NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Otwarcie rynków pracy w Niemczech i Austrii,
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 13:09  
Cytuj
Jak myślicie, czy po 1 maja tego roku nastąpi coś podobnego, co nastąpiło po 1 maja 2004 roku? Chodzi o to, że w widoczny sposób ubędzie ludzi u nas. Z naszych terenów bliżej jest do Austrii. Wyjadą ludzie aktywni zawodowo. Co się stanie z Polską? Kto zapracuje na powiększającą się 500 tysięczną armię urzędników? Kto zapracuje na emerytury dla powojennego wyżu demograficznego, który właśnie wchodzi w wiek świadczeń?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 13:09  
Cytuj

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 13:13  
Cytuj
Iś suchen arbajten za ajne ojro sztunda Iś kannen ales machen
Iś kajne esen unt trinken und szlafen nur arbajten her bałer Iś kopen ogroden,zamiatanen ssztrasen,arbajten na budowen Is bin gut polaken i szprechen gut dojczland....(Wypowiedż autentyczna przypadkowo spotkanych polakow w BRD)

http://bizne(...)MS5qcw==

smiech2smiech2smiech2

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 15:53  
Cytuj
Szacuje się że wyjedzie około 400 tyś. Podejrzewam że większa ilośc wyjedzie do Niemiec - większy rynek pracy.
Osobiście mysle ze te 400 tysia to tak w pierwszym roku da nogę, później zadomowią się i pościągaja swoich znajomych i rodziny. Uwazam ze tak w ciągu trzech lat wyjedzie około miliona...

Wyborco a co się dziwisz że ludzie wyjeżdżają? Co mają tutaj z głodu umierać? czy pracowac na umowe zlecenie za 1000 netto?
Sam już się rozglądam za pracą w Niemczech zwyczajnie nie chce mi się tyrać na szefa za najniższą krajową nierzadko po 10h dziennie. Jak ktoś będzie chciał namiary jak sie zwolnie to napiszęumiech ale pracodawcy nie polecamumiech
Jak będzie autostrada to 10h i jestem w Niemczech...
Wiem że to niepatriotyczne ale z głodu z apatriotyzm nie myśle umierać w tym kraju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 21 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 16:19  
Cytuj
i nic tu nie zmienią żadne wybory, zmiana władzy itp, POpaprańce widać jak rządzą, same podwyżki, nowe podatki jak jest gdzieś możliwość i kombinowanie jak dotrwać do kończącej się kadencji poprzez zabieranie NASZYCH pieniędzy odłożonych na emerytury.
Pisuary to same w większości nawiedzeni idioci, którzy będą tylko karać za byle pierdoły i chętnie zrobiliby z tego kraju nieoficjalne państwo policyjne.
Czerwoni zamiast myśleć o ludziach to gadaliby tylko o strasznych problemach ciotowatych i kraj pod ich rządami w krótkim czasie zamieniłby się w drugą holandie, ale nie w tą bogatą tylko w tą różową, o problemach zwykłych ludzi nik by nie mówił bo największymi problamami tego kraju by było to że pedała ktoś nazwał ciotą.
reszty nie wymieniam bo są tylko pionkami.
dziękuję dobranoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 17:27  
Cytuj
Wyjedzie ze STW napewno dużo ludzi. Bo co tu szukać w takim ,,mieście''? W firmach przyjęcia po znajomości, otwierane są duże sklepy, w których płace są takie że Bój się Panie Boże. Prezydent ciągle opowiada, że Stadt się prawidłowo rozwija. Jakoś zupełnie tego nie widać. W Starostwie też niezły kabaret, szkoda mówić tu o zarobkach tzw. ,,szefa'' bo to szkoda nerwów. Sam od maja wybieram się do Niemiec, bo czego tu szukać? Pozdrawiam D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 18:17  
Cytuj
ze Stalowej z pewnoscia wyjedzie troche osob , najwiecej jednak z Wielkopolski , Slaska , Pomorza,Malopolski etc. Jezeli ceny sa porownywalne badz nizsze , a zarobki o wiele wyzsze - zalezy jakie sa kwalifikacje , to po ma sie meczyc czlowiek za tysiac zloty

Rzad uspokaja i mowi o 400 tysiacach w ciagu 3 lat , juz teraz w Niemczech mieszka ponad 3 mln Polakow i niech kazdy z nich zalatwi prace przynajmniej jednej osobie . Tutaj bezrobocie wynosi prawie 14 procent, w Niemczech 7 wiec rozna jest dwukrotna. Na pierwszy rzut oka Polska traci ale czesc ludzi wroci i otworzy firmy , bo zapoznaja sie z lepsza technologia ; wiekszosc bedzie przesylac pieniadze do starego kraju , co zwiekszy popyt wewnetrzny .
Niemcy przyjmuja do siebie gimnazjalistow z Wielkopolski , Slaska , oferujac im darmowa szkole, kieszonkowe w wysokosci 500 euro i gwaracje zatrudnienia . Mlody czlowiek ,ktory w wieku 15 lat zarabia wiecej niz jego rodzice mieszkajacy we Wroclawiu , dlugo nie bedzie sie zastanawiac gdzie podjac prace umiech . Z tego co sie orientuje rzad Polski nie ma zadnego programu dla Ukraincow , Bialorusian zachecacajego do pracowania na dobro Rzeczypospolitej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2011r. 20:20  
Cytuj
Prawda jest taka że młodzi w tym kraju nie mają przyszłości jak 1 na 10 znajdzie uczciwą pracę to jest dobrze. Będą wracać i zakładac firmy... ok niech wracają tylko pytanie ile rynek potrzebuje firm budowlanych remontowych czy hydraulicznych.
Syn jest w Anglii i jak mu mówie przyjedź przejmiesz interes to mówi tato ja wiem że żyję a moje dzieci kiedyś mi podziekuja za to że zostałem. Serce pęka ale taka prawda. Rząd nie ma totalnie nic do zaproponowania młodym by zostali. Na zachodzie mają większą kasę na dziecko niż w Polsce wypłaty więc o czym tutaj mówimy, a ceny są podobne jak u nas.
Jeździłem za komuny do pracy i gdybym był teraz młody nie zastanawiałbym się przez moment tylko wsiadał w auto i jechał granice są otwarte. Własnie za zarobione na zachodzie pieniądze założyłem firmę. Mlodzi jedżcie bo tutaj nic się nie dorobicie. Wyjedziecie zdobędziecie doświadczenie, będziecie mieli inne spojrzenie na świat będziecie chcieli powrócicie nie to nie - lepiej się decyduje jak się ma kasę. Amen

Pytam się rudy gdzie te cuda?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 14 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2011r. 12:36  
Cytuj
CYTAT
Prawda jest taka że młodzi w tym kraju nie mają przyszłości jak 1 na 10 znajdzie uczciwą pracę to jest dobrze. Będą wracać i zakładac firmy... ok niech wracają tylko pytanie ile rynek potrzebuje firm budowlanych remontowych czy hydraulicznych.
Syn jest w Anglii i jak mu mówie przyjedź przejmiesz interes to mówi tato ja wiem że żyję a moje dzieci kiedyś mi podziekuja za to że zostałem. Serce pęka ale taka prawda. Rząd nie ma totalnie nic do zaproponowania młodym by zostali. Na zachodzie mają większą kasę na dziecko niż w Polsce wypłaty więc o czym tutaj mówimy, a ceny są podobne jak u nas.
Jeździłem za komuny do pracy i gdybym był teraz młody nie zastanawiałbym się przez moment tylko wsiadał w auto i jechał granice są otwarte. Własnie za zarobione na zachodzie pieniądze założyłem firmę. Mlodzi jedżcie bo tutaj nic się nie dorobicie. Wyjedziecie zdobędziecie doświadczenie, będziecie mieli inne spojrzenie na świat będziecie chcieli powrócicie nie to nie - lepiej się decyduje jak się ma kasę. Amen

\chyba warto posluchac starszych i dac noge

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »