NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
wyważanie kół,
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 09:42  
Cytuj
W którym zakładzie wulkanizacyjnym w Stalowej najlepiej wyważają koła ? (felgi aluminiowe jak to ma jakieś znaczenieumiech )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 09:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 09:51  
Cytuj
podpatrz czy dokrecaja kluczem dynamometrycznym, zapytaj o wartos momentu dokrecania kol, jesli nie beda odpowiednio dokrecac - podziekuj i napisz na foru, kogo omijac ;)

p.s.
I przypilnuj zeby nie dali do alu ciezarkow nabijanych ;)m

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 10:00  
Cytuj
Przykręcane do auta będą w garażu, chodzi mi tylko o wyważenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 20 Sie 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 10:08  
Cytuj
Witam mam 2 pytanka dotyczące kół 1 to ostatnio kupiłem oponki i zakładałem na alusy ale gość dokręcił mi tylko pistoletem czy to czymś grozi???i 2 sprawa to jak doradzacie nabić na lato azotem czy dać sobie z tym spokój

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 10:17  
Cytuj
CYTAT
Witam mam 2 pytanka dotyczące kół 1 to ostatnio kupiłem oponki i zakładałem na alusy ale gość dokręcił mi tylko pistoletem czy to czymś grozi???i 2 sprawa to jak doradzacie nabić na lato azotem czy dać sobie z tym spokój


jesli nie masz blizszych informacji nt. Tego pistoletu, to masz do wymiany wszystkie sruby. Zrob to zanim odpadnie Ci kolo ;)
podjedz tam i niech Ci je wymienia i dokreca jak nalezy ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 11:30  
Cytuj
CYTAT
W którym zakładzie wulkanizacyjnym w Stalowej najlepiej wyważają koła ? (felgi aluminiowe jak to ma jakieś znaczenieumiech )



niewiem czy smiac sie czy plakac czytajac takie pytanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 29 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 11:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witam mam 2 pytanka dotyczące kół 1 to ostatnio kupiłem oponki i zakładałem na alusy ale gość dokręcił mi tylko pistoletem czy to czymś grozi???i 2 sprawa to jak doradzacie nabić na lato azotem czy dać sobie z tym spokój


jesli nie masz blizszych informacji nt. Tego pistoletu, to masz do wymiany wszystkie sruby. Zrob to zanim odpadnie Ci kolo ;)
podjedz tam i niech Ci je wymienia i dokreca jak nalezy ;)


a jak mu mieli dokręcić? "w palcach" ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 11:59  
Cytuj
CYTAT
a jak mu mieli dokręcić? "w palcach" ?


zgodnie z wytycznymi producenta. Zalecaną wartością momentu.

CYTAT
niewiem czy smiac sie czy plakac czytajac takie pytanie


pytanie całkiem na miejscu. Natworzyło się "zakładów", a w 80% "zakładów" jakość usług zagraża bezpieczeństwu użytkowników dróg.

Na pewnym forum kiedyś pracownik "zakładu" wulkanizacji pytał się jak ma dokręcać koła kluczem pneumatycznym, bo mu się śruby ukręcają. To już jest skrajny przykład ignorancji i nierozumienia wykonywanych czynności, świadczy jednak o skali problemu.

Po takim niekontrolowanym dokręcaniu śruby obowiązkowo do wymiany. Nie wiemy z jakim momentem mieliśmy do czynienia. Być może doszło już do zmian w przekroju trzpienia. Nie można ryzykować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 13:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a jak mu mieli dokręcić? \"w palcach\" ?


zgodnie z wytycznymi producenta. Zalecaną wartością momentu.

CYTAT
niewiem czy smiac sie czy plakac czytajac takie pytanie


pytanie całkiem na miejscu. Natworzyło się \"zakładów\", a w 80% \"zakładów\" jakość usług zagraża bezpieczeństwu użytkowników dróg.

Na pewnym forum kiedyś pracownik \"zakładu\" wulkanizacji pytał się jak ma dokręcać koła kluczem pneumatycznym, bo mu się śruby ukręcają. To już jest skrajny przykład ignorancji i nierozumienia wykonywanych czynności, świadczy jednak o skali problemu.

Po takim niekontrolowanym dokręcaniu śruby obowiązkowo do wymiany. Nie wiemy z jakim momentem mieliśmy do czynienia. Być może doszło już do zmian w przekroju trzpienia. Nie można ryzykować.


niewiem czy ja slepy jestem czy jak ale
z tego co widze to pytanie jest o wywazenie a nie dokrecanie kol

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 13:52  
Cytuj
Co do wyważania alufelg, - ważne jest aby mechanik umiał i przyklejał ciężarki. Przy samym wyważaniu, liczą się umiejętności gościa - czyli znajomość obsługi maszyny umiechumiechumiechumiech

Zbulwersowało mnie pytanie o dokręcanie śrub w kołach. Tu - ważna jest kolejność. Doświadczony mechanik przykręca lekko śruby pistoletem po czym krzyżakiem w odpowiedniej kolejności dociąga je na czuja.

Żadna filozofia.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 15:19  
Cytuj
Najlepiej, najszybciej robią w zakładzie Vianor za pajtonem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 17:18  
Cytuj
CYTAT
Tu - ważna jest kolejność. Doświadczony mechanik przykręca lekko śruby pistoletem po czym krzyżakiem w odpowiedniej kolejności dociąga je na czuja.

Żadna filozofia.


chciałeś napisać kluczem dynamometrycznym bo na czuja to sobie można... ciekawostka jeden chyba warsztat w okolicy na górce u palenia jakiś czas temu dokręcał nasadkami dynamometrycznymi bety nie wiem czy dalej to robią. Wtedy nie trzeba ręcznie sprawdzać

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 17:46  
Cytuj
CYTAT
Co do wyważania alufelg, - ważne jest aby mechanik umiał i przyklejał ciężarki. Przy samym wyważaniu, liczą się umiejętności gościa - czyli znajomość obsługi maszyny umiechumiechumiechumiech

Żadna filozofia.


Owszem temat o wyważaniu, ale w Stalowej chyba nigdzie nie wyważają bez demontażu kół. A jak się zdemontuje trzeba zamontować ponownie.


CYTAT
Zbulwersowało mnie pytanie o dokręcanie śrub w kołach. Tu - ważna jest kolejność. Doświadczony mechanik przykręca lekko śruby pistoletem po czym krzyżakiem w odpowiedniej kolejności dociąga je na czuja.


Błąd. Najpierw należy śrubę wkręcić ręcznie. Choć parę obrotów, ale ręcznie. Chodzi o to by nie uszkodzić gwintu poprzez nieprawidłowe wkręcenie. Następnie można sobie dokręcać czym się chce, łącznie z pistoletem (w końcu one do tego są) - ALE - tylko i wyłącznie do tzw. "pierwszego oporu". Potem dokręcamy mierząc siłę dokręcenia - kluczem wyposażonym w dynamometr.
Śruby oczywiście dokręcamy krzyżowo.
Należy również użyć odpowiedniego smaru. Np. miedziowego. Zapobiega on "zapieczeniu" się połączenia, oraz ułatwia wkręcanie.

P.S.
"doświadczony mechanik" to chodzące niebezpieczeństwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 20 Sie 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 18:04  
Cytuj
Cholera to niezłe jaja staram sie dbać o bezpieczeństwo kupuje nowe opony dobrej firmy a tu mi gość dokreca pistoletem co grozi odpadnięciem kół nie wiem mam jechać reklamować tą usługe czy co???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 18:21  
Cytuj
cor77 - wiad zostawilem na priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 18:26  
Cytuj
CYTAT
W którym zakładzie wulkanizacyjnym w Stalowej najlepiej wyważają koła ? (felgi aluminiowe jak to ma jakieś znaczenieumiech )



CYTAT
niewiem czy smiac sie czy plakac czytajac takie pytanie


Śmiej się i płacz jak masz ochotę. A na przyszłość czytaj ze zrozumieniem. Moje pytanie jest w dziale OPINIE, więc szukam opini o danym temacie. Moje pytanie brzmiało gdzie NAJLEPIEJ wyważają koła, więc chcę się dowiedzieć od doświadczonych forumowiczów, gdzie się udać z kołami, aby usługa która mnie interesuje była wykonana fachowo i najlepie jak się da. Nie wiem jak jeszcze bardziej prostolinijnie ci to wytłumaczyć żeby dotarło. Osobom wnoszącym konkrety do tematu serdecznie dziękuję za informacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 20 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 22:34  
Cytuj
Jeśli nie kupiłem nowych opon czy felg, przekładam koła bez wyważania, sam albo z zakładzie, przed przekładką na myjni samoobsługowej myję koła tak żeby wnętrze felgi też złapać i usunąć ew. przyklejone błoto!
Zgodzę się jak ktoś napisał, że dużo zależy od obsługującego wyważarkę, bo maszyna ma różne możliwości, a samo zagadnienie wyważanie nie jest takie proste jak się z pozoru wydaje.
Z drugiej strony jeżeli na kierownicy się wyczuwa mocne wibracje, a koła są nawet mniej więcej wyważone to problem raczej tkwi gdzie indziej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
Mam wyważarkę 2 letnią i pracowników z doświadczeniem 15 letnim. Co do dokręcania kół. Takich bzdur w życiu nie czytałem. KAŻDY PISTOLET PNEUMATYCZNY MA REGULACJĘ SIŁY DOKRĘCANIA. Ustawia ją pracownik w zależności od rodzaju samochodu.


to jakim momentem kolega przykładowo dokonuje dokręcenie ? 50Nm, 80Nm, 160Nm ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2011r. 17:21  
Cytuj
CYTAT
Witam

Od ponad 20 lat zajmuję się wulkanizacja ........


we wtorek stwierdze czy ta reklama jest dobra bo odbieram oponki niskoprofilowe i mam zamiar je porzadnie przetestować na torze w biłgoraju

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2011r. 21:28  
Cytuj
Dwa firmowe auta zrobiłem na górce obok przejazdu i jest OK tzn nie bije przy prędkości ponad 100 km/h-ciężarki podklejane a swój prywatny we Vianorze za pajtonem i też jest OK, ciężarki tak samo podklejane, śruby dokręcone pistoletem a potem każda dociągnięta dynamometrem. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 28 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2011r. 13:31  
Cytuj
A ja w Corado w Nisku i też OKi!Nawet felgi wymyliumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »