NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Przyblokowe ogródki...,
Posty: 1
Dołączył: 6 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 16:37  
Cytuj
Chciałbym dowiedzieć się do kogo należy teren wokół bloków,gdyż niektórzy mieszkańcy uzurpują sobie prawo do wyłączności korzystania z tych miejsc.Nie chodzi mi absolutnie o miejsca pod oknami przy klatkach,gdyż te miejsca przeważnie są pod opieką mieszkańców i w większości wyglądają wspaniale.Niedawno jednak spotkałem się z sytuacją,gdzie grupa mieszkańców "przysposabia" sobie teren za blokiem i ogradza go (wstawiając bramkę z kluczem).Czy to jest fair w stosunku do innych mieszkańców bloku?.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 16:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 17:32  
Cytuj
Teren za blokiem to nic innego jak zwykły trawnik, żaden ogródek i nie jest to własność mieszkańców tylko miasta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 17:52  
Cytuj
Można dzierżawic ogrodki pod blokami, jednak wtedy to jest wlasnosc calego bloku wiec kazy mieszkaniec tam moze byc, ale w 90% to jest za drogie i sa to ziemie U.M. Stalowej Woli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11973
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 19:01  
Cytuj
Musiała to być, samowola - warto się zwrócić o udzielenie informacji do UM i Spółdzielni.....

Niestety takich ludzi trzeba trzymać krótko. U mnie Pani założyła sobie ogródek pod oknem a potem przeganiała z kijem w ręku dzieci z chodnika, bo miały piłkę......

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 19:20  
Cytuj
znowu zaofftopuję.. Akurat miejsce pod blokiem to nie miejsce do gry w piłkę. Piłka obija się o okna, zaparkowane samochody o przechodniów, o wszystko wkoło. Jeśli dzieci są przeganiane z większego zaniedbanego trawnika, które znajduje się nieco w oddali to mało fajne. Chyba, że jest ładnie posiana trawa, kwiaty - to w sumie szkoda i można by w tę piłkę gdzie indziej grać. I tak w tym mieście coraz mniej zieleni. Często tak młodzież argumentowała gry pod trzepakiem - "bo nie ma gdzie". Są teraz pobudowane piękne boiska dla dzieci i młodzieży - nic tylko korzystać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11973
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 19:30  
Cytuj
Masz rację w tym co piszesz - ale, we wszystkim musi być umiar, i dystans. To były na prawdę małe dzieci (4 do 7 lat), i piłka ani razu nie wylądowała, ani na trawie, ani w "kwiatkach" - nie mówiąc już o oknie umiech

"To po prostu zła kobieta była...."umiechumiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 20:05  
Cytuj
nie no rozumiem. Akurat małe dzieci za bardzo oddalać się nie powinny a i rodzice chcą je mieć na oku, więc bawią się pod blokiem. Młodzież to już nie bardzo. Znam takie baby jak ta z opisu, nawet nie skomentuję takiego zachowania. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 8 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 21:59  
Cytuj
Jakiś czas temu rodzice wykupili mieszkanie w bloku na własność- z ciekawości teraz zajrzałem w papierki i faktycznie- jest mapka na której jest zaznaczony kawałek terenu należący do rodziców, który wykupili razem z mieszkaniem na III piętrze i piwnicą...

Na prawie i postępowaniu administracyjnym się nie znam, ale może warto się zorientować w temacie zanim wejdzie się w konflikt z sąsiadami? ;p

Natomiast co do dzieciaków i piłek pod blokami- wszędzie tak jest- parę lat temu złościliśmy się na starszych, że nam nie pozwalali grać, a teraz wkurza nas krzyk dzieciaków pod oknami... xD

http://www.kosmetykfm.pl/ - pomoc w doborze odpowiednich dla Ciebie zapachów- dystrybutor FM GROUP ;)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Sie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2011r. 12:52  
Cytuj
CYTAT
parę lat temu złościliśmy się na starszych, że nam nie pozwalali grać, a teraz wkurza nas krzyk dzieciaków pod oknami... xD

****************************
Ojcowie i matki - nie dziwcie się gdy
trudno wam jest zrozumieć waszych dzieci poglądy
pamiętajcie,że z wami wszak był problem ten sam
wszystkie znały go już pokolenia
nie próbujcie z tym walczyć - bo daremny to plan
bowiem czas - czas wszystko zmienia...
( M. Rodowicz)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2011r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
Jakiś czas temu rodzice wykupili mieszkanie w bloku na własność- z ciekawości teraz zajrzałem w papierki i faktycznie- jest mapka na której jest zaznaczony kawałek terenu należący do rodziców, który wykupili razem z mieszkaniem na III piętrze i piwnicą...


A ten teren to nie przypadkiem teren pod blokiem, na ktorym ten blok stoi ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 8 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2011r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jakiś czas temu rodzice wykupili mieszkanie w bloku na własność- z ciekawości teraz zajrzałem w papierki i faktycznie- jest mapka na której jest zaznaczony kawałek terenu należący do rodziców, który wykupili razem z mieszkaniem na III piętrze i piwnicą...


A ten teren to nie przypadkiem teren pod blokiem, na ktorym ten blok stoi ?


według mapki teren o którym pisałem jest w miejscu dzisiejszego placu zabaw, który jest na trawniq obok bloku;p

http://www.kosmetykfm.pl/ - pomoc w doborze odpowiednich dla Ciebie zapachów- dystrybutor FM GROUP ;)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 24 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2011r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Jakiś czas temu rodzice wykupili mieszkanie w bloku na własność- z ciekawości teraz zajrzałem w papierki i faktycznie- jest mapka na której jest zaznaczony kawałek terenu należący do rodziców, który wykupili razem z mieszkaniem na III piętrze i piwnicą...


A ten teren to nie przypadkiem teren pod blokiem, na ktorym ten blok stoi ?


według mapki teren o którym pisałem jest w miejscu dzisiejszego placu zabaw, który jest na trawniq obok bloku;p



Jeśli to mieszkanie jest w bloku Spółdzielni to napewno nie ma konkretnego terenu na własność. Mają tylko pewien udział w tym co należy do wszystkich, a w większości przypadków jest to tylko teren w bezpośrednim otoczeniu bloku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »