książki, którą znajde w mieście to bardzo bym prosiła podać. umiech

Niestety, przyszłość nigdy nie przychodzi - zawsze jest teraźniejszość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2011r. 22:25  
Cytuj

Niestety, przyszłość nigdy nie przychodzi - zawsze jest teraźniejszość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 17 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2011r. 22:40  
Cytuj
CYTAT
Witam. Poszukuję książek o stalowej woli i okolicach a dokładnie etymologię nazw miast. Znacie może tytuły jakichś książek? Byłam w miejskiej bibliotece na Okulickiego i w Rozwadowie i mam tylko 3 książki, z których i tak jasno nie wynika jak powstała no nazwa Stalowa Wola. Potrzebne mi to do pracy maturalnej. Jeśli wpadnie wam do głowy jakiś tytuł książki, którą znajde w mieście to bardzo bym prosiła podać. umiech


Nazwa miasta Stalowa Wola z tego co pamiętam wzięła się stąd, że ludzie budujący Hutę i COP wkładali wiele wysiłku w tworzenie całego tego okręgu, a tym samym mieli "Stalową Wolę" w swoim działaniu jakoś tak ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 00:32  
Cytuj
Zainteresuj się książkami W. Gaja-Piotrowskiego. Ogólnie to chyba Ignacy Mościcki najpierwszy użył tego zwrotu, że budowa naszej huty to stalowa wola narodu polskiego. Jakoś tak chyba kiedyś gdzieś przeczytałem.

Muzułmanie nie są zacofanymi fundamentalistami, po prostu taką mają tradycję, ty niepoprawna politycznie świnio! (c) nonsensopedia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 27 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 21:44  
Cytuj
Musze to mieć z książek, żeby potem opracować bibliografię. Byłam w księgarniach i nie ma właśnie tych książek, albo są wypożyczone albo nie na temat

Niestety, przyszłość nigdy nie przychodzi - zawsze jest teraźniejszość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »