NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaką polecacie firmę kurierską, Jaką polecacie firmę kurierską
Posty: 35
Dołączył: 20 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 20:04  
Cytuj
Witam forumowiczów. Zapewne wielu z was sprzedaje różne rzeczy na Allegro a te rzeczy trzeba jakoś wysłać. Chciałem się was doradzić, od razu mówię nie ma mowy o poczcie bo ja mam zamiar wysyłać paczki o niestandardowych rozmiarach czyli duża paczka (dajmy przykład na to że byłby to zderzak samochodowy)i waga max do 10kg. I tu właśnie nasuwają mi się pytania.

-Jaka według was firma kurierska była by najlepsza do takich wysyłek (rejon całego kraju) jaką byście polecali najbardziej?

-I pytanie które najbardziej mnie interesuje. Czy są jakieś firmy kurierskie, które jeżeli powiedzmy chcę wysłać paczkę, to nie muszę z nią latać prosto do placówki, tylko przyjeżdża po nią kurier pod mój adres zamieszkania i ją ode mnie bierze.


Nigdy nie wysyłałem paczek kurierem (zawsze kochana poczta) więc tak pytam i byłbym wdzięczny za odpowiedzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 20:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 1 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 20:08  
Cytuj
Ja polecam Ci firmę Schenker, nie jest może najtańsza, ale szybka, skuteczna, po podpisaniu umowy otrzymujesz specjalny program i przy jego pomocy zamawiasz kuriera, który zgłasza się do ciebie po odbiór towaru, odradzam natomiast siódemke i gls...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 20:42  
Cytuj
Ostatnio wysyłałem paczkę i najtaniej wyszło w UPS. Jeszcze też zależy jaka to paczka do kilgrama czy cięższa.Jedna z firm powiedziała mi że jak dowioze paczkę do Boguchwały to zapłacę 19 złotych.Nie pamiętam już firmy no i dojazd. UPS do kilograma zapłaciłem 27złotych i mogłem śledzić paczkę w intenecie.Przyjehali zabrali i dwa dni później była paczka w Warszawie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2011r. 21:39  
Cytuj
Dokładnie Schenken jest najszybsza. Jednak wszystkie firmy kurierskie dostarczają na drugi dzień. Różnica jest tylko w cenach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2011r. 13:10  
Cytuj
okolo 2 lat temu, zawsze wysylalem z Inpost, mieli naprawde niskie ceny, czas przeslki na drugą strone polski zamykal sie nawet w 2 dniach, no i oczywiscie kontrolowanie przesylki gdzie w danym momencie sie znajduje. tylko nie wiem czy ta firma jeszcze funkcjonuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2011r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
okolo 2 lat temu, zawsze wysylalem z Inpost, mieli naprawde niskie ceny, czas przeslki na drugą strone polski zamykal sie nawet w 2 dniach, no i oczywiscie kontrolowanie przesylki gdzie w danym momencie sie znajduje. tylko nie wiem czy ta firma jeszcze funkcjonuje


Nie tylko funkcjonuje ale rozwija się. Paczkomaty do niej należą co jest świetnym pomysłem.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2011r. 16:17  
Cytuj
www.polkurier.pl pośrednik współpracuje z UPSem i K-EXem .
Cena za paczke do 30 kg wysyłając UPS 14,99 netto K-ex 11.99 netto.
Kurier zawsze przyjezdza po paczke ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2011r. 19:05  
Cytuj
UPS !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 10 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2011r. 19:40  
Cytuj
Jak bym napisał "Poczta Polska" to bał bym sie linczu umiech Więc pisze DPD - Polska -Anglia..kupione na allegro głosniki doszły w 4 dni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2011r. 20:46  
Cytuj
DPD

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2011r. 21:13  
Cytuj
DPD umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2011r. 02:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2011r. 22:07  
Cytuj
ja korzystalam z firmy OPEK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 22 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2011r. 15:18  
Cytuj
Ja jestem zadowolony z TNT, natomiast z DPD nie. Kiedys przywiezli mojej dziewczynie lodowke, postawili przez furtką i nawet na podworko nie chcieli wniesc,a ona byla sama w domu.Rozumiem,ze liczyli na jakas kase,ale przeciez nie prosila ich o wniesienie tego na 10 pietro tylko wstawienie na teren działki! ale sąsiad pomogl i obylo sie bez dodatkowego placenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 4 Wrz 2010r.
Skąd: ŚrŚ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2011r. 08:57  
Cytuj
ja korzystam z dhl i jestem zadowolony. jak cos to na pw moge nr tel podesłac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 20 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 12:58  
Cytuj
Jeśli jeszcze nie znają Państwo naszej platformy to zapraszamy do zapoznania się z www.pakka.pl. Nasze usługi są skierowane zarówno do firm jak i klientów indywidualnych. Posiadamy konkurencyjne ceny oraz funkcjonalności dla obu tych grup.
W związku z tym, iż sprzedaje Pan na Allegro możemy Panu zaproponować m.in.: pełną i bezpłatną integrację z serwisem Allegro; bardzo prostą i intuicyjną obsługę bez formalności oraz skomplikowanych procedur; kontrole statusu przesyłki przez sms, ponadto nie trzeba deklarować ilości wysyłanych paczek.
To tylko niektóre funkcjonalności, które oferujemy. Więcej informacji na naszej stronie Pakka.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 13:08  
Cytuj
Z DPD i Siódemką nigdy nie miałem najmniejszych problemów ( 7 nawet dzwoni przed odebraniem paczki) ... natomiast nie polecam firmy GLS (zniszczona paczka odszkodowanie wypłacone ... ale ...)

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 13:25  
Cytuj
Moja firma ma umowę z DPD czasem mają awarię systemu i jest problem z zamówieniem kuriera. GLS nie raz mieliśmy problem ze zniszczoną paczką.. Siódemka w locie wrzucili mi paczkę przez płot. Jeśli już to UPS bądź DHL.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 16:53  
Cytuj
ja polecam DPD. kurier jest zawsze jak go zamówię (zamawiam przez pośrednika - furgonetka.pl) za paczkę płacę 18zł brutto.

plus jest taki, że jeżeli mam pilną potrzebę nadania czegoś wieczorem, żeby już rano było u klienta, to do godziny bodajże 19 mogę podjechać na ul. Mireckiego 13 i zostawić przesyłkę w oddziale (o 19:30 jedzie TIR w stronę krakowa, a o 20:00 na warszawę).

minusem jest to, że czasem mają awarie systemu i nie działa sprawdzanie statusu przesyłki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »