NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
aparat ortodontyczny dlaczego tak drogo?, dlaczego tak drogo?
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 20:12  
Cytuj
zastanawiam sie dlaczego tak duzo trzeba płacic za aparat ortodontyczny za kilka drucików i półtora godziny klejenia przez ortodonte, skąd takie ceny?
a moze wam udało sie wynegocjowac cene piszcie swoje opinieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 20:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 22 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 20:50  
Cytuj
Nosze aparat orto od października i też mi bylo szkoda wydawac 3 bańki na gore i dol ale coz zrobic takie ceny. Nie jestem w stanie wytlumaczyc dlaczego tak jest, pewnie sporo tutaj zalezy od samego ortodonty bo watpie zeby drut i troche kleju kosztowalo az 3 tys! Mimo to nie zaluje tej decyzji od chwili zalozenia aparatu moje zeby sa juz prawie proste a nosze go zaledwie pół roku ;))

I\'d rather be hated for who I am, than loved for who I am not.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 6 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 22:06  
Cytuj
aparaty są drogie bo są skuteczne, a co skuteczne to drogie umiech
owszem cena jest wysoka, nawet za wysoka.. ale to nie zalezy od ortodonty.. ceny sa ustalane odgornie.. masz roznego typu zamki i roznego typu druty^^. jedne dzialaja szybciej jedne wolniej.
a czego az tyle kosztuja to rowniez nie wiem ja zaplacilam 1500 za góre dół w takiej samej cenie .. wiec troche kasy w to pojdzie, ale co poradzic innego wyjcia nie ma, a ceny raczej nie wynegocjujesz przykro miumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 26 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 19:10  
Cytuj
CYTAT
aparaty są drogie bo są skuteczne, a co skuteczne to drogie umiech
owszem cena jest wysoka, nawet za wysoka.. ale to nie zalezy od ortodonty.. ceny sa ustalane odgornie.. masz roznego typu zamki i roznego typu druty^^. jedne dzialaja szybciej jedne wolniej.
a czego az tyle kosztuja to rowniez nie wiem ja zaplacilam 1500 za góre dół w takiej samej cenie .. wiec troche kasy w to pojdzie, ale co poradzic innego wyjcia nie ma, a ceny raczej nie wynegocjujesz przykro miumiech


Ogórnie? nie prawda ortodonta po prostu musi zarobić. też człowiek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 19:37  
Cytuj
kolega robi te druty pod poznaniem i zamki też i w sumie to kazde szczypce itp w szpitalach. Tam są kosmicznie sterylne technologie, a te druty to nie zwykła stal po 10zł/kg.
niestety obróbka kosztuje aczkolwiek komplet to 800zł a gdzie reszta??

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 26 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 19:40  
Cytuj
resztę bierze ortodonta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 11 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 21:40  
Cytuj
No niestety drogo, ale... ten póżniejszy efekt jest... bezcennyumiech czyli piękny uśmiech z prostymi ząbkamiumiechEfekty mojego aparatu mnie przerosły,w dwa miesiące mi sie ząbek już prawie naszedł i naprostował, także gra warta świeczkiumiechpzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 21:42  
Cytuj
Wiedza specjalisty kosztujeumiech

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 21:49  
Cytuj
Firma sprzedaje do ortodonty?? no co wy po drodze jest hurtownia,
a efekt taki sobie bo zęby wracają zawsze w jakims stopniu po kilku latach a aparat miałem 2 lata plus 1.5 roku korekcyjny po aparacie głównym za który zabulicie zas tauzena ale nikt wam wcdzesniej o tym nie mówi by nie straszyc. wizyty tez pewnie stówka pare razy w roku i 5ka nie wasz. Warto owszem ale przygotować się że np zęby na których są główne mocowania chyba 5ki o ile pamietam będa do leczenia po tym,po kilku latach wyjdzie że te naprezenia im zaszkodziły. Aparat miałem z 10 lat temu jak nie lepiej gdy to dopiero raczkowało

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 11:03  
Cytuj
no wlasnie na poczatek zdjecia kosztowaly mnie 110 zl plus wizyta 100 zl ;odlew i analiza jak narazie 1500 za aparat i czekam na pierwse zmainy ligaturek wiec te koszty jak na razie mnie przerazaja a jakie koszty Wy poniesliscie do konca leczenia??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 11:39  
Cytuj
10 lat temu ponad, aparat góra 1ooo zł, dół 1000 zł, inne koszty około 3500zł - wizyty, przeswietlenia, aparaty pomocnicze po leczeniu, wybielania zebów nie licze a jest to koniecznosc po prawie 2 latach z aparacikiem

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »