NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Dzikie kaczki,
Posty: 94
Dołączył: 5 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 19:52  
Cytuj
Witam Państwa,
Chciałem zorientować się czy ktoś miał podobny problem. Otóż na moją działkę przylatują dwie dzikie kaczki, mam dwa spore psy (na łańcuchach w kojcach), które dostają szału jak tylko te kaczki się zjawią. Dzisiaj jeden zerwał łańcuch, a drugi sforsował, plecione ogrodzenie, kaczki oczywiście uciekły. Kosztuje mnie to trochę nerwów i wysiłku, w związku z tym moje pytanie. Czy mogę te kaczki zastrzelić (wiatrówka nie broń ostra) ? Jeżeli tak czy muszę to zgłaszać w jakimś urzędzie lub kole łowieckim, czy mogę je zwyczajnie "strącić" i puścić do nich psy. Z uwagi na życzliwych sąsiadów wolę się najpierw upewnić.
Pozdrawiam serdecznie,
Darek
PS Nie wiem czy będzie to potrzebne ale w załączniku przesyłam zdjęcie tych kaczek http://wyslijplik.pl/download.php?sid=pf3F0HZ5 D.

\"Bóg zsyła na ludzi cierpienie w różnych celach. Bywa tak, że cierpienie dziecka jest jedynym sposobem, by rodzice stali się dobrymi ludźmi\" - mirek777, Stalowa Wola, 19 Cze 2011r.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 19:52  
Cytuj

\"Bóg zsyła na ludzi cierpienie w różnych celach. Bywa tak, że cierpienie dziecka jest jedynym sposobem, by rodzice stali się dobrymi ludźmi\" - mirek777, Stalowa Wola, 19 Cze 2011r.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1767
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 20:00  
Cytuj
a może zastrzel psy, łatwiej trafić jak siedzą w kojcu i jeszcze na łańcuchach....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 20:07  
Cytuj
Na mój ogląd to są bażanty.

Muzułmanie nie są zacofanymi fundamentalistami, po prostu taką mają tradycję, ty niepoprawna politycznie świnio! (c) nonsensopedia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 20:13  
Cytuj
Przecież to łabędzie smiech2

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 5 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 20:13  
Cytuj
CYTAT
a może zastrzel psy, łatwiej trafić jak siedzą w kojcu i jeszcze na łańcuchach....

nie dość że starzec to jeszcze mędrzec - gratulacje
bezpośredni link do zdjęcia
http://i52.tinypic.com/qsnwh3.jpg
CYTAT
Przecież to łabędzie smiech2

ja się na ptakach nie znam nie robi mi to różnicy, proszę mi powiedzieć czy mogę je odstrzelić?, albo jak inaczej się ich pozbyć.

\"Bóg zsyła na ludzi cierpienie w różnych celach. Bywa tak, że cierpienie dziecka jest jedynym sposobem, by rodzice stali się dobrymi ludźmi\" - mirek777, Stalowa Wola, 19 Cze 2011r.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 4 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 20:47  
Cytuj
nie polecam strzelac bo to jest karalne. Po prostu zgłoś to do odpowiednich służb zajmujących się zwierzętami i czekaj niech oni coś zrobią.. A ogólnie sądzę że te łabędzie kiedyś były na piaskarni w Pysznicy ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 20:50  
Cytuj
Nie zabijaj ich. Niech sobie żyją. A jak psy mają nerwicę, to daj im Relanium albo innego psychotropa.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 20:52  
Cytuj
Możesz powiedzieć że Ci sie pomyliło i z tych indyków będzie wspaniałe pieczyste.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 6 Sty 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 20:53  
Cytuj
łabędź-też kaczka a ślimak to ryba

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 5 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2011r. 21:35  
Cytuj
CYTAT
Nie zabijaj ich. Niech sobie żyją. A jak psy mają nerwicę, to daj im Relanium albo innego psychotropa.

jakby to było takie proste, psy to owczarki kaukaskie, robiły podkopy zrobiłem pod ogrodzenie fundamenty, kojec był metr wysoki - przeskakiwały, zrobiłem wyższy i uwiązałem, są tak silne, że zębami "rozplątują" ogrodzenie, okres nie jest sprzyjający by kojec modernizować, a problem łabędzi w taki czy inny sposób muszę rozwiązać ponieważ któregoś dnia mogę ich nie upilnować i mogą narobić sporo więcej.
Pozdrawiam

\"Bóg zsyła na ludzi cierpienie w różnych celach. Bywa tak, że cierpienie dziecka jest jedynym sposobem, by rodzice stali się dobrymi ludźmi\" - mirek777, Stalowa Wola, 19 Cze 2011r.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 22 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2011r. 11:58  
Cytuj
DarkuP "gratulacje" za podejście do sprawy. Jeśli zastrzelisz te ptaki bez pozwolenia grozi Ci do 3 lat nie chce mi sie teraz szukać rozporządzenia dotyczącego prawa łowieckiego.
Jak sąsiad będzie miał podejscie takie jak Ty to zstrzeli ci psy bo będzie mu przeszkadzało szczekanieumiech
Strzelać to możesz sobie do kur jak sobie wyhodujeszumiech Wszelka dzika zwierzyna jest własnością państwa nawet jeśli chodzi po twoim terenie.
Żyjemy w 21 wieku...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Marz 2011r. 20:05  
Cytuj
Takie ptaki mogą być bardzo agresywne.Brrr...
Mogę poświadczyć,że zabiłeś je w samoobronie ,dodatkowo ratując mi życie.
O ocaleniu Twoich psów nie wspomnę !

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 5 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2011r. 21:59  
Cytuj
kubuś: jeżeli jest tak jak mówisz i to jest ptactwo państwa, to powiedz mi gdzie się zgłosić żeby swoją własność zabrali i do mnie nie wpuszczali ? Dla mnie w tej chwili jest to szkodnik, tak samo jak dla wielu z was np kret. Sąsiad może mieć pretensje bo psy są głośne ale nie byłoby problemu gdyby nie państwowe łabędzie.
jusek: pal licho łańcuch czy ogrodzenie, ale jak przez tego ptaka pies się uwolni i kogoś pogryzie, co napiszesz o właścicielu ? "mógł zamknąć psa w betonie jak Gucwiński niedźwiedzia" ? jakbym zamurował też by nie pasowało, wtedy "okrutny właściciel znęcałby się nad biednymi owczarkami" dziękuję za dobre rady

\"Bóg zsyła na ludzi cierpienie w różnych celach. Bywa tak, że cierpienie dziecka jest jedynym sposobem, by rodzice stali się dobrymi ludźmi\" - mirek777, Stalowa Wola, 19 Cze 2011r.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »