NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
zdjęcie w wizytówce, jak to wkleić?
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 10:37  
Cytuj
Jestem komputerowym laikiem ale podobają mi się wizytówki ze zdjęciami a nijak nie mogę takowej zrobić.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 10:37  
Cytuj

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 11:02  
Cytuj
w wordzie robisz?? w wizytówce wstaw - obraz i ustawiasz rozmiar i układ - przylegający

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 14:47  
Cytuj
W Wordzie czy Photoshopie umiem sobie poradzić. Chodziło mi o to tutaj jezyk np. tego miśka którego masz. Jak próbuję wstawić zdjęcie w JPG to mi wyskakuje komunikat że nie prawidłowy format , że można jpg smiech2smiech2, gif itd. no to zmieniam na gif i dalej nic chytry

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 15:06  
Cytuj
Ms office Publisher. W tym programie tworzą się gazety, wizytówki też tam można robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 15:08  
Cytuj
CYTAT
Ms office Publisher. W tym programie tworzą się gazety, wizytówki też tam można robić.

Ty też nie masz żadnego obrazka jezyk Jak to inaczej nazwać? login? wizytówka? czy jak? Jak zwał tak zwał, ale ja kce obrazek chytry

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 15:13  
Cytuj
Jemu chodzi o avatar

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 15:14  
Cytuj
Jemu/Jej chodzi o Avatar

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 15:23  
Cytuj
Wybierasz sobie obrazek, korzystając z dowolnego programu do obróbki grafiki (wystarczy darmowy IrfanView) wycinasz wybrany fragment i zmieniasz rozmiar na nie większy niż 100x100 pikseli. Jeżeli wyjdzie więcej niż 12kb to przy zapisywaniu jako .jpg zmniejsz jakość kompresji. Potem na forum wchodzisz w "mój profil->Ustawienia->emblemat"

http://stalo(...)tawienia

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 189
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 16:14  
Cytuj
no dziwne ze taki komunikat, ja np biore zdj do painta, ucianam i na oko pomniejszam zeby w miare małe było i normalnie wchodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 17:37  
Cytuj
CYTAT
Wybierasz sobie obrazek, korzystając z dowolnego programu do obróbki grafiki (wystarczy darmowy IrfanView) wycinasz wybrany fragment i zmieniasz rozmiar na nie większy niż 100x100 pikseli. Jeżeli wyjdzie więcej niż 12kb to przy zapisywaniu jako .jpg zmniejsz jakość kompresji. Potem na forum wchodzisz w \"mój profil->Ustawienia->emblemat\"

http://stalo(...)tawienia

No właśnie tak robię. Jako JPG miał 13 kb , ale jako GIF ma 8 a i tak jak go dodam, potem klikam dalej (bo zapisz nigdzie nima jezyk ) i wszystko znika, dalej mam te same puste rubryczki a obrazka jak nie było tak nima chytry

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 17:38  
Cytuj
a avatar... to właśnie ja też nie mogę dodać, zrobiłem tak jak fractal napisał i nic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 17:39  
Cytuj
CYTAT
a avatar... to właśnie ja też nie mogę dodać, zrobiłem tak jak fractal napisał i nic.

Ha no widzisz , nie zalewam jezyk

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 17:41  
Cytuj
no ;d tylko co zrobić żeby ten obrazek był ? ;))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 189
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 18:04  
Cytuj
dziwne, sprobujcie sobie ten obrazek w paincie pomniejszyc i normalnie jako jpg pozostawic. Potem wstawic w profilu-->dalej, i powinno sie ukazac to zdjecie w okienku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 18:34  
Cytuj
Może opiszę krok po kroku jak zrobić szybko własny avatar przy użyciu darmowego programu IrfanView.

Najpierw trzeba zaopatrzyć się w program - http://www.dobre(...)867.html

Potem otwieramy obrazek z którego chcemy zrobić avatar. Zaznaczamy obszar który będzie naszym emblematem :

Obrazek

Po zaznaczeniu wciskamy ctr+c, następnie spację, i ctrl+v. Zostanie tylko nasze zaznaczenie.

Obrazek

Teraz wciskamy ctrl+r (albo z menu image->Resize/resample)

Obrazek

W zaznaczonym oknie wpisujemy rozmiar nie większy niż 100 na 100 i dajemy ok.

Obrazek

Zapisujemy nasz obrazek jako jpg, na przykład na pulpicie. W oknie po prawej mamy opcje kompresji. Jeśli zapisany obrazek przekroczy 12kb przesuwamy pasek w lewo i zapisujemy ponownie. Jakość będzie nieco gorsza, ale i rozmiar mniejszy.

Wchodzimy we własny profil
http://stalo(...)tawienia
Klikamy browse i wskazujemy nasz obrazek (tam gdzie go zapisaliśmy) Dajemy "dalej" i gotowe.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 19:25  
Cytuj
Fractal nic nie rozumiesz ! Ja mam na pulpicie naszykowany awatarek. Ma wymiary 100 na 99 pikseli i pojemność 3.14 kb bo już nawet taki maleńki próbuję wkleić. ale problem jest przy dodaniu go do mojego profilu. Wchodzę na mój profil potem w ustawienia i klikam na przeglądaj. dodaję mój awatarek i klikam DALEJ i wszystko znika. Rubryczka na dodanie awatarka jest pusta a obrazka jak nie było tak niema Tak się dzieje jak wchodzę z Firefoxa, bo jak z internet explorer to po kliknięciu dalej też znika to co dodaję tyle że pojawia się napis że zły format, chociaż dodaję JPG. Gdzie masz to jak napisałeś "browse" ? Ja nawet nie mam możliwości wklejać obrazków w to okienko gdzie piszę tak jak to zrobiłeś. jezyk

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 20:13  
Cytuj
CYTAT
Gdzie masz to jak napisałeś \"browse\" ? Ja nawet nie mam możliwości wklejać obrazków w to okienko gdzie piszę tak jak to zrobiłeś. jezyk


O tu:
Obrazek

a wklejać zdjęcie każdy może, trzeba wpisać : [img ] adres_obrazka[/img ] tylko bez spacji.

Sprawdziłem czy działa i działa, musiałeś coś pominąć.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2011r. 21:17  
Cytuj
Fractal
No u Ciebie pisze Browse a u mnie przeglądaj... masz pewnie inną przeglądarkę internetową... Może to jest powód że moje awatarki znikają chytry a adres obrazka... tego nie kumam, jaki mam adres obrazka wpisać skoro jest on na moim pulpicie?

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 18:06  
Cytuj
Fractal no nie bądź żbik kurde, napisz o co biega z tym adresem obrazka chytry

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 19:33  
Cytuj
ludek nie nazywaj kogos zbikiem jak ktos Ci daje wszsystko na tace;p
nacisnij na jakis obraz z internetu prawym przyciskiem myszki to bedziesz wiedzial co to adres obrazka.
atu wysililem sie i znalazlem na wikico to jest myszka;p

Mysz (z ang. mouse) – urządzenie wskazujące używane podczas pracy z interfejsem graficznym systemu komputerowego. Została wynaleziona przez Douglasa Engelbarta w 1964 r.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
ludek nie nazywaj kogos zbikiem jak ktos Ci daje wszsystko na tace;p
nacisnij na jakis obraz z internetu prawym przyciskiem myszki to bedziesz wiedzial co to adres obrazka.
atu wysililem sie i znalazlem na wikico to jest myszka;p

Mysz (z ang. mouse) – urządzenie wskazujące używane podczas pracy z interfejsem graficznym systemu komputerowego. Została wynaleziona przez Douglasa Engelbarta w 1964 r.

zamiast się wysilać nad szukaniem co to jest myszka, lepiej się wysil i naucz czytać jezyk mi chodzi o obrazek z mojego kompa a nie z netu chytry i tak piszę a na tacy to dostaję wszystko z wyjątkiem tego o co pytam chytry
A tak na marginesie żbik to w końcu też kot , to czemu miała by to być obraza dla fractala?

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 20:58  
Cytuj
wydaje mi sie ze funkcja [img ] [/ img] odnosi sie do obrazka z intenetu tzw URL
a ty nie potrafisz opisac o co ci dokaldnie chodzi, czy obraz w poscie z kompa czy o avatar, jesli oto drugie to rozmiar jpg i nie ma problemu, a wposcie obrazka z kompa nie wiem jak, ale tak opisujesz ze o wsyztsko moze chodzic, typowy adres do obrazka maja fotki z neta, te z kompa maja poprstu swoja lokalizajce
np:
Obrazek
zbik. troche inny kot niz gepard
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2011r. 15:53  
Cytuj
Nom jezyk taki bardziej "nasz" ;)

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »