NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
Nauki przedmałżeńskie - Klasztor,
Posty: 26
Dołączył: 14 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 22:02  
Cytuj
Witam, Wie ktoś może jak wyglądają nauki przedmałżeńskie w Klasztorze i czy faktycznie trzeba tam siedzieć od 9 do 17 ? Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 22:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 22:11  
Cytuj
tak, jak nie chcesz to ksiądz warchoł i 200zl lub domostawa i tam załatwiaj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2011r. 22:53  
Cytuj
wcale nie trzeba chodzic na nauki przedmalzensie - > o ile chodzilo sie na lekcje religii i ma sie ocene na swiadectwie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 8 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2011r. 00:50  
Cytuj
Tak trzeba byc przez trzy dni od poczatku do konca nauk. W piatek okolo 3h a w sobote i niedziele okolo 7-8h. Warunkiem otrzymania zaswiadczenia jest obecnosc na naukach. Razem z mezem przechodzilismy te nauki i moge je kazdemu polecic. Forma zajec to cos jak cwiczenia, konwersatorium i wyklad w jednym. Poruszane sa wazne kwestie malzenskie - mozna sie o sobie nawzajem duzo dowiedziec, jest msza i spowiedz dla chetnych. Jest poczestunek, obiad kawa i herbata. My milo wspominamy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 26 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2011r. 09:38  
Cytuj
fajne nauki są też w Konkatedrze. Co tydzień o 17 godzinie w budynku obok kościoła ksiądz prowadzi nauki, które trwają ok 20 minut. Trzeba być na około 8 spotkaniach a płaci się "co łaska" ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2011r. 20:34  
Cytuj
trwaja 3 dni od piątku do niedzieli placi sie 70 zł jest obiad i kolacja - wersja dla tych co chcą szybko ,,inne niewiem jak wyglądają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2011r. 19:48  
Cytuj
Tak - warunkiem zaliczenia nauk jest obecność. Oczywiście nie jest jakoś sztywno, raczej "leci" czas w miłej atmosferze. Jak ktoś pisał wyżej, jest obiad (sobota i niedziela), cały czas poczęstunek ,plus kawa i herbata. Są przerwy, można poznać wiele fajnych ludzi. Zajęcia - to nie sztywne nudne wykłady. Są różne zabawy umiech Polecam - bardzo fajnie - jak komuś oczywiście zależy na naukach, bo można wiele ciekawych rzeczy wynieść. A jak nie - to zawsze może załatwić sobie papierek gdzie indziej.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2011r. 19:49  
Cytuj
CYTAT
wcale nie trzeba chodzic na nauki przedmalzensie - > o ile chodzilo sie na lekcje religii i ma sie ocene na swiadectwie


Ocenę z religii na świadectwie i tak musisz pokazać umiech Ale z niczego Cię nie zwalnia.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 18 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 22:11  
Cytuj
Ja również polecam nauki w Konkatedrze. Tak jak wcześniej ktoś pisał są one co niedziele o 17 w budynku przy kościele i trwają 10-15 min góra !! ;) Natomiast Poradnie Rodzinną polecam przy kościele Iglo. Spotkania te prowadzi małżeństwo. Są 3 spotkania ale bez problemu można się dogadać aby były tylko 2 ;) My poradnie rodzinną załatwiliśmy w 2 tygodnie a nie tak jak np w klasztorze jest że 1 spotkanie jest raz w miesiącu ;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 26 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 10:30  
Cytuj
monikaaa30 a możesz powiedzieć coś więcej na temat tej poradni rodzinnej?? w jaki to jest dzień i o której godzinie? czy coś się płaci za to a jeśli tak to ile?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 18 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 19:20  
Cytuj
W tej poradni rodzinnej przy IGLO najlepiej na spotkania umówić się z mężczyzną. Prowadzi on bardzo fajne zajęcia 30 min ;) Natomiast moja koleżanka miała spotkanie z Jego żoną i musiała już u niej robić kalendarzyk i 2 spotkanie miała mieć miesiąc pózniej. ;/Spotkania z tego co wiem to odbywają się w czwartki i (chyba) we wtorki. Na te spotkania trzeba się z nimi umawiać także telefonicznie albo wybrać się na plebanie w czwartek koło godz 18 i na miejscu umówić się na pierwsze spotkanie ;) Jeśli chodzi o pieniądze to obowiązuje "co łaska" ;) My daliśmy 30 zł. Ale z tego co wiem to niektóre pary wogóle nic nie płaciły.
Tak więc bardzo polecam tą poradnię zero prowadzenia kalendarzyka ( no chyba ża jakaś para tego chce ;)) i zero kreępujących pytań !!! ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 18 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 19:26  
Cytuj
Na pierwszym spotkaniu co prawda facet może Wam zaproponować następne spotkanie za miesiąc ale wystarczy powiedzieć że chcecie szybko odbyć te spotkania i wtedy bez problemu może się z Wami umówić na drugie spotkanie tydzień później ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 22:02  
Cytuj
Czytając te wypowiedzi, mam wrażenie, że post powinien nosić tytuł "jak i gdzie najszybciej odbębnić nauki + poradnię ?" - rozumiem, jak dziewczyna jest w ciąży i czas jest ważny, ale reszta ??? - małżeństwo to poważna sprawa, naprawdę polecam czynny udział w naukach i poradni. Poruszane są bardzo ważne tematy, na które lepiej położyć nacisk przed ślubem, a nie później mieć pretensje do całego świata, że nie tak to wszystko miało wyglądać.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2011r. 11:13  
Cytuj
interesuję mnie te nauki w poradni, piszecie koło IGLOO ja nie jestem ze Stalowej a chcę sobie te nauki tutaj zrobić , mogę otrzymać więcej inf. np. na jakiej to jest ulicy itp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
Posty: 3
Dołączył: 31 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2012r. 20:36  
Cytuj
dla wszystkich którzy potrzebuja odbyć nauki przedmałżeńskie polecam wysłać zapytanie na naukidlamlodych_(at)_wp.pl dogodne terminy a to wazne jak ktos musi na szybko zalatwic tak jak ja:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
Posty: 3
Dołączył: 31 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2012r. 20:41  
Cytuj
dla wszystkich którzy potrzebuja odbyć nauki przedmałżeńskie polecam wysłać zapytanie na naukidlamlodych_(at)_wp.pl dogodne terminy a to wazne jak ktos musi na szybko zalatwic tak jak jagood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »