NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
czy praca na umowe zlecenie?, chroni kobietę w ciąży?
Posty: 5
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2011r. 19:54  
Cytuj
napiszcie co wiecie na ten temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2011r. 19:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2011r. 20:04  
Cytuj
CYTAT
napiszcie co wiecie na ten temat


niestety ale umowa zlecenie nie chroni kobiety w ciąży

Podstawa prawna: art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 16 lutego 1998 r. Nr 21, poz. 94 ze zm.).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2011r. 20:08  
Cytuj
A przed czym niby? To umowa cywilno prawna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2011r. 12:02  
Cytuj
panie i panowie, koledzy i kolezanki, do ohrony ciazy kobietta ma swoje wlasne mechanizmy, ktore dostalla od matki natury. Jak jej malo, ma lekarzy szpitale, czasem meza, chlopaka, rodzine. To raz. Dwa. Ciaza to nie pozar, czy innyy kataklizm, ktory pojawia sie nagle, ktoremu nie mozna zapobiec.
Do cholery jasnej, umowa do ochrony kobiet w ciazy'? A co to za brednie ... No chyba ze umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym.

A teraz nie bede mily. Nie wiesz, ze ze bedziesz w ciazy? Swoja glupota i nie odpowiedzialnoscia kogo chcesz obciazyc? Mnie ? A z jakiej racji ? Umowa dot. Wykonywanych zadan powinna zagwarantowac tylko wykonanie zadania i wynagrodzenie za nie. Tyle! Szukasz w umowie ochrony to podpisz umowe z tu!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 22 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2011r. 14:44  
Cytuj
CYTAT
A teraz nie bede mily. Nie wiesz, ze ze bedziesz w ciazy? Swoja glupota i nie odpowiedzialnoscia kogo chcesz obciazyc? Mnie ? A z jakiej racji ? Umowa dot. Wykonywanych zadan powinna zagwarantowac tylko wykonanie zadania i wynagrodzenie za nie. Tyle! Szukasz w umowie ochrony to podpisz umowe z tu!
Nie mam słów do ciebie chyba dam ci d..e żeby przebić ci rozum do głowy.Poczytaj kodeks pracy i zrozum,że to dziecko będzie może płaciło ci emeryturę.Niestety umowa zlecenie to niestety nie umowa o prace i wiele rzeczy nie przysługuje.Podejrzewam,że jak pracodawca będzie wiedział,że jesteś w ciąży to po prostu cię nie zatrudni.O takim jednym,którego cytat przytoczyłem to nawet nie chce mi się pisać bo to typowy pracodawca wyzyskiwacz tylko on ma prawa a pracownik jest jego poddanym.Śledziłem jego wcześniejsze komentarze i właśnie takie zdanie sobie wyrobiłem o nim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2011r. 15:24  
Cytuj
CYTAT
A teraz nie bede mily. Nie wiesz, ze ze bedziesz w ciazy? Swoja glupota i nie odpowiedzialnoscia kogo chcesz obciazyc? Mnie ? A z jakiej racji ? Umowa dot. Wykonywanych zadan powinna zagwarantowac tylko wykonanie zadania i wynagrodzenie za nie. Tyle! Szukasz w umowie ochrony to podpisz umowe z tu!

szkoda ze punktu o obowiazkowej aborcji nie przemyciles ^^

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2011r. 16:55  
Cytuj
CYTAT
Nie mam słów do ciebie chyba dam ci d..e żeby przebić ci rozum do głowy.Poczytaj kodeks pracy i zrozum,że to dziecko będzie może płaciło ci emeryturę.Niestety umowa zlecenie to niestety nie umowa o prace i wiele rzeczy nie przysługuje.Podejrzewam,że jak pracodawca będzie wiedział,że jesteś w ciąży to po prostu cię nie zatrudni.O takim jednym,którego cytat przytoczyłem to nawet nie chce mi się pisać bo to typowy pracodawca wyzyskiwacz tylko on ma prawa a pracownik jest jego poddanym.Śledziłem jego wcześniejsze komentarze i właśnie takie zdanie sobie wyrobiłem o nim.



Kodeks Pracy to chora ustawa. Trzeba ją piętnować przy każdej możliwej okazji.

CYTAT
Niestety umowa zlecenie to niestety nie umowa o prace i wiele rzeczy nie przysługuje


następny. A co ma Ci przysługiwać ? WYNAGRODZENIE - nic więcej. I stety, wielkie staty, że funkcjonują umowy cywilnoprawne. Choć i umowa-zlecenie jeszcze nie jest tym ideałem umiech Są lepsze.

CYTAT
Podejrzewam,że jak pracodawca będzie wiedział,że jesteś w ciąży to po prostu cię nie zatrudni

podejrzewam, że jeśli będzie miał do wyboru 2 osoby - jedną w ciąży drugą nie - i ich kwalifikacje do danej pracy będą takie same - to masz racje umiech
Jeśli kobieta w ciąży będzie miała kwalifikacje - to zatrudni ją nawet w 9 msc. ciąży, kupia laptopa by mogła pracować w domu itp umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 22 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2011r. 07:07  
Cytuj
rcdcd Według ciebie kodeks pracy to chora ustawa to ja proponuje ci wycieczkę do Afryki tam złap sobie murzynów co będą robić na ciebie,chociaż mam nadzieje,że jakieś dzikie zwierze zje cie i się nie otruje.Dzięki Bogu oficjalnego feudalizmu w Europie nie ma i tylko takie ćwoki jak ty przypominają o jego istnieniu.[b]Nie traktuj drugiego człowieka jak maszynkę lub narzędzie do zarabiania kasy bo niczym nie różnisz sie od niego.[b]Pamiętaj dzisiaj masz pieniądze jutro mażesz ich nie mieć i zostać takim własnie pracownikiem czego ci gorąco życzę,a wtedy posłucham co powiesz o kodeksie pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »